Čo ma nakopne k životu?

23. sep 2020

Som vycerpana unavena nevladzem
O malu sa staram automaticky ale ked nemam povinnosti ktore musim nie som schopna vstat z postele
Muz odvezie malu do skolky a ja spim
Cele dni 😥 kym netreba ist pre nu
Ak mam smenu tak idem do prace
Moj zivot sa toci iba okolo prace domu
Kde som akoby v 2 praci lebo treba navirt oprat upratat okupat malu navarit jej menu na dalsi den do skolky
Ak mam smeny spim max 3 hodiny a kym idem do prace musim vsetko stihnut
Odporucte mi nieco co ma nakopne alebo som uz zrela pre psychologa?

sante81
23. sep 2020

Skúsila by som odber krvi, možno chýba železo a preto si unavená.

danim
23. sep 2020

Akože v noci spis len 3 hod? Toto čo popisuješ sa zhoduje s článkom o vyhorení, čo som minule čítala.. veľký pozor na to! Musíš zmeniť priority.

danim
23. sep 2020

Varis dieťaťu menu do škôlky ? Prečo? Muž sa stara o dieta a pomáha v domacnosti ako? Lebo veď spomínaš len 1 dieta a dokonca v skolke.

deti95060810
23. sep 2020

depresie... nespavosť je prvý jej príznak. Smer psychiater - AD

nevenka
23. sep 2020

No to moze byt psychologicke az psychiatricke (depresie), alebo iba nedostatok zeleza alebo problem so stitnou zlazou. Isla by som k obvodacke a poprosila ju o odber na tieto veci, to v prvom rade.

bluka2
23. sep 2020

@deti95060810 ale ona praveze spi 😉

bluka2
23. sep 2020

Začni tým krvným obrazom...

danim
23. sep 2020

@bluka2 keď ma smeny spi max 3 hod. Inak nie je schopná vstať z postele - toto fakt vyhorenie či depresia môže byt... ono veľakrát jedno ma príznaky druhého..

nevenka
23. sep 2020

Ale podla mna, v prvom rade treba mysliet na tie fyzicke ochorenia, lebo napriklad problem so stitnou zlazou sa moze prejavit ako extremna unava. Sestra az odpadavala, mamina sa ledva dovliekla par metrov od autobusu zo zastavky domov. Ja som po druhom porode mala prechodnu hypertyreozu, nasledne mi ostala hypotyreoza a tie stavy apatie, nicoty, nechuti nic robit a len spat, to dobre poznam. Teraz beriem lieky a som tehotna, tak aj teraz pocitujem tieto priznaky. Dokonca aj depresivne stavy zazivam. Takze tieto ochorenia vylucit ako prve, potom smer psycholog, pripadne psychiater. Drzim palce.

deti95060810
23. sep 2020

@bluka2 aj veľká spavosť je príznak depresii.... Viac povie lekár, najlepšie psych.
prinajhoršom zabehnúť k obvod. lekárovi a podľa rozboru krvi sa uvidí čo ďálej...

znikol97
23. sep 2020

@sante81 súhlasím... Tiež mám ten problém, mne dokonca pred pôrodom chceli dať transfúziu alebo iba doplniť železo, lebo som ho mala tak málo, že pôrod neprichádzal do úvahy...
Tiež sa mi nič nechce, keby sa dalo prespala by som aj celý deň... Na všetko sa musím premáhať... Určite na odber krvi, upraviť jedálniček, viac tekutín