Citová nevera

tabu77
20. apr 2022

Sme 19 rokou manželia ,poznáme s 19r.Ked som ju požiadal o ruku rozhodovala sa medzi mnou a kolegom ku ktorému mala blízko a chcela aj jeho.No vybrala si mňa a sním ostala kamarátka. Život šiel ďalej mame dve deti 18r a 15 r.Take normálne manželstvo milovali sme sa (som si myslel)žili občas hádky atď. No klasika. No pred mesiacom som sa dostal k tym spravam co si písala manzelka snim(vedel som že si píšu no bral som to ze sú len kamarati)tak mi to prezentovala a ja som nemal dôvod jej neveriť. No keď som čítal tie spraví som dostal ránu do hlavy .Písali si bezne veci ,o rodine ako sa majú a takale manzelka vždy písala ze ho ma stále v srdci a ze ho ľúbi on jen vravel ze ma rodinu ze to bolo kedysi davno nato žena píše ze miluje svoju rodin. A v ďalších spomína aké by to bolo keby si vybrala jeho a ze ho stále lubi ze je v jeho srdci ,že je jeho tajná laska ,že či ju chce aký by bol sním sex......no on vždy povedal ze to bolo ze ma svoju rodinu.a takto si píšue už 19 rokou.manzelka stále vyznáva lasku a on odoláva. Keď som to zistil konfrontoval som ju stým, tvrdila ze tonic nie je ze sú to len pismenka co nič neznamenaju .no potom to prehodnotila keď som to ja bral ako neveru .Teraz sa ze vraj hambi a je jej to ľúto. No ja mam stoho zmätok v hlave ,odpustil som jej,milujem ju aj nenavidim.No neviem zabudnúť a neviem ci mam robiť cítim neskutočnú zradu

tabu77
autor
20. apr 2022

@tabu77 odpustiť je ľahké ale zabudnúť?

kvetinka75
20. apr 2022

zabudnúť sa nedá. To nezabudneš

tabu77
autor
20. apr 2022

@kvetinka75
@kvetinka75 no zabudnúť nezabudnem a veriť sa dá nespraví to zas

kvetinka75
20. apr 2022

@tabu77 si si istý? U mňa takéto veci zničili dôveru úplne. ČLovek odpustí, nevyčíta ale nezabudne a nedôveruje už. Držím palce nech to nie je aj tvoj prípad. Ťažko sa s tým potom žije

ivca88
20. apr 2022

Keby on chcel, tak už ťa dávno roky podvádza.
Čiže to znamená, ze ona velice chcela byť neverná, len jej to nevyšlo.
Je mi to ľúto.
Keď si ťa vybrala, tak sa tak mala aj správať.
Prehodnot svoj život. Ste spolu síce dlho a nie je ľahké začať od znovu, avšak niekedy je lepšie začať neskôr a byť skutočne šťastny, než byť roky klamany

tabu77
autor
20. apr 2022

@ivca88 no vravel ze spravila chybu ze to tak nemyslela

fednaja
20. apr 2022

Fúha, tak toto je riadne silná káva, to verím, že sa to aj ťažko spracováva, lebo človek si myslí, že ok je s ním v kontakte ale je to na normálnej úrovni a nie takto. To zamrzí, a teraz otázka čo ďalej?

tabu77
autor
20. apr 2022

@fednaja no co ďalej to chcem vedieť. On žije v anglickú tak stretko nehrozilo ale

tykat
20. apr 2022

@tabu77 ...preto netreba citat cudzie spravy, ono to laka, ale potom je to tazke, v podstate toto co teraz citis je trest za to ze si chcel vediet co si pisu... tak lahko nezabudnes, bohuzial.

kvetinka75
20. apr 2022

inak toto keby môj muž vypisoval inej, tak už by bol koniec. Ak by som o tom samozrejme vedela. ŽIť s niekým kto takéto správy píše druhému - má to zmysel? Či už by hrozilo stretko alebo nie, je to jedno. Podstatné je, čo mu písala. A to že to tak nemyslela - iba ťa klame. PRečo by to inak písala?

kornelies
20. apr 2022

@tabu77 Neverim, ze si 19 rokov pisu stale to iste. Evidentne prisla na nu citova prazdnota, vracia sa k spomienkam. Potrebujete ozivit vas vztah, pracovat na nom, aj ked to bude tazke, pretoze tazko prekvapite jeden druheho po tolkych rokoch. Nepokladala by som to za citovu neveru, nie su tam obojstranne vyznania, ale zabolelo by to. Viacej by som sa sustredila na volnocasove aktivity travene spolu, deti vas uz viacmenej nepotrebuju. Mozno by stacilo jemne naznacit, ze nie si do stareho zeleza a urcite by bol zaujem zo zenskeho publika. 😉

tabu77
autor
20. apr 2022

@kornelies no je ta tak nepíšu si často raz za pol roka ale vždy to skúšala naňho vždy mu vyznala a aké by to bolo keby boli spolu ze si naňho počká

tabu77
autor
20. apr 2022

@tabu77
@tykat no to viem a sladká nevedomosť

kvetinka75
20. apr 2022

@tabu77 to je už asi ten stereotyp. Keby to bolo opačne, možno by práve tebe vypisovala aké by to asi bolo. 20 rokov je dlhá doba. Asi sa potrebuje aj trochu zabaviť

tabu77
autor
20. apr 2022

@kvetinka75 neviem prečo, ani ona zevraj nevie prečo to písala len tomu sa tazko veri

h2
20. apr 2022

@tabu77 Je mi ľúto, ale tvoja žena si vtedy dávno nevybrala teba. Zobrala si teba, lebo ten druhý ju nechcel. A nechce doteraz. Keby ju chcel, nebola by s tebou a ak aj bola, podvádzala by ťa s ním. Tak ak vieš s týmto žiť ďalej, tak ti želám veľa šťastia. 😕

jolikaa
20. apr 2022

@tabu77 ako davno boli pisane tie spravy?lebo to by napr. u mna dost zavazilo pri rozhodovani ci ostat alebo odist...

kvetinka75
20. apr 2022

@tabu77 ale veľmi dobre vie prečo. Toto sú len také rečičky. Keď niekomu niečo píšem tak si to uvedomujem. Už len potom treba si pripraviť výhovorku, ak sa k tomu dostane niekto, kto to nemal vidieť.

tabu77
autor
20. apr 2022

@jolikaa no píšu si tak rás za polrok a píšu si od kedy sa poznajú naposledy to bolo pred mesiacom

katarinka89
20. apr 2022

@tykat čože? Nemal si čítať cudzie správy? To je kameň úrazu? Ja zasnem

tabu77
autor
20. apr 2022

@katarinka89 no manemal bola to skôr náhoda ako úmysel presadzoval som jej veci do nového mobilu a zvedavosť zvíťazila a teraz trpím

kittykat22
20. apr 2022

@tabu77 prosim ta, manzelka v navale emocii zo starej platonickej lasky napisala somariny. Ste spolu 19 rokov a chlap tam niekde zije v tramtarii a nevidela ho cele roky. No to bude nepochybne "laska" ako tram. Tvoja manzelka mala nejaky citovy fling - pretoze u ex sa vseobecne zeny citia v bezpeci a maju pocit, ze im mozu cokolvek napisat. Nerobila by som z toho dramu ... manzelka je urcite nestastna ze si to vobec videl a nejake citove vyznavacky su na 100% za nou. Nechala by som to tak. Keby chcela, tak leti do Anglicka, najde si niekoho a stretava sa s nim. Ked clovek chce, cestu si najde. Tvoja zena nechce

bodka70
20. apr 2022

ja osobne by som toto nepovažovala za citovú neveru ale ja byť na tvojom mieste, tiež by mi to zásadne zmenilo vzťah k partnerovi. Toto čo ona píše a cíti, nie je láska, skutočná láska, sú to len ilúzie, chyméry, pubertálne zaľúbenie zamrznuté v čase, ktoré nemuselo odolávať starostiam, stereotypu a nevyhnutného vytriezvenia z partnera, s ktorým dlhodobo žiješ. To, čo by mi na tom vadilo, je povrchnosť tvojej manželky, nestálosť, zameranosť na seba a svoje gýčové akože city. Že sa naháňa nad ilúziou vzťahu a neváži si skutočný vzťah.

katarinka89
20. apr 2022

@tabu77 nezabudneš a budeš nato myslieť stále.....zatiaľ len premyslaj, prehodnocuj, nerob unáhlené rozhodnutia.....no môj názor je taký, že toto je istá forma nevery len s tým rozdielom, že pán zo zahraničia odoláva. Som si istá, že keby on povoli- tvoja žena podvedie.
A tie komentáre typu nemáš čítať cudzie správy-🤦‍♀️ toto je dôkaz toho, že ak si mal potrebu nazrieť, intuícia ti dobre radila. A teraz je na tebe ako budeš žiť ďalej držím ti palce

tabu77
autor
20. apr 2022

@katarinka89 ďakujem, ale to neviem ako budem žiť, milovať ci nenavidiet

katarinka89
20. apr 2022

@kittykat22 keby chcela letí do anglicka- ale ten chlap nemá záujem takže preto zostáva doma

h2
20. apr 2022

@kittykat22 Jeho žena chce! Aj to tomu svojmu viackrát písala. To on nechce ju.
Prečo sa tu zase ide nadŕžať žene?! Keby autor bol žena a písala by to o svojom mužovi, bol by jej muž najväčšie hovädo na svete a všetci by jej tu radili okamžitý rozvod. Ale keď sú roly vymenené, tak zrazu sa to tu zľahčuje. 🙄

tabu77
autor
20. apr 2022

@bodka70 no sú to ilúzie ale boli poriadne

kittykat22
20. apr 2022

@katarinka89 @h2 zbytocne robite dramu, kde nie je.

h2
20. apr 2022

@kittykat22 Tak tebe by asi nevadilo, keby tvoj muž vypisoval inej žene 19 rokov, ako ju miluje, má ju navždy vo svojom srdci, predstavoval by si s ňou sex a všemožne dával najavo, že ak by ho chcela, bol by s ňou. Mne by to vadilo. Ľudia sú rôzni.