Čo je to byť sebecký?

natalym
12. mar 2015

Mám takú dilemu. Čo je to podľa Vás byť sebecký. Môj muž mi často vyčíta, že som sebecká a že myslím iba na seba.
Napr. rýchlo mu spravím jesť aby som sa mohla najesť aj ja. Len rozmýšľam, a nie je od neho sebecké, že si nechá odo mňa robiť jesť
keď to môže urobiť aj on? Predsa pracujem tak isto ako aj on, hrnce a chladnička je naša spoločná, ja si chcem tiež kľudne sadnúť k jedlu.
Mali by sme predsa jesť spoločne, keď už, či nie, príp. pripravovať jedlo spoločne.......
Čo je to podľa Vás správať sa v partnerstve nesebecky?
Čo by ste povedali na to, že Váš manžel, otec Vašich detí, povie školopovinné dieťaťu, keď si pýta peniaze na lístky na obed, že zarob si.
Len sa snažím zase pochopiť........
Ďakujem.

maca_p
12. mar 2015

@natalym ved vyloz vsetko na stol a opatlat chlieb s maslom hadam panicek dokaze.

liz_lemon
12. mar 2015

sebec je on, nie ty

natalym
autor
12. mar 2015

@maca_p Nie, neurobí to. Ide mi o tú sebeckosť. Toto je jeden z mnohých príkladov.

monikags
12. mar 2015

Co by som na to povedala?ze nie je dobry manzel ani otec...

maca_p
12. mar 2015

@natalym ked si neurobi, tak nebude jest...

natalym
autor
12. mar 2015

Aby ste tomu rozumeli. Môj muž má veľmi zvláštny druh humoru. Stále neviem či to akože nie je sranda. Lenže moja dcéra povedala, že vtedy by to bola sranda keby to povedal, zasmial sa a vytiahol peniaze. Takto je to fakt. Naozaj?

natalym
autor
12. mar 2015

@maca_p Nebude.

mima4
12. mar 2015

@natalym
a predsa lubis svojho muza 😉

ja si napr. myslim, ze pri stole by mala byt cela rodina a nie aby jeden obskakoval vsetkych...proste dospelak (je jedno, ci zena ci muz) navari, pripravi jedlo, da na stol...a ide sa jest... ziadne take ze "vyprazam, aby to mal cerstve a ja sa najem neskor..alebo uz som jedla"... vobec to nie je sebecke, je to normalne.

natalym
autor
12. mar 2015

@mima4 Ľúbim, len neviem či on ľúbi mňa. Naozaj to neviem. Vie tak raniť. ☹
Nechápem teraz, čo je normálne podľa Teba?

cayrez
12. mar 2015

@natalym prepac za vyraz, ale s takymto sracom som sa vlani v lete rozviedla. On to ani nepouzival ako humor.. Proste bol tak nauceny a vychovany. Ja som teraz tu a vsetci sa okolo mna tocte, plus.. peniaze prijimam, ale nikdy nedavam.
A vies co? Som stastna. A aj moje dieta je. Ma kludnu a hlavne tichu domacnost. Co predtym nepoznalo. 😀

natalym
autor
12. mar 2015

@cayrez Chcela by som to pochopiť. Peniaze......... vždy tvrdí, že sú naše. Ale okolnosti nasvedčujú, že tie moje sú naše a tie jeho sú jeho. On mi vyčíta, že si robím čo chcem, asi myslí s tými jeho........
Neviem.

mima4
12. mar 2015

@natalym normalne je nevysluhovat ale chciet sediet za jednym stolom bez toho aby si skakala okolo neho.. Proste ide cas obeda napriklad, na stol das polievku v polievkvoej mise a idete papat... spolu, ziadne take, ze ty popritom budes este vyprazat aby mal on cerstvy reznik..ked obaja dojete, obom nalozis jedlo... cize normalne je hladiet aj na seba.

a ozaj..s tym lubenim...aj to povies niekedy muzovi - slovami, nie naznakmi, ze ho lubis?

simca06022011
12. mar 2015

áno je sebec, ak sa nechá obskakovať a na to že si nesadneš v klude k jednu nemyslí.. ale to nei je vôbec rarita :P je to taká bežná vec... ženy sú sebecké akonáhle myslia trochu aj na svoje pohodlie... zato chlap, čo sa vyvalí a nechá obskakovať, je obetný baránok za celú rodinu :P
U nás papuluje, ale poriešila som presne tak ako sa písalo... vyložím na stôl a obslúži sa, neobslúži sa, bude hladný.. čo mňa po ňom, veď je dospelý 🙂)) keď sa varí normálne obed, tak navarím, nachystá sa stôl, naukladám všetko na stol a už sa potom z tade nepohneme. Jedine ak odniesť prazdny riad...
S peniazmi to je tazsie.. najlepsie je ak je moznost peniaze s chlapom neriesit... to som sa naucila za svoj kratky zivot, ak zena zaraba malo a musi byt na krku chlapovi, skor ci neskor je zle, ak zena zaraba vela a pan sa to dozvie, zase je zle.. lebo jeho ego trpiiii (asi).. a vraj zeny nevedia co chcu.. ale plati to aj naopak :P

natalym
autor
12. mar 2015

@mima4 Samozrejme a nie raz. On mne to nehovorí. Čo mi až tak nevadí, nikdy nebol na slová, ale no aj tie činy.... Skrátka nevyznám sa v tom. Mám nejaké indície a už dlho s tým bojujem.

mima4
12. mar 2015

@natalym a keby si sa ho to rovno spytala "Lubis ma?"

natalym
autor
12. mar 2015

@simca06022011 To si dobre napísala....
ženy sú sebecké akonáhle myslia trochu aj na svoje pohodlie...
Asi tomu neviem porozumieť svojím mozgom. Ešte taj jeho postoj ku mne by som pochopila, ale k dcére???

natalym
autor
12. mar 2015

@mima4odpoveď by znela: Samozrejme, že áno inak by som tu nebol.
Na čo mu skoro vždy poviem: to nie je dôkaz, že ma ľúbiš, môže to byť aj dôkaz, že Ti je to pohodlné.... 😉

silvia44
12. mar 2015

@natalym Ahoj, sebecky je on. Moj muz este pred detmi, teraz aj s detmi mi robi ranajky cely tyzden a cez vikend nam vari. Pocka kym si sadnem k stolu aj ja. Detom varim ja.

cayrez
12. mar 2015

u nas to bolo trosku hard core.. mne nedaval nic.. ked sa narodil syn celu vybavu aj kocik a vsetko oblecenie vsetko som platila ja z materskej.. podnajm sme platili na polovicu.. predtym ako sme sa vzali musela prist jeho rodina mu nahucat, aby sa uvedomil, ze ja nemozem platit vsetko tak ako dovtedy ked som ostala na 200eur rodicak. tak sa spravil spolocny ucet.. svokra mi pri kazdej navsteve neyabudla povedat, ako sa jej syn zmenil pri mne k lepsiemu... ale houbis.. on je herec ako bic.. doma som s nim mala peklo.. dokonca mi vela krat vycital, ze vela prezeriem.. ze on nakupi a ked sa tri dni co je doma prestravuje a potom je zas dva tri dni v praci 14hodinovky, tak v chladnicke nic nie je. A ze to ja vsetko zjem a len cakam aby on isiel nakupit, ze zo svojich nakup neurobim.. a podobne.. pricom ja som nakupy robila, ale male ked bol v praci, pretoze sa pojedlo kym bol doma.. a velky nakup bez auta a s kocikom robit ozaj nebudem..
a vlastne robila som aj velke nakupy.. ale zelenina nie je jedlo.. to on musi mat maso. maso maso

simca06022011
12. mar 2015

@natalym ja mam takeho otca :P a vies co.. neriesim.. 🙂)) naucil nas zarobit si, to je fajn... ale mama ho opustila a ostal sam so psom, neskor s kocurom :P odisla od neho dalsia zena, kopec frajeriek... a teraz mi moze fukat praskovy cukor.. viete kam 🙂 vychadzame vo vsetkej slusnosti, ale nezabudnem mu ani jednu hlupu poznamku kvoli peniazom, kym on si minal na co chcel (a to som bola naozaj krpata ked este s nami zil.. ale neskor to prenasal aj do "dialkoveho" vztahu) a rovnako to urcite bude s vela detmi, ze sa s tym vysporiadame po svojom 🙂

natalym
autor
12. mar 2015

O.K. Nechajme to jedlo, lebo to je u nás takto odjakživa, lebo sme sa tak dohodli a on to riešiť nebude. Tomu ťažko nezainteresovaný pochopí, ale zaujíma ma čo je podľa Vás byť nesebecký, dajte príklady.

natalym
autor
12. mar 2015

@cayrez
@simca06022011
Myslíte si, že títo ľudia naozaj ľúbia, keď sa takto správajú?

janinah
12. mar 2015

k tým peniazom pre dieťa- ono si to zapamätá,raz bude otec starým dedkom a ľahko sa môže stať,že bude potrebovať pomoc od detí či finančnú či inú,dieťa povie- urob si,zarob si....lebo k tomu ho otec teraz vedie 😒 a moja rada pre teba,neobskakuj ho ,nech si "sranduje" ,ale sám ,nereaguj na hlúpe reči...

simca06022011
12. mar 2015

@natalym kazdy clovek musi byt trochu sebecky a mysliet na seba 🙂) inak by neprezil... prilepila by sa na neho nejaka sebecka pijavica a bolo by :P Nesebecky clovek mysli v provom rade na druhych, az potom na seba.. myslim, takych ako sa hovori, ze sa idu "rozdať".
Sebecky sa inak povie egoisticky, bezohladny... to je hadam jasne 🙂) napr. mame chore dieta, ale on silou mocou MUSÍ ísť na nejaký práve vymyslený výlet s nami, keď sa povie že nie... tak urobí zo všetkých okolo svine, čo mu robia naschvál a kvôli nám nikam nemôže... a bla bla 🙂)) alebo hlasná hudba/telka/zje všetko čo vidí a nenechá iným... 🙂

natalym
autor
12. mar 2015

@janinah To si myslím aj ja, dcéra sa už zastrája....... Je mi z toho smutno.
Nereagujem, len asi som hlúpa, snažím sa pochopiť a ak je to moja chyba, chcela by som sa zmeniť, ale ja som si nie istá, že je to moja chyba. A neviem či naozaj nestrácam čas s človekom, ktorý.............
Možno aj on pochybuje tak isto ako ja. Je to možné.

simca06022011
12. mar 2015

@natalym a čo je ozaj lubit? Oni su tak vychovani.. to bude ten najvacsi problem. Aj u mojho partnera aj otca to vidno v celej rodine, ze su tak odchovani/rozmaznani alebo práve "nerozmaznaní".

natalym
autor
12. mar 2015

@simca06022011 No veď toto.......

natalym
autor
12. mar 2015

@simca06022011 Tak to hádam nie som. Práveže ja sa nemám problém prispôsobiť.

cayrez
12. mar 2015

@natalym NIE a nikdy ani nelubili. Oni nevedia co to je. Moj ex bol nauceny ze sice robi, ale rodicom na domacnost neprispeje.. ani stravu ani nic. pricom jeho matka sa mu starala o vsetko.. oprate mal navarene.. dokonca upratane hore na poschodi ich rod. domu. Ubohe.. aby 30rocnemu chlapovi matka veci do skrine skladala.
Teraz ma 35 pomaly.. ostal sam.. nakopol si 24rocnu hlupanu, co za nim chodi z ineho mesta na vlastnom aute.. robi si z nej babysitterku pre moje dieta, ked ho ma mat.. a podobne. Je mi jej luto. Ale kazdy sme si strojcom vlastneho stastia.

natalym
autor
12. mar 2015

Alebo mi vyčíta, že nevarím z lásky. Že to tak nacápem. Nebaví ma to to je fakt, ale urobím to, lebo ľúbim svoju rodinu a preto varím. A z praktických dôvodov. Dokonca varím dosť dobre si trúfam povedať aj druhí chvália.
Ale môj muž ma nepochváli nikdy....