Chladný vzťah k cudzím deťom

2. máj 2022

Ahojte, nájde sa tu niekto taký ako ja alebo som jediná že nemusím veľmi cudzie deti? Nemám nič proti deťom ale keď mi napríklad sesternica donesie na návštevu svoju dcéru (3r) a hneď pri dverách jej vraví že nech mi dá pusu na ústa a obime, mne to príde veľmi nepríjemne za to dieťa pretože samej mi to bolo ako dieťaťu proti srsti (“bozkávať alebo sedieť na kolene cudzím ľudom” 😃)..vidím na nej že tiež to nie je pre nu príjemne a proste nastane taká trapnejsia situácia alebo ju zavolá že sa chce objať a už letí k svojej dcere ktorá sa práve hra a nemá záujem práve teraz o to tulenie sa s mamou a to dieťa proste začne pri nej kričať no a potom jej hneď vraví nech ide objať aj svoju tetu (mna)..no je mi to veľmi nepríjemne lebo viem že to proste nechce 🙄 aj keď sa mala pri nás hra a tak citim že jej nedokážem prejaviť tu lásku viacej..čakám bábätko a viem že už teraz ho milujem najviac na svete a bojím sa že budem ku sesternicinej dcére ešte “chladnejšia” ako predtým..nemám problém byť s deťmi ale neviem im prejaviť takú lásku ako ku svojmu a mrzí ma to 😣

jana_eyre_2
2. máj 2022

Mne príde práveže dosť čudné aby mama vravela dieťaťu aby niekoho nasilu objimalo a bozkávalo 😳

Ja mám veľa neteri, synovcov, všetkých vekových kategórií (cize s detmi prichádzam do kontaktu už dlhé roky) tri vlastne deti..

deti som vždy mala veľmi rada, rada som sa s nimi hrala, bavila, bravala ich na výlety.. ale nikdy cudzie neobjimam, nebozkavam, maximálne pohladkam po vlasoch.. objímem dieťa len vtedy ak to vyžaduje situácia (napr. Keď som dávala pozor na synovca a on sa bál o svoju mladšiu sestru) ale takéto nútené prejavy to mi príde moc.. ani s dospelými sa neobjimam, nechytam ich, to ale neznamená že nedávam najavo svoju náklonnosť iným spôsobom..

Keď nabudúce pošle sesternica dieťa a povie mu nech ti dá pusu, tak malej rovno milo povedz, že ti pusu dávať nemusí keď nechce a pohladkaj ju.. sama si nastav pravidlá..

na deti stačí byť milá a vedieť sa s nimi vybaviť.. ak dievčatko samé prijde a objíme tá, tak to bude iná situácia a určite ti ani nebude nepríjemná.. aktívni objímani a bozkávani deti majú byť podľa mňa len rodičia, či starí rodicia.. ostatní môžu len vtedy ak to chce dieťa..

jana_eyre_2
2. máj 2022

A ešte doplním, lebo sa mi už nedá - aj rodič musí rešpektovať ak jeho dieťa sa objímať nechce ani s ním.. to je dosť divný prístup naozaj takéto silene objimanie.. ale tak je to jej dieťa, jej výchova a prístup, to už treba tiež len rešpektovať, keď sa s ňou objíma aj keď dievčatko nechce..

0silvia0
2. máj 2022

Nemas chladny vztah, mas respektujuci vztah a tak to ma byt.

nnikka
2. máj 2022

Áno, ja. Svoje deti milujem a vedia ako sa majú správať, ale bratove vrestia, robia bordel ničia mi nábytok a dom. Veľmi sa pretvarujem a aj ostatné z rodiny, nemám potrebu ich brať na ruky... Som spokojná keď sú ďalej odo mňa.

nnikka
2. máj 2022

Tak to bolo pred pôrodom a aj po pôrodoch. Nič sa nezmenilo.

nykkushka
2. máj 2022

Ja nášho syna učím, že nemusí vždy všetkých pusinkovat a objať. Dávam mu na výber, či chce dať pusu babkam a keď nie, ideme ďalej, svet sa nezrutil.
Vytáča ma ale do vývrtky, keď odchádzame od svokrovcov a svokra ho "vydiera" - ak mi nedáš pusu budem smutná. Vždy mu poviem, že baba kvôli jeho puse smutná nebude, aby vedel, že nie je cvičena opička, čo musí všetkých bozkávať 🤦🏼‍♀️
A ja tiež moc nemusím druhé deti, s bratovym a švagrininymi problém nemám ale aby mi niekto dával na ruky a kocikovat cudzie dieťa 🙅‍♀️

sandy333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
2. máj 2022

tvoja sesternica nie je v poriadku, ty si naprosto OK. Ja sa tiež nejdem zblázniť z cudzích detí a vôbec mi nevadí, keď sa mi hneď nehádžu okolo krku. Navyše, ja neznášam, keď dospelí bozkávajú deti na ústa (alebo naopak), u nás sa bozkáva zásadne na líce

janikk54
2. máj 2022

Su to uplne normalne pocity. Nie je to tvoje dieta a proste nikde nie je prikazane, ze mas mat neviem ako rada vsetky deti a mojkat sa s nimi natahovat ich zakazdym, ked si s nimi

pumi21
2. máj 2022

Svoje je svoje, to je úplne normálne. Každý to máme inak a na tom nič zlé vôbec nie je. Predsa len každý sme iný. Mne cudzie deti nevadia, mám ich rada, ale žeby som sa išla zblázniť z nich to nie.

franica
2. máj 2022

Ja detto, svoje sú svoje, tie ostatné sú koľkokrát krásne a milé, ale nepotrebjem s nimi extra nadväzovať vzťah. Pusinky, objatia to mi ani nenapadlo nikdy 😀 Hocijak to je milé bábätko, pre mňa je žiaľ nechutné, aby po mne tiekli sliny iného dieťaťa napríklad a tie väčšie sú väčšinou besné a dosť to musím predýchavať, ak prídu na návštevu, lietajú po dome, vyťahujú všetko možné, bezohľadne používajú hračky našich detí... môj muž to vie, už to na mne vidí, keď rozdýchavam a už mi len pošepne: ja viem, cudzie deti 😀

kitycat
2. máj 2022

Neviem aka bude realita ale ani ja sa nemam v plane olizovat ani s vlastnym dietatom 😄
Deti pribuznych zatial len tak z dialky obzeram, nevidame sa casto tak sa zatial na seba len usmievame a nelozime po sebe

katulienkax
2. máj 2022

heeh ja ked som bola mala tak sa vraj stala situacia ze ma babka vzala k jej nejakej znamej a ta ma isla vycmukat a vyobjimat a ja ako dieta som jej strelila facku. Odvtedy uz dali pokoj 🙂

levandulova111
2. máj 2022

Dúfam, že nikoho neurazím, ale čítala som, že deti sú ako prdy, cudzie ti vadia, ale na vlastné si hrdá 😅😅😅😅
Mám to rovnako 😅😅😅😅

0silvia0
2. máj 2022

@katulienkax toto je dobré😍

0silvia0
2. máj 2022

no a táto téma mi neladí s denne pridávanými fotečkami na stene, kde ženy pridávajú svoje milované deti. Takže vidím, že nie som jediná, s ktorou cudzie deti tiež nič nerobia.

vilma7
2. máj 2022

Cudzie deti sú zlaté ale nemám k nim žiaden vzťah vybudovaný, keďže sa žiaden nebudoval.
A sesternici si to povedala? Či len zas jedna z ďalších maminiek čo ide riešiť niečo na nesprávnom mieste.

nicol_ka55
2. máj 2022

hej asi tak, ako preco by som mala mat neviem aky vztah k cudzim detom? a este keby mi to niekto nasilu vnucuje.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miadi
2. máj 2022

Tak tvoja sesternica je stara skola nasilu bozkavat na povel to uz dnes malo kto robi. Volakedy si komunisti na privitanie aj rozlučku davali normalne že francuzska pomali 🤣pozri dake videa je to nagrc. Je ine Keby to dieta doslo k tebe a svojvolne ti dalo pusu to by si aj inak vnimala. Bolo by ti to prirodzene a mile, Jasne ze cudzie dieta nemozes mat tak isto rada ako svoje.

vazky_a_motyle
3. máj 2022

Som v tomto uplne taka ista ako ty 😅 proste respektujem druhych ludi a hlavne deti, ked sa chcu so mnou mojkat tak nemam problem, som rada ale nutene veci nemusim. K dietatu sa prihovorim, chcem sa zahrat ale ked vidim ze nema zaujem tak dovi a netrapi ma to vobec 😀

alenkabaj
3. máj 2022

Ja dokonca nemám rada synovcov, sú bratia. A ten mladší, je taký tucko a vždy robil napriek, kokce a je arogantny. U nás už zničil veľa veci. Žijem v zahraniči a nemám vzťah k synovcom a neteriam a to ich mám 6 na SK

angel993
3. máj 2022

@nykkushka toto je aj u nás, keď ideme k mojím rodičom svokra hrá pred malým divadlo, ako ona bude plakať. A minule mi syn sám povedal, že keď pôjde ku babke (mojej mame) tak babka dole (svokra) bude plakať. Ako ešte stále som sa z toho nespamätala. A svokor ho minule išiel biť, lebo mu nechcel podať ruku, to som už kričala, že na moje dieťa nikto ruku dvíhať nebude. Syn bude mať 3 roky a odmieta pozdraviť svokra. Ťažko sa mi na to reaguje, keďže to je len vysledok toho, že svokor mu stále robil zle.