Čo mám urobiť?

28. aug 2020

Ahojte potrebujem sa poradiť. Našla som si priateľa už 2 týždne spolu chodíme. Ide o to že ja som slobodná mamička s depresiami za sebou takisto s nevydareným manželstvom. Chcel aby som o ňom povedala rodičom že by ich aj rad spoznal a tu mi prišlo na rozum že by bolo fajn povedať mu o sebe niečo o čom nevie a to je to že mám za sebou dlhoročné ťažké depresie a akého som mala exmanžela. Že bol rom. Tento môj priateľ ich moc v láske nemá. Chcem si byť istá že ma bude ľúbiť aj s týmto lenže keď som mu povedala že mu chcem niečo povedať čo by mal vedieť hodil to zo stola že čo sa niečím zbytočne trápim. Akoby mi bodol dýku do chrbta mala som potrebu zdelit mu to aby sa mi uľavilo a on to vlastne akoby nechcel počuť. Čo mám robiť ? Ostalo mi vážne zle ... Cítim že ho ľúbim aj on mňa ako sa priznal ideme na všetko pekne pomaly je to najkrajší vzťah aký som kedy mala .. nikdy som nezažila lásku len samé nešťastie. Nechcem ho stratiť .. ale radšej to ukončiť takto skoro keby to neprijal než neskôr po mesiacoch rokoch. Ako by ste sa zachovali?

ivkazba
28. aug 2020

V prvom rade nemyslím, že ide na to pekne pomaly, ak po 2 týždňoch má potrebu sa zoznamovať s rodičmi. Veď po 2 týždňoch sa nepoznáte ani vy. A druhá vec. Depresie sú vážna vec a každý by mal vedieť ak jeho partner takým niečím v minulosti prešiel, pretože je to niečo, čo sa môže vrátiť a vtedy by ti mal byť partner oporou. Lenže on ti oporou nie je ani teraz, pretože nebol ochotný vypočuť ťa. Takže skúsila by som ešte raz a ak by ma odmietol druhý krát, ukončila by som to. Ak nie je ochotný vypočuť a podporiť ťa teraz, čo bude neskôr?

korunka1
28. aug 2020

@ivkazba suhlas, toto nie pomale tempo

nairia
28. aug 2020

je pekne, ze sa tesis zo vztahu a si stastna, ale opatrne... po 2 tyzdnoch ziaden normalny chlap nespomina to, zeby sa chcel zoznamit s rodicmi... s tymi depresiami by som tiez este chvilu pockala, je to chulostiva tema a aj ked dnes sa uz o nej bezne hovori, myslim si, ze stale je vela ludi, ktori to nechapu, nevedia, co to obnasa atd... ste na zaciatku vztahu, uvidis, kam sa to vyvinie, no rozhodne by som mu nevesala zatial na nos vsetko len tak z voleja... mozno o par mesiacov (nedajboze) zistis, ze sa z neho vyklul total manipulativny a majetnicky hajzel, s ktorym nechces mat nic spolocne a vsetky info chulostive zo svojho sukromia moze pouzit proti tebe... ja by som bola opatrna... mate kopec casu, ved po 2 tyzdnoch chodenia je to len o tuleni sa, smiechu, milovani a uzivani si jeden druheho...

sissy27
28. aug 2020

mňa by zaujímalo,prečo sa už po dvoch týždňoch tlačí do rodiny 😀 štandardne sa tomu každý vyhýba ako čert svätenej vode, ale toto mi tiež nepríde v poriadku. A ani ho nezaujíma, čo také dôležité mu chceš povedať. To je celkom zvláštne podľa mňa. Aj keď možno by nakoniec povedal, že je to preňho bezvýznamné a na váš vzťah to vplyv mať nebude, ale príde mi to také celé trošku psycho. Veď sa spoznajte najprv vy dvaja, rodičom sa predstaviť je času dosť. Aj na zoznámenie s dieťaťom je ešte skoro podľa mňa.
Neviem, všetky kontrolky by mi blikali.
A ešte detail - neľúbiš ho, si len zamilovaná. Ale to nie je láska. Nepoznáš jeho negatívne stránky, nič poriadne o ňom nevieš, vidíš len to pekné. Ale o pol roka sa z neho môžeš vykľuť kadečo. A keďže je taký hrrr do všetkého, tak by som bola obzvlášť opatrná, komu otvoríš dvere do srdca, do domu, k dieťaťu...

unicornlady
28. aug 2020

Po 2 týždňoch sa nedá hovoriť o láske a ani o vzťahu. Veď to sa ešte len spoznávate. Rozhodne s prílišným zdôverovaním sa by som ešte počkala, keď si budete naozaj bližší.

evkamotka
28. aug 2020

Nerozchadzaj, neblazni. Normalne povec ze po 2t je na rodicov skoro, predstavujes si po 2 mesiacoch. Aby mal aj on hmatatelnu predstavu. A ak nemate 19 myslim ze dlhsie by som ani predstavenie rodicom nenatahovala. Ja som priatela v 26ke predstavila po 1.5 mesiaci. Po 8 mesiacoch od zoznamenia sme sa zasnubili. Uz sme 4r zobrati a mame 2 deti. Nie kazdemu sa chce randit 3 roky hlavne ak ma okolo 30 ci viac

jaskolka
28. aug 2020

Kľud, po 2 týždňoch chodenia reálne sa ešte ani vy nepoznáte, nie na spoznávanie rodičov. Neviem, koľko máte rokov, ale zdá sa mi, ze strašne rýchlo on na to ide, bum bum rodičov poznať, ale pritom nechce pocut niečo, čo skutočne môže neskôr spôsobiť problémy vo vzťahu, nemyslím to zle, ale depresia je vážna vec, ktorá nikdy nevieš kedy a ako vypukne. Čiže už to by mi bolo podozrivé. Aj na zdoverovanie ešte je čas, iné by bolo, keby, ste spolu pár mesiacov, plánujete svadbu atď... Ale takto... Pozor na to, aby napokon to nevytiahol proti tebe.Mas dieťa, nevydarený vzťah, čiže tipujem, že už si sa raz popalila vo vzťahu, preto extra bud teraz opatrná. Skrátka veľmi málo ste spolu na všetky také podstatné veci.

kitycat
28. aug 2020

Ste spolu 2 tyzdne a ty pises ako ta zranil aky je uzasny a dalsie superlativa. Daj si na cas... Miesto toho ze si kedysi sexovala s romom by si mu skor mala povedat, ze si mala psychicke problemy. A tie budes mat zase ak ti tento vztah o 2 tyzdne skonci

robin30
28. aug 2020

Najkrajsi vztah aky som kedy mala...to.ti musi asi prasit na hlavu zenska.sorry ale toto snad pise tak 12rocne dieta nie dospela zena pre kristove rany 🤦‍♀️

danielinaa
28. aug 2020

Bud ostrazita. Moj byvaly bol manipulator, po dvoch mesiacoch mi kupil snubak, chcel si ma poistit. Normalne ma zmanipulival ze by bola do pol roka svadba. Na vsetko siel prirychlo na druhom rande uz o svadbe a detoch splietal, nastastie som sa spamatala vcas.

anita6666
30. aug 2020

@sissy27 ja tiež inak často nad tým rozmýšľam,prečo niektorí muži sa hrnú do vzťahov a do jej rodiny??? Čo je za tým podľa teba? Čisto teoreticky nejaký názor?

anita6666
30. aug 2020

@danielinaa a akože čo má z toho takýto chlap? Aká poistka???? Poistka čoho??? Či ju k sebe priviaze šnúrou nasilu??? Alebo doma k radiátoru??? Toto ja asi nikdy nepochopím. Veď ak sa z neho aj vykľuje manipulátor alebo čokoľvek iné,čo mi bude proti chuti,tak jednoducho sa zdvihnem a odídem a je mi jedno,či mám 4 snubaky alebo obrúčku alebo nič. Bodka. co je tu treba riešiť??? Život ide ďalej,človek o skúsenosť bohatší a to je asi tak všetko. Neviem stále,čo taký muž z toho má? Absolútne nič.

sissy27
30. aug 2020

@anita6666 neviem, to môže byť rôzne. Možno je tiež fakt tak veľmi zamilovaný a má rovnaké zatmenie ako ona, takže to myslí v podstate úprimne (aj keď samozrejme triezvo zmýšľajúci človek vidí, že to nie je ok), možno je psycho, možno mu končí 31.8. podnájom a potrebuje sa niekam nakvartírovať, najlepšie zadarmo, takže chce vzbudiť dojem, že to myslí s ňou vážne, možno je zlodej a podvodník a mapuje terén kde čo ukradnúť 🤷‍♀️ Fakt neviem, napadá mi XY možností ale ani jedna pekná 🙈

sissy27
30. aug 2020

@anita6666 čo sa týka toho manipulátorstva o ktorom píše @danielinaa - vidno, že si to nezažila 🙂 čo z toho taký manipulátor má? Všetko. Tak ako alkoholik potrebuje svoje poldeci, feťák dávku, sexuálny maniak sex, tak manipulátor potrebuje svoju obeť. A ako najľahšie ženu zblbneš? Predsa vidinou dlhodobého vzťahu, manželstva, rodiny. To máme ako ženy proste zakódované, aj keď samozrejme výnimky sa nájdu, ale povedzme si úprimne, skôr zbalí ženu chlap na snubný prsteň ako na nejaké “veď uvidíme čo bude a možno raz”. A toto manipulátor potrebuje - aby sa žena zaľúbila a verila mu. A postupne jej bude dávkovať, že je napr. škaredá, neschopná, bezvýznamná, môže byť rada, že on je s ňou, a stupňuje sa to rôzne - až do psychického, fyzického, ekonomického týrania. Žiada nezmyselné dôkazy lásky (ak ma miluješ, tak to pre mňa spravíš), robí rôzne scény, vyhráža sa... a nemysli si, že je to tak jednoduché odísť z takého vzťahu. Máloktorá to dokáže bez pomoci, ale je tak veľmi ťažké o tú pomoc požiadať... a nie vždy jej najbližší uveria, pretože navonok on vyzerá ako dokonalý chlap - v spoločnosti obľúbený, šarmantný, vtipný, k svojej obeti sa chová galantne, pozorne, no kto by veril tomu, že za zatvorenými dverami je všetko inak? A keď žena plače, je v strese, nevie čo bude keď sa on vráti z práce, vtedy je manipulátor v siedmom nebi, prináša mu to uspokojenie, naplnenie potrieb vo vzťahu. On potrebuje niekoho urobiť nešťastným aby bol on šťastný. A keďže to prichádza postupne, pomaly, najprv je jeden zlý deň za mesiac, to si každá povie, že kvôli tomu sa nebudem rozchádzať, a postupne sa ten pomer dobrých a zlých dní mení, ale žena má stále v hlave to, že veď je dobrý, len občas vybuchne a aj to len preto, že ja som niečo urobila zle... proste nie je to vôbec také jednoduché vystúpiť z toho začarovaného kruhu, hlavne ak je v hre strecha nad hlavou, malé deti...

anita6666
30. aug 2020

@sissy27 práveže som na takého človeka natrafila.😂 Nie až v takých vážnych rozmeroch,ale nejaké podobné tendencie mal, ale mne bol skôr pri ich skúšaní a pokuse o uplatnenie na smiech. Takže ja také ženy ozaj nepochopím, ktoré toto držia.

sissy27
30. aug 2020

@anita6666 no vidíš, a ja som to prežila, cca dva - tri roky, plus asi ďalší rok po rozchode mi robil peklo zo života. A to nie som ani nejak menej inteligentná, aj sebavedomie som mala vždy v poriadku (až na tie dva roky s ním), ani žiadna škrata nie som. Proste som sa zaľúbila a chvíľu som mala zatmenie ako každý zamilovaný človek a zrazu som v tom plávala. Ja aj iné sme sa z toho dostali, ale jedna mu to žiaľ žere už veľmi dlho, dostal ju až k psychiatrovi... Proste kto nezažil, nepochopí 🙂 ani ja som dovtedy nechápala, prečo kamoška neodíde od frajera čo ju mláti...

janetinka27
31. aug 2020

@anita6666 nebola si pre neho vhodna obet. ale keby to bolo take jednoduche ako to vyzera, nebolo by tolko tyranych zien.

anita6666
31. aug 2020

@janetinka27 ja som s ním ani nič extra nemala,občas sme sa stretli,no vtipné to celé bolo...a také ženy nechápem...žiaľ...mne bol na smiech