Cítim sa menejcenne

17. okt 2021

PReco sa citim menejcenne oproti ostatnym ludom, povacsinou zenam, ktore su napriklad lekarky ci psychologicky?
Som Ing, venujem sa transferovemu ocenovaniu a zabraneniu dvojiteho zdanenia, nie je to ziadna predavacka ani upratovacka ani ine castejsie povolanie, no napriek tomu sa citim ako chudera ked sa mam porovnat s niekym kto skoncil medicinu...aj ked platovo som na tom lepsie ako oni....
nie som zrejme normalna :(

fleur1111
17. okt 2021

Nechápem prečo sa tak údajne vzdelaná žena porovnáva s ostatnými?

autor
17. okt 2021

@fleur1111 to udajne si si mohla odpustit, keby som chcela klamat vymyslim si, ze som astronautka alebo vlastnim planetu....neviem preco to porovnavanie preco mi prave medicina pride ako nejaka dostatocna uroven....

mabenn
17. okt 2021

nieco z minulosti: ako to bolo u vas doma, ake mala mama postavenie, vztah s otcom, atd? vztah k tebe rodicia?

autor
17. okt 2021

@mabenn bola som ustavicne porovnavana s bratom alebo spoluziackami, ze on v mojom veku mal jednotky a preco ja mam dvojku, preco dievcata mali same jednotky a ja mam dve dvojky a take, ale to mi prislo prirodzene ze sa porovnavaju surodenci...

1katus1
17. okt 2021

Aj keby si predavačka ci upratovacka. Žiadna práca nie je menejcenna a ani človek , a je jedno akú prácu vykonáva.

autor
17. okt 2021

@1katus1 len som chcela upriamit pozornost na to, ze moje povolanie nie je tak caste ako upratovacka ci predavacka, bez ktorych by to proste neslo a su dni kedy by som si najradsej cele dni upratovala a nemusela nad nicim rozmyslat, teda by som si tu poziciu s nimi kludne vymenila...

kofolala
17. okt 2021

Presne ako popisuje vyssie baba.Otec mama aky ste mali vztah ako ste si prejavovali docenenie za nejaky uspech alebo pochvalu za nieco.Ako ste boli ocenovana slovne, darom? Ci vas rodicia porovnavali alebo porovnavali s okolim.Vase sny mali u vasich rodicov priestor?Alebo muselo byt podla nich ..vsetko je to prebrate z rodiny treba patrat tam ,to ako sa spravate dnes.

autor
17. okt 2021

@kofolala u nas nikdy ziadna pochvala, lebo mama nas vraj nemala za co chvalit...ale ona je povahou po svojej mame takze tiez len opakuje naucene vzorce...

kofolala
17. okt 2021

A otec ako sa k vam choval tomto smere? Vas surodenec taktiez...

autor
17. okt 2021

@kofolala prosim nevykaj mi 🙂 surodenec je o 13 rokov starsi cize kym som ja zacala svoju skolsku cestu on uz s nami nezil a nikdy sa k tomu nijak specialne nevyjadroval. otec tiez nie, ak bolo nieco zle povedal ze to sa orpavi vyriesi ze sa nic nedeje, mama bola ta co miestami vystupovala ako despota v tomto smere

mariaveronikag
17. okt 2021

Myslím, že máte zranenie z detstva. Sama píšete, že Vás rodičia porovnávali a nie...nie je to celkom v poriadku, keď sa porovnávajú deti, ani súrodenci, ani dvojčatá. Každý človek je jedinečný a má svoje talenty, ktoré musí objaviť a rozvíjať a vôbec nikomu nepomáha zistenie, že kamarát napravo vie hrať na husle a kamarátka naľavo zase krásne kreslí.
Určite to nie je Vaša chyba, že sa aj teraz porovnávate.
Držím palce, aby sa Vám podarilo prijať sa taká akou ste.

kofolala
17. okt 2021

Takze tu je asi problem zo ženskej strany matky.
Ono staci aj uplne banalnosti v zivote ,to ze s tebou ☺️ nežije brat ale vas vztah funguje komunikujete dalej .Ide o to aj ako beriete bezne situacie tzv.aj pochvalu za banalitu ako to je medzi vami .Vztah brat otec mas zrejme ok vysporiadany .
Ak by ta toto trapilo nadalej ,co zrejme v buducnosti moze byt problem ci vztah medzi ludmi ci v zamestnani je toto dobre poriesit s psychologom na par sedeniach .

deedol
17. okt 2021

ak to nedokazes spracovat sama alebo s kamoskou/kamosom, pokojne skoc k psychologovi, nie je to ziadna hanba. takto sa len zbytocne trapis, aj ked objektivne vobec nemas preco. (subjektivne samozrejme ano, preto to treba poriesit.)
vela ludi zaziva v rodine to iste (porovnavanie, ziadne pochvaly, "mala by si toto a tamto" - napr. studovat medicinu), ale su taka povaha, ze to zvladnu. a niekto iny ma zas citlivejsiu povahu a potrebuje s tym pomoct - a to je uplne ok.

maximilie
17. okt 2021

Lebo máš mizerne nastavene hodnoty v živote.....

,,nie je to ziadna predavacka ani upratovacka ani ine castejsie povolanie, no napriek tomu sa citim ako chudera"

Myslíš, že pani upratovačka alebo pani predavačka ma pocit menejcennosti? Nie nemá, pokiaľ nie je zakomplexovana ako ty.
Pocit menejcennosti ti vzdelanie ani pozícia nezabezpečí.
Doslova si napísala, že predavačka je v tvojich očiach NIC. No predstav si , že lekár teba takto určite nevidí- že si chudera. Nepovysuj sa nad ostatných, možno ťa pokora naučí cítiť sa lepšie.

autor
17. okt 2021

@maximilie bla bla bla vobec si to nepochopila...

maximilie
17. okt 2021

Bla bla bla.... si očividne príjemná a milá osôbka

maximilie
17. okt 2021

😅 to som dávno nepočula nevidela ze blaaa blaaa blaaa 🤣
Keď som mala 15r tak to bol môj štýl odvravania rodicom

fleur1111
17. okt 2021

Pretože sem denne chodí hocikto a vymýšľa si problémy, len aby upriamil pozornosť na seba. Nevravím, že to je tvoj prípad. Len mi nejde do hlavy, že tak vzdelaný človek riesi takéto malichernosti. Áno, uznanie, ktoré ti chýbalo v detstve od rodičov môže teraz spôsobovať, že stále sa potrebuješ uistovat o svojej hodnote. Ale na to je psychológ, čo myslím, ze dobre vieš, i keď sa zrejme hanbis k nemu ísť, pretože si myslíš, ze je niečo viac než ty. Ty si si mohla odpustiť prirovnanie k upratovačkám alebo predavačkám, lebo to naozaj vyznelo ako keby to bolo niečo pod úroveň. Poznám veľa ľudí s týmto povolaním a sú to skvelí ľudia. Trpíš komplexmi z detstva, ktoré si prenášaš do dospelosti a zrejme sa ti to aj odráža v živote. Tak sa premoz a zacni chodiť na terapie. Určite sa s tým dá niečo spraviť.

antoniatonka
17. okt 2021

treba popracovat na sebavedomi

maximilie
17. okt 2021

A prvý krát počujem o tom, že sa delia povolania na nejaké úrovne. Medicína je dostačujúca?
Naozaj sa mi veľmi veľmi nepáči, keď niekto hodnotí hodnotu človeka na základe vzdelania, povolania, či dokonca gramatiky (kym nepoznám dôvod, nesudim gramatiku)
Toto nie je dôvod na menejcennost. Podotýkam ☝žiadne povolanie nemá na to dôvod, pokiaľ neslapes chodniky, ....a podobne
Takže ako píšu dievčatá hore, treba nájsť príčinu niekde inde.

oli18
17. okt 2021

Podla mna si na svoj vek dusevne nezrela.
Co ta potom motivovalo ist na skolu, ktoru si skoncila? To si vtedy nevedela, ze ing je kazdy druhy a ty to nechces? Ved do mohla na medicinu, alebo psychologiu.

fleur1111
17. okt 2021

@maximilie ja som tiež v šoku, lebo vzdelaní ľudia tiež vedia, že taká predavačka a upratovačka môže mat kľudne skončenu vysokú školu, ale keďže vieme ako to chodí v tomto state, nie každý dostane príležitosť sa vypracovať, a ešte keď sa k tomu prida nutnosť zabezpečiť si narýchlo prácu (z rôznych dôvodov), tak človek zoberie hocijakú prácu. Čiže toto porovnávanie z pracovnej oblasti je úplne na hlavu.

juliasb
17. okt 2021

Prepáč ale neverím. Transferov oceňovanie je jedna z najkomplikovanejsich tém v ekonomike. Na to by si musela extrémne veľa študovať a vedieť,vedela by si, že si kapacita a teda komplexy by si určite nemala.

autor
17. okt 2021

@juliasb nepovedala som, ze som kapacita ale ze pracujem v tejto oblasti a venujem sa tomu

autor
17. okt 2021

@fleur1111 opakujem, pouzila som to ako priklad frekventovanosti pracovnej pozicie, nebolo to myslene nijak inak...

autor
17. okt 2021

@juliasb podla tvojej teorie uspesni ludia maju zakazdym vysoke sebavedomie? nepokladam sa za uspesnu pytam sa vo vseobecnosti

autor
17. okt 2021

@oli18 ani medicina ani psychologia nie su pre mna, biologia chemia isli mimo mna cely gympel tak mi ani nenapadlo robit z nich skusky na VS a dalsich 6 rokov sa v tom rypat, tusim niekde na medicinu je aj fyzika na prijimackach

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fleur1111
17. okt 2021

Nechce sa mi veriť, že to bolo myslene len z pohladu frekventovanosti. Vzápätí si si pohladila ego tým, že zarobíš lepšie ako ti, čo majú vyštudovanú medicínu. Už keď sa takto pozeráš na niekoho, kto je podľa teba viac než ty, neverím, že čo sa týka predavačiek a upratovačiek to bolo myslene inak.

marca12
17. okt 2021

Tiez mam mamu,ktora nas nikdy nepochvalila aj teraz nas len kritizuje za vsetko,ale netrpim menejcennostiu,resp.vyrastla som z toho. Trpela som pocitom nedocenenia,nevedela som sa najst v zivote,ale pracovala som na sebe a uz mi to nerobi problem. Necitim sa menej a neporovnavam sa s nikym. Musis na sebe zapracovat a nie sa lutovat