Čo je v tomto prípade lepšie?

15. sep 2022

Ahojte. Mám dilemu, som zvedavá na názory, možno aj skúsenosti ako to funguje u vás kto ste v tejto situácii. Ide o to, že manžel pracuje v jednej fabrike v našom meste, ja som doma na rodičovskej a ešte na nej cca rok až dva pobudnem. Dokopy máme cca 1300 až 1800e mesačne, s tým že máme hypo na byt, výdavky na deti (3deti) a bežné veci, no klasická rodina. Snažíme sa sporiť, máme poistky, ale pôžičky mimo hypo žiadne..ale momentálne s tým šetrením je to také, no...a ešte to asi príde, že už nenašetrime nič.. čiže dovolenka a výlety kde jeden vstup stojí 10eur nehrozí... Ale nežijeme zle, nechcem aby to vyznelo že trieme biedu, vôbec, kupujeme čo potrebujeme a aj to čo nepotrebujeme ale chceme, ja sa snažím veci pre deti z druhej ruky, alebo v akcii.. snáď to všetci správne pochopia.. no a teraz má manžel ponuku ísť robiť mimo Slovenska.. na cca mesačné/mesiac a pol odjazdovky a dva týždne doma.. 22eur na hodinu.. mesačne aj okolo 5tis.eur. len za tu cenu že neuvidi deti rásť a ja budem.na všetko sama/s rodinnou pomocou samozrejme. Verím mu na 100% čiže táto otázka je zodpovedana dopredu...len ma mrzí že budeme ďalšia rodina ktorá bude žiť od seba.. na jednej strane super, budeme môcť dopriať deťom aj sebe dovolenku pri mori, kvalitnú stravu, nebudeme sa musieť báť o peniaze..na druhej strane deti budu bez otca, ja na všetko sama... Taka som z toho, neviem.. menšie zlo vyberať... poprosím skúsenosti inych žien ktoré to majú podobne, či to zvládate, ako sa vám žije takto "samým"..

vilma7
15. sep 2022

Ja s tým skúsenosti nemám, my sme obaja s manželom vonku.
Len ešte rataj s tým, že manžel tam tiež bude mať výdavky, ubytovanie, strava, poistky, cesta, aby ti nakoniec domov nedoniesol 1800, ako keď bol doma.
Mne osobne by to nestálo za to, aby manžel nemal s deťmi vzťah.
Ak by to bolo na rok, ok...ale dlhodobo určite nie.
A darmo mu teraz na 100% veríš, môžeš mu veriť aj naďalej, ale tvoj manžel sa tam môže zmeniť až tak, že ho sama nespoznáš (žiaľ skúsenosti mnohých mojich kamarátiek).

konikkon
15. sep 2022

Ja by som nebola ochotná obetovať spoločné rodinné chvíle za zárobok v zahraničí. Deti sú malé len raz a neuveriteľne rýchlo rastú. Navyše, ak je vaša situácia taká, aká je, t.j. nežijete v biede.

tosomja
15. sep 2022

Môj robí vonku, kedysi robil 8 týždňov a 10 dní bol doma. Teraz robí 3-4 týždne a 5 dní je doma. Z toho prvý a posledný deň je cesta domov a do roboty, čiže reálne 3 dní. Nič moc. A ani nezarobí toľko, čo tvoj by zarobil. To ani neviem, kde sa dá toľko. 😁
A je to ťažké, presne ako píšeš, budeš mať peniaze ale stratíte muža, otca.

ivana11155
15. sep 2022

Ja by som bez muža žiť nechcela, chvíľu ok, ale nie dlhodobo, odsudzite sa aj vy dvaja, aj deti k nemu nebudú mať taký vzťah akoby bol doma. Peniaze nie sú všetko. Keď pôjdeš po materskej do roboty hneď bude tvoj plat plus. Keď je žena na rd, skoro v každej rodine ten plat chyba, nie ste jediní.

autor
15. sep 2022

Ach zabudla som napísať že strava ubytko ma zaplatené... Pardon 🙃

ivangeline
15. sep 2022

Za mna tiez nie. Netriete biedu. My mame 3 deti a vela x menej ako vy na mesiac. Tiez myslim na to,ze pojdem do prace a prijem sa zvysi. Lenze! My mame ine hodnoty a standard.. Zavisi,na com staviate vy.

janinah
15. sep 2022

Môj manžel raz robil 80km od nášho mesta a už riešil presťahovanie celej rodiny,ale nakoniec tam neostal /nie kvôli rodine/,takže u nás by toto neprichádzalo do úvahy,deti rastú len raz,manželia maju žiť spolu.Ak by nebolo čo do úst,tak áno,ale odišli by sme všetci,hoc nie nastálo.

lenik223
15. sep 2022

Pokiaľ je teraz každý deň doma z práce, bude sa ťažko zvykať na to byť bez neho mesiac. Ja osobne by som to nezvládla.. ten môj chodí síce neskoro z práce, ale večer aspoň pomôže s deťmi, okupe, prizrie ich kým niekde odbehnem...nehovoriac o Tom keď treba chodiť po lekároch, keď sú chorí atď....ale to už je na zvážení každého ☺️☺️

nelca84
15. sep 2022

Ja by som takto nechcela zit a nie ze by som to sama nezvladla, ale aj tak nie.

autor
15. sep 2022

Dievčatá, ja som tiež toho názoru, že rodina má byť spolu, a ani si neviem predstaviť byť bez neho a on bez nás, lenže keď sme ešte neboli spolu tak chodil pracovať po celom svete, zarábal super, teraz sme skor že čakáme na výplatu až netrpezlivo, ak nechceme minút rezervu, len proste je teraz ta situácia s energiami, zvyšovaním cien, bude to horšie... Proste keby sa niekomu niečo stane, tak nemáme na liečbu, a to akože na to nemyslím ani si to neprivolavam.. napísala som ze netrieme biedu ale ani toho moc neušetrime..a nechcem byť mama ktorá nedá zážitky deťom typu dovolenka pobyt vylet len preto že na to nemáme... je to ťažké..ani jedna možnosť nie je 100%

nerya
15. sep 2022

Ako matka a partnerka vravím nie, ako dieťa, ktore v takej rodine vyrástlo vravím stokrát nie

elizabet173
15. sep 2022

nie, nechcela by som to, ak nemáte existenčné problémy, byť s deťmi denne, vidieť ich rásť, byť ako rodina spolu kedykoľvek má nevyčísliteľnú cenu

rastika
15. sep 2022

Presne takú rodinu poznám... Láska ako hrom, úžasný zárobok, ale manželstvo to nevydržalo. Aj keď sa stále majú radi, po rokoch každý šiel svojou cestou... Lebo to už nebol vzťah...😥

janinah
15. sep 2022

O rok môžeš ísť zarábať aj ty a bude finančne lepšie.

tosomja
15. sep 2022

Ako matka, žena zvládneš všetko, aj sama sa starať o deti, chodiť s nimi všade, aj variť, pratat okolo nich, možno ti s nimi aj má kto pomôcť, že s nimi nebudeš nonstop, ak to má byť na rok, ok, dá sa to. Ale z vlastnej skúsenosti ti píšem, že radšej nepôjdem k moru ale chcela by som mať doma muža, čo sa môžem večer k nemu pritulit, aby sme mali doma otca, ktory uvidí prvý krok svojich detí, aby bol doma, keď pôjde prvý deň do škôlky, školy, keď sa bude učiť bicyklovať atď. A nepíšem o Tom, že si bude "vyberať" ku komu pôjde skôr, za tých pár dní sa nebude vedieť roztrhnúť, bude chcieť byť s deťmi, deti sa po ňom budú vešať, užívať si ho a ty budeš tak pomimo čakať, kedy už konečne zaspia, aby ste mohli byť vy spolu. 😃

janinah
15. sep 2022

@rastika presne tak,cez skype sa neobjímeš a ak je poruke niekto iný....

solange7
15. sep 2022

Pojdes do prace aj ty onedlho a bude to lepsie. Tiez som za to, aby ste ostali pokope. Navyse moze mu prist lepsia ponuka aj v blizkom okoli.

autor
15. sep 2022

@janinah rada by som do tohto nezachadzala, veríme si na 100% žiadne také že ak je po ruke niekto iný.. sme svoji prví a máme to proste takto... ďakujem za porozumenie.. a nemyslím to v zlom.

pbra40
15. sep 2022

Ja by som suhlasila, aby isiel. Ale casovo to ohranicit. Dajme tomu na rok, budete mat vacsiu rezervu. A lahsie sa bude dychat. Dlhodobo nie.

simca06022011
15. sep 2022

Nemusi do toho ani prist nevera, poznam taketo priapdy a velakrat nebyt to dlhodobe vztahy, kde uz su spolu zo zotrvacnosti, to po odchode jedneho nevydrzalo dlho. Hlavne jeden pripad mi je taky blizky a podla mna dost pravdepodobny: zena sa naucila fungovat bez toho chlapa a postupne tie jeho "navstevy" (lebot ych par dni doma sa inak nazvat nedalo) bolo skor na obtiaz ako pre radost. S detmi mala rezim, funogvala, spokojna bola a do toho jej vbehol muz, ktory si myslel, ze aj ked inak je 1000+km daleko je hlava rodiny a bude dirigovat a riesit nieco doma. CIze doma boli cez tie jeho navstevy iba hadky az to proste ta zena ukoncila.
Ked tak, by som suhlasila, ze ok chod, na rok.. zarobis 5x5t na nejake uspory a vybavene. Ak chby 50eur na vylet, tak treba si rozmysliet pri tyzdnovom nakupe radsej a nekupit co netreba a mate usetrene na vylet.
Do dlhodobeho niecoho takehoto bys om sa asi nehrnula.. aj ked s mojimterazjsim chlapom by mi to vobec nevadilo :D

tandariatko
15. sep 2022

Ahoj, môj názor je taký že peniaze nie sú všetko ☺️ ja by som nedovolila aby môj manžel nebol s nami nevidel vyrastať deti 🥰 veď ma prácu tu v podstate dobre platenú a ty sa o chvíľu vrátiš do práce 2 roky zbehnú ako voda a prilepšíte si 👌 a manžel to ako vidí? Chce ísť? Záleží aj na tom ako to vidí on.

petamich
15. sep 2022

pracujem v konzultacnej firme, kde kolegovia takto pracuju relativne bezne (aj ked chodia casto na vikend domov) - neposkytla si nam za mna dolezite informacie - na ako dlho, ako casto by vedel chodit domov, ake vydavky by mal on, ak sa bavime o 1-2 rokoch a napr. kazdy vikend, kazdy druhy, by bol doma, tak na tom nevidim nic strasne ale to uz si vy musite zvazit pre a proti

moninah
15. sep 2022

Moj manzel najprv isiel sam, po troch mesiacoch to ukoncil. Aj jemu bolo smutno. Ale hlavne ja som bola v strese, ze ked sa nieco mne doma stane, kto bude deti ratovat. Rodinu nemame poruke. Druhykrat sme sli vsetci, aj s detmi, lebo sme vedeli, ze oddelene to nedame. Bolo to tazke, bolo to cez koronu, on pracoval, ja som robila servis detom a domacnosti 🙂 Vydrzali sme 2 roky, nevedela som sa dockat, kedy budeme doma. ALE! Deti, aj my, mame neuveritelne zazitky. Aj dobre, aj zle. Splatili sme predcasne celu hypo. A napr. nepredvidatelna situacia: teraz zistili synovi chorobu, som na predlzenom rodicovskom, nemozem ist zatial do prace, chodime na drahe terapie. To by sme si predtym mohli dovolit len tak-tak. Nepises, ake velke deti mate, ale ak sa da, podla mojich skusenosti, chodte spolu. Ale teda je rozdiel, ak u vas ten plat zarobi vo Svedsku, alebo v Gruzinsku. Lebo zivot v niektorych krajinach je fest drahy.

aurora33
15. sep 2022

Sk to bude napríklad na rok, prečo nie. Za vyskúšanie nič nedáte. Poznám veľa rodín ktoré tak fungujú.

stanulienkat
15. sep 2022

Bola by si slobodna matka s 3 detmi, sama na vsetko. Naco by mi boli tie zarobene peniaze? Tolko penazi este nevytlacili... O vernosti...ak si ho nejaka vyhliadne, on stovky kilometeov sam, opusteny.... Zvykne si, ze sa nemusi podielat na domacnosti, vychove..na to sa tiez rychlo zvykne. Nie,nie,nie... Ak ste si zalozili rodinu, tak mate byt rodina. Zarabat v zahranici ste malj predtym.

ukulela
15. sep 2022

Ja by som zvazila vytvorenie rezervy. Rok sa takto zvladnut da. Ake velke su deti? Cez prazdniny sa da prist za otcom, predlzene vikendy,...ubytko lacne zohnat. Ja by som sa to snazila nejak vyuzit.

00momo
15. sep 2022

Ja by som nesúhlasila ak ma odísť tak všetci

olla
15. sep 2022

Ahoj ,tak po dlhej dobe napíšem do diskusie lebo mám tvoj prípad rovno pred očami. Ja vz.moja kamarátka. Obe máme po dve deti.
Môj muž robí kúsok od bydliska ,denne je s nami ,nezarobí zle, žijeme asi ako vy. Kúpime co treba aj čo netreba, máme hypoteku, deti majú krúžky, vždy pekne oblecene, výlety, koncerty, záľubu, čosi sa odklada bokom, čosi ide do domu atd. Muž mi pomáha s deťmi ako rovnocenný partner.
Kamaratkin manžel pracuje mimo SK- áno 4000-5000 mesacne. Ona si tu žije nadštandardne. On je tam. Týždenne jej prídu, nerobím si srandu -balicky aj za 300eur. Ale haraburd! Určite to nepotrebuje, veď vidím čo má doma. Deťom také oblecko, také hračky, taký spotrebic- onaký. Kúpi si všetko čo chce!
Všade chodí sama. Keď je v meste jarmok, ide sama s deťmi, sama vodí do škôlky, na fotbal, sama nakupuje,sama proste všetko ( áno pomáhajú jej rodičia) ale to je iné. Deti otca poznajú hlavne z webhovorov a telefonátov. Keď po 4-6 týždňoch príde domov na cca 10dni, nevenuje sa im ani zdaleka ako by sme čakali. Jednoducho k nim nemá tak blízko. Aj keď je to dobrý otec, stará sa. Neukladá ich každý večer, nekupe, nemojka a neobima každý deň keď je v zahraničí,takže sú to pre neho deti a dosť. Keď je doma viac sa venuje práci okolo domu...Keď odchádza znova prec tak ta staršia dcéra place už pár dní pred jeho odchodom a dva dni po.
On takto pracuje už roky rokuce. Jej to podľa mna vyhovuje. Je to super baba a svojho chlapa ma rada ale ešte radšej ma ten nadstandard. On jej tvrdí že tam bude kým nesplatia hypo, no určite mu už nikdy nebude stačiť slovensky plat. Takže to nech rozprava v lampárni. Určite že je to o hodnotách! O tvojich !
V živote by som s ňou nemenila. Nikdy!!! Dobrovoľne nikdy..Ani za tie jej nové kabáty, krásny dom, dve autá. Není jej čo závidieť. Je to ako keby taká dobre žijúca si osamelá matka , ktorá všade chodí som svojou mamou a.sestrou 🙄🙄

vevapeto
15. sep 2022

Keby to bolo ozaj nutné, tak na rok- max rok a pol ( na tu dobu čo budeš na rodicaku) by som ho pustila. Bála by som sa, či tuto energetickú krízu zvládnete aj finančne, sranda to určite nebude. Potom budeš zarábať už aj ty a bude to oveľa lepšie.

autor
15. sep 2022

@petamich sami ešte nevieme, zatiaľ je to fakt čerstvá info, no viem že to bude robota tak na dva roky isto... Domov ako som pisala každý mesiac,/mesiac a pol, a doma max 2tyzdne...on chce, ale s tým že ideme našetriť nech sa nam lepšie dýcha, nech rýchlejšie splatime hypoteku, možno časom aj iné bývanie keďže sme 5ludia v troizbaku..a prerabka bytu, taká že úplná rekonštrukcia .. ja samozrejme som aj za ale zároveň to ma aj proti... Sami musíme ešte uvažovať či to bude stáť za to