Cítim sa nechcená v manželovej rodine

30. aug 2022

Ahojte, s manželom sme spolu 4 roky. No naše rodiny sa poznajú dlhšie nakoľko sme z jednej dediny. Od začiatku mam pocit ze ja som taka "nechcena". Svokra zavolá iba keď niečo potrebuje, inakšie si na mňa nespomenie ani na narodeniny ani na vianoce.. Manželov brat sa teraz rozišiel s manželkou po 10rokoch chodenia. Už má aj novú frajerku. Manzel ma ešte jedného brata a sestru. Obaja sú slobodní no aj druhý brat ma frajerku. Dnes mi manzelova sestra poslala fotku kde bola ona a tie dve frajerky bratov a pri nej napísané že: milované svagrinky. Ani ma to nenahnevalo iba trosku zarmutilo. Ja mam s manželom dve deti. Syn má 3roky a toho niekedy aj pobavia alebo mu prídu gratulovať na narodeniny alebo jednoducho si ho vypýtaj domov na celý deň že ho chcú po strážiť. Dcéra má 1 rok a jej ani len negratulovali k narodeninám /Vianociam nemajú o ňu záujem od narodenia. Keď sa narodila prišli ju pozrieť po mesiaci. A to bývajú 500m od nás. Hocikedy sa stane ze manžel donesie od nich niečo keď boli na výlete ale to vždy pošlú iba pre syna. Ja si myslím ze to bude preto lebo dcéra sa podobá na mňa a syn je celý otec. Len ma mrzí ze som im dobra fakt iba keď niečo potrebujú. Príde im papier napr zo sociálny a nevedia co s nim tak mi zavolajú aby som prišla alebo mi pošlú fotku ze co s tým majú robit. Ako by ste to vnímali vy? Už som sa snažila na nich pekne ale aj horšie. No nijak sa nedá, bývalá švagriná bola pekne číslo ale ju tiež išli vynachváliť do neba. Ja som akože rada ze ma svokra neotravuje a tak.. Lenže stále ma ohovára po dedine pred ľuďmi a správa sa takto ku mne celá rodina.

zmrzlinka2021
30. aug 2022

Vobec to neanalyzuj. Bud tou, co si je vedoma svojej hodnoty, bud ku kazdemu mila, nikomu sa nepchaj do zadku, bud ochotna ludom pomahat a zvysok nechaj na nich.
My zeny velmi radi sa chceme za kazdu cenu zapacit a to je chyba.

autor
30. aug 2022

@zmrzlinka2021 tak ja sa nasilu nikomu pchať ani prosiť nebudem, ale mrzí ma aj to ako rozdeľujú naše deti. Jednému pošlú sladkosti a hračky a druhej nič..

akbara77
30. aug 2022

Ak je toto.tvoj jediný problém, si šťastná zena

katulienka.
30. aug 2022

Ja som od mojich svokrovcov našťastie 100 km, keď ideme tam alebo oni sem , tak ich zaujíma len manžel (ich syn), dokonca ani naše deti nie. Prinesú darčeky , peniaze, jedlo .. ale na deti sa neopýtaju, ani sa s nimi nepohraju. Ja nepotrebujem ani nosili deťom peniaze, ale veľmi by som túžila aby sa s nimi porozprávali/ zahrali… moje deti už majú 12 a 7, čiže sú veľké , už sa netreba o nich ,,starať,, mna to trápi veľmi, lebo oni si myslia že je všetko Ok , a stále nechápu čo od nich chceme. Ja som mala v detstve skvelých starých rodičov z oboch strán a chcela by som to aj pre deti. Sú aj horsie problémy na svete, ale po každej návšteve kde sa cítim nie len ja , ale aj moje deti tak NECHCENE, tak mi je smutno. U nás je to 4-5 krát ročne.. k iným vnúčatám taký odmeraný vzťah nemajú

autor
30. aug 2022

@akbara77 možno je, nemám kamarátky lebo všetky sú odcestovane za prácou, sestry tiež nemám. Nemám vlastne žiadnu ženu v mojom okolí s ktorou sa môžem porozprávať iba svoju mamu. Možno preto som myslela ze aspoň s tými švagrinamii si budem rozumieť. V mojom okolí sú sami chlapi. Mam len bratov a bratrancov, 2 sesternice ktoré žijú na opačnej strane Európy... Je mi ľúto ze som prišla aj o kamarátky a keď aj prídu domov, ja mam deti oni nie. Niesu naučené tráviť čas somnou a mojimi deťmi.

tosomja
30. aug 2022

Moja ex svokra sa ku mne správala síce pekne, milo ale nevyhľadávala moju spoločnosť. Chodila som tam len s ex, nikdy sama, ani nikdy sama s dcérou. Nikdy ju ani nepostrazila, ani nepobavila, prišli sme k nim na kávu, na obed, nikdy nie tak, že k babke aby sa venovala vnučke.
Keď prišli oni k nám, to isté, vypili najedli sa a išli.
Ku druhej švagrinej sa správala ako k svätej, moja tu moja tam, volali si aj 50x denne, každý prd riešili. Narodila sa jej dcéra, och, to bola udalosť, až sa klepala, aby tam išli, vždy nás volali tiež, aj nasilu, len aby nikto nemal reči, že my tam nejdeme. Nemali sme to najbližšie. Tamtu vnučku aj vychovávala, švagriná ju tam v podstate už nosila ako na klavír, vždy keď išla na kávu s kamoškami, na nechty, wellnes, či len chcela oddýchnuť. Každé narodeniny boli spolu, veľké oslavy, darčeky. Nám len poslali sms, alebo zavolali. A sľubovali, že prídu. Diaľku mali takú istú tam ako k nám.
Keď som sa s ňou trošku pochytila, len preto, že som jej nedovolila mi organizovať život, povedala môjmu ex, že ona sa vo mne videla, že som bola ako ona, rovnaká povaha, že si so mnou mala viac čo povedať ako s druhou, že sa vo mne sklamala. 🙄 Dokonca mne nikdy nepovedala, aby som ju volala mama, ...švagriná si s ňou týka od prvého dňa čo sa spoznali. 🙃
Ja si myslím, že svokra chce zapadnúť, aby nebola taká jednoduchá, ...švagriná sú z inej "ligy" a myslia si že sú niečo viac. A keďže švagriná jej volá, chodí tam, svokra nevie povedať že má toho dosť, tak sa prispôsobila.

autor
30. aug 2022

@katulienka. Áno aj u nás sú návštevy max 5x ročne, ale asi máme rozdiel v tej vzdialenosti. A tiež svagrove deti bavia stále aj do škôlky po ne chodia aj u nich prazdninuju... To naše nemôžu, keď majú syna po strážiť dlhšie ako do 9 večera tak už vyvolávajú kedy si po neho prideme

tosomja
30. aug 2022

A moja 12r dcéra to vníma najviac. Keď tam ide s otcom, vždy príde sklamaná, že jej babka nič nedala, pritom furt ospevuje ďalšie dve vnúčatá , že jednému kúpila bicykel, druhému dala na tábor peniaze. A jej ani 5€ nevie dať.
Teraz mala prvé sväté prijímanie, poslala jej 20€ že doložila na bicykel ktorý si vybrala za 500€ 🙃
A keby aspoň nepovedali pred ňou že z druhej strany kúpili rovno bicykel 🤔

luccija
30. aug 2022

Z toho vsetkeho by mi vadilo iba toto

"Lenže stále ma ohovára po dedine pred ľuďmi a správa sa takto ku mne celá rodina."
Co o tebe rozprava?preco ju nekonfrontujes?

chapem, ze Ta to trapi, ale nic s tym nespravis. A kvoli detom to boli este viac...a aj bude.Moja ma uz 15 r a stale ma to trapi, ale uz nie tak ako, ked bola mala.Nemusis silou mocou niekde zapadnut predstav si, ze by Ti sedela doma, vyvolavala, dirigovala...

autor
30. aug 2022

@luccija tak napríklad minulý rok mali covid a vôbec neboli v karantene. Keď sa im skončil kovid tak každému rozprávala ze som ich bonzla na sociálku ze nedodrzuju karantenu chápeš? Pritom som ich mala tak akurát na háku. Ale nepoviem keby im nič nebolo ale ledva dýchala a chorá bola riadne ale aj tak chodila do obchodu medzi ludi. A ešte keď sme o tom nevedeli tak tam bol aj môj manžel a od neho sa nakazil môj otec ktorý bol 2 týždne v nemocnici na kyslíku...

ckocka
30. aug 2022

Vykašli sa na nich keď niečo potrebujú, a keď dostaneš niečo len pre chlapca, podstrč maličkosť aj dcérke, určite sa doma niečo nájde. Bojovať s hlúposťou je márne a vysilujúce, venuj svoju energiu príjemnejším a doležitejším veciam.

annamalaga
30. aug 2022

Pozri sa, ona sa odmerane správa ku vnúčatám, v dospelosti budú vnúčatá odmerane ku nej. Bude im treba pomáhať ani tvoje deti sa potom nemusia pretrhnúť. Si šťastná žena, netráp sa nad tým, čo nezmeníš. A ich žiaľ nezmeníš!

matullienka
30. aug 2022

Ja by som urobila rázny krok aj s manželom, ze budete ťahať za jeden koniec a rozdeľovať deti si nenecháte? Bud prídu a donesú obom maličkosť alebo ani jednému, bud postrazia oboch alebo ani jedného. Ak sa im nebude páčiť je to ich problém

syslik81
30. aug 2022

tak manzel ma povedat ze mate 2 deti nie jedno ked maju davat lenjednemu nech nedavaju radsej nikomu ... to nech si uz on doma da dokopy ak na to ma gule.. ty im nepomahaj .. povedz ze nevies .. hotovo povedat nie je tak uzasna a oslobodzujuca vec... zite si svoj zivot ... tak ako doteraz

beata_k
30. aug 2022

Rocne dieta velmi 1 narodeniny nevnima. A ze prisli po mesiaci? A? Sestonedenie ti nieco hovori? Mozno sa nechceli tlacit k novorodencovi. Urcite to nie je preto, ze sa na teba podoba 🤦🏼‍♀️ O starsieho zaujem maju. Co prosim ta dramatizujes? Pride mi to, ze ty ich nemas rada, tak na nich hladas chyby. Ze milovane svagrine. Boli tam, tak sa sfotili. A? Nic nepoviem keby tam si a nezavolaju ta fotit, ale takto? To sa vazne nemozu sfotit bez teba a dat to na net? Si cudna.

autor
30. aug 2022

@beata_k tak po prvé, ku každému vnúčatu prišli hneď v deň keď prišlo z nemocnice domov, aj k nasmu prvému, po druhé- to je jedno ze nevníma narodeniny, tortu sme im odniesli a ani ďakujem nepovedali. Po tretie-tu foto poslala mne do súkromnej správy, nevesala ju nikde. A ďalej, ostatným vnúčatám chodia gratulovať každé narodeniny v ten deň. A dajú im upiecť aj tortu. Mojej dcére ani len neodkazali ze jej prajú všetko naj alebo niečo, žiadna sms, telefonát nič. Keď sme u nich tak sa robia ze ju nevidia a ani sa na ňu nepozru a so synom sa hrajú. Dcéra sa vola Eliška a oni ju volajú Eliša. Takže asi toľko k tomu 🙂 ;)

beata_k
30. aug 2022

Preco si myslis, ze robia rozdiel u tvojich vlastnych deti? Kvoli podobe? Taky dovod pritiahnuty za vlasy.

autor
30. aug 2022

@beata_k keby si ich počula tak by si vedela, stále vravia ze on je ich lebo sa podobá na manžela a jeho súrodencov ze zo mňa nemá nič... Ze aj keby sa stratil tak by hneď vedeli ľudia ze ho majú do nich doniesť lebo sa tak podoba. A stále len keď je nejaká fotka kde je môj manžel z detstva tak hneď vravia ze malý je úplne rovnaký. Pritom má možno rovnakú bradu ale podoba tam veľmi nieje 🙂

autor
30. aug 2022

@beata_k s prečo si to myslím? Ja si to nemyslím, ja to viem. Stále som napísala malo dôvodov toho ze sa k jednému správajú inak ako k druhému dieťaťu??

marca12
30. aug 2022

Toto je z toho celeho pre mna nepochopitelne. Ze ste si nesadli a nepozyvaju ta na vylety a posedenia,to beriem. Nesadneme si s kazdym kvoli tomu sa netrap. Ale ze synovi sa venuju,poslu mu darcek,zagratuluju a dcere nic akoby neexistovala,to mi hlava neberie. To o nich vela vypoveda a nad takymi ludmi ani netreba marnit myslienky,odobera to energiu.

beata_k
30. aug 2022

Nie, je ich dost. A muz co na to?

matullienka
30. aug 2022

A čo na to tvoj manžel? Jemu nevadí ich prístup? Treba si sadnúť s manželom dohodnúť co vám vadí a co ste ochotní tolerovať a nech to predostrie rodičom a ak to nebudú akceptovať hold smola obmedziť kontakt a oni prídu o 2 úžasné vnúčatá

autor
30. aug 2022

@beata_k je to jednoducho chlap, a takéto veci si on ani nevšíma. Ale týždeň po dcére som mala narodeniny ja, taktiež ani sms ani telefonát. Povedala som si dobre lebo som vedela ze o dva dni ma svokra so svagrinou meniny. Urobila som presne to iste co oni, manžel chcel ísť do nich na návštevu zagratulovat, tak som povedala ze ak chce tak pôjde len on a syn za to ako sa správajú oni k nám dvom. A ze keď sa budú pýtať náhodou prečo sme neprišli tak nech povie ze preto lebo ani oni si na nás nespomli. Tak nešiel ani on. Neviem ci to už konečne pochopil alebo nie ale nešiel tam

matullienka
30. aug 2022

Treba si s mužom sadnúť a jasne mu povedať co sa vám nepáči a prečo. A jednoducho si neprajes aby to tak išlo aj ďalej a nedovolíš aby malej neskôr svojím pristúpom ublizovali

beata_k
30. aug 2022

No dobre, ale tych dovodov si tu napisala vela. Ok, chlap, ale k nicomu sa nevyjadril raznejsie?
Ale vies co? Kasli na nich. Nech si trhnu nohou ked su take sproste.

beata_k
30. aug 2022

@matullienka Tiez si myslim, ze by si chlap mal spravit poriadky s rodinou. Ani nie kvoli autorke, ale kvoli dcere

matullienka
30. aug 2022

@beata_k presne teraz je malička ešte to tak nevníma ale neskôr sa bude cítiť odstrkovana a deti nie sú hlúpe. Nedovolila by som to

autor
30. aug 2022

@matullienka viacmenej, kašlem im na to, moja mama si ju pýta aj viackrát do týždňa, nie len ju ale aj syna. U nich už aj boli na noc viac krát. Dcéra prvý krát ako 3tyzdnova a mne stačí ze sú aspoň z jednej strany ľubene poriadne. Lebo z tej druhej mi to pri synovi tiež príde len tak ze sa s ním chcú pochváliť a ukázať keďže je jediný vnuk a ostatné majú vnučky

matullienka
30. aug 2022

Vieš teraz to malička ešte tak nevníma, ze druhá babka o ňu nemá záujem preto by som to stopla úplne aj pre syna aby si nezvykli aj oni, ze vždy im ho dáš a hotovo. Bude čas keď ti povie a mňa prečo druhá babka nikam nevezme, nekúpi, nepolubi ale brata áno. Ja by som to veru riešila a radikálne

autor
30. aug 2022

@matullienka samozrejme ja som to už začala obmedzovat