Čo mám robiť?

menaki
4. máj 2013

Ahojte 🙂 mám taký problém ohľadom bývalého. Najskôr musím však začať tým, že mám s ním dcérku 1,5 ročnú. Pred trištvrte rokom som od neho odišla z prenajatého bytu, kvôli tomu, že ma neustále ponižoval, urážal, nadával mi, hovoril, že ma nenávidí,psychicky ma terorizoval,ubližoval mi aj fyzicky vyvrcholilo to tým,že ma škrtil ešte k tomu pred očami mojej vtedy ani nie ročnej dcérky. Ďalším problémom boli jeho nekonečne dlhy,to, že nechcel chodiť do práce čím málo zarábal a potom ho aj prepustili. Za tie útoky som ho bola nahlásiť 2x aj na polícii, ale nič z toho nemal :( V decembri sme mali súd ohľadom zverenia malej do starostlivosti, stretávania a výživného. 2x mi už výživné nezaplatil tak sme to s právnikom postúpili exekútorovi,a pred pár dňami mu už aj tá exekúcia prišla, samozrejme,že zasa som sa dočkala nadávok,vyhrážania sa,atď. Táto situácia sa už nedá vydržať, bojím sa sama s malou niekam chodiť, aby nás niekde nečakal,keď mu mám dať malú je mi zle,mám strach čo mi bude zasa rozprávať,nadávať. Som v neustálom strese z neho,je mi zle ani sa nedokážem poriadne najesť. Najradčej by som bola keby sa malej vzdal a mali by sme od neho pokoj. Ja si myslím, že nejako psychicky tyranizuje aj ju a húcka ju prosti mne. On je v tom totiž expert. Neviete mi niekto poradiť, kedy by sa mohol malej vzdať, či má zmysel ísť ho oznámiť na polícii za hrubé nadávanie, vyhrážanie sa na políciu? ( mám ho aj nahratého na mobile kde to jasne počuť, len po predošlých 2 skúsenostiach neviem či to ešte nejaký význam má) Ďakujem za akúkoľvek radu,skúsenosť......

modrazaba
4. máj 2013

Ja by som isla takuto vec oznamit aj na UPSVaR, stretavanie otca s dietatom sa da sudne obmedzit dolezity je posudok koliznej opatrovnicky. Ja by som isla aj za psychologom aby vystavil posudok ze nie je vhodne aby sa dieta stretavalo s takymto otcom. Slovenska policia - este som nepocula o tom ze by niekedy nieco vyriesili v prospech tyranych zien. Ja by som urcite radsej isla touto cestou - na socialnom odbore UPSVaR im povedat o situacii a podla mna oni by mohli poradit aj pomoc aby mu bol zamedzeny styk s dietatom;

trish31
4. máj 2013

Co mas robit?Zalozit si diskusiu

michaela.g
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zivika
4. máj 2013

@michaela.g sa najskor zamysli nas tym, co @trish asi myslela tym, ze si ma zalozit diskusiu a potom sa rozkrikuj... 🙄
@menaki zaloz si diskusiu, takto tazko radit, ked ty nemozes reagovat a kazda mozeme prispiet do otazky len raz...