Chlap mi odmieta dávať peniaze na domácnosť a šetrí si na úkor rodiny

10. sep 2021

Zeny,co by ste robili keby vam chlap odmietal dávať peniaze na domacnost a odovodnoval to tym,ze on si setri na novu motorku,nech to teraz taham ja...lenze ja nemam z coho.

anjelicek26
10. sep 2021

A co tym mysli, nech to teraz tahas ty? Chodis do prace, mas normalny plat? Ci si dlho na materskej/rodicovskej a chce ti naznacit, ze je najvyssi cas tiez prispievat do rodinneho rozpoctu? Inak mi to nevychadza... treba si sadnut a porozpravat sa o tom, rodina je prva a vsetky potreby musia byt pokryte - aby bolo kedy a ako setrit na blbosti. Ked mu to nevychadza, nech si najde dalsi job na vikendy a odklada s toho... nie, ze rodina nema pokryte zakladne potreby a on dava peniaze bokom, takto to nefunguje... mne ma tiez muz nasetrene znacnu sumu, ale ja tomu hovorim - my... chystame sa zasklit terasu, muz si chcel ine auto "na hranie" kupit, ale to som mu zatrhla, kym nepreda to, co ma...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
10. sep 2021

povedala by som mu "ten bol dobry 😂".. a ak by to nepochopil, nemal by ani oprate, ani vyzehlene, ani navarene, ani nakupene, este by som aj heslo na wifi zmenila, napr...nech oblizuje stranky v moto casopise a nech sa do nich aj zaodeje 🤷‍♀️😁

simca06022011
10. sep 2021

Ja by som mojmu ani motorku nedovolila 😂 to nie je nic ore rodinu podstatnre, použiteľné, dôležité vo vasej situácii, keby na to zarabal a nekratilo by to rodinny rozpocet tak ak s tym suhlsis nech si kúpi aj lietadlo. Podla mna su motorky nebezpečné, u nas by to neprešlo (ano viem, nebude tu may kazdy taky nazor).

annamalaga
10. sep 2021

Finančne ste natom ako? Poplati on všetko ? Kúpi on všetko ? Žiaľ , keď malo zarobí , musíš ísť aj ty do prace , nič s tým neurobíš.

autor
10. sep 2021

@annamalaga ja chodim do prace,ale nezarobim tolko aby som vsetko utiahla sama

autor
10. sep 2021

@anjelicek26 ano do prace chodim

autor
10. sep 2021

@cocolino234 ano to jeho setrenie velmi zasahuje do chodu domacnosti,ja zarobim 700 e a jednoducho nevyjde mi to z takeho platu vsetko poplatit a plus strava na cely mesiac

0silvia0
10. sep 2021

Tak si zacni aj ty setrit trebars na svoje auto... takto sa v manzelstve nefunguje, ze ja setrim pre seba a ty si funguj ako chces. Toto by chcelo vazny rozhovor.
Alebo prestan kupovat stravu...

autor
10. sep 2021

@0silvia0 alebo povie,ze sak ked si bola na materskej vsetko som ja platil,teraz plat ty

anjelicek26
10. sep 2021

Pfu to je sila, nech da pekne polku na reziu alebo nech - neje u vas doma, nesprchuje sa, neper mu, nech si chodi k mame oprat...ved to nie je jeho elektrina, voda, strava! Ak toto nepochopi tak uz len bye bye... na materskej si vychovavala JEHO dieta, inak by platil par stoviek opatrovatelke (a jedlo, domacnost by musel platit aj tak!) fakt toto je argumentacia poriadne obmedzeneho idiota.

martinka13
10. sep 2021

Asi by som mu povedala, že v tom prípade uprednostním o jeden hladný krk menej, tak nech sa zbalí a ide do prdele. To snáď nemôžu takíto chrapúni ani existovať!

annamalaga
10. sep 2021

@martinka13 ale môžu a je ich veľa.

0silvia0
10. sep 2021

Na materskej si hadam bola aj s jeho detmi, nie? Ked nechcel aby si bola na materskej, tak si nemal robit deti. Alebo mohol ist na matersku on. A kto mal tahat vasu domacnost pocas materskej? Sused? 🤦‍♀️🤦‍♂️

annamalaga
10. sep 2021

Chlap je lakomý blbec. Žiaľ , to že ti nedáva peniaze a je kolóny si si však všimla až teraz ?

autor
10. sep 2021

@annamalaga predtym daval to az teraz si zaumienil motorku a on ide setrit

marzuz89
10. sep 2021

Keby "VAM chlap odmietal davat peniaze na domacnost?" Uz len to je pruser. Ved na chode domacnosti sa maju podielat obidvaja. Vzdy sme sa financne podielali spolu a az ked bolo vsetko poplatene, sme si odlozili, resp minuli na svoje osobne vydavky. Nevidim dovod nemat a nefinancovat svoje zaujmy, ale AZ po tom, ako je spolocna rodina a spolocna domacnost zabezpecena. Jasne, ze pri vypadku prijmu (PN, MD..) taha financie docasne jeden. Ale nie z dovodu kupy motorky 😱

Je to nanajvys sebecke tymto sposobom, a asi to nebude jediny vas problem vo vztahu. Treba sa vela rozpravat, problemy riesit ihned a hlavne tam, kde vznikli. Ludia ale vela krat uprednostnuju prskanie na internetoch, a doma ti ide "do kytek". S partnermi toto treba riesit, priebezne, vopred 😉

danica2711
10. sep 2021

správa sa ako priblblý puberťák, koľko má rokov?

hellwant
10. sep 2021

To je sila, pochopim ak sa manzelia dohodnu, ze sa uskromnia, lebo chcu nieco spolocne. Ale to , ze si niekto chce splnit iba svoj pubertacky sen na ukor rodiny je trapne a smutne. Vymen zamky. Ked bude chciet ist do nutra, povedz, ze sa snazis udrzat z platu chod rodiny a on zvysuje sumu co potrebujes. Mina elektrinu, jedava a ked nic neprispieva, zivit ho nebudes.Keby sa to dalo, ze odchadzas po nom do prace, alebo rovnako, ak chce dnu, nech da na mesiac ciastku co potrebujes a budes mu otvarat. Dalsi mesiac zas nech ju da, inak ho nepustis.Kluce mu nedavaj. A ziadne milovanie kym nezmeni postoj.

jankapepe
10. sep 2021

Motorka je dobrá výhovorka.....

hellwant
10. sep 2021

@jankapepe vyhovorka načo podľa vás? Myslíte, ze by mohol gambliť?

autor
10. sep 2021

@hellwant nie naozaj si odklada

autor
10. sep 2021

@danica2711 neuverite ale 40

annamalaga
10. sep 2021

To koľko chce dať za motorku ?

vevesh
10. sep 2021

Zazila som podobny scenar (i ked dovod nebola motorka, ale argument, ze uz dost zivil rodinu a je cas na jeho konicky). A podla veku tipujem na krizu stredneho veku- u nas to bola uz vopred naplanovana predpriprava k rozvodu....

0kristina0
10. sep 2021

J*bla by som mu panvicou po hlave. Zacina mat krizu stredneho veku? Inak takychto pripadov kedy muzovovi zacalo prepinat poznam viac. Ty s motorkou suhlasit nemusis kedze vam to nabura rodinny rozpocet.

vilma7
10. sep 2021

Tak nech si odkladá po menšej čiastke, jasne mu vyrátaj že neutiahneš všetko. A ja by som mu povedala, že najskôr sa poplatí čo treba a zvyšok sa môže odložiť. Ale asi máte separatne kasu, alebo?

desore
10. sep 2021

NIe je prvy ani posledny, co sa takto sprava, len zeny o tom mlcia. Muzi prepiju, pregemblia...atd. Skus to jeden mesiac, vyzit zo 700E a ver mi, ze vela rodin tak zije. Keby si bola single mama a ex ti neposiela vyzivne, tak co urobis? Hadky ti vobec nepomozu. Holt budu lacne vecere a manzel nech si pripomenie, ze je to kvoli motorke. Kupou motorky sa to este len zacne, oblecenie, benzin, kamarati, stretka. Pochop, ze tvojmu manzelovi sa zacala kriza stredneho veku a je iba na tebe, ci to ustojite.

stanulienkat
10. sep 2021

@desore Presne tak, motorka je nadštandard, ktorý si môžu dovoliť len tí, čo sú zabezpečení a nie škrabať po 50 eur mesačne z výplaty. Potom príde tuning, benzín, výstroj, opravy,doplnky. Takže najbližších 20 rokov nebudete jesť🙂

ivkazba
10. sep 2021

Aj môj má 40 a na jar si kúpil novú motorku a dosť drahú na môj vkus. Ale motorky má roky a kúpou motorky nijak neovplyvnil bežný chod domácnosti a výdavky. Ak chce motorku, nech si nájde prácu, z ktorej bude vedieť živiť rodinu a aj si kúpiť motorku. Ako sa to hovorí? Prikrývaj sa takou perinou, na akú máš. Ak musí ukrojiť rodine aby si kúpil motorku, tak si ju kúpiť proste nemôže. Navyše, ak ste manželia, jeho výplata sú vaše spoločné peniaze. Nie jeho. Spoločné.