Čo robiť ak malý nechce chodiť k otcovi?

maminka82
15. máj 2011

Porad te mi prosim neviem co mam robit s malym nechce chodit k otcovi aj ked ho prehovaram vzdy ho boli brusko a stale nieco si vymysla ak ma ist k nemu teraz naposledy sa modlil aby k nemu nesiel ale ked to poviem otcovi tak mi neveri a tvrdi ze ho huckam ale ak to nie je

redangel32
15. máj 2011

Neviem ake mas stare dieta? Ale urcite by som porozpravala s otcom. Ak by si to nedal vysvetlit,tak by som zasla za psychologickou. Na zaklade toho by som postupovala. A ziadala by som od nej vyjadrenie pisomne. Potom dala otcovi precitat (alebo ho rovno zobrala s vami). Nech vie, kde moze byt problem atd. Moj synovec ma podobne problemy a to kvoli skole. Rano ho boli hlava,vracia. A to ma uz 13rokov.

maminka82
autor
16. máj 2011

@redangel32 Moj maly ma 6 rokov byvame 180 km od otca , Otec ale nic o tom nechce pocut uz sme maly jeden posudok nezavisli ale roztrhal to ze ho to nezaujma ze psychologovia su debili doslovne , ale uz som nad tym rozmyslala ze by som isla s malym k psychologicke , ja som sa vydala a ma radsej mojho partnera ako vlastneho otca ked je unho tak spava v obyvacke na gauci a neda sa s nim normalne komunikovat tak neviem co mam robit ale je mi luto maleho a chcela by som mu nejak pomoct .

irriss
16. máj 2011

@maminka82 Neznam situaci, ale zeptam se: jak dlouho trva tato situace?
Jak dlouho a jak casove navstevuje syn tatinka?Navstevy jsou urcene soudem nebo mate mezi sebou dohodu?pokud se ptam hodne, tak mi promin...ale ono to vsechno souvisi.
@redangel32 - mela jsem tyto potize se skolou (2.a 3. trida) u dcerky, zvracela, pokakavala se ....strach z jedne pani ucitelky... resili jsme to cele leto lecenim a nakonec se rozhodli o zmenu skoly. Ted uz je nam krasne a osklive obdobi patri ke spatnym vzpominkam. 😉
Vzhledem k veku Tveho synovce, muze byt vice faktoru - ucitelka-y a nebo take sikana...nebo i nekdo, kdo je na ceste do skoly... ☹ Nepodcenujte situaci a snazte se to prozkoumat.

maminka82
autor
16. máj 2011

Je to stanovene sudom kazdy druhy vikend od sobody do nedele ale teraz 4 mesiace nebol vobec s nim dvakrat do mesiaca mu na dve minutky zavola nebrava si ho pravidelne ma priatelku a ta tiez si s nim nevytvara vztah ked ma on maleho on je vzdy mimo . Maly je velmi citlivy a nechcem ho nutit ze musi ale bohuzial musi pretoze otcovi je jedno ked place ze nechce ist stale si tvrdi ze ja ho huckam co nie je vobec pravda , ale maly ked je unho tak cele dva dni je unho doma nevenuje sa mu pozera rozpravky a sam sa hra co mi cez vikendy vzdy niekde chodime ci uz byciklovanie alebo prechadzky len mi jeho luto ten to vikend mal ist k nemu a v piatok vracal len aby nemusel ist a bol cely statny ked otec povedal ze si ho nezoberie ked vracal co by on s nim robil a v sobotu bol jak vymeneni ziadne bolenie bruska vsetko zjedol jak keby sa nic nestalo a najsmutnejsie je ked mi rano povedal ze prosil jeziska aby nemusel ist k otcovi fakt neviem ako to mam riesit aj moj partner si to vsimol ako nahle sa povie ze ide k otcovi tak ho boli brusko a kopec inych vyhovoriek

kaara1980
16. máj 2011

@maminka82 ver tomu,že teraz keď už raz vyskúšal,že otec nepríde keď ho bolí bruško,tak ho to bruško bude bolieť vždy.Ja by šla predsa len k detskému psychologovi a na základe jeho hodnotenia dala návrh na súd ohľadne stretávania sa s otcom.Je to smutné hlavne z pohľadu otca,keď ho vlastné dieťa odmieta,ale niečo tam bude keď k nemu nechce ísť.Možno by mal ísť na syna takticky a postupne.Nebrať ho k otcovi na celý víkend,ale keď na neho otec nemá čas,tak nech príde pre neho len na jeden deň-vezme ho do kina,na túru atď.Ale to by musel chcieť aj otec niečo urobiť pre to aby sa ,skamarátili,.Poznám chlapskú ješitnosť,oni si totiž myslia,že len preto že oni sú bio otcom tak dieťa musí byť automaticky také ako si predsatvujú oni.Žiaľ,nejdú pochopiť,že biologia je dieťaťu ukradnutá a dôležitejší je prístup dospelého k nim.Nenadarmo sa hovorí,otec je ten čo vychová,nie splodí.
Ale skús sa ešte porozprávať aj s otcom,rozumne,teda ak sa to dá.
A otec nech si uvedomí,že ani súd nedonúti syna,aby ho mal rád a rád sa s ním stretával.

1413131313
2. okt 2013

Práve nám skončilo pojednávanie a s ním upravený a rozšírený styk dieťaťa na stretávanie s otcom. Dcérka má 7 rokov a stretávať s otcom jej robí problém. Veľmi ma trápi, keď pred každým odchodom na víkend alebo na prázdniny prosí, aby som ju nedávala otcovi, niekedy je to spojené aj so zúfalým plačom. Už pomaly zisťuje, že plač jej nepomôže, dokonca uplakanú ju zoberie na ruky a dá do auta, hoci mu hovorí, že nechce s ním ísť a chce byť so mnou. Jednoducho povie, že ide a hotovo... Cítim sa ako neschopná matka, ktorá jej nevie pomôcť, hoci som na súde pomaly tak často ako na hodinách klavíra. Vždy názor sudcov znie: je v záujme dieťaťa stretávať sa s otcom. Ex je dobre finančne situovaný, takže nie je o čom...Peniaze majú moc :( Nikoho nezaujíma ani sudcov ani psychologičku ani kolíznu opatrovníčku, že dieťa mi hovorí, že sa ho bojí, v noci sa strháva zo spánku, plače, prosí Ježiška, aby už nemusela k nemu chodiť... Keď som jej oznámila, že bude musieť chodievať už od piatka (ani sa neuvidíme, lebo ja budem v práci) a príde až v nedeľu, tak ju to zobralo a povedala, že veď ona tam nechce chodiť a nie ešte na dlhší čas ako tomu bolo doteraz. Veľmi ma to bolí, vidieť smútok a zúfalstvo v jej očkách... Dokonca nie je možné sa proti tomuto rozsudku ani odvolať ☹ Som zúfala a prosby dieťaťa sú nevypočuté.!

severanka96
3. okt 2013

@maminka82 ahoj mám to preskákané pred 15rokmi s bývalým,môj malý s ním nechcel chodiť pretože jednoducho nie a koniec..ako kaara píše dieťa nezaujíma biológia.ťahal mňa aj mojich rodičov po polícii,nakoľko sme bývali u nich dlhšie,dal ma na exekúciu,bola som trestne stíhaná za marenie výkonu úradného rozhodnutia,zákaz vycestovania z SK,zisťoval si súd v 3predošlých zamestnaniach moje krédo,samozrejme tam prišiel list s trestným stíhaním no vieš si asi predstaviť....čo si mysleli...bola som obžalovaná prokarútúrou a hrozila mi exekučná pokuta z titulu marenia rozhodnutia a tak som chodila na súd na políciu na prokuratúru ku kurátorke na sociku ako na klavír...malý sa pocikával do 10rokov(koho zaujíma čo chce dieťa tu na SK)?úrady nie...☹(dokonca chodil pre syna 3mesiace za asistencie mestskej polície mysléš že pomohlo?malý aj pred nimi povedal nejdem a už ani ku dverám nešiel iba z konca chodby vykrikoval ako šialený...už akoby cítil kedy príde lebo cez okno pozerával či už zastavilo víjú auto....mala som aj správy od psychologičky,dokonca bola vypovedať na súde ktorá pracuje v krízovom centre pre deti týrané,narušené a podobne a vieš čo?súd nebral jej názor ani za mak! a to bývalý povedal že som ju isto podplatila lebo nie je možné že malý ho nechce....potom mi poradila jedna známa (dnes už je sudkyňa vtedy právnička) aby som si podala návrh na úpravu styku s tým,a toto je dôležité,že chcem aby sa stýkal s orcom podľa jeho odporúčania.vôbec tam nejde o úpravu styku,to je jedno či ho upravia do plusu či mínusu,väčšinou ponechajú tak ako to je,tak mi to vysvetlovali pokial neubližuje dieťaťu,ide o to,že súd dostane dobre tučný spis na stôl,od súdneho znalca(je to vlasnte súdom vytýčený psychológ) ktorého názor súd musí akceptovať a tiež som tam mala hlavne o to mi išlo napísané,že ja nijako nehuckám malého voči nemu,to je názor dieťaťa ktorý si vytvoril o ňom v priebehu spoločne tráveného času,tým aký je.ja som jemu jedinou oporou a nemôžem ho vystrčiť za dvere (ako si to on predstavoval) a mohlo by ho to duševne narušiť do neskoršieho veku....poviem ti mám odvtedy pokoj aj od neho aj od súdov.dnes má syn o pár dní 17 a poviem ti,smutne spomína na tie časi,a žiaľ si všetko pamätá,a dokonca aj to čo ja nie,a povie aj veci o ktorých som ani netušila...tiež mal priteľku ktorá mala syna a môjho nemusela...chodieval sem tam k nemu po čase,ale potom kvôli nej úplne prestal,vraj sa mu nevenuje,musí strážiť jej malého a otec nie je s ním ale ona alebo nejaká babka a podobne,nakoniec keď som mala v rukách súdnoznalecký posudok,som sa ho zastala a nedala.a dnes môj syn ďakuje 🙂 jedno však povie,ak by mal takého otca,čo má teraz(otec menšieho syna a terajší manžel)tak by k takému otcovi chodil rád...je to ťažké...lebo napr.môj muž čo má dcérku chodila k nám veľmi rada a keď sa dozvedela že bude mať bračeka(po 2rokoch)tak sa vyhovárala takto podobne a že jej mama povedala že ona žiadneho bračeka mať nebude ...takže jednak je to ťažké čo sa odohráva v detskej hlave vie naozaj len súdny psycholog definovať presne,nakoľko urobí analýzu osobností vás všetkých troch.skús ...je to stále lepšie,aj keď na dlhé lakte ako trápiť dieťa,seba a jednak aj otca,nakoľko chlapi väčšinou niečo vyžadujú a musí to presne pasovať do ich rozmerov ☹ česť výnimkám.môj bývalý stále vraví že je to jeho syn a prosím kto mu ho berie?môžme mu zavolať ak niečo potrebuje malý...ale kam?von oknom?keď nemám na neho číslo...keď bol úraz kto pomohol jeho synovi???cudzí človek...kto je pri ňom keď je chorý?keď treba ísť k lekárovi?keĎ treba opatrovať?keď treba vybavovať?keď treba nakupovať?za kým idú furt?za mamou...môj muž vždy vraví darmo mama je len jedna...veľmi záleží na postoji otca aký vzťah si dieťa vybuduje nestačí len požadovať najprv treba dať....napr.môj terajší mal taký zvyk napomínať...samozrejme syn väčší ako on,ale ciťák ako 10báb urazený ku kosti,no vraví mi prečo keĎ ty ho napomínaš tak nevadí?no najprv si získaj lásku potom môžeš napomínať....dnes už to celkom funguje ale zas puberta....my dospelý si niekedy myslíme že sa netreba prispôsobiť aj deťom no možno sa mýlim,ale aj ja som mala svoje názory a hlavne to ja chcem ja ja a zase ja aj doba je iná a žitie a máme málo času na seba,na rodinu,na deti,sme radi keď si oddýchneme od práce a deti nech sa hrajú sami,vplýva na to veľa vecí...ale rozhodni počúvaj svoje dieťa a rieš to aby si vedela,či je stav daný ako vraví,alebo len vymýšľa...čo ja osobne pochybujem...malé dieťa si robí záver nie rozumom ale citom a kde sa dobre necíti,tam jednoducho nechce ...držím palce.

severanka96
3. okt 2013

@maminka82 a zabudla som ťahali sme sa dlhé roky a jeden deň trávený u znalca nás konečne všetkých akoby oslobodil...

margotka33
3. okt 2013

ja mam rovnaky problem, mala ma 5,5 roka a tiez nechce chodit k otcovi, niekedy ide, niekedy nie, niekedy ani za pana jana, rano sa ani neoblecie z pyzama.... A otec sa tiez tvaríi urazene a zranene, ako to, ze nechce ist k nemu a mam ju presvedčit.. Ja jej aj dohovaram, ze tato bude smutny, ked nepojde, ale tiez ako tu pisali baby nie som schopna ju vystrcit pred branu. Presne ako tu uz bolo písane kto co da, to sa mu vrati... A hold, ked sa niekto nevenuje dietatu, tak tam to dieta nema zaujem ist..Tato si splní povinnost, odfajkne ucast dietata u neho a tym to koncí.. Nikdy si ju nevzal navyse, nikdy jej neurobil nejaky poriadny program.. To ze nechcela chodit k nemu vyriesil tym, ze kupil nejake hry na pc a moze sa hrat na velkom telkaci, ale to zabralo tiez iba na chvíľu.. Uz od pondelka pocuvam, ze cez vikend k tatovi nepojde... A moze tam byt aj zlata TV s PC hrami... Ked mala nechce ist ja vzdy pnuknem nahradny termín, ze viec co, tak ked nejde tento víkend, tak si ju kludne zober buduci..(ako v ten tyzden ju nema mat) a odpoved vzdy rovnaka ozvem sa o dva tyzdne... tak na jednej strane hra urazeneho a smutneho a na druhej strane je jesitny.. Keby mu to dieta tak hrozne chýbalo, tak si ju berie castejsie ako vytýčil súd ja nie som proti... ale to svedci o jeho charaktere..

lujza123
3. okt 2013

No ma jedneho znameho a to je tiez taky otec roka. Ma dceru za ktorou sa uraci dotrepat tak raz za dva mesiace, wikendovy program jej urobi asi taky ze v sobotu rano ju vezme do krcmy, tam jej nakupi dzusiky, sladkosti a mala tam znudene sedi asi hodinu (keby ju aspon vezme do takej kde su preliezky ale nie, on do tej najblizsej od domu). Potom ju slavnostne donesie k svojim rodicom a pride tam pre nu v nedelu vecer ked ju zavezie mame. Pripadne ju vezme na chalupu kde po nej len skrieka..nerob toto, nerob hento, pod sem, nechod tam, kam ides, prestan, nesmej sa, nebehaj...a ked nahodou mala za nim pride ze ci sa s nou nezahra tak po nej nahuci ze je rozmaznana a ze sa ma hrat sama.....no cisty psychoteror pre to dieta
Ale samozrejme potom sa vsade strasne stazuje ze mala s nim nechce byt a ze ju jej matka hucka proti nemu.....skoda reci
To som rada ze moj ex je aky je. Moja mala sa tam vzdy tesi a pride odtial plna zazitkou, zakazdym ma nejaky program

1413131313
8. okt 2013

Ak dieťa odmietne a vyslovene povie, že s otcom nejde a zostane doma, marím rozhodnutie súdu? Ako môžem dieťa nútiť do niečoho, čo jeho proti jeho vôli? Nie je to potom vlastne násilie páchané na vlastnom dieťati?! Vždy keď hovorím: "choď", potom mi to doma vyčíta, že ho nechcem a posielam k otcovi, hoci viem, že to ono nechce. Skutočne tieto odchody z domu k otcovi do auta vyzerajú ako v zlom sne a dieťa plače, smutne sedí a výraz v tých očkách hovorí za všetko... ☹

lelagula
3. júl 2020

Ahojte.. Ja mam podobný problém.. Otec syna sa odsťahoval keď mal malý 1,5 roka teraz ma 5rokiv.. odvtedy ho máva každý druhý víkend (aj staršieho ten má 9,5 roka) ale mladší mi plače a začína prosiť že k otcovi nechce chodiť že mu chybám a cíti sa sám.. Bývalý muz nemá vytvorený vzťah s nim iba so starším synom ten sa tam tesi..neviem co robit.. Ja ho nijako nestvem proti nemu sám to začal hovoriť prednedávnom.. Synček je veľmi citlivý všetko moc prežíva.. Neviem ci dávať aj tak cez všetko alebo iba staršieho.. Vďaka za radu..