Čo by ste robili vy, ak by ste bávali s 3 chlapmi?

ddxx
19. apr 2020

Dobrý deň, čo by ste robili na mojom mieste? Žijem s dvoma bratmi a ocinom, mamina mi zomrela pred troma rokmi a moja sestra sa odstahovala no byvat s nou nemožem lebo majú malý byt a nechcela by som aby som bola na obtiaž. Takže bývam len s chlapmi je mi 14. Ked poriadim tak to maju na háku a ked sa na to vykašlem tak sa hnevajú dakedy sa zatvorím do izby a mam vlastný svet. Večer upracem všetko no ráno je znova neporiadok. Sestra ma vola niekedy k nej ale je korona a ja im nechcem zavadzať. Po sebe si vždy samozrajme upracem. Čo by ste robili Vy upratovali by ste po nich? Problém je hlavne v tom že človek sa v tom neporiadku necíti dobre.

amelia000
19. apr 2020

@ddxx ja som to riesila tak, ze veci po neporiadnych surodencoch som nahadzala do kuchynskeho odpadkoveho kosa..ci to bolo oblecenie..nabijacky..pc..proste vsetko co tam mali neupratane a zavelila, ze ak si ti neupracu z kosa tak za 10 min idem vyniest smeti. (Nenaucili sa po sebe sice upratovat, ale naucili sa svoj bordel vytiahnut z kosa a odlozit). A dalsie ine vychytavky :D

karolinakr
19. apr 2020

@ddxx to je syndrom všetkych rodin, kde su len chlapi - dcera hoci može byt najmladšia, sa berie ako slúžka v domacnosti.Je to ženska praca, žena to ma robiť, nevadi, ze je dieťa.Chlapi 100kg ležia pupkati na gauči a nechaju sa obsluhovať
Ja mam na to svoj nazor.Nezaleži na pohlavi, treba si pomáhat vzájomne a možno ti starši by mali pomocť mladsiemu surodencovi

Bratov sa sa spytaj jeden nech umyje riad, druhy smeti, ty navar a takto sa striedat
To aku maju vybavu do života? Tiež budu čakat od ženy, že všetko ma robiť? No ich manželky sa maju na čo tešit

karolinakr
19. apr 2020

Moj tatko tiež nič nerobil, ale keby som ešte po 2 bratoch mala upratovať a varit pre 3 mužov, ujdem z domu

fazulka21
19. apr 2020

Ej pozor.....inak budeš ako obyčajná slúžka. Nerob to. Si mladá....

timing
19. apr 2020

Kolko rokov maju bratia? Ak su mladsi ako ty, tak ich treba viest ku poriadku. Musia pomahat zial. No ak su starsi, tam uz musis zakročit raznejsie. Su to muzi a tym ak ukazes ze budes po nich upratovat nech je to cokolvek, nikdy Ti nezacnu pomahat. Je to smutne,ze to vsetko nechavaju na teba.Mas iba 14, je pekne ze sa vies postarat o domacnost ale to nie je tvoja uloha robit im upratovacku, kucharku... Urcite by som sa porozpravala s ocinom a bratmi. Otvorene. Si tam jedine dievca a nie je fer z ich strany ako cely chod domacnosti nechali na teba. Ak su v pohode vypocuju si ta. Mozno by som na tuto debatu prizvala aj sestru aby ste boli dve, podpora. A otvorili im oci.
Obrnila by som sa zeleznymi nervami a asi by som džubkala do nich, ze halooo, dojedol si, tak umy za sebou prosim. Ja tu nato nie som. Spinave wc, kupelna detto, zanechal si spinu za sebou to takto to chces nechat? Fuuha ja byt tvojou frajerkou tak ma odradis aky si lenivy, aj povysavat by sye mohli, raz jeden raz druhy vase bufuce zeny ocenia ked budete vediet pomahat doma atd...nieco v tomto style + urcite dookola komentovat ze toto co robia/ocakavaju od teba je ich blbe zmyslanie. Nech si to rychlo vyhodia z hlavy...
To ze si dievca neznamena ze mas viest komplet celu domacnost, rozdelit povinnosti. Povysavat mozu tiez, poutierat prach tak isto. Ak byvate v byte tak jednoznacne tlacit do toho aby pomahali. Ak v dome a bratia robia okolo domu je to trosku ine, lebo robia "chlapsku" robotu vonku.
Tym ze tebe ten bordel vadi oni vedia ze to po nich upraces, tak sa nesnazia. Zbur sa, lebo za par rokov ujdes z domu lebo budes unavena zo skoly a z domacnosti.

tenerifka
19. apr 2020

@ddxx urcite by som po nich neupratovala. Ako stari su bratia?
Chce to rozhovor najprv s ocinom, a potom vsetci spolu, nie si sluzka a aj tak to mas bez mamky dost tazke. Proste treba urcit pravidla, okrem toho, ze si kazdy po sebe uprace, ostatne prace ako varenie, pranie, vysavanie, kupelne...to treba rozdelit medzi vsetkych, pri troche organizacie a dobrej vole to pojde

0kristina0
19. apr 2020

Predpokladam, ze takto ich mala naucenych mamina a ty si po nej prebrala zezlo. Si este dieta, mal by si mat ine starosti. Nevravim, ze nemas pomahat ale kazdy z vas co tam byvate by ste mali mat povinnosti. Nenechaj zo seba robit sluzku len preto lebo si dievca.

sunny8
19. apr 2020

Mala by si sa sústrediť na učenie a na to čo chces v budúcnosti robiť veď zachvilku ideš na strednú a nie obsluhovať starých koňov a robiť im doslova slúžku. Upratovať je fajn veď žiješ tam aj ty a žiť v chlieve nie je nič moc. Ale treba naučiť aj ich. Tiež žijem u rodičov a s otcom je niekedy riadny kríž ale aspoň som ho naučila za sebou umyť panvicu špinavú od slaniny 😂😂😂 ale chcelo to riadne úsilie aby to pochopil

ivca88
19. apr 2020

Upratuj si izbu a nič iné nerieš.
Ty nie si ich mamina, ale sestra.
Pokiaľ sú bratia starší, tak sa majú starať viac oni o teba, než ty o nich.
Každý má robiť domáce práce rovnako.
Ale keď ty za nich upratujes, tak oni vedia že nemusia nič urobiť..
To je chyba.
Každopádne si stále dieťa. Toto ma riešiť otec, nie ty.
Nie si povinná sa o niekoho starať

jajko22
19. apr 2020

Aha, takze pánkovia sa hnevaju ze neni poriadok a oni co robia orú polia a lovia medvedov a robia zabijacky. No tak pomaly na to treba ist, najprv sestra s otcom nech sa porozprava dá sa to? A potom si asi spravit potom rozpis sluzieb na upratovanie. Oni musia pochopit, ze Ty nie si ich sluzka a pokial nestrazia pribytok po nociach pred najazdami krvilacnych ludozrutov, ani nezhanajú v dzungli potravu tak takisto nech upratuju spolocne priestory ako aj nech sa naucia obsluhovat stroje a cistit ich..pracku, vysavac, prachovky kde su, handry vyvesit, oni sa mozno musia naucit postup prac, iste to nerob len Ty, u nas inak zijem s dospelymi a podlahu umyvam vysavam, umyvadla cistit, no vsetko, prach, povrchy plochy a nijako nestiham, mam nervy na to velke a nestiham a zial neda sa inak, len ja to musim robit, po troch dospelych, teda aj ked to nespravim,oni to tiez nespravia, takze ja to tak ci tak musim spravit, co chcem....ale to je troxhu ine, u vas sa to este dá, kym ste mladi. Velmi Ťa naozaj obdivujem, aká si šikovná.

syslik81
19. apr 2020

nie si este dieta .. upratat posebe pomoct otcovi spolocne to ano ale surodenci nech si upracu po sebe a spolocne priestory kde ste vsetci ... poropravaj sa s otcom povedz mu ako sa citis ,,, a ked sa nepaci nech sa poskladaju a zaplatia upratovacke

lija22
19. apr 2020

moja normalne ta lutujem. suplujes mamu a zda sa, ze velmi dlho budes. ale upratovat by mal po sebe kazdy. uplne ta chapem, ze ta nasieraju ignoraciou. skus podobrotky napisat si na papier,co kto bude robit inac trest ( napr pokuta 2€), dohodnut sa. Ak nie tak musis vydrzat nepohodu a zitv bordeli par tyzdnov,im to tiez zacne liezt nanervy. Aja by som im hanbu urobil v celej rodine, u starkych, tiet, nech im dohovoria

juliet86
19. apr 2020

upratovala predtym vsetko mama? su zvyknuti ze to su zenske prace? ja byt tebou dohodnem pravidla a povinnosti. kto robi co a kolkokrat do dna do tyzdna. kam na miesto sa vracaju vecim riady po pouziti umyt atd. nie si ich otrokm a mas len 14rokov. povedz otcovi ze sa necitis pri tychto nepravidlach dobre. a rieste to!

0silvia0
19. apr 2020

@ddxx rozhodne si rozdelte domace prace podla toho, kto k comu inklinuje. Urcite nesuhlas s tym, ze ty budes robit vsetko, v ziadnom pripade. Ak mas ty varit, dalsi nech umyje riad. Ved chodis do skoly, mas svoje povinnosti. Porozpravaj sa s otcom. Ak sa s nim neda, skus sa zdoverit babke, tete, alebo inej zene v rodine

akinom0077
21. apr 2020

@ddxx Nie neupratovala by som po nich, snazila by som sa prace rozdelit aby kazdy nieco urobil...

pohodickasrandicka
21. apr 2020

Nech to rieši otec. Ty si porob po sebe. A vydrž ich neporiadok. To sa pohnú. Možno ťa budú podplácať za to upratanie. Vždy lepšie 😉

tenzvychodu
21. apr 2020

Chcete, aby chlap upratal? Nechajte všetko tak, ale úplne. Príde moment, kedy mu ten neporiadok začne vadiť a upratovania sa chytí sám, To je moment, kedy prestanete byť slúžkou a máte parťáka na domáce práce. A ešte poznámka... mužovi sa nepáči domáca panička. Ak ju zo seba spravíte, tak sa bude obzerať a možno aj viac po iných.

0silvia0
21. apr 2020

@tenzvychodu toto pise 14 rocne dievca, ktore zije s otcom a bratmi, aka domaca panicka? Citala si vobec uvodny prispevok autorky diskusie?