Čo by ste robili na mojom mieste?

3. máj 2023

Bývam v dedine asi 30-40km od BA a nie som aktívna vodička (vôbec nie som vodička).
Dostala som dlho vysnívanú prácu a teraz sa musím rozhodnúť, čo s cestovaním.
Pracovná doba začína od 8. Autobus mi ide 6:45, s tým, nestíham. Som v BA na 7:55 a plus kým sa do trepem do práce je ďalších 20min.
Musela by som chodiť autobusom 5:18 a vstávať 4 až 4:30.
Neviem či to pár mesiacov vydržať, došporiť si a prenajať byt v BA alebo na tých pár mesiacov kým si došporím ísť ako spolubývajúci.
Okolo 100-200€ (ako kedy) prispievam doma, mesačne bus ma stojí okolo 100€. Za tú sumu si už nájdem niečo na spôsob spolubývajúceho v BA a nemusím skoro vstávať.
Čo si o tom myslíte?

doriiis
3. máj 2023

Nájsť si niečo hneď v BA.Nova práca,nový zaciatok

autor
3. máj 2023

@doriiis momentálne si viem dovoliť len ako spolubývajúci. Úprimne, obávam sa toho. Nikoho nepoznám v BA, som tam stratená a bojím sa žiť s úplne neznámym človekom

olimuc
3. máj 2023

Nájsť si izbu v zdieľanom byte a cestovať max MHD. Neskôr uvidíš, či si niečo prenajmes … to cestovanie je v lete ešte ok, ale zima je otras … a budeš mať aj čas na niečo naviac ako len z roboty domov

doriiis
3. máj 2023

@autor....tak potom ti ostáva iba tá prvá moznost

autor
3. máj 2023

Nebojím sa, to nie je správne pomenovanie. Je to mimo mojej komfortnej zóny. Ale treba vystúpiť z tej zóny, nie?

miskamicha
3. máj 2023

risk je zisk

marianarem
3. máj 2023

Ved prave, nikoho ti nepoznas a toto je sanca niekoho spoznat a mozno aj ziskat prvych kamaratov. Vsak vzdy pojdes ba obhliadku, tak uvidis aspon trochu, ku komu ides.

jazula
3. máj 2023

Skoro prvenstva roky v BA som bývala v zdieľanom byte, mala som samostatnú izbu. Spoločnú izbu s cudzím človekom si predstaviť neviem, ani na intraku som nikdy nebývala… Ale samostatná izba bola v pohode, ak chcete, stretávate sa len v kuchyni 🙂

jj298
3. máj 2023

Kvoli svojej vysnivanej praci som 5 rokov vstavala o 4 a cestovala 2 h tam a 2h spat. Nelutujem

oskorusa
3. máj 2023

Okrem spolubývania by ešte mohla byť možnosť spolucesty, nechodí autom od vás z dediny niekto ráno do Bratislavy? Možno by sa to dalo aj nakombinovať 3x autobusom 2xautom a pod. Ja osobne by som išla do spolubyvania, ideálne v pešej dostupnosti od práce. Nech sa darí 🙂

marhulka13
3. máj 2023

Alebo treba začať byť aktívnym vodicom

syslik81
3. máj 2023

vstavat skor vydrzis-xy ludi vstava o 4-5 .. popritom po praci si sprav vodicak a vyriesene ... alebo teda spolubyvanie-ale vodicak je dobry aj do buducnosti .. a mozno najdes niekoho kto ta bude casom vozit

eeffka
3. máj 2023

Neskusala si si dohodnut posunutie prac casu? Ak je to mozne? Inak ze prispievas 100e doma to je nic. Prides na privat a chladnicka prazdna, toto si zohladnila vo svojich prepoctoch?

michaela567y
3. máj 2023

Ahoj, napis mi spravu 🙂

majlo1234
3. máj 2023

Urcite chod do nejakeho zdielaneho bytu. Vacsinou tam byvaju mladi ludia s aktivnym zivotnym stylom, spoznas ludi, mozno ta privedu na nove konicky a celkovo budes mat lepsiu kvalitu zivota, ako zabit tri a viac hodin denne dochadzanim

nerya
3. máj 2023

Pripadne skus internáty, hlavne stredoškolské. Ja na výške som bývala na jednom, so mnou dve ďalšie vysokoškolácky a dve pracujúce už baby 🤷

h2
3. máj 2023

Toho spolubývania sa neboj, každý rok prichádzajú do BA stovky študentov z celého Slovenska, kde ich dajú na internát s úplne cudzími ľuďmi. Určite by som v tvojej situácii nedochádzala. Držím ti palce, nech sa ti podarí vybaviť dobré bývanie.

simsalabim
3. máj 2023

Vodicsky moc nepomoze, ak nemas auto kde zadarmo parkovat. Skusila by som spolu estivanie alebo zdielane byvanie.

cacianka
3. máj 2023

Nemáte pohyblivu pracovnú dobu ? Lebo vstávať 4.30 je o hubu, stratený čas cestovaním, ráno prídeš veľmi zavčasu - zbytočne. Skús radšej bývanie niekde blízko práce, odpadne stres z ranného záhulu. A potom aj po práci , kým sa dotrepeš, je tma , nič nestihneš, .
unavená budeš ako kôň.