Chlap mamičkár

2. júl 2023

Ženy , ako by ste vy brali takéto situácie ? Lebo mna ide zvnútra roztrhnúť 🤐
Vždy pri každej situácii keď idem s deckami niekam preč čo i len na par dni , chlap uteká k svojej mamke a spáva tam 🙄 alebo aj keď som bola v nemocnici (pôrod) , tak so starším musel ísť na tých par dni k svojej mame.
Mama mu navarí , položí mu to az pod nos , odprace … no proste strašne ma to zožiera , ale jemu som sa len pousmiala keď mi povedal že “veď ja aj tak tu nebudem 2tyzdne” …
Príde mi to strašne take akoby bol nedozrety, aj je proste taký že sa boji aj “muchy keď letí” doma hmyz keď máme na stene ja likvidujem (taka banalnost) ale ode mimo princíp , že necítim pri ňom takú tu mužskú oporu 😏, nesoferuje, keď som išla rodit ,nestal pri mne, keď cokolvek ohľadne zdravia aj deti , vadi mu aj krv , doma nič nepodrobí …. Akoze nechcem mu to vyčítať , však teda je taka povaha, ale už toto ma doráža riadne že nevie sám fungovať v našej domácnosti ale zuteká ku mamke , och…
Ako sa stym vyrovnať nech ma to nezoziera?

kristinka92
2. júl 2023

neviem čo ti môže pri tomto pomôcť 😅 asi len fakt, si uvedomiť, že si super žena, že to všetko zvladas ty sama zatiaľ čo tvoj chlap nie… ale to si myslím tak o všetkých ženách, že sme skratka silnejšie povahy a keď ide do tuhého tak vieme neskutočne zabrať
(nie 🙂 nie som žiadna feministka)

luccija
2. júl 2023

Malé dieťa v dospelom tele🙂ty si vo vzťahu chlap a pôjde Ti to na nervy viac a viac.Ale prečo si si ho vybrala?🙂čím Ti imponoval?Budeš ma nahradzovat mamu sú ženy ktorým to nevadí ty asi medzi ne patriť nebudeš.Postupne naňho dávaj "úlohy"

marca12
2. júl 2023

Musis ho prijat takeho,aky je. Vtedy ta to nebude zozierat. Preco ta hneva,ze ide spat k mame? Nie je jedno,ci spi doma alebo u mami,ked ty si aj tak prec? Skor by ma stvalo,ze som si zalozila rodinu s muzom,ktory sa nevie postarat o rodinu,nepodiela sa doma na nicom. A neviem sa nanho spolahnut. Toto by mi viac vadilo ako to,ze v mojej nepritomnosti si spravi u mami mamahotel.

dzulli1980
2. júl 2023

Tak predpokladám, že bol taký od začiatku, či? ... na tom, že ide k mame, keď nie si doma, nevidím nič zlé, to neznamená, že je mamičkár ... Terminátor z neho zrejme nebude, ale takého si si ho brala, nerozumiem, prečo teraz lamentuješ ... určite má kopu iných plusov.

sissy27
2. júl 2023

Porozmyslaj nad tym, preco si si ho vybrala za manzela a otca svojich deti, zrejme ma nejake hodnoty, ktore ti az tak velmi imponovali, ze si si povedala “toto je ten pravy”. Teda za predpokladu, ze si sa zanho nevydala len preto, ze si prehrala nejaku hlupu stavku alebo ti nebol proti tvojej voli prideleny v ramci nejakeho socialneho experimentu…
Mna by porazilo z chlapa, ktory doma nepohne prstom a mam ho ako dalsie decko na krku, ale preto som si takeho ani nevybrala…

danica2711
2. júl 2023

a pred svadbou bol úplne iný, že? Čo si si vzala, to máš, začalo ti to vadiť až teraz? Prečo?

viestta
2. júl 2023

Ja neviem co sa cudujes. Doma nic nerobi lebo "je taka povaha" (🙄) tak je jasne, ze ked doma nema plny servis tak ide tam kde ho ma. Vsak je uplne nemozny bez zien, ktore by ho obskakovali a je uplne jedno ci ho obskakuje manzelka ci mamicka.
Mna by viac stvalo to, ze doma slamku krizom neprelozi ako to, ze ide k mamicke ked nie som doma.

beata_k
2. júl 2023

No musis ho postupne ucit vsetkemu ty. Vezmi ho za ruku a ukaz mu sporak. Tak a tak sa robi omeleta. "Sleduj, bola by som rada keby aby si zajtra urobil ty"
Je to tvoj muz. Tak bud ho postupne vsetkemu naucis alebo to vzdy bude take. No a nezabudni chvaaaaalit 😀

0kristina0
2. júl 2023

Fuha, toto je pre mna totalne odpudzujuce aby chlap nebol chlapom. Co ta nom nom pritahovalo? Ved to je totalne nedozrete decko a nemas v nom ziadnu oporu?

bruno1
2. júl 2023

No a teraz pohľad z druhej strany .Osobne sa poznám s dvoma mužmi čo sa rozviedli s ženamy mamičkárkamy.Dokonca postavali domi ,jeden dokonca cez cestu oproti svokrovcom ,no pani manželky -mamičkárky sa aj presťahovali do nového domu ,no po čase sa vrátili naspäť k mamičke.

luccija
2. júl 2023

@bruno1 ano, tiež takých veľa poznám.Zeny čo sa nevedia odpútať od rodičov sa viac "tolerujú" nie je to také okate ako chlapi.

majusik1304
2. júl 2023

Ahoj autorka, no viem o čom hovoríš. Môj muž podobne veľmi fungoval, tiež ja v pôrodnici a jemu musela tu prísť navariť mamička lebo on nevládze a tiež mal tendencie chodiť sa najesť ku mame, keď ja som nebola doma. S-ralo ma to neskutočne, ale vyliečili ho 4 deti za sebou 😁 vravievala som už že 3 deti za sebou ho vyliečili z mamickovania 😁....a teraz to vyzerá tak, že keď ide ku maminke, vždy ide minimálne s dvomi deťmi, a už ani maminka nie je nadšená z jeho návštev 🤩...a po jednej návšteve potrebuje dosť času na zotavenie 🤩....
Ale môj muž nekonečne ľúbi deti a spravil by pre nás aj nemožné, kým boli dve deti tiež som všetko zvládala sama, ale pri troch, no už človek tri ruky nemá, čiže musel sa zapojiť,no a teraz pri 4 , nemá problém aj pol dňa sám byť so všetkými atď (aj bez maminky ).

bruno1
2. júl 2023

@luccija Takže všetko je to len o rodových stereotypoch.Muž keď má rád rodičov a dáva to aj na javo ,je čudný ,mamičkár atď... Žena je vzorná a starostlivá dcérenka atď...Ešte že máme 21storočie.😁

viestta
2. júl 2023

@bruno1 vsetko je spravne, kym to vyhovuje vsetkym zucastnenym stranam.

luccija
2. júl 2023

@bruno1 tak nejak🙂)veľa žien presedi doobedie u rodičov, odnesie si navarené a príde domov, keď muž príde z práce.A všetci sú spokojní.Ale rozumiem ako to myslíš no ženy sú majetnicke chlapi tak neriešia, že žena povie idem k rodičom sú radi, že majú kľud🙂

autor
2. júl 2023

@luccija to máš pravdu 🫢😁 chlapi úplne inak rozmýšľajú , ako my ženy. No ja by som sa len rada stym nejako vyrovnala, nech sa stym zbytočne nezoziera. , len neviem ako to urobiť 🫣😁

autor
2. júl 2023

@bruno1 áno, nehovorím že aj ženy take niesu , tak isto chápem potom aj tých chlapov úplne 🫣

autor
2. júl 2023

@0kristina0 vieš , keď ešte niesu deti a tak nejako sme neboli usadený , som to tak ešte nebrala. Ani má nenapadlo ako to môže byt keď už budeme mat vlastnú rodinu 🤔
Len má zaráža že jeho mama si to vôbec neuvedomuje, ona ho sama vola , chystá mu pod nos ako v hoteli 🤷🏻‍♀️
A potom sa čuduje aká je jej dcera v domácnosti doslova neschopná 🙄

zuzikak
2. júl 2023

lebo je taka povaha ? to je len vyhovorka. Bol obskakovany mamickou a teraz je obskakovany tebou. Preco by sa mal menit ked nemusi ? Problem nastane ak ty nebudes moct/vladat a jeho mamicka tu uz nebude. Deti sa budu starat o neho? Zacni sa k nemu spravat ako k cloveku od ktoreho nieco ocakavas. Povedz mu, ze aha mucha- vyzen alebo zabi ju prosim. Idem varit mozes mi prosim toto pokrajat ? -proste pri tvojich domacich pracach nech je pri tebe. Nenapadne nech sa uci uvarit aspon zakladne jedla. Viac od neho vyzaduj a potom ho nasledne za to pochval, ze ako ti pomohol.To ze nebol pri tvojom porode je vec minulosti. Zapajaj ho aby si sa vedela do buducnosti spolahnut. Mate auto ? A to soferujes len ty ? Nahovor ho aby si spravil vodicak. Nuz vzala si si dalsie dieta, ktore musis vychovat k samostatnosti ty ak to nedokazala jeho mama.

luccija
2. júl 2023

Tak vidíš vychovala 2 nesamostatnych ľudí.Vela žien si to neuvedomuje, že tým obskakovanim im robia medvediu službu.Aspon sa cítia potrebné😝aj my máme takú švagrinú čo žije s rodičmi má 38 r a dalej radšej bez komentára.To sú veci, ktoré si naozaj ako bezdetní nevšimnes netreba variť jete v práci, netreba toľko upratovať, zariadovat veci...môj muž je tiež takto smrncnuty, ale len jemne a sme spolu 18 r a prešiel veľký kus cesty k lepšiemu😂
Nevarí iba občas cez víkend síce 3 jedla, ale aspoň niečo, ale robí iné veci, ale aspoň nakraja, osupe ja mu nedám pokoj.To aj ja môžem povedať, že nie som kuchárka tiež som sa musela učiť variť
Vieš ono sa to volá aj zbavovanie sa zodpovednosti vždy im stal niekto za chrbtom a povedal čo treba, posúval.Moj muž sa ma dodnes niekedy opýta takú hlúposť, ale je zvláštne, že v práci má obrovskú zodpovednost a doma ako chrobák na chrbte nie lenivý, ale všetko si potrebuje odobriť mnou.Ked sa ho ja spýtam na názor ohľadne niečoho dôležitého, alebo nejakej zmeny sprav ako myslíš🤪ale mne to vyhovuje ja by som nezniesla chlapa čo by mi dirigoval.
Ak nie je ignorant, že nepomôže, keď potrebuješ a pod...tak je dobre.Nenapadne na neho presúvaj veci.Ja, keď vidím môjho svokra ani sa nečudujem, že môj muž je taký aký je.