Chýba mi láska od partnera

lianka09
7. aug 2012

Ahoj, zapasim s problem nedostatku lasky od partnera. Ako je mozne, ze mi nevie a ani nechce urobit radost? Preco ma nepobozka, nechyti letmo za ruku? Preco je na mna arogantny a netravi so mnou viac casu? Preco moje usilie viest normalny rodinny zivot vyjde navnivoc?

Mojim snom bolo mat plnohodnotnu rodinu, aby moja dieta zazilo to, co som ja nemohla. Aby vyrastalo bez hadok, v laske a porozumeni. Aby videla, ze jej rodicia sa lubia, a ju lubia velmi tiez. Neviem, kde robime chybu, alebo ako to spravit inac. Mame aj pekne chvilky, ale tych zlych je coraz viac. Viem, ze nkde to nie je dokonale, aj to, ze laska ako taka casom vyprcha. Ale zeby mi mala chybat cely zivot? S tym sa neviem a nechcem zmierit.

Som vydata 5 rokov a mame nadhernu, zdravu, mudru dcerku.
Ako to prezivate vy? Poradte, ako to zlepsit, aby lasky bolo viac.

ematko29
7. aug 2012

@lianka09 v podstateč niečo podobné prežívam aj ja alebo lepšie povedané prežívala som,je to už lepšie aj ked po všetkych tych hádkach som vyčerpaná,ale zatial je to dá sa povedať v poriadku.dokedy to netuším.mne to tiež strašne chyba po hroznych búrkach sme si to vydiskutovali,myslím ,že pochopil ale dlho nechcel.ja sa tiež totiž nezmierim stým aby som žila bez pozornosti od manžela .neviem čo to unás zlepšilo ale je to ešťe kratko tak sa to môže rovnakjo aj zase pokašlať.

katren
7. aug 2012

@lianka09 co tak sa porozpravat o tom s manzelom????? my nevieme preco je to tak...
drzim palce, nech sa to co najskor napravi 😉

lianka09
autor
7. aug 2012

dakujem za odpovede. Rozhovor sme mali aj viackrat. Presne ako pise ematko29, pomohlo na chvilu. Potom sme sa vratili spat, pripadne sa este zhorsilo.

ematko29
7. aug 2012

@lianka09 no šak aj ja mám pocit,že to bude opäť iba na chvílu.ale hádky už nechcem ,už nevládzem.snažím sa teraz nad tym nerozmýšlať atiež mi doplo ,že asi ho nezmením je jednoducho taký aja ho aj tak lúbimaj ked trpím.ide oto,že si myslím ,že ked je to len o tom,že somnou netrávi čas anetuli sa a všetko ostatné je ok,je dobry otec stará sa o nas tak to nieje dôvod na prípadný rozchod.mnohé ženy sú na tom 100x horšie

anjelicek26
7. aug 2012

@lianka09 - a co ty? Chytis ho len tak za ruku, za zadok, das mu letmu pusu na krk? Ono nie je to len, ocakavat, ocakavat, ocakavat... ale aj davat 🙂 Moj drahy vzdy citi, ze sa mi paci, ze ho mam rada, aj keby sa len v kuchyni letmo o neho obtriem a jemne pritisnem, privoniam si k nemu, usmeje sa, dostane taku iskru do oci, no proste... viac netreba a vie, ze ho mam rada a on mi robi to iste ♥

jezibab
7. aug 2012

Nám pomohlo uvedomiť si, že NIKDY nemáš šancu zmeniť toho druhého. Ak chceš niečo zmeniť, môžeš zmeniť jedine seba. Našťastie sme si to uvedomili obaja. Netvrdím, že treba vo vzťahu trpieť a tolerovať všetko. Ale treba sa počúvať - tak manžel teba, ako aj ty jeho. Ja som si roky myslela, že manžel ma nepočúva, no zistila som, že v skutočnosti som často nepočúvala ja jeho. To bola jedna z vecí, ktoré som na sebe mohla zmeniť a od toho sa potom odvíjali ďalšie. Najväčšia zmena u nás nastala, keď sme medzi seba pustili aj Boha a začali sa spoločne modliť. Zrazu mi môj manžel začal dávať dostatok lásky a ja sa cítim maximálne milovaná. Náš vzťah je teraz zo dňa na deň krajší a silnejší a to sme predtým zažili roky nezáujmu a ubližovania si navzájom. Je to neuveriteľné, ale vždy je možné zvrátiť aj dlhodobo nešťastný vzťah. Mimochodom odporúčam knihu Päť jazykov lásky a pri nej uvažovať, akým jazykom lásky hovorí tvoj manžel - t. j. čo potrebuje on a ako sa to líši od toho, čo potrebuješ ty. Držím Vám obom (trom) palce!

alenka600
7. aug 2012

@lianka09 Castou chybou zien je to, ze si myslia, ze je univerzalne pre vsetkych ludi dobre a ziaduce travt spolu cas, pit spolu kavicku, prejavovat si neznosti....ale to je povacsine predstava nas zien a muzi to mnoho krat vidia inac. Moj manzel ma miluje, ked som odcestovana na viac ako dva dni, tak v noci zle spi a je depresivny, ale ked ma ist so mnou na kavu, tak sa nudi ako pes, na dovolenku ist nechce, lebo on najradsej dovolenkuje tak, ze spi a ked som sa ho pytala co ma na mne najradsej a cakala som nejaku neznu odpoved, tak mi povedal, ze moje velke prsia 🙂 ale myslel to v dobrom, ako vtip, nie je to zas chrapun.Takze romantika u nas doma asi nebude kvitnut. A je dolezite nenanucovat svoju podobu lasky tomu druhemu, ale prijat o, co mi dava a co mi vie dat. Jasne, ze by som radsej chcela kavicky a kytice a romanticke recicky.....ale to uz by som chcela z manzela urobit niekoho ineho, kym nie je.
Ale samozrejme arogancia je uz nieco ine, neviem do akej miery je to u vas, ci Ta ignoruje, ci je az neslusny....neviem, to uz je samozrejme o nom

dadika9
7. aug 2012

ahoj ja som na tom rovnako no môj manžel nevenuje pozornosť nie len mne ale aj deťom úplne na nás kašle a žije si svoj svet je to ťažké občas máme svetlé chcíľky ale veľmi málo rozprávať sa nechce tak neviem ako to zvládnem ke´d budeš chcieť pokecať kľudne sa ozvi držím ti palce nech sa to napraví

cyklohracky_puky
7. aug 2012

Som vydatá 26rokov a lásku od manžela a pozorností dostávam veľa.Myslím že veľa spraví keď svoju krásnu dcérku občas požičiate starým rodičom a sami dvaja sa vyberiete na romantický víkend niekde preč kde budete sami môžte sa porozprávať a zažiť veľa pekných chvíľ.Skúste to partneri občas krízu majú a toto myslím že zaberá.Držím Vám obom palce.

lianka09
autor
7. aug 2012

dakujem este raz za vsetky komenty. Viem, ze na lasku aj vztah su vzdy dvaja. Aj si uvedomujem, ze robim chyby aj ja. Snazim sa aj o viac priestoru pre nas dvoch, ale moc to nezabera, boli sme napr. na bicykel alebo sa okupat len mi dvaja, ked sme mali dceru na prazdninach. A nedopadlo to najlepsie, bicyklovanie manzel ofrflal, a pri kupani sa nebol ochotny namocit do vody - z trucu. Dobru naladu mava dost obmedzene, povacsine je mrzuty. Snazim sa ho rozptylit ale nedari sa. Dnes napr. ofukol aj casnicku 🙂 Mne to ale strasne ubera zo zivota, ubera ma to o dobry pocit, o energiu o dobru naladu a chut vobec nieco riesit.

mpg
7. aug 2012

Je veľmi ťažké radiť niečo na diaľku, ale keď ste spolu chodili - tak sa ti na ňom niečo páčilo. Možno to bola spoľahlivosť, vernosť a nie prejavovanie nežnosti navonok. Bez komunikácie to nejde - najlepšie by bolo povedať mu to, aby vedel, čo od neho očakávaš aspoň naznačiť. Ale sú muži, ktorí nestoja o kávičkovanie, kvety ani lichôtky a pritom nie sú zlí, len to pre nich neznamená nič. Žena a muži sú rozdielní a majú rozdielne pohľady na manželstvo. Vzťah sa rokmi mení, ale prispôsobovaním a tou láskou, ktorá ešte nevyprchala sa dá budovať ďalej. NIekedy tú situáciu ani netreba tak rozoberať, len sa ju snažiť vylepšiť a možno by si prvý krok mohla urobiť aj ty, že budeš mať normálnu náladu a nebudeš podráždene reagovať, vyhýbať sa hádkam. Tam píšeš, že mojím snom bolo - chcieť niečo je málo, treba preto niečo aj urobiť.

centropenka0
17. aug 2012

@lianka09 som na tom obdobne...máme 3mes dcérku..ako všetky matky isto viete, s dieťaťom prichádzajú aj hádky..a u nás je ich nespočetne veeeeeľa. po hádke nekomunikujeme 2 -3 dni, potom je to ok 2 dni a potom znovu hádky a tak isto dokola. už sa nebavíme takmer vôbec, len podstatné veci okolo dcérky...čo je to pusa, objatie, pritúlenie neviem už ani ja. dostanem ráno a večer takú letmú pusu na pol pery a to je všetko..teda len tie dni keď sa ako tak bavíme ☹
o láske z jeho strany začínam silne pochybovať, povedal mi už veľmi veľa škaredých slov, ktoré vo mne tento stav nahlodávajú..neviem do akej miery boli pravdivé...lásku už proste necítim...nechápem...myslela som, že dieťa nás zblíži a bude to fajn, vedela som že začiatky sú ťažké ale že nás to až takto rozdelí to som netušila...myslela som si, že si ma zoberie za ženu a urobí z nás kompletnú rodinu aj na "papiery". HM TAK TO BOL JEDEN VEĽKÝ OMYL...o svadbe nechce ani počuť...neviem či sa s tým niekedy v živote zmierim a neviem čo poviem dcérke keď jedného dňa za mnou pribehne a opýta sa prečo sa volá inak a ja inak...(pred pôrodom povedal, že si ma vezme, preto som dala priezvisko po ňom) to bola tiež chyba... 😒 strašne to bolí, že ma nemiluje na toľko aby si ma vzal... ☹

paris3
23. aug 2012

@lianka09 tak to si opisala skoro presne moje pocity a momentalny stav nasho manzelstva. mam pocit, ze odkedy mame malu, tak nas to skor rozdelilo, nez spojilo. ja som prichodom malej zmenila vsetko vo svojom zivote, velmi sme ju chceli a milujem ju, ale chybaju mi niektore veci co boli predtym. aspon nejaka sloboda, sem-tam moct vypadnut z kolotoca. on nezmenil skoro nic. stale pracuje, a ked je doma, tak je unaveny a nema energiu venovat sa malej alebo mne. vsetko ospravedlnuje tym, ze tolko pracuje pre nas, aby sme sa mali dobre. nehovorim, zije slusne, nepije, neflaka sa, nema milenku, ale chyba mi presne ta laska od neho, pocit, ze vnima moje potreby a zaujima sa o mna a o malu. a ze je schopny nam nieco aj dat, nemyslim financne, ale skor citovo, alebo ako by som to popisala. zial, neviem co vlastne voci nemu citim. najskor asi hnev a sklamanie, ze nas rodinny zivot je nula bodov. ☹

amouramour
23. aug 2012

@centropenka0 nebud smutna, aj u nas to bolo s tou svadbou tak vseliak...presne viem ako sa citis:(...ale netreba stracat nadej, my sme uz dva tyzdne manzelia, takze sa zadarilo...
a inak celkove zivot s detmi otoci zivot hore nohami a nielen partnersky, nemam rada zeny co predstieraju,. ze su len na vrchole blaha a vsetko je skvostne...v zivote je to troska inak🙂a muzi jasne, ze casto nechapu, ved ich zivot sa nezmenil takmer vobec

lujza123
24. aug 2012

@lianka09 aj mne chybala laska od partnera...teraz uz expartnera...velmi velmi dlho sme sa obidvaja odhodlavali k rozchodu, predsa len 10 spolocne prezitych rokov a male dieta su dost silne dovody na to byt spolu. Teraz ked to s odstupom casu (dva roky) vidim viem ze chyba bola na obidvoch stranach...tie prejavy lasky tam chybali, kazdy sme smerovali uplne kdesi inde ale stale nas spolu nieco drzalo a donekonecna sme znova a znova zachranovali ten akoze vztah..co bola vtedy uplna fraska doslova parodia vztahu.
Mam novy vztah, mam objatia a neznosti, vela cestujeme (dobrovolne nemusim nikoho ukecavat) vela sportujeme (to predtym nehrozilo) .......

Takze poucena som , uz nikdy nasilu nezachranovat to co zomiera...akurat kde je ta hranica kedy sa to da zachranit a kedy to uz nema zmysel. Neviem, neporadim, musis vediet sama..ci ti laska chyba, ci ju vobec este ty citis a prejavujes, ci sa tym ze ste starsi vykrystalizovali vase povahy a ci si spolu este vobec sadnu, ci mate este nieco spolocne, zaujmy, priatelov, sny

ajkoajanka
27. aug 2012

@jezibab krasne si to napisala 🙂 a ako si ho "donutila" modlit sa?

jezibab
28. aug 2012

@ajkoajanka haha, jasné, že nedonútila...zrejme som si to skôr ja vymodlila, alebo ešte niekto za mňa, inak sa to nedá vysvetliť. Sám prišiel s týmto nápadom. A vôbec celé to bol taký zázrak. V lete sme absolvovali taký zvláštny týždeň v Banskej Bystrici na kurze pre manželov s názvom Manželské stretnutia. Mali sme tam dostatok priestoru na komunikáciu a o naše deti bolo v tom čase postarané. Bolo to veľmi obohacujúce a tam sa to nejako začalo meniť...ale odvtedy má náš vzťah úplne iný rozmer, nedá sa to porovnávať s ničím, čo bolo predtým.

leuskafojtova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzulinocka15
15. jan 2021

Tiež mám pocit osamelosti, chlap príde domov po týždňovke dá mi pusu a tým to haslo, žiadne pohladenie, žiadne rozhovory, žiadne pritulenie ja mam s toho všetkého depky tak idem radšej do postele nikdy neprišiel za mnou aby sme sa porozprávali co ma trápi ba naopak ešte mi nadá že čo zese revem co mi je, darmo mu vysvetľujem co potrebuje žena on tomu nerozumie

0904926904
14. jan 2023

@happy8051
@zuzulinocka15 presne ako u nás doma,vymenil ma za telefón...15 rokov sme spolu,2deti... už ma to nebaví...ten pocit prázdna je stále tu...

hippovka
19. máj 2024

@lujza123 ahoj, zmenilo sa niečo za tie roky medzi vami? Stale citis lasku a pozornosť od partnera ako na začiatku?