Chystáte ráno mužovi dieťa do škôlky?

17. okt 2023

Ahojte,chcela by som vedieť ako to chodí inde v rodinách.. mame dve detí ,jedno škôlkarka, druhé bude mať 2r. Odzaciatku ako maly chodí do škôlky ju chystám ja. Aj tak som ranné vtáča takže mi to nevadi ale vadí mi postoj muža.. on leží a spi.. ja mu maku nachystam a az potom vstane a da sa dokopy a idú.. pride mi to nefér...nevien, niekedy ma to strašne vytáča ,ze som ako taka slúžka. A najhoršie ze ešte potom musíme čakať naňho a koľkokrát len tak tak stíhajú na cas do škôlky... Ja mam rada ked si veci zariadim v predstihu a mám čas, on všetko robí na poslednú chvíľu a mna to znervózňuje ze či stihnú prísť a nezavru škôlku alebo tak... No.. dnes sme sa pohádali,mala uz bola v bunde a on ležal s druhým v postelí a mojkali sa.. strašne ma stým vytočil. Rozmýšľam ci nebude najlepšie pre.obe strany,ze ja budem malu vodiť do škôlky ( aj ked som.foma na RD) a on zatiaľ nech čaká s mladším doma dokým prídem a ptm nech si robí ako uzná za vhodné.

Hnevá ma aj to,ze ked pôjdem do práce, bude všetko ohľadne tohto asi na mnee... Neviem si predstaviť ako budeme fungovať a plus ma hnevá ze toto vidía detí a do budúcnosti si môžu brať z neho príklad a robiť to tiež a to sa uz zbláznim. On nemá žiadnu disciplínu a režim, niekedy som taka smutná ze uvažujem ze pôjdeme od seba raz.. ( je toho viac,nielen tpto)

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roja01
17. okt 2023

Udivuje ma, ake v zivote nepodstatne problemy mozu viest k uvaham o rozchodu/rozvodu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
almia
17. okt 2023

Manžel je už o 6hod. V práci.. ja malú zobudím odveziem do školy... Nič strašné .. na Tom nevidím dvojičky zatiaľ spia alebo keď sú hore oblečiem zoberiem zo sebou ..

ariannazara
17. okt 2023

Môj muž bol teraz doma 3 týždne a len raz malého odniesol do škôlky stále chodím ja a nejako to neriešime. Ja chodím on spi🤫

miroslava21
17. okt 2023

U nas je to podobne, muz robi denne nocne a obcas ked je doma vezme nas rano autom do skolky a mna do prace, ale syna nechysta a tiez je typ ze lezi v losteli do poslednej moznej minuty ( niekedy samozrejme aj dlhsie) a ja stepujem od nervozity. Tiez ma to vytaca, bohuzial od je taky a prijala som ho aj s chybami. V ostatnych veciach sa mozem na neho spolahnut, len to jeho chystanie ked ideme niekam cista katastrofa. Aj na vylety ked ideme, to iste. Deti chystam ja.

terka224
17. okt 2023

Tak u nás doma buď vodim malú do škôlky ja alebo muž ( to ide do škôlky na 6:30 aby muž stíhal do roboty). A čo sa týka chystania tak kľudne by ju vychystal aj sám keď tam nie som. Ale tak ja ju väčšinou oblečiem, umyjem. On spraví čaj, kávu raňajky.
Veď mu povedz, že aj on je rodič, nie iba ty

guiseppinka
17. okt 2023

Ked bola stredna malicka, tak on s nou bol doma, kym som zasla so starsou do jasli, lebo predsa on sa nebude trepat autom na druhu stranu mesta... (Vseho vsudy cca 10 min). Potom do skolky som s nimi chodila s oboma. Ked sa narodil prcek, tak to boli casy najtvrdsej korony, takze do skolky sa velmi nechodilo, ale ked zacali, tak som chodila s nimi ja v ramci prechadzky, ale nasi maju byt v skolke do 8.30... teraz sa akoze podiela na starostlivosti rano, ale skor tam zavadzia... konkretne dnes som musela ist rano prec, uz mali len dojest a odist... skola zacina 7.45, pred skolu ich doniesol 7.40... a este mi vynadal, ze robim stres...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzulli1980
17. okt 2023

A predtým, kým si si ho zobrala, taký nebol? ... či si čakala, že sa zmení? ... ľudia sa nemenia ... ja pripravujem dcére veci, lebo keby to bolo na mojom mužovi, oblečie jej tepláky s tutu sukňou 😀

jaskolka
17. okt 2023

@roja01 ja napríklad v tomto autorku v podstate chápem. Ono to znie ako blbosť, ale ver tomu, ze keď máš takých "blbosti" viac a stále v kuse, tak to vie vyvolať aj takéto reakcie.
Ja som mala bývalého, ktorý bol úplný salamista, a ja som typ, ktorý má rád všetko "na poriadku" a áno, bol to jeden z dôvodu rozchodu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
17. okt 2023

Prečo chystas dieťa ty, dieťa sa vie obliecť samé,a že muž je inak nadstavený,no proste je taký.Ja som ako ty,vsade včas a všetko hneď,môj muž ako tvoj a vieš čo už sa nerozculujem,počkám alebo spravím krik ,keď už moc meskame,keď ide sám ma to už nezaujíma nech si to rieši sám

guiseppinka
17. okt 2023

@minenkak a nehulaka potom po tebe, ze robid dusno a stres? Lebo u nas je toto vzdy... on kym vstane, kym sa nachysta, kym sa oblecie, este sa musi predsa najest a vypit si kavu... a ty ranajkuj za pochodu, kavu kopni do seba, ked ho upozornis, ze je tolko a tolko hodin, tak robim stres...

amelia89
17. okt 2023

No u nas to takto nefunguje ale preto ze ja sama by som to nenechala zajst tak daleko. Ze proste tie veci su podelene odzaciatku. Na jednej strane som mala stastie ze muz bol vzdy velmi samostatny a schopny takze som nemusela do neho hucat. Ale fakt mame veci podelene - rano zvykne syna vozit on a ja som doma s mladsim. ranajkujeme spolu (striedame sa v priprave ranajok), syna vychystavame tiez akokeby spolu, proste kto skor pride do izby ten berie oblecenie chysta, atd. Keby moj muz lezal v posteli kym sa vsetko robim by som mu hodila asi papuču do hlavy.

jaskolka
17. okt 2023

U nás deti chystám ja, muž odchádza na 6 už do roboty, čiže aj tak to nemôže urobiť 😊. O piatej asi by ich nezačal budiť a obliekať.
No rovnako ako výlety, proste ja chystám veci, pretože on akosi nevie "myslieť dopredu" čo treba a co sa môže zísť. Taky bol vždy, s tým nič neurobím.
No je vždy všade načas, netreba ho hnať ani čakať, v tom problém nie je..

almia
17. okt 2023

Aj môj môže prísť aj o 8-9hod. Do práce ale chodí na 6iestu hod. Do práce aby mohol byť o 14-15hod. Už doma a tráviť čas s rodinou 😉🙃🙃👌

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
17. okt 2023

@guiseppinka prečo by hulakal však píšem ,že čakám,krik spravím už fakt len raz za rok ,ja ho už neriešim v tomto,už som aj odišla sama,však nerieš všetko sama a jeho už vôbec nie,nachystaj seba deti a on nech sa rieši sám.Preco piješ kávu za pochodu

minenkak
17. okt 2023

@guiseppinka jooj a ešte čo mne zabralo,je to hnusné ale obliala som ho zopár krát studenou vodou v posteli a sa neseriem ,oznámim ,že odchádzam o desiatej a idem

belllinka
17. okt 2023

A keď sa rozvedieš, tak to budeš mať akože všetko jednoduchšie? To nebude všetko na tebe?

jesenzima
17. okt 2023

U nás to bolo, kým malý nechodil do škôlky, podobne. Ale dieťa som si do škôlky odviedla sama, muž bol zatiaľ s mladším doma, keď som sa vrátila, on išiel do práce.
Teraz vstávam tiež k deckam ráno ja, vychystam, odprevadim do škôlky, cestou domov kúpim čerstvé pečivo a doma má už čaká uvarená káva ... Sú dni, kedy decká vodí do škôlky muž, ale mne to takto vyhovuje, mám rada ranné prechádzky pred siedmou, keď je ešte ticho a kľud .. aj môj muž si rád poleží, kým ja chystám deti, ale vôbec ma to nevytáča ...

anjelicek26
17. okt 2023

Detom roky rokuce vylozim vecer oblecenie na dalsi den vratane bundy a topanok, v kuchyni pripravim desiatu, muz oblecie a odvezie...nekontrolujem, neriesim ako to robia a co robia medzi tym...

Ak ta serka len toto, tak zmenit to je najmenej.

silvia2013
17. okt 2023

@belllinka ale nebude mat na krku dalsie dieta-muža.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maryetta
17. okt 2023

Mame to rovnako. Akurat ze on ostava v posteli dlhsie max cez vikend. Cez tyzden vstavame spolu. On sa nacyhsta do prace. Ja urobim desiatu. Ucesem dcerku… a on ich zavezie. Ak sa mu neda veziem ja.
Nevidim na tom nic zle. Ale zasa v tomto je zospovedny ze ked 7:00 startuje auto tak ho proste startuje…

arasidka123
17. okt 2023

@guiseppinka 🤣 prečo ma to neprekvapuje 😃😃

anjelicek26
17. okt 2023

Autorka skutocne pokial on ma istotu, ze "zena to aj tak urobi", ziadnu motivaciu na zmenu mat nebude... priprav a nevstan aj za cenu, ze tu skolku zmeskaju. Ucitelka mu vo dverach povie svoje, dieta mu povie svoje a aj ty mu das hubovu, ked dojde nazad domov, ze ju uz nevzali, lebo je xy hodin... viac krat sa mu to nestane a dozrie si na cas sam.

Nerob si ten stres, fakt nie. Nie si jeho mama, aby si ho na vsetko upozornovala a vsetko za neho robila... je plnohodnotny rodic ako ty, ty navyse po nociach vstavas k mladsiemu... nachystaj a daj mu sancu sa to naucit a ziskat samostatnost... najdu si svoju rutinu uz za par dni.

saxana000
17. okt 2023

Ked som napriklad chora s malou chodi rano muz.oblecenie nachystam vecer do obyvacky na gauc ranajky a desiatu jej urobi jedine co musim rano spravit ja su vlasky.to nas tato vobec nezvlada..ked pojdes do prace budete vstavat o 20 minut skor starsie dieta sa oblecie mladsie pripravis ty oboch hodis do auta odvedies rano do.skolky/skoly a pojdes do prace a manzel nech potom poobede deti pozbiera ty zatial z prace doma navaris alebo si urobis nakup.nevidela by som v tom problem ziadny..Tu bude asi problem niekde inde