Čo mám robiť?

3. mar 2022

Ahojte možno sa vám bude zdať táto téma blbá no prosím len tie baby ktoré to chápete poraďte.. Mám 19 rokov v mojich 18stich som porodila dcéru momentálne má 10 🌙 mám priateľa s ktorým bývame zatiaľ u rodičov. Moji rodičia sú ťažko chorý ľudia (na hlavu) sú veľmi manipulatívny a dosť psychicky nás deptaju, môjmu priateľovi to ale zrejme nevadí on si to necháva ale ja som na tom už dosť zle. Vo vzťahu nám to neklape priateľ mi len prikazuje rozkazuje chová sa ako keby som jeho dcéra už neprejavuje city nič, nestačí že moji rodičia mi rozkazuju a robia si zo mňa koníčka ešte aj on, áno snažila som sa komunikovať lenže snimi to nejde fakt proste nie a podnájom by sme ešte nezvládli lebo môj priateľ radšej bude robiť ľahkú robotu za menšie peniaze ako ísť bývať k jeho rodičom a robiť u jeho otca vo firme za väčšie peniaze ale ťažšie. Proste úplný sebec, malá je veľmi náročná 4 mesiace v kuse mi nespí a nemám ani pomocnú ruku sem tam proste momentálne úplne dno. Chcela som sa snim rozísť kým je malá ešte malinká lenže moji rodičia ho majú radi a ďalšia vojna doma že je všetko moja chýba určite lebo sa rozchádzame on by bol chudáčik ako vždy, neklape nám to v posteli a u vôbec nijako naozaj to je prázdno. Snažila som sa mu páčiť zmenila som účes a on mi ešte vynadal že míňam peniaze je to hrozné nikam nechodíme stále len doma on je jak 50 ročný chlap už neviem si rady 😐

0silvia0
3. mar 2022

Vyzera to, ze si si nasla rovnakeho manipulatora ako su tvoji rodicia. Skus este prehovorit priatelovi do duse kvoli zmene prace, byvania. Ak to nepojde, budes sa musiet zariadit sama. Ked bude mat dcera vhodny vek, tak jasle, skolka a ty do prace.

anjelicek26
3. mar 2022

Mozno je chyba aj niekde v tebe? Ze si od zivota cakal viac, od vztahu cakala viac ako sediet doma na zadku pri dietati v tomto veku? Rodicia zle, priatel zle, vsetko zle? Boze si este taka mladucka... nie je na mieste sa teraz zduvat, ked nemas ine alternativy. Pockaj trocha, kym malicka podrastie, najdi si pracu, malej jasle a potom mozes prehodnocovat byvanie a vztahy... Hlavne vztah narodenim dietata - v podmienkach - byvam s rodicmi - je neskutocne tazka zalezitost... sexualita a chut sa u zeny velmi zmeni po porode, clovek zle spi, ma len rutinu... pockaj, kym budete byvat sami - a ano, na to mozes zarobit aj ty - a potom ak to nepojde, tak rozchod... ste rodicia v dost zlozitych podmienkach, keby su podmienky ine, verim, ze aj vztah by bol iny... daj tomu sancu, ved sta sa snad lubili, ked mate dieta... lebo po rozchode neziskas vobec nic...len dotahovacky o malu a vikendy a prazdniny bez nej... cely jej zivot...

pribinak
3. mar 2022

Od mamkinej sukne sa chceš sťahovať k svokrinej sukni? To je take zmýšľanie … nevyzreté ….ako decko
Čo tak ísť do podnájmu, ty a priateľ, mala neskôr do jaslí a ty do prace

autor
3. mar 2022

@pribinak nevyzrete no tak dajte mi tip milá pani kam môže ísť priateľ pracovať nech zarobí viac v tejto dobe a kľudne ja nepôjdem od sukne k sukni len ide o tú prácu nie o nejakú sukňu aké nevyzrete veď nemám ani inú možnosť keď môj chlap je neschopný

anjelicek26
3. mar 2022

Ale kde je pisane, ze muz musi uzivit celu rodinu? Ved pracuje. Nezarobi tolko, kolko by si chcela - v poriadku - tak chod do prace tiez alebo sa vymente...ty chod zarobit viac a on ostane s malou... rodicak ti aj napriek obom pracujucim rodicom ostane. Moznosti mas, len ich nechces vidiet...

veronnica080
3. mar 2022

@anjelicek26 aj to je možnosť. Nie je problém v tejto dobe si nájsť jasle a proste ísť do práce alebo ak by si si našla ty lepšie platenú prácu, tak nech on ostane doma. No budeš sa musieť aj ty proste posnažiť sa nejak postaviť na vlastné nohy, ak by vám teda vzťah nevydržal

kubkovamama
3. mar 2022

To,že by ste s rodičmi,je obrovská základná chyba.Ty si mladučká,chápem, že nemáš financie na podnájom ani hypo,a on,to mu ako chlapovi nevadí sa tlačiť v podstate u cudzích?Koľko má rokov?Počkaj tak do roka a pol malej,dovtedy si pripravuj pôdu na jasle, prácu a šup do podnájmu.Staci na začiatok aj zdieľanie bytu s inou maminou,teraz tu je strašne veľa utečenkýň s detičkami čo tu musia alebo chcú zostať,možno s nejakou si sadnete a pomôžete navzájom.Neviem aká si lokalita-daj si žiadosť o nájomný byt.Na chlapa sa nespoliehaj a vy....er.Ten ti podľa opisu nepomôže a na výživné apod.to asi tiež bude ťažký orech.Ja som bola sama s dvomi,dokonca dvakrát.Vzdy som sa nejak vyhrabala a rozbehla.Nesmies zostať so založenými rukami a dúfať,že raz sa niečo nezmení.Nie,nezmení,bude to iba horšie.Jemu to vyhovuje

pribinak
3. mar 2022

Kde bývate? Ste mladi a zdravi ľudia. Môžete ísť robiť aj do zahraničia

janinah
3. mar 2022

Prísť mi do domu nie celkom ideálny zať.male dieťa a nesamostatna dcéra.tiez asi ochoriem na hlavu.Mladeho poslať do lepšej práce vo firme a postupne sa osamostatniť.podnajom stačí na začiatok.Ty o polroka do roboty.dieta do jasli..Chce to rozhovor.bud sa vzchopi a začne makať alebo ho pošli do teplých krajín.Ale ostať sama s deckom rodičom na krku nie je nijaká výhra.A nie je riešenie skysnut navždy celá mladá rodina u rodičov jedných či druhých.

oliva276
3. mar 2022

Stíhaš si dorobiť strednú školu?

dusankomoj
3. mar 2022

A nezabudni potom napísať na MK,že malá išla tak skoro do jaslí! Aby ťa mohli koníkovské odborníčky zďubať,že si krkavčia mater! Radu si nedostala žiadnu,iba že máš ísť od pár mesačného dieťaťa do roboty! Treba sa z priateľom porozprávať a skúsila by som aj ,,svokra",ak má firmu,tak asi nemá v hlave prázdno. Možno bude vedieť syna nejako presvedčiť. Je mi ľúto,ako to máš doma. Mala by si si užívať dieťatko.

annamalaga
3. mar 2022

Nuž , život ta naučil jednej podstatnej veci a to, že robiť si dieťa bez zabezpečenia, s chlapom, ktorému sa nechce robiť( má možnosť v otcovej firme), koľkí by sme chceli mať takú možnosť, bez ničoho, mama asi tiež nieje nadšená , že ma doma hladné krky, chce mať asi tiež kľud. Rozhodla si sa mať v mladom veku dieťa, musíš sa starať, nič viac ti neostáva.

nwnw
3. mar 2022

Tak ked sa mu nechce robit, nech ide na rodicak a Ty do prace. Aspon uvidi ako si doma "valas sunky".

liljana
3. mar 2022

V 18 tich si mala dieta, nemas nic odzite, nebyvali ste spolu, ani si predtym priatela poriadne nepoznala. Toto je iba logicky dosledok, ze vsetko rychlo, naco cakat. Jedine vydrzat, kym dieta podrastie a postavit sa na vlastne nohy. Odstahovat od rodicov, ked ti vadi, ze ti rozkazuju. Neodporucam hned rozchod. Zivort nie je o tom, rychlo sa dat s niekym dokopy, rychlo dieta, rychlo rozvod, rychlo vziat dieta otca. Rychlo dalsia znamost, dalsie dieta,... Ty sama si este dieta. Uz si niekedy niekde sama pracovala, ked kritizujes priatela, ze by mohol robit tazsie a za viac?

0silvia0
3. mar 2022

Ale preco ziadas tipy na lepsiu pracu od @pribinak ked tvoj priatel moze mat lepsiu pracu hned, len ju nechce. Pises, ze tvoj chlap je neschopny. Blbe je, ze ty si si takehoto otca pre svoje dieta vybrala.
Ja chapem, ze v 17tich clovek ma ine priority, ale na celej situacii mas svoj podiel aj ty. Cize rodicia su na hlavu, chlap je neschopny, este svokrovci su asi ok. Tak chod s vnuckou ku svokrovcom aj bez chlapa a on nech si hrkuta s tvojimi rodicmi. A ak sa tvoj chlap nerozhybe, budes sa musiet v buducnosti spoliehat sama na seba. Uvidis sama, ze to nie je jednoduche.

pribinak
3. mar 2022

@0silvia0 ani sa nad tým nepozastavujem. V 18tich dieťa, býva u rodičov, škola nedokončená, s chlapom jej to nefunguje, všetko je zle, všetci sú zlí, ale ona je úplne super

0silvia0
3. mar 2022

@pribinak snazim sa otvorit babe oci, ale skor ju to hadze do vyvrtky. Jasne, ze by jej bolo pohodlnejsie keby mala okolo seba super chlapa, super rodicov, super zazemie a ona by sa mohla len starat o dieta? Nuz, skola zivota, neda sa jej vyhnut.

pribinak
3. mar 2022

@0silvia0 🤣🤣🤣 musi ešte veľa zažiť aby sa jej otvorili oci.

ivanka12311
3. mar 2022

Veď sa chovaj ako dospelá žena nie ako dieťa! Už keď dieťa máš žijete vyciciavate tvojich rodičov (no neviem či sú až tak na hlavu keď poskytli bývanie ich úžasnej dcére a jej priateľovi ktorá sa im prespala)...čo takto sa osamostatniť neurážat rodičov aký súboja na hlavu 🤦ale starať sa! tvojmu priateľovi nikto nekaže aby robil za malý peniaz, nosí gate nie sukňu.. je ľahké urobiť ťažšie sa je postarať

sparrows
3. mar 2022

Máš aspoň dokončenú školu?

mircalla
6. mar 2022

Budem asi kruta. Posrala si si zivot, tak sa nestazuj. Mala si rozmyslat vopred. Rodicia nie (ale zivia ta - vzdy to beriem, ze pravda je niekde uprosted, a ani ty nebudes zrovna easy, ale tak mame tvoj pohlad len, takze jasne, zli su rodicia), priatel nie, na podnajom nemas, robit nemozes. No prestan od kazdeho nieco chciet a dospej. Mas dieta, ale sama si dieta. Nie si v situacii, ked si zrovna mozes vyberat

mircalla
6. mar 2022

@annamalaga Presne🙂

marca12
6. mar 2022

Ak chces nieco zmenit,budes musiet dat dieta do jasli a ist aj ty do prace. Naucit sa byt priebojna,nenechat si skakat a rozkazovat. Ked si najdete podnajom,mozno sa vam aj vztah zlepsi,len sa musis vymanit spod rodicov. A ak to casom nepojde ani s priatelom,tak pojdete od seba. Ale hlavne nedovol,aby ta posliapal. Nech si hovori,co chce,nepripustaj si to. Neposluchaj ho na slovo. Cim viac ustupujes,tym viac si dovoli. Chlapi si vazia silne zeny,ktore sa neboja vyslovit svoj nazor a ukazu,ze sa neboja. Drzim palce. Nezufaj,zivot mas pred sebou. Nespoliehaj sa na to,ze sa o teba bude niekto starat. Vzdy sa musis vediet o seba postarat,aby si sa mala dobre.

deginko
6. mar 2022

To je teda v tvojom prípade riadny problém, normálne ma vyvali ako 19roce dievča(dieťa)čo má dieťa má problém,že ani v posteli Vám to nefunguje..to je to posledné čo by ma zaujímalo v tejto situácii..tak si požiadajte o obecný byt..s tak malým príjmom ako hovoríš a dieťaťom je šanca že ho dostanete