Chyba vždy na strane ženy

luc373
23. jan 2024

Dobrý deň, má tú niekto muža, ktorý tvrdí že chyby nerobí, že žena je ta ktorej vždy niečo vadí a vyvoláva konflikty. Ja už neviem ako ďalej, je jedno co poviem, akej témy sa to týka, vždy to skončí tým ze doňho rypem, začne kričať a odíde. Normálne sa porozprávať je nereálne. Som úplne nešťastná v tomto manželstve, mame 2male deti, snažím sa, ja aj okolie vidí, že som sa vo veľa veciach zmenila, no neviem zmeniť celú seba. On tu zmenu k lepšiemu u mňa nevidí, vždy to otočí na seba že len on je ten co sa zmenil. Moje pocity ho absolútne nezaujímaju pokial to on nepovazuje za dolezite. Naozaj nevládzem a neviem si ani len predstaviť mat takto žiť do konca života.

colsami
23. jan 2024

Ak bol takyto vzdy, neomylny a kritizujuci kazdeho v okoli (co predpokladam ze ano, aj pred 2 malymi detmi bol vzdy najakuratnejsi a na Tebe vzdy nasiel chybu, proste je asi ten typ), nezmeni sa to.

natalia2007
23. jan 2024

@luc373 uvazovali ste nad manzelskou poradnou?

luc373
autor
23. jan 2024

@natalia2007 uvažovali, najskôr súhlasil, teraz veľmi nie.. a ak tak povie nech všetko vybavím dohodnem a poviem kde a kedy ma prísť..

natalia2007
23. jan 2024

@luc373 no lebo tu ti nikto na MK spravne neporadi, ver mi budes o chvilu citat vela uzasnych rad, ale v situacii ako ste vy pomoze len zopar sedeni s odbornikom. Tak.to vybav a postav ho pred hotovu vec vtedy a vtedy sme objednani.

luc373
autor
23. jan 2024

@colsami áno viacmenej bol, bola som mlada
zalubena, hlupa 🙂 nechcem aby to vyzeralo ze všetku vinu hádžem naňho, to nie, tiež robím chyby a snažím sa kontrolovať, zmeniť to atď.. ale v jednom mate pravdu a aj si to uvedomujem, nikdy sa nezmeni.. potrebovala som to len zo seba dat von
@colsami

luc373
autor
23. jan 2024

@natalia2007 viem, potrebovala som aspon takou formou vyrozprávať

martinmmartin
23. jan 2024

A co sa cudujes? Ma nauceny trik co vzdy funguje tak preco by ho nepouzival? Stavim sa ze tak riesil veci ak ked bol decko len mu to ostalo lebo to jednoducho funguje

natalia2007
23. jan 2024

@luc373 drzim palce

luc373
autor
23. jan 2024

@martinmmartin detstvo mal ťažké, poznačilo ho a vidím že veľa veci si neuvedomuje že ich robí, len ich proste robí lebo to videl doma..

luc373
autor
23. jan 2024

@natalia2007 ďakujem

lenkakravcova
23. jan 2024

@luc373 neviem ale mne z toho príde že to ani ty riešiť nechceš. Ak by si chcela už by ste na tej poradni boli lebo on to podmieňuje tým že to ty objednas. Ty prečo v tomto teda nekonas a neobjednas vás tam??

luc373
autor
23. jan 2024

@lenkakravcova zatiaľ čo som si zisťovala tak sa zdá ze sú všetci spoplatneni (ak sa mýlim opravte ma) a to si teraz nemáme z čoho zaplatiť, ak sa finančná situácia zmení, objednam nas lebo sami si to vyriesit nevieme aj ked sme to skusali..

viestta
23. jan 2024

@luc373 zijes s manipulatorom. Je to smutny fakt a ako tuto situaciu vyriesis je len na tebe. On sa nezmeni ale ty by si sa zmenit mala. Znovu najst sebeuctu, hrdost a nenechat zo seba robit zodpovednu, za vsetky prusery sveta.

reanda
23. jan 2024

poradna je strata casu.. skor sa zacni pripravovat na rozvod..

lenkakravcova
24. jan 2024

@luc373 vaša finančná situácia sa nezmení keď sa neprestanete zbytočne hádať alebo nerozvediete, takže na toto by si teraz pozerať nemala. Ak máte prácu, aspoň on, tak určite tých 30€ za sedenie (aj keby toľko stalo u súkromníka) naškrabete.
Okrem toho všeobecný lekár vám môže vystaviť odporúčanie k psychológovi spoločne a to je zadarmo. Takže sa nevyhovaraj

katka700
24. jan 2024

@luc373 Sú ľudia čo nikdy nepriznaju chybu, za všetko môže niekto iný alebo okolností. Napríklad: Zmokla som lebo pršalo. Realita: vedela som že má pršať ale ťažilo sa mi zobrať dáždnik.
Nemám kľúče lebo žena mi to nepripomenula. Realita: Zabudol som ale ani za nič na svete to nepriznám.
Nezmení sa, môžeš robiť čokoľvek, hocijaké ústupky bude to len horšie. Buď sa zmieris s tým aký je alebo odídeš.

sinusoida
24. jan 2024

@luc373 netreba všetko ospravedlňovať detstvom, proste je taký, takým by bol aj vtedy, keby mal dokonalé detsvo...a správa sa podľa "pravidla"...najlepšia obrana je útok, čím viac kritizuje teba, tým viac ospravedlňuje seba.