Cítim sa nepodstatná vo vzťahu

saska1988
29. okt 2016

Ahojte,citim sa nepodstatné vo vzťahu partner všetko rieši bezo mňa , vôbec sa so mnou nerozpráva o ničom a aj keby chce o všetkom rozhodovať on vôbec mi nedá ani pocit že mu záleží na mojom názore. Zažili ste niekedy niečo podobné aj vy? Rozpravy nepomáhajú

zooeynka
29. okt 2016

@saska1988 Ak nemate deti tak ho vymen. Ak rozhovory s nim nepomahaju tak to ries radikalne. Najdi si takeho, pre ktoreho bude tvoj nazor dolezity.

unicornlady
29. okt 2016

Jedine dať silnejšie najavo čo ty chceš. Resp. neustúpiť mu, kým bude chcieť, len aby po jeho bolo. A buď sa zbadá alebo rozchod.

saska1988
autor
29. okt 2016

Baby som slaba, pretože vždy keď si poviem po svojom otočí to na mňa. Ja už som úplne..

saska1988
autor
29. okt 2016

Skúste mi dat príklady čo všetko s vami vaši muži konzultujú, a čo si robia po svojom..

unicornlady
29. okt 2016

Tak môj priateľ je dosť individualista (bol zvyknutý dlho si robiť len sám podľa seba), takže aj mi dlhšie trvá ho naučiť, že vo vzťahu máme fungovať ako tím.

Takže na začiatok, trávenie spoločného času, kam ísť atd.. riešieme spoločne.

Firemné, technické veci si rieši sám.

Ale nebývame ešte spolu, takže ani nie je čo tak veľmi riešiť spoločne.

soldi
29. okt 2016

@saska1988 u nas je to opacne, o vacsine veci rozhodujem ja, som velmi dominantna. Za tie roky co sme spolu sa to uz utriaslo a teraz mame kazdy oblast v ktorej rozhodujeme, akurat ma takto narychlo vobec nenapada o com rozhoduje moj muz 😅 ale my sme spolu uz dlho, preto si v mnohom mozem dovolit rozhodnut bez neho, lebo viem, ze by to schvalil a on je rad, ze nemusi nic riesit, kedze vo firme ma toho viac nez dost. Ale to sme my a nam to takto vyhovuje. Vacsinou 🙂 Tvoj partner rozhoduje tak, ze sa Ti to nepaci? Ci sa proste len chces na tom podielat? Su proste dominantne typy ludi a to sa meni dost tazko. Pokial je to pre Teba zasadna chyba, tak sa rozid, pokial je v inych oblastiach vynimocny, tak sa s tym zmier 🙂

yanni
29. okt 2016

@saska1988 Ja by som s tykym chlapom uz davno nebola. Vo vztahu, AKOMKOLVEK, je komunikacia velmi dolezita.
My smuzom planujeme a preduskutujeme vsetko. Nik nic nerobi na vlastnu päst. Sme rodina, mame deti, inak sa ani neda. Ked sme boli sami, tiez sme vsetko planovali spolu.

sonicka223
29. okt 2016

Ja som na tom rovnako...sme spolu 8 rokov, z toho 4 manželia a dve deti (3r,9m), ako sa narodila malá tak môj názor ide do čerta...presne včera som hľadala na MK takúto tému ale nenašla som nič podobné...a tak som si sadla napísala som 3 strany všetkého čo ma za tie tri roky štve a keď došiel domov spustila som...a skončilo to zasa rovnako...tak mi daj riešenie-ale veď som ti ho teraz povedala-ale toto nespravíme lebo to nejde tak mi daj riešene a takto dokola...
alebo mi povie : tak máme toľkoto peňazí rozhodni okná alebo podkrovie- ja poviem okná- a on hneď ale okná nie sú podstatné, v podkroví vznikne priestor a bla bla bla ...a zasa je tak ako chcel lebo ja už nemám silu sa hádať...
alebo poviem - idem domov mám niečo kúpiť? poviem nie netreba nič-ok ale idem aj tak do obchodu kúpim niečo malje- ja poviem nie lebo všetkého má dosť žiadne somariny-on no dobre- príde domov a čo som kúpil malej princeznej
a takto stále dokola .... ak to trvá už dlho a nie ste svoji tak choď, utekaj, bež....keby som ja mohla ..už tu nie som....časom to bude len horšie a celý život sa niekoomu podriaďovať, nemať právo názoru to ubíja...strašne moc... a to ho mám rada...

unicornlady
29. okt 2016

U nás toto robieval vždy otec. Že nie, nech nič nekupuje (alebo len napr. trochu rajčín) a on nabalený s kopou jedla, ktoré sa nestíhalo pojesť. A takto vždy, niečo sa povedalo a aj tak urobil opak. Preto si na to dávam pozor.

saska1988
autor
29. okt 2016

@sonicka223 presne tak tieto veci.. drobnosti zároveň dôležité.. dostal byť prerába , aku dáme stenu? Opýta sa ja poviem takú alebo takú a on hneď odôvodniť prečo takú nie a aká by sa hodila.. tak načo sa má pýtaš?? A v konečnom dôsledku robí zo mňa hlupanu že on sa vo všetkom prisposobuje

sonicka223
29. okt 2016

@saska1988 ...100% zhoda...chodí na týždňovky ale podarí sa mu 1-2 cez prac. dni na noc dojsť...ale radšej by som bola sama....ja čo s deťmi trávim 24/7 viem ako sa chovajú, čo nane platí atď...tak viem harmonogram rozbiť za hodinu...je to strašné...nehlo s ním ani keď som včera plakala až ma srdce bolelo...má ma rád...ja mám rade jeho ale ťahá ma to k zemi...jediné čo ma drží sú deti...ale inak nič...a aký je váš odhliadnuc od tohto???

librarian
29. okt 2016

je mi ľúto, keď čítam, čo prežívaš. podľa mňa je to o povahe človeka. sú ľudia, ktorí proste potrebujú mať nadvládu nad partnerom. majú takú povahu. tým nemyslím, že je to v poriadku, len teda sa to asi ťažko mení. i keď nemožné to nie je. my s manželom všetko konzultujeme. či už financie alebo čokoľvek iné (hoc aj prkotiny typu čo bude na večeru, čo nakúpime v potravinách, proste takmer všetko - kvôli prehľadu, ale aj preto, že sa veľmi radi spolu rozprávame, hoc aj o blbostiach). no ja v mnohých otázkach mám pocit, že manžel tomu rozumie viac ako ja (rôzne finančné záležitosti napr.) a vtedy mu poviem, čo si myslím, ale dodám, že hlavné slovo má on, keďže tomu viac rozumie. možno by niekto povedal, že rozhoduje prevažne on, ale nie je tomu tak. všetko spolu skonzultujeme a nemáva ani jeden z nás pocit, že je ukrivdený. aspoň zatiaľ sa nám to darí. ale sme obaja také povahy, že sa chceme spolu dohodnúť, nepotrebujeme mať navrch, silou-mocou presadiť svoj názor. ...neviem, ako by si to mohla riešiť, keď debaty nepomáhajú. ak tvoje názory podceňuje, nepovažuje ťa za "debaty hodnú", tak sa ťažko hľadá riešenie... no chyba je na jeho strane, jednoznačne!

sonicka223
29. okt 2016

@saska1988 chcela som napísať aký ja váš vzťah odhliadnuc od tohoto

sonicka223
29. okt 2016

neviem či sa dá povaha zmeniť... ☹

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonicka223
29. okt 2016

@tanapeta ja viem....a keď mu to poviem tak povie tiež veď hej máš pravdu a pokračuj v tom aj tak...alebo niečo typu ale ja si myslím....a keď on myslí tak to je určite tak najlepšie....alebo možno vypadám, že už nemyslím???ja už sama neviem

sonicka223
29. okt 2016

...inak so mnou tiež chce všetko riešiť...ale tam to končí aj názor si poviem .... ale čo to má za význam keď nikdy nikdy nemám pravdu?

lilyianka
29. okt 2016

@saska1988 ja ti odpoviem ln na otazku,že covsetko so mnou mm konzultuje....no skoro vsetko.....ked sme robili podkrovie vsetko sme preberali,mali sme na niektore veci aj odlisne nazory,ale vzdy sme sa nejak zhodli resp ono to vacsinou dopadlo tak,že o com som hovorila od zaciatku,že by bolo dobre a jemu sa to nepacilo,tak nakonirc aj tak urobil podla mna,lebo usudil,ze som mala pravdu.....co sa napr tykalo kuch.linky,tu som zvacsa navrhla ja,ale napr spotrebice do kuchyne ci kupelne kupoval a vyberal on....v tom sa ja vobrc nevyznam......aj teraz sme kupovali umyvacku,ukazal mi dve,povedala som jednu vyber,je mi jednu ktoru,,,,vybral a kupil a uz je tam....
Ono velmi by mi vadilo kby so mnou nekonzultoval veci,co chce kupit,ved sme predsa manzelia,sme rodina a mame hospodarit spolocne....aj ked on zaraba ovela viac ako ja,ale to nehra rolu.....u nas je to skor tak,že onnieco chce a chce to hned a ja ked vidim,že teda bolo by dobre chvilku s tym pockat alebo ze su dolezitejsie veci,kt.treba kupit tak sq snazim to oddialit....ale asi dva ci trikrat sa stalo,že to poriesil za mojim chrbtom 😀

libawet
29. okt 2016

@saska1988 keď Tvoj názor nepovažuje za dôležitý, nepovažuje za dôležitú ani Teba, má Ťa asi skôr len za dieťa, ktoré treba poúčať. Píšeš, že rozhovory nepomáhajú, napokon je vždy podľa neho a ešte sa aj obháji tak, že on je vlastne ten chudáčik, ktorý sa prispôsobuje. Je to manipulátor, od takého by som šla rýchlo preč.

sense
29. okt 2016

Moj muz so mnou riesi pomaly aj to ci dat malej len tepkajy al uz zateplene nihavice az mam niekedy pocit ze nedokaze rozhodnut o nicom sam . No a ty mas dve moznosti ak ti vas vztah nevyhovuje a rozhovir nepomaha tak ho vymen alebo sa s tym zmier ze zial u vas rozhoduje chlap

sonicka223
29. okt 2016

@libawet presne s týmto som sa stretla...tzv povaha manipulátora, že je to tá najhoršia povaha....a od takej treba utekať...teraz sa ti zdá že ho máš rada miluješ a stále ho budeš ospravedlňovať...potom príde obdobie že si budeš myslieť že si možno naozaj ty tá vinná...a keď už bude neskoro tak to pochopíš ...
možno by som skúsila ešte sa mu chvíľu vyhýbať a vidieť či mu budeš vôbec chýbať ... aj moja sestra má takého ... úplná pohoda keď s ním kecáš ale doma psychický teror... a keď povie že ak sa nezmení tak odíde aj s deťmi...tak len chladne odpovie však ak ti pri mne nie je dobre tak choď nájdi si niekoho... ty sa snažíš niečo zachrániť a jemu je to jedno...a každým slovom čo mu vyjde slov máš zas a znova pocit že si na vine....

l3yla
29. okt 2016

Ak nemate deti, cim skor odist. Aj ked to bude velmi narocne zo zaciatku. Ak nepomaha komunikacia, co by mala byt zakladom. 😕

mima4
30. okt 2016

@saska1988
pises partner, cize ste este obaja slobodni, takze ty musis zvazit, do akej miery i schopna akceptovat jeho povahu, jeho pristup k tebe. Ty urcujes to, ako sa druhi ludia k tebe spravaju, a co si dovolia, mozno to neovplyvnis v niektorych situaciach ale pri vybere buduceho manzela mas na to znacny dosah.

Pre mna nie je OK, ked so mnou niekto manipuluje, asi by som nebola spokojna v takom vztahu, a kebyze som na tvojom mieste, asi by som sa s frajerom rozisla. Radsej sa x krat rozist, ako si vziat niekoho, s kym to proste neklape a ma to byt na cely zivot. A co je este horsie, ked do takeho manzelstva pridu deti... lebo celu tuto situaciu to este zhorsi...

Mudra slobodna zena robi mudre rozhodnutia.

zuzkalen
30. okt 2016

@saska1988 zazila a bolo to peklo. Nakoniec sa mi podarilo dostat k p. Natasi je to terapeutka, ktora sa venuje zenam a ich problemom v dnesnej dobe, ci uz ide o tehotenstvo, partnerstvo, lasku, deti, vychocu, pracu, rodinne vztahy a podobne. Musim povedat ze po osobnom treningu som dnes nesmierne stastna a silna, no zaroven nezna a milujuca zen, kazdy z nas ma pravo na lasku a statsie, proste je to tak. Zasluzime si to 🙂!!
Posielam ti kontakt 0907086269, alebo ju najdes aj na fb: https://www.facebook.com/gaianatura.sk/?fref=ts Ak si z daleko nie je rpoblem, ja som bola na rpvom stretnuti osobne a potom som mala trening cez skype 🙂

salfusco
30. okt 2016

@saska1988 co konkretne napriklad? A su tvoje nazory na urovni,že by si ich mohol vypocut,teda či tvoj nazor by mohol prospešne ovplyvniť jeho?Ja som si nazor vzdy vypocul,boli skoro vzdy take,že pozitivne ovplyvnili moj k lepsiemu.Možno ta ozaj podcenuje,ale v tom pripade neviem,preco si s nim vo vztahu

saska1988
autor
1. nov 2016

Ďakujem všetkým za odpovede, asi mi len vravíte to čo som si myslela aj ja že je manipulátor. Už som v štádiu že sa cítim vínna za vsetko. Ako niekto spomínal vyššie tiež dokáže byť chladný a keď niečo riešime tak úplne sa robí ako keby mu to bolo jedno. Sme spolu dva a pol roka predtým so mnou konzultoval vsetko.. teraz si vie všetko odôvodniť a všetko "musím " akceptovať, chápať, tolerovať. Och

sonicka223
1. nov 2016

@saska1988 a teraz riešite len veci ktoré sú v podstate ešte nie spoločné...ale potom ak náhodou v manželstve to už nebude ani trochu lepšie to už budeš musieť len počúvať...a keď povieš niečo tak odpoveď...načo si si ma brala keď si vedela aký som...a to tak strašne bolí, že ty sa snažíš ako vôl aby bolo dobre a on to bude brať ako samozrejmosť...ono sa to dá vydržať rok dva ale keď prúdu ešte aj deti a on začne mudrovať do výchovy to je už na nevydržanie...ja to zažívam aj moja sestra a poznám xy ďalších takých ak sa nechce zmeniť a konzultovať už teraz bude to len horšie....áno viem ťažko sa opúšťa keď niekoho ľúbiš...lebo keď ľúbiš tak si ochotná odpustiť čokoľvek....ale dokážeš byť ticho celý život? vieš si predstaviť celý život bez názoru???z vlastnej a sestrinej skúsenosti ti poviem že je to strašné...a nech mi tu niekto len skúsi povedať že si za to môžem sama ..áno na jednej strane áno...ale človek sa po svadbe zmení niekto trochu niekto o 180°...ale to človek vtedy nevie...zmeny prichádzajú pomaly a potichu až sa zrazu ocitne človek v stereotype, v stave bezcennosti, nerovnosti a zúfalstva...a zúfalé situácie sú príčinou zúfalých činov...premysli si to riadne saska1988...

gretocka
1. nov 2016

@saska1988 nie nezazila som nikdy nic take... moj manzel je samostatny a zodpovedny muz ale ked stoji na prahu rozhodnutia ktore sa akymkolvek sposobom dotkne mna, deti alebo aj jeho samotneho, radi sa so mnou. Niekedy priamo otazkou ci mam nejaky napad na danu situaciu alebo mi povie svoj navrh a opyta sa na moj nazor.
Napr. u prerabky bytu som ja skor vyberala dizajn a on riesil praktickost. Riesili sme spolu to kde budeme zit, kolko budeme mat deti ale tak isto stojim aj pri rozhodnutiach ktore sa tykaju jeho zivnosti, vacsich nakupov... mam pravo sa vyjadrit v podstate k comukolvek chcem. Tak sa prejavuje rovnocenna ucta vo vztahu. Aj keby som s niecim nesuhlasila, mam pravo to vyjadrit a budeme o tom diskutovat.

Ak tvoj partner ma potrebu vyvysovat sa nad tebou, neakceptovat tvoj nazor a zosmiesnovat ta, nie je to laska a ucta a s takym clovekom bude tvoj zivot velkym trapenim.

puklica13
15. apr 2019

@saska1988 prečo by si musela chápať,tolerovať???? Nedrží ti pištoľ pri hlave...je to len tvoje rozhodnutie...ak si toto v sebe uvedomis...príde aj zmena