Cítim sa ako chudera

liviafazekasova
16. máj 2022

Ahojte. Ani neviem kde začať, v sobotu som sa pohadala s mužom, sme spolu 6 rokov vlastne často sa hádame kvoli materiálnym veciam, ja túžim po tom aby keď ideme niekdy som nevyzerala ako posledná chudera, ale keď si kúpim niečo to je jedine tak za 3 eurá jednofarebné tričko v Kik, proste stále my nemáme nato peniaze aj keď sme mali musíme sporiť alebo že ja stále niečo chcem, áno vravím mu keď sa mi niečo páči že by som chcela ale jedine tolko a potom ja by som stale nieco chcela. Stále sa cítim zanedbane, ked ideme aj k rodine sa stále hanbím lebo moje švagriny sú pekne oblečené a ja v jednych nohaviciach a v tričku asi stále v zhladom na to či ideme len na dvor na kávu alebo na návštevu alebo nejakú príležitosť, aj teraz sme mali ísť na narodeniny povedala som že nechcem ísť lebo som trocha chorá a ani nemám čo na seba tak ma zobral aby som si kúpila, zase tam kde si nikdy nič nekúpim New Yorker, Kik Takko kde si jedine kupim tricko alebo rifle lebo ja košele alebo hociake šaty si nehiem dať mam väčšie prsia a vyzerám hrozne, a tak sa začala hádka že ja si nikdy neviem vybrať lebo som 2 tonnova krava a že mam schudnúť možno si dačo nájdem. Áno po tehotensve som pribrala ale aj tak proste mne sa tam tie veci casto nepáčia niektoré su ako pre staré tety a niektore ako pre 16 ročné dievky. Inde ma nezoberie a ja som prípad na psychiatriu lebo stále sa za to hádam.

ckocka
16. máj 2022

@liviafazekasova On je tvoj určený opatrovník, si nesvojprávna, postihnutá a odkázaná na to aby ťa niekam zobral?

anjelicek26
16. máj 2022

Tak skus nejaky sekac alebo tu bazar... mozno najdes pekne kusky za par eur.. a suhlasim s kockou vyssie, preco nejdes a nekupis si veci tam, kde sa ti pacia? Ved na to snad muza nepotrebujes. Ked vam to financne nevychadza, treba niekde privyrobit alebo zmenit zamestnanie.. Aj moletku sa da krasne obliect, to fakt povedal, ze vyzeras ako dvojtonova krava?? Jesus.

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@liviafazekasova
A keď príde nejaká príležitosť sa začne hneď hádka, proste neviem už čo mam robiť túžim po tom. Aby som aj ja mala pekné veci, ale ostáva mi len závidieť. Proste trápi ma to lebo nemám sebavedomie a ešte ma aj urazil správaním. Veľmi ma zabolelo že ešte on je urazený. Aj to ked sme teraz naposledy ako sme boli tak ešte na parkovisku na mna zareval a v aute že zase som si nič nekupila ani som sa poriadne nevedela popozerať lebo ske boli s malým synom a on s otcom neostane. Takže my ostalo ísť na oslavu v ciernom tričku a v starych rifliach a v 2 rocnych botaskach. No na koniec som nešla lebo stihol volať so svokrou ktorej povedal že ja nechcem ísť lebo nemam si co obliecť uplne ma ešte viac ponižiť.

ckocka
16. máj 2022

@liviafazekasova Vy ale máte úplne iný problém než tvoj nedostatočný šatník.

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@anjelicek26 @ckocka máme spoločný účet ja v peňaženke mam akurát tak obciansky preukaz a zdravotnú kartu, stále mi len slubuje dám ti každý meaiac 30 alebo 50 euro a kúpiš si co potrebuješ ale to sa nestalo ešte ani raz

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@ckocka ja viem som si toho vedomá viem toto znie hlúpo co som sem. Napísala, ako nejaké decko ale proste už neznesiem to strapnenie a hnabu keď musím ísť niekde

ckocka
16. máj 2022

@liviafazekasova Ak by ťa ten pocit vyburcoval k nejakej akcii tak je to len dobre. Ale vieš že to musíš len ty?

anjelicek26
16. máj 2022

A tebe chodi vyplata kam? Rodicak kam? To nemas pristup na ten ucet? To kde sme. Normalne si daj inzerat na skolku, na obecny urad, upratovanie cez vikendy, strazenie deti po skole, doucovanie a dozor nad domacimi ulohami... cez vikend vies ist aj dokladat niekde tovar ci do skladu makat, o to sa radovy zamestnanci netrhaju o tie vikendy. Zavisi, aku narocnu (a ci mas) normalnu pracu... a zaloz si vlastny ucet a rodicak tam presmeruj.

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@anjelicek26 niesme na tom tak hrozne finančne možno teraz horšie ako som na materskej ale predtym sme spolu zarabali 1400 euro a aj vtedy len sporiť sporiť stále niečo chcem ja som aj ked sme chodili obaja do roboty peniaze nikdy nemala

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@anjelicek26 a s dieťaťom kto bude keď s otcom nevydrží ani hodinu ☹️☹️😞 chcela som začať chodiť behať a hovorím tu pol hodinu hodinu vydrží s ním a on ze no jasné odídeš a začne revat nepodporil ma vobec

nikdenikto
16. máj 2022

@liviafazekasova prepáč, spolu 1400€ nie je podľa nejake že si môžete vyskakovať, takže teraz máte ešte kúsok menej. Samozrejme prístup muža nie je ok. Veď normálne zober kartu a choď do obchodu sama, nie že on ti bude stáť za ritou a počítať koľko stojí tričko. V kľude sa prejdú, poskusaj si.....ona aj v KiK, Takko a obchodoch čo si vymenovala sú pekné kúsky len naozaj potrebuješ pri tom kľud. A vôbec, ja by som ho poslala do riti a veľmi rýchlo 🙈

kingstonka
16. máj 2022

@liviafazekasova v takom veku už musí dieťa vydržať s vlastným otcom. Trvaj na tom ,ze postupne po polhodine s nim bude zostávať (a ty chod nap. Behat), malý si zvykne.

anjelicek26
16. máj 2022

@liviafazekasova ved nemas 3 mesacne, ale 2,5 rocne dieta... dieta tam nechaj a hotovo, ides behat, len mu to oznam, nepytaj sa...aj tak o chvilu bude v skolke a musi zvladat byt aj bez maminy... toto je cista manipulacia, nechat zenu bez penazi, uplne na nom zavislu, nepodporit ju, aby schudla , ale na druhej strane ju tym deptat, to bude zasa ten exemplar muza, ktoreho treba niekde do prievanu vyvesit. A pohladaj si cim skor tu robotu A ten vlastny ucet je zaklad uplny.

0silvia0
16. máj 2022

@liviafazekasova zober kartu a chod nakupovať s kamoškou. A chlapa nechaj doma.

viestta
16. máj 2022

@liviafazekasova najvyšší čas aby si zobrala svoj život do vlastných rúk. On ti nemá čo dávať peniaze, vy mate spocne penziaze aj keď máš len rodičak, o peniazoch mate rozhodovať spoločne, nie ze ti pánko sľúbi, že ti niečo kúpi a nakoniec nič neda. A kľudne nechaj dieťa s otcom, nech si užije a chod na nákup sama. Ty nie si jeho majetok, ty nie si jeho zamestnanec, že ti bude vydelovat koľko ti dá, ty si rovnopravny clovek ako on, máš nárok na všetko co potrebuješ. Aj na nové tričko.

rohypnol1
16. máj 2022

Dospej. Zaloz ucet, presmeruj rodicak, hod rec s partnerom. A ak sa bulo nezmeni, priprav si plan, kam pojdes s dietatom a ako ho uzivis. Si velka a dospela. Hladas vyhovorky, behat sa da s dietatom, nakupovat tiez, vyber partnera je tvoja zodpovednost. Citis sa ako chudera, lebo sa tak spravas. Nejde o to, ci mas kg navyse alebo ako sa obliekas. Bud spolu komunikujte a napravte manzelstvo, alebo sa rozved. No kym nezmenis svoj pohlad na svet a neprevezmes zodpovednost sama za swba, akurat najdes podobneho debila…

elian
16. máj 2022

@liviafazekasova zrejme ti to ešte nedošlo,ale si psychicky a ekonomicky týraná žena
Ja byť tebou -takeho chlapa kopnem do riti a nezahodím s ním už ani deň života

luccija
16. máj 2022

Mysli na seba ..on sa boji byť s dieťaťom to je výhovorka...len, aby si doma zostala.Zacni behať či chodiť na prechádzky rýchle sama...nabudúce mu povedz ideme tam a tam...a tam si niečo pekné výber.Vzdy bude prečo nie dieťa malé, s dieťaťom sa treba učiť, robiť večeru....keď si neukradnes čas pre seba, tak nebude...iba ty to môžeš zmenit

arriana29
16. máj 2022

Sprav si svoj vlastný účet a tam nech ti chodí materská/rodičovská. Akoze kopec žien tu píše že majú spoločný účet ale na rovnako ho aj využívajú. Vy máte spoločný a nevidíš z nich ani cent ? Ani z tých so sú priamo určené pre dieťa ? Veď si dupni nohou zaloz účet v banke a daj tam presmerovať rodičovský. Skús pozrieť či v okolí vám netreba roznášať letáky to by si mohla aj s malým v rámci prechádzky. Alebo dať inzerát že postrážiť inej mamičke dieťa ..

kingstonka
16. máj 2022

Nechaj syna párkrát s mužom a chod behať, nebude to na dlho a malý si určite zvykne (najjednoduchšie je povedať,že bude revat a nestarat sa). A keď už nebude problém nechať maleho, výber sa sama na nákup, kľudne aj do týchto lacnejších obchodov ( nemáte veľký príjem kým si na rodicaku) ale keď si v kľude vyeries a vyskusas aj tam niečo nájdeš.

solange7
16. máj 2022

@liviafazekasova ty nemas v penazenke kartu k vasemu spolocnemu uctu?

marcellka32
16. máj 2022

Žena, ty si ekonomicky týraná+psychicky od tvojho muža, ako prvé založiť si svoj účet so svojou kartou, ako druhé asi poslať ho do riti...on bude toľko na teba skúšať koľko mu dovolíš...a inak v Takko, Tesco a new Yorker sa dá aj pekne obliecť...a ešte: ak by mi povedal, že som dvojtonova krava by som mu len povedala: tam je zrkadlo, tie ponizujuce nadávky môžeš hovoriť tam a už by asi nebol mojím mužom...nesmieš dovoliť, aby si k tebe dovoloval

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@solange7 mam ale už som mu viacrat hovorila že aby mi ju dal registrovať keďže to vie len on v banke ale stále nic

sissy27
16. máj 2022

@liviafazekasova nejako som nepochopila, prečo nemáš vlastný účet, kam ti bude chodiť tvoja výplata z ktorej si kúpiš čo chceš? Prístup na internet zjavne máš, občiansky tiež, tak si založ online účet v niektorej banke, na svoje meno a vybavené. A nech ti tam chodí materská alebo rodičák alebo čo máš, prídavky na deti, hľadaj si prácu a nech ti výplata chodí na tvoj účet... dospej preboha.
A ak máš kilá navyše, tak počas materskej / rodičovskej máš najviac času a možností s tým niečo spraviť. Keď budeš chodiť na 8-12hod 5x do týždňa do práce, tak to bude ťažšie. Dlhé prechádzky, pravidelná vyvážená strava, behať s krpcom, zacvičiť si podľa youtube každý deň a kým pôjde malý do škôlky, tak môžeš mať znova postavu ako pred tehotenstvom.

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@marcellka32 jasne ja s tebou súhlasím da sa tam nakúpiť ale práve teraz som tak nenasla nic ale nejde tu len o to proste ja asi fakt zniem ako chudera ale neviem to vsetko napísať v pár riadkoch, ☹️☹️

liviafazekasova
autor
16. máj 2022

@sissy27 vyplata mi chodila na jeho účet takisto ako teraz rodičovský

miskaska
16. máj 2022

@liviafazekasova ufff, a preco chodi nakupovat s Tebou? Mne je tak luto zien, co su v takychto vztahoch..chlap sef a rozhoduje o vsetkom ☹

ckocka
16. máj 2022

@liviafazekasova A to prečo ak nemáš rovnakú možnosť ako on si peniaze kedykolvek vybrať?

sissy27
16. máj 2022

@liviafazekasova ešte raz - PREČO NEMÁŠ VLASTNÝ ÚČET?? prečo ti výplata aj všetko ostatné chodí na jeho účet?? čo si ty nesvojprávna?

0silvia0
16. máj 2022

@liviafazekasova rob s tým niečo už teraz. Ak si neporadíš teraz, po nástupe do práce si založ vlastný účet, povedz, že to tak máte vo firme zaužívané, keď sa s ním nedá normálne dohodnúť. My máme tiež jeden účet s manželom, ale teda nekontrolujeme si kto čo kupuje a za koľko, máme každý svoju kartu k nemu.