Čo delí rodiny na úspešné a menej úspešné?

kikos
14. sep 2014

Čo všetko podľa Vás dokáže ľudí spojiť a naopak deliť? 😎 , Váš pohľad na uvedomenie, vinu a riešenie:

caoli
14. sep 2014

a co, bakalarka, diplomovka?

grettka
14. sep 2014

tu to skor vyzera ako napisanie seminarky alebo slohu s uvahou na tuto temu 😝

marionmarion
14. sep 2014

@kikos mohla by si zrozumitelne definovat na co sa vlastne pytas??

kengurica
14. sep 2014

.....mne to pripomina, ako ked zazvoni konzervativne oblecena dvojica pri dverach a v rukach maju casopisy "Strazna veza" :D Nechcete sa porozpravat? Aky matenazor na......

marionmarion
14. sep 2014

@kengurica haha, to mi pripominalo ako mi pred dvoma rokmi hned 1. januara zazvonili pred dverami dvaja chlapi s otazkou: "keby ste sa mohli boha spytat na jednu vec, co by to bolo? Moja odpoved: ze preco mi posiela hned v prvy den roku domov takychto idiotov 😀

marbalulka
14. sep 2014

ja stale nechapem, co vedie zeny na tomto fore odpovedat na veci, co sa danej temy netykaju. vzdy len spekuluju, ci je tema vymyslena, ci to je do seminarky.. ak to znie neuveritelne, tak je to "urcite" tinedzer, ktory sa nudi lebo su prazdniny, ci vikend. o tom tema nie je, ma sa diskutovat uplne o inom a ked nemate k tomu nic povedat, radsej ani nepiste. na toto sa zmenil modry konik, akukolvek temu otvorim, su tam tieto dohady, poucania, pritom mna zaujima o tej teme.. aj keby to chcela do bakalarky, nemozte odpovedat? hlada odpovede a ked nemam co povedat, nepisem.. nehnevajte sa

caoli
14. sep 2014

@marbalulka aj tvoja odpoved je k veci 😒

marbalulka
14. sep 2014

@caoli a aj tvoja, mna to uz nebavi, zapnut si ktorukolvek temu a toto dookola citat, to ma nezaujima, uz som sa musela vyjadrit 🙄

zita19
14. sep 2014

@marbalulka Aj ty si jasne odpovedala na otazku... 😀 😀 Mas co podedat k teme, alebo si prisla len moralizovat?
@kikos spojit ludi dokaze napríklad chľast. Aj rozdelit. Staci?

ukulela
14. sep 2014

@marbalulka asi preto je to tak, lebo takto polozena otazka je uplne odveci. vsak nech baba napise: pisem seminarku a pomohol by mi zensky nazor na tuto temu. dakujem pekne. to by som aj odpovedala 🙂 ale takto plozena otazka na fore, kde sa rozobera bazalna teplota a nastrihy pri porode a prve prikrmy pre deti je uplne scestna.
Vas pohlad na uvedomienie, vinu,riesenie? 🙂🙂🙂

caoli
14. sep 2014

@marbalulka ok, ja len odcitujem: "… a ked nemate k tomu nic povedat, radsej ani nepiste" alebo inak - nepostrehla som odpoveď na otvárajúcu otázku.

majka99999
14. sep 2014

@marbalulka no, mne nie je az tak jasne, co sa pyta. chce citat hlboke uvahy?

marbalulka
14. sep 2014

@caoli hadam mi to zakladatelka temy @kikos odpusti, ze som si dovolila odbocit od temy
@zita19 jasne, uvedomujem si, ze aj ja som odveci 😅 ale ja do verejnych tem skoro ani nepisem, 1x som nieco povedala, tak nemoralizujem, ale ine mamicky "moralizuju" takto skoro v kazdej teme

zita19
14. sep 2014

@marbalulka no mas smolu, schytala si to za tie oststne 😅 😅

zita19
14. sep 2014

@majka99999 hlboke filozoficke uvahy by boli uplne nejlepšejšie 😀 😀 To by len metódou copy - paste vyskladala esej na utorok do skoly a "bylo by vymalovano". 😉 Este by to picla na www.referaty.sk a bola by za hviezdu 😀 😀

0silvia0
14. sep 2014

@kikos želáte si pohľad na uvedomenie si čoho? hodnoty rodiny? súdržnosti rodiny? akú úspešnosť máte na mysli? Úspech sa rovná že rodina zostane celistvá bez rozvodu? Alebo úspech znamená že všetci v rodine sú šťastní, spokojní?
Hrozne, ale hrozne od veci položená otázka. Rada by som prispela, ale neviem z akého konca a nerada by som sa rozpísala a nakoniec sa rozpíšem nesprávnym smerom a bude to k ničomu. Takže ak si chcete prečítať niečo k veci, treba položiť otázku zrozumiteľne a nie od veci 😒

marionmarion
14. sep 2014

@marbalulka ja napriklad by som rada odpovedala...ale nerozumiem otazke...

marbalulka
14. sep 2014

@zita19 kaslat na to, vsimla som si to, ze zrazu sa mna chytia lebo som napisala, ze ked nemam, co povedat, nevyjadrujem sa a v postate som urobila to iste 😅 😅 ale aspon som to neurobila stylom, ze vycitam zakladatelke, ze sa vobec opovazila takuto temu zalozit..
tak, co by sme jej kocky mohli poradit?? ja, ked nad tym rozmyslam, tak napr. chodi isty nemenovany serial zo sudneho prostredia a v podstate vzdy su kamenom urazu svokrovci alebo ludia, ktori si myslia, ze su nieco viac, pretoze su napr. veriaci, alebo naopak nie su veriaci, alebo to pretransformujme na modry konik, pretoze ockujem alebo neockujem, som za to, som proti tamtomu. vzdy sa tu ludia rozdeluju podla toho, ake a kedy davaju prikrmy, ci koja, alebo nie, akej znacky maju kocik, co detom obuvaju a pod. to dokaze ludi spajat,ale bohuzial aj rozdelovat

zita19
14. sep 2014

@marbalulka alebo zaujmy... Moj muz miluje hubarcnie ja to neznasam... Roky sme sa na tom vadili, lebo ja som odmietala nezmyselne vstavat o pol stvrtej rano kvôli hubam. Trvalo roky, kym pochopil, ze mne na huby nevytiahne. Ja som vedela od zaciatku, ze ho nevytiahnem na operu 😀 😀 😀

marionmarion
14. sep 2014

@zita19 o pol stvrtej? Preboha! 😀

stellamaris
14. sep 2014

@zita19 ty brdo,to je otazka 😀 taka filozoficka na nedelny vecer 😀 😀

stano4000
14. sep 2014

@kikos spajat dokazu spolocne zaujmi, rozdelovat protichodne zaujmi. uvedomujem si ze ti nepomozem, ale vinit ta za to nebudem, riesenim je pred vlozenim temy na diskusiu trosku porozmyslat!

marbalulka
14. sep 2014

@zita19 ano su to spolocne, ci rozdielne nazory, zaujmy a potom je to vec kompromisov, respektu, tolerancie o tom je to "uvedomie, vina, riesenie" ako je v teme. inak, na huby aj my radi chodime, ale takto zavcasu by sme tam obaja nesli 😀

klincek
14. sep 2014

@kikos druhej casti otazky asi nerozumiem..co sa tyka prvej, tak podla mna spojit ludi, narody, staty..dokaze nestastie-vojny, epidemie, proste nestastne udalosti, ktore postihnu vsetkych, resp. vacsinu clenov spolocnosti. a rozdelit dokaze to, co vacsine clenov spolocnosti chyba..ano, peniaze, moc, uspech..a z toho prameniaca frustracia, zavist, neprajnost. viem, velmi vseobecne, ale zatial som to odpozorovala takto..mozno o 30 rokov poviem nieco ine 😉

majka99999
14. sep 2014

@zita19 moj zboznuje dlhe tury, stanovanie, utekanie pred medvedmi. 😀 zatial sa snazim byt tehotna, uvidime, dokedy mi to prejde, ze sa mi nechce. ja ho tiez nevolam na nakupy, iba ked chcem odviezt nabytok. 🙄

marionmarion
14. sep 2014

@majka99999 😀 😀

marionmarion
14. sep 2014

@kikos inak aspon na jednu cast ti odpoviem,na tu ktorej rozumiem...co dokaze ludi spojit...spolocny osud, vojna, kriza, uvedomenie si ze potrebujeme ostatnych, aby sme prezili, spolocne nazory, hodnoty, zaujmy...cokolvek SPOLOCNE a oddelovat opak toho

petalouda
14. sep 2014

Pocit spolupatričnosti, snaha o pochopenie a láska medzi členmi rodiny. Stačí, že jedno z toho chýba a je problém. Takže náročná úloha 🙂

fidorka7
14. sep 2014

@marbalulka čo ťa núti zapínať koňa, keď ako píšeš, ťa to už nebaví?

marbalulka
14. sep 2014

@fidorka7 praveze mna to bavi. kliknem si na nejaku temu, o ktorej si chcem precitat, ale v skutocnosti sa tam riesi uplne nieco ine.. no a to ma nebavi..

mircalla
14. sep 2014

@marionmarion 🙂 dobre som sa zasmiala🙂)