Cítim sa ako čierna ovca rodiny

23. aug 2020

Dobrý deň, na začiatok prepáčte, že píšem anonymne, ale je to pre mňa veľmi osobná téma. Ako uvádzam v názve cítim sa ako čierna ovca rodiny už od mala. Nemam sa s nimi o čom rozprávať, neviem sa s nimi zabaviť. Teraz sme prišli k našim aj s malou, taktiež všetci moji súrodenci aj s deťmi. Moja malá spí som pri nej po pravde som aj rada. Počujem ako sa flasky otvárajú, mám averziu voči alkoholu u nás sa vždy pilo. Nehovorim o tom ako sa prekrikuju keď rozprávajú ako na trhovisku. Mama sa nevie so mnou normálne ani rozprávať, opýtam sa niečo kričí, prska na mňa. Chodím tu len preto aby videli malú. Nebaví ma to už. Môj muž tu ani chodiť nechce.

pribinak
23. aug 2020

Ak sa u vašich necitis dobre, tak tam nechod. Keď chce mama vidieť vnučku, môžete sa stretnúť na ihrisku, v hracom kútiku, u teba doma, ...
Nemusíš sa stretávať s celou familiou ak sa tam necitis dobre

tanyan
23. aug 2020

Nemusíš si kaziť dni a rušiť harmóniu svojej vlastnej rodiny (dieťa, muž a ty).
Urobte si pekný program s mužom a dieťaťom a vykašli sa nicht.
Ak by malú naozaj chceli vidieť, nech sa prispôsobia a urobia niečo preto aj oni.
Dieťa vníma tvoje negatívne emócie a neprospieva to nikomu z vás.

autor
23. aug 2020

Najhoršie na celej veci je to, že je to hlavne kvôli mojej mame. Vždy ju budem rešpektovať a vážiť si ju preto, ze ma vychovala, ale už od mala robila rozdiely medzi nami. Sestra priniesla riaditeľske pokarhanie, chodila sa hanbiť na rodicovskez združenia. Ja som chodila na olympiádu, vyštudovala 2 vysoké školy a pochvaly som sa nikdy nedockala. Robí to vlastne dodnes. Najhoršie na celom je, že potom prídem domov a všetky nervy si odnáša môj muž. Okrem toho aj keď tu niesom vôbec mi nevolajú iba sem tam aby videli malú.

stela01
23. aug 2020

V dnešnej modernej dobe by som volala cez video hovor a posielala fotky

Takto sama sebe a svojim robiť si zle ? Treba ti to ?

krisbar
23. aug 2020

Tak nechapem naco tam chodis. Ved si vymyslite vzdy program a chod tam len obcas. A mozes jej to aj uprimne povedat, ze neznasas alkohol, ze nech ona pride k vam na kavu, alebo chodte s malou na prechadzku. Alebo tam chod sama, ked tam nebudu surodenci. A nech si kazdy mysli co chce! Je to tvoj zivot!

chvostik1
23. aug 2020

Akoby si hovorila o mne. Ale totálne....

77daniela77
23. aug 2020

Vykasli sa na nich,venuj sa muzovi a dietatu.....tak ako ti radia predomnou.....na co je dobre chodit nasilu niekam?

jaass
23. aug 2020

Neciť sa ako čierna ovca rodiny. Máš muža, dcérku. To je na prvom mieste. Ako sa píše vyššie. Nemusíš k vašim chodiť. Záleží ako si to ty nastaviš. Pozeraj na seba, na svoju rodinu a viac nerieš. Musíš pozerať na seba. Aby tebe bolo dobre. 🙂

ivangeline
23. aug 2020

Nájdi svoje sebavedomie a nestavaj, nesmut nad tým, čo ti oni ,a hlavne mama nemôže dať. Nemá na to kapacitu. Váž si ju a hotovo. Cítiš zášť a zožieraš sa tým. Ničíš seba a svoje šťastie. Oni iní nemusia byť ale môžeš byť ty. Odcudzuješ ich a to nie je pekné. Myslíš si, že si viac.... Omyl.

ivca88
23. aug 2020

Práve naopak. Nie si žiadna čierna ovca a buď rada že nie si rovnaká ako oni.
Ja by som prerušila kontakty a nemala by som ani výčitky.
Ak by chceli malú vidieť, je to naozaj vhodné zorganizovať v nejakom parku a potom čau, znovu o rok 🤷🤭
Sama píšeš, že tvoj muž má tiež problém tam ísť, tak si takto neublizujte

vikusjk
23. aug 2020

Veci, ktore nemozes zmenit, musis prijat. Nema zmysel vnutorne bojovat, trapit sa, necitit sa dobre. Ludia su rozni, rozne povahy, niektori si sadnu viac, ini menej. Vyskusaj si zopar mesiacov neist k vasim, ak bude chciet tvoja mama vidiet malu, nech pride ona k vam (alebo je imobilna, nema moznost navstevy?). Vzdy bude lepsie, ak bude u vas jeden clen rodiny, ako cela rodina, v ktorej sa necitis dobre. Nie je to neucta, nemusis mat vycitky svedomia, je uplne v poriadku, ak budes chodit tam, kde sa citis dobre a spokojnu maminu potrebuje aj tvoja mala ;)

0silvia0
23. aug 2020

mozes to urobit tak, ze sa u rodicov zastavis na polhodinku s tym, ze idete niekam na vylet/ihrisko/nakup atd. a nemate vela casu.

nnnuuunnn
23. aug 2020

Rozumiem Ti. 😁 Treba sa povzniesť. Možno si to svetielko vo Vašej rodine. Ale nevieš aké podmienky mali oni na svoj zivot, resp. možno vieš. A aké vytvorili Tebe, aby si dosiahla čo si dosiahla. To, že Ťa nepochvália, možno aj preto, že nevedia koľko úsilia Tá to stalo. Všetko robíš pre seba. Čo vystudujes, ty budeš zniet za to ovocie, úspech, nie oni. Mozes k nim chodiť menej často alebo len na kratšie návštevy. Chceli Ti zle? Tyrali Ta? Oni žijú svoj život, ale to neznamená, že Teba nemajú radi. Sú aki sú. Nie každý mal možnosť vyštudovať VŠ, žiť lepšie. Alkohol je závislosť a duševná choroba. Je možné,že teraz už za to ani nemôžu. A keď začínali nevedeli, že budú závislí.

makova333
23. aug 2020

Nech spravis cokolvek, budes tam chodit kolkokolvek nebudu ta mat radsej ako ta maju. Ak sa tam necitis dobre nechod tam preto "len, aby malu videli", toto je ich starost nie tvoja. Vidia ju tolko kolko ju vidiet chcu. Hold aj v blizkej rodine byvaju toxicke osoby/ vztahy a ty sa mas naucit vediet povedat stacilo, ak ti nieco ublizuje. To, ze je to rodina neznamena, ze s tymi ludmi sa musime stretavat.

kitycat
23. aug 2020

slovo outsider je vhodnejsie

tripetta
23. aug 2020

@kitycat To nevieš napísať po slovensky? 😉
Tiež neznášam takých ľudí a alkoholikov, vyhýbam sa im. Vrana k vrane si sadá, spodina spodinu si hľadá. Medzi takých, čo si ľúbia vypiť (to myslím aj všeobecne) zapadneš len tak, že sa nimi necháš stiahnuť ku dnu. Alebo budeš sama sebou a žiť svoj život. Život je príliž vzácny a krátky, aby som si ho nechala niekým pokašľať len preto, aby si nevytŕčala z ich hodnotového systému.

danielahamar
23. aug 2020

Možno veľa cakac a potom si sklamaná 😉 nečakaj nič a budeš sa aj ináč cítiť, ak tam nechceš chodiť, nechoď

kitycat
23. aug 2020

@tripetta nejako ma nenapada slovensky ekvivalent :D

Kazdopadne ciernou ovcou je osoba, ktora robi hanbu..to autorka nie je. Ma ine zaluby a priority to z nej ciernu ovcu nerobi

cacianka
23. aug 2020

Ty nie si čierna ovca, to skor slniečko.
Si na vyššej úrovni, mas naviac, iq aj eq preto ti je neprijemne ich spravanie.
Avsak to neznamena ze sú zlí, spodina, ze ty si hviezda a namyslena opica. Tvoje gény sa trochu premiesali a su trochu ine ako ich.
Ale nikoho tym nechcem uraziť, aj ja som trochu ina...
Ak sa tam citis neprijemne, ľudsky ti nesadli a maju trochu blbe prvky spravania, navstevy obmedz, orientuj si stretnutia s nimi induvidualne a na neutralnom mieste .
Nenut sa do niečoho co sa tu nepáči

cacianka
23. aug 2020

@kitycat vyvrheľ by bolo asi najpresnejšie, ale zda sa mi až príliš tvrdé, nie celkom vhodné na autorku.
Možno vydedenec, odlud....ale ani to nie he ono.
Ona je skrátka iná ako zvysok rodiny.nie zlá, to skor "lepšia" , iná...

sardinka32
23. aug 2020

Kazdy je nejaky...Ty nerada pijes alkohol a nie si hlucna, niekto iny presny opak. To ale neznamena, ze je horsi ako Ty. Ty mas urcité ocakavania, ako by sa mali k Tebe spravat a si sklamana, ked to tak nie je. Bohuzial, toto zaziva kazdy z nas a o to viac to zamrzí, ak je to rodina. Osobne by som kontakty urcite neprerusovala, to sa dobre radi cudzim, ale o par rockov budes rada, ze Tvoje dieta ma aj tuto babku, ktora sa s Tvojim dietatom chce stretavat. Ako by si mu vysvetlovala, ze sice ma babku, ale je ina ako Ty a preto sa s nou nestretavas. Nastav si to v hlave tak, ze tam ides preto, aby si udrziavala kontakt so svojou rodinou a nic od nich necakaj. Za tie roky uz si si mohla na to zvyknut, ze ich spravanie je ine. Samozrejme, mozes urobit aj uplny opak, ale potom je uz tazke napravat vychladnute vztahy, ak by si si to niekedy rozmyslela.

77daniela77
24. aug 2020

Ja by som skor povedala ze si biela vrana v takej rodine ako si ju opisala.Neklesni na ich uroven.....

autor
24. aug 2020

No po jednom dni odchádzam opäť plná nervov. Ani dcéra sa mi tu nevyspala. Krik, hluk čo sa dookola budila, ale keď spali ich deti, že čo "po špičkách nechodim". Teraz idú preč a dobre vedia, že príde môj muž. Opäť sa budem musieť hanbiť. Tak si myslím, že aj stačilo. 🤦

jvlo
24. aug 2020

Načo tam chodíš na celý deň. Príď na hodinu, vypi kávu a choď domov. Keď chcú vidieť vnuca, nech prídu oni k tebe, kde platia tvoje pravidlá, čiže bez alkoholu...

77daniela77
24. aug 2020

Ano,naozaj stacilo....a uz asi urob tu ciaru,vidis sama ze toto nechces a ze je to pre teba a dieta vycerpavajuce.Pozri si rady co sme ti tu popisali a zvaz ako dalej.....drz sa.

autor
24. aug 2020

Na alkohol aj bez neho nadväzujú hlúpe reči, nezmyselné debaty. A to nehovoriac o rypani. Áno ďakujem je to na zamyslenie celé, lebo roky som sa tešila kedy odtiaľto odídem a teraz sa tu nepochopiteľne vraciam.

majulino
24. aug 2020

Tak tam nechod, ja tiez uz k mojim rodicom velmi nechodim od novembra som tam bola asi 6x maximalne na 2-3 hodiny. Deti tam boli 3x. Moji rodicia su denno denne v meste kde byvam. Dokonca 5-6m od nas ale nepridu. Aj teraz som kratko po porode este neboli. Cakaju kedy dojdeme my.

majulino
24. aug 2020

@chvostik1 aj u nas detto rozdiel je len ten ze ja mam 3 surodencov a vsetci su lepsi ako ja aj napriek mojim "uspechom" a samostatnosti. Ako co sa tyka brata sa necudujem, sam medzi 3 dievkami a eate aj najmladsi chodi na ZS.

cacianka
24. aug 2020

@kitycat biela vrana - to je ten spravny vyraz, pomenovanie
@77daniela77 presne

yna1
24. aug 2020

vobec sa tym netrap, to ze ti nepridu v pohode veci co sa u vas deju je normalne, tiez som si tym presla, kazdy bol lepsi ako ja, kadeco som si vypocula, tak som trosku obmedzila kontakt a tym sa vela veci zmenilo