Čo robím zle a čo mám zlepšiť?

leuska15leuska15
13. apr 2021

Ahojte, prosim vás o triezvy názor, pretože som už 7 mesiacov zavretá s 2 deťmi sama v 2izb byte a cítim, ako mi to skresluje zdravý úsudok 🙂
Mam 2 deti (3r+7 mes a 0r+7mes) ale ''problem'' mam so staršou. Do 2,5r som sa jej extrémne venovala, dá sa povedať každú minútu. Potom šla do škôlky a ja do prace, ale od 4tej do 9tej večer som sa jej aktívne venovala. Potom sa narodila druhá dcérka a už to tak nešlo. Snažila som sa jej venovať nonstop keď sa dalo, ale aj druhá dcérka ma potrebuje rovnako. V podstate nonstop bojujem s tým, že jedna polka na sa chce venovať jednej a druha druhej. A keď príde domov manžel tak aj jemu a je to na zblaznenie, idem sa roztrhnúť. Ale späť k ''problemu''-totiž aj keď som sa venovala menej, vždy som sa max ako som vedela-hrali sme sa s panáčikmi, jej psikmi, vždy som vymyslela hru a hrali se sa, o10 minút novú a zas novú a potom dokola,vystrihovali sme, kreslili... Lenže odrazu, neviem sa vôbec zapojiť do hej hry. Ako by ma ani nepotrebovala. Hra sa sama, skladá si lego, sama sa hrá s panáčikmi. Keď sa chcem zapojiť do hry, akoby ma nepotrebovala a len ju ruším. Co vymyslím, ju nebaví. Stále jej čítam, prechádzame sa, skáčeme na trampolíne atď, ale už sa so mnou nechce hrať. A teraz ten problem- Jedna polka mňa rozmýšľa, čo robím zle a co mam zlepšiť aby to bolo ako predtým a ako sa jej venovať stále tak veľa. A druhá polka mňa hovorí, že to je aj vekom normálne a ze som sa na ňu nezdravo naviazala. Prosím, ktorú polku mňa má počúvať?
Ono, muž je fajn ale je nonstop v práci alebo na stavbe, takže jedine, s kým som som sú deti. Dupľom počas korony. Možno preto a nich tak lipnem. Ps. Škôlku mame, ale len doobeda a viac je zavretá ako otvorena. o
Ps2-ak toto niekto dočítal, ďakujem

leuska15leuska15
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
13. apr 2021

@leuska15leuska15 ježišikriste, buď rada, že je samostatná!!!! čo ja by som dala za takú dcéru! moja si doslova vyžadovala moju pozornosť až do odchodu do škôlky. potom začala byť konečne viac samostatná...

elizabet173
13. apr 2021

@leuska15leuska15 ešte že to tvoje dievčatko vyriešilo za teba , zahrá sa samé a dáva ti najavo, že ťa nepotrebuje, inak by ti preplo. Každé dieťa v každom veku potrebuje priestor, kedy sa hrá, zabaví samé, dokonca je dobré, aby sa niekedy nudilo, lebo to ho núti byť kreatívnym a vymyslieť si program samé. Tým, že si jej stále robila animátorku, si jej vlastne ubližovala, uvedomuješ si to? Neurob druhý krát tú chybu a nesnaž sa robiť deťom nonstop animátorku, im uškodíš a tebe z toho prepne. Aj ty si musíš vyhradiť čas, kľudne aj konkrétne sni v týždni, kedy budeš bez detí a budeš mať čas len pre seba, ísť si zabehať, na kávu s kamarátkou, alebo iba leňošiť vo vani, je to veľmi dôležité a nezabúdaj na partnera, lebo keď popri rodičovstve prestanete byť partnermi, bude to začiatok konca vášho vzťahu a to by si hádam deťom neurobila.

mariet24
13. apr 2021

@leuska15leuska15 úplne ťa chápem, môj je síce straší ale tiež cítim že mi niekedy až vadí keď sa zavrie do izby a povie že sa ide hrať. Chápem ale že potrebuje aj svoj kľud a svoj priestor, ale keď sa mi to zdá už príliš idem po neho nech sa ide s nami zahrať, alebo vymyslím niečo čo ho baví nech sme aj všetci spolu 🙂

1katus1
13. apr 2021

@leuska15leuska15 Je to v poriadku, aj v škôlke sa naučila fungovať bez teba a vytvára si svoj svet a chce niečo dokázať sama. Len ju v Tom podpor. Opýtaj sa či jej máš s niečím pomôcť a keď nie nechaj ju tvoriť hrať sa. Keď niečo bude maľovať kresliť povedz aby ti to potom ukázala a niekde si to výstavbe u nás je to.na chladničke. Teraz uz zrejme začala znova chodiť do škôlky tam sa výhra a možno chceat aj.klud. ja som to mala rovnako s dcérou neboj stále tá má rada a už je veľká slečna

lija22
13. apr 2021

🤦‍♀️

janinah
14. apr 2021

Nemám problém,tak si vyrobím.....

janickacrazy
14. apr 2021

@leuska15leuska15 prezradím ti tajomstvo, žiadne dieťa nepotrebuje rodiča, ktorý sa mu bude neustále venovať a každá mama si potrebuje občas oddýchnuť a mať čas pre seba! Buď rada, že dcérka sa naučila sama sa zahrať a otvor sampus. A nerob deťom neustále animatora. Muža tiež zapoj, nech sa postará aspoň cez víkend. Sú to aj jeho deti.

zuvelyn
14. apr 2021

Jediný problém ktorý viidm ze treba vyriešiť je zaprieť sa a nerobit druhej dcere animatora tak ako si robila pri prvej. Kazdych 10minut vymýšľať novu hru? 🤦🏼‍♀️ Akoze ja nie som modrokonikovsky priklad matky, ale aj keby som bola trošku viac namotiovovana ani by ma nehlo toto robiť hoc ako by bolo dieťa znudene.

sidicek
14. apr 2021

@leuska15leuska15 bez urážky, ale normálnu ženu ani nebaví STALE sa hrať s malým dieťaťom, nie ešte aby sa pre to rucala. Ved ty si ju svojou pozornosťou až dusila.

mizu89
14. apr 2021

@leuska15leuska15 Buď rada že je samostatná.moj 6r skoro furt pod sa so mnou hrať.sem tam sa výhra sam.najviac sa mu venuje manžel keď príde z práce lebo doma máme ešte 8m.