Chcem žiť nový zivot

21. jan 2022

Ahojte. Ako som raz, spomínala môj muž je gembler, nemali sme nejaký pekný život spolu, keď ma aj udrel, aj ma ponizoval ci mi škaredo nadával.. Proste som trpela... Teraz som od neho preč.. Podala som si na súd zverenie deti a výživné na ne do rozvodu.. Teda zatiaľ sa rozvádzat nechcem ako nemám na rozvod teda peniaze...
Jednoducho mam blok, z toho ako mi jeho rodičia chcú naďalej diktovať ako mam žiť ziovvtvako mam s nim ostat a ja som jeho manželka a ja tamto ja hento... Doteraz to bolo vždy tak, nikdy si ma nezastali, keď on a napadol pred mojou mamou ma nepodrzali ešte mi jeho tatko vyhukol ze je normalne udriet ženu, ponizovat atď.. Vtedy ešte svokra zaútočila na moju mamu... Dobre sa bolo na koni keď všetci 3 boli proti mne ale mama sa nenechala. Ten deň mam stále pred očami dlho som sa z toho spamätávala.. Vtedy som vlastne požiadala o rozvod aj o zrušenie BSM... BSM mi zrušili ale berzoviedla som sa. Dala som ešte šancu vtedy poslednú. Bolo to fajn, mali sme hádky, aj keď spávať s nim bol bol sama so sebou, či dat mu pusu.. Pritulit som sa rada pritulila po kým mi nezačal znovu nadávať... Až prišiel deň keď som sa dozvedela ze si vzal do 15000 e pôžičky a všetko prehral...

Teraz som si podala o zverenie deti a výživné na ne do rozvodu. On chce aby som to zrušila, on nevie pochopiť, to ze nechcem tak už žiť snáď sa mam pravo ešte rozhodnúť ako chcem žiť, nechcem žiť z jednej výplaty do druhej.. Nechcem platiť nikomu dlhý nechcem platiť nič naviac... Prečo jeho rodičia nevedia pochopiť ze žiť takto nechcem, prečo mám pocit z ich strany cítim nátlak, už riešia co bude po jeho liečení... Ja nechcem, nebudem... Ako mám povedať stačí dosť? Jemu to je ľahké ale ako jeho rodičom? Som povinná niečo niekomu vysvetľovať? No snáď nie..
Tiež majú dcéry, jedna ma pekný život dom auto druhá nemá zatiaľ nič, zabil sa jej muž.. Ale ma priateľa, nech si predstavia to ze by bol gembler ublížil jej pár krát ci by to tak nechali...

Je mi zle z toho celého mam blok voči jeho zvrátenej rodine, už mi jeho matka vravela ako mu všetky podlžnosti ide vyplatiť aby mu neprišli exekúcie... Potom len počúvať ako chudáci si nič nekúpili neprerobili.. S takým mužom sa nedá žiť... Nedá sa to boli to...

vilma7
21. jan 2022

Nechápem, prečo by si im to mala vysvetľovať? Tvoje rozhodnutie, tvoj život. A koniec. S nimi by som absolútne nič neriešila a povedala im nech sa do vás nestarajú.

elizabet173
21. jan 2022

nie, vôbec nie si povinná nikomu nič vysvetľovať. Nevyhováraj sa, že na rozvod nemáš peniaze, ak pracuješ, tak máš, nie je to zase taká položka, že by si ju nezvládla, aj keby si si mala požičať a vrátiť na viac krát. Ak si na RD myslím, že môžeš byť oslobodená od platenia, ale hádam poradí lepšie niektorá mamina, ktorá si tým prešla. Mne stále zaváňa to, že sa nechceš rozvádzať tým, že stále v kútiku duše dúfaš, že sa muž zmení. A ak sa nerozvedieš, je veľká šanca, že ťa rečami a sľubmi oblbne a ty pod jeho nátlakom a nátlakom jeho rodičov ustúpiš. No tým sa ti nový život zase vzdiali. Urob hrubú čiaru, úplne za všetkým, aj za manželstvom, máš právo ty aj tvoje deti mať kľudnú život.

martina1201
21. jan 2022

Nechápem prečo sa s nimi bavíš a dvihas im mobil. Nie si im nič dlžná. Ani vysvetlenie a ani nič iné. Ty musíš ochrániť seba a deti. Nakoľko po takom otcovi im ostane nielen boli zadok, ale aj kopec dlhov až do dospelosti.... A ak sa manžel nedokáže spamätať tak príde o teba aj deti. Jasné že rodičia vedia, že ak sa dozvedieť budu ho mať oni na krku. Dúfam, že nehnuteľnosť v ktorej ste bývali je tvoja alebo aspoň oboch a že ti po rozvode neostanú dlhý po ňom.

pribinak
21. jan 2022

Prečo si s nimi v kontakte? Vôbec s nimi inak ako písomne nekomunikuj.

pribinak
21. jan 2022

Inak nerozumiem ako nemáš na rozvod peniaze? Na čo konkrétne nemáš peniaze? Ak pracuješ tak tých trápnych 64 EUR určite máš.

pribinak
21. jan 2022

Jeho rodičia chápu, že s ním nechceš žiť, neboj dobre to chápu, tu je iný problém, boja sa, že zostane na krku im

mony232
21. jan 2022

Akože na rozvod nemáš peniaze?Veď keď nepracujes zdá sa mi že si oslobodená od toho poplatku

zuzan286
21. jan 2022

V elektronickej podobe kolok 33€

elizabet173
21. jan 2022

@pribinak presne tak, jeho rodičom lepí, lebo im hrozí, že ho budú mať na krku, inak s jeho rodičmi nie je povinná komunikovať nijako. Ak chcú vidieť deti, ok, inak by som s nimi nehovorila o ničom a ak by začali, pohrozila by som im, že nebudem dvíhať mobil

pbra40
21. jan 2022

Rozviest sa urcite. A uvidis casom, ci sa zlepsi (i ked pochybujem). Mysli na seba, na svoj zivot a zivot deti.
Tu ani liecenie podla mna nepomoze

pribinak
21. jan 2022

@elizabet173 nemusí im vôbec dvíhať mobil, pre ňu je najvýhodnejšia SMS či mail komunikácia
O celej komunikácii má dôkazy a sú použiteľné na súdne konanie

Jeho rodičia radšej všetko rýchlo zaplatia len aby s ním ostala., inak budú mat idiota doma a to bude hanba na celu ulicu či mesto.

autor
21. jan 2022

Myslela so nemám na právnika ktorého určite potrebovať budem lebo tam je aj úver co som mi vzala atď... Áno chcem sa rozviesť, určite to chcem o tom niet pochýb... Ale bude to až po jeho liečbe keď sa vrati..

A byt je jeho takže už len skrz toho co som do neho vložila potrebujem právnika.

autor
21. jan 2022

Ďakujem za vyjadrenie názoru... On to stále nevie pochopiť, že na mňa doteraz nikto nehľadel nikto si ma nevšímal keď som preplakala noci.. On si spokojne spal teraz je on ten kto nepokojné spi a na oči iba pre plač. Sam priznal že nás vzťah ochladol ale posledne mesiace do teraz co spravil zle boli celkom pekne. Ale jednoducho mam blok mam odpor k jeho rodine. A to nevie pochopiť. Xvsetci sa vidia aký sú dobrý ale tak to nie je.

pribinak
21. jan 2022

Nepotrebuješ zatiaľ právnika. Až na majetkové vysporiadanie. Teraz ti stačí ísť na socialku a porozprávať sa s kurátorkou aký je muž strašne super

zmrzlinka2021
21. jan 2022

Jedina rada: zbav sa ho a nehlad na nikoho. Ak vacsina vztahu je utrpenie, agresivita, gemblerstvo - nikdy sa to nezmeni. Jeho rodicia, ci tvoji s nim neziju, to ty trpis

autor
21. jan 2022

@pribinak no na kuratelu som volala, tam mi poradila iba to zverenie do opatery a pdoat si výživné do rozvodu... Napísala som si to sama a aj som to podala, čo bude ďalej neviem

pribinak
21. jan 2022

Veď to zatiaľ stačí. Ale pozeraj dopredu a rozmýšľaj čo s bývaním
Kedy máte pojednávanie?

1gramofon
21. jan 2022

Nemusia ta mat radi, ani ta pochopiť a ty im nemusíš nič vysvetľovať, nie je to tvoja povinnosť a takýchto ľudí v živote naozaj nepotrebujes. Nech si s ním žijú a riešia aký je, ale chce sa aj tebe riešiť? V rodine sme mali nedávno rozvod. Nezdvíhal sa telefón, neodpisovalo sa na hlúpe správy. Právnik až tak veľa nestal. A po 3 mesiacoch od žiadosti ich rozviedli. Žena s deťmi šla k rodičom. Po meste sú reči, nech. Aby sa im to nevrátilo. Časom bude lepšie, len to netreba naťahovať. Deti vnimaju hádky, facky....

janette2021
22. jan 2022

Pýtaš sa príliš veľa, prečo to oni nevedia pochopiť, ako im mas vysvetliť... Nepytaj sa a nesnaž sa ich pochopiť, ani im nič vysvetlovat. To nie je tvoja zodpovednosť. Tvoja zodpovednost je žiť svoj život a myslieť na seba (a deti), nik iny na teba nemysli. Samozrejme ze máš právo sa rozhodnúť tak, ako ty chces,s tým ze budeš znášať dosledky, ostatní to musia rešpektovať, a ak nechcú, je to ich problém. Nerieš ich. Oni vedia ako na teba, vyvolávajú výčitky, manipulujú tebou. Vyhľadaj si články o manipulovani vo vztahoch a ako sa tomu brániť.

podmostom
22. jan 2022

Chceš žiť nový život tak ži. Píšeš že ide na liečenie? To je super, možno mu to pomôže, teda neprehrá úplne všetko a bude ti mať z čoho platiť výživné. Svokrovcom vysvetli že je gambler, že to je ako duševná choroba a muž teraz patrí do rúk psychiatrov a nie do rodiny. Skús im to vysvetliť ako je na tom zle, alebo nech to tie ich dcéry skúsia. Je dôležité aby rodina gamblera pochopila ako k nemu pristupovať. Ak to nepochopia a budú ho obranovat a platiť za neho dlhy, môže dopadnúť ešte veľmi zle.

nevenka
22. jan 2022

Este navrhujem Centrum pravnej pomoci, mala by si mat narok na take nieco, nie?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
25. jan 2022

@nevenka áno o to som požiadala.. Ohľadom pomoci pri rozvode... Na sociálnej kurately mi poradili aby som si dala predbežne výživné a zverenie deti ešte pred rozvodom.

autor
25. jan 2022

@podmostom ale oni o tom vedia, čo je a čo má všetko na rohaši.. Vždy o tom vedeli a vždy som si to ja zlizla... A horšie je to, že oni nevedia pochopiť to ze nechcem žiť s gemblerom, kiežbych gemblerstvo bol teda tým jediným problémom nášho vzťahu, a už mu mamička po platila dhy samozrejme ako vždy len aby chudáčikovi nevzali byt.. A on sa nikdy nezmení, na jednej strane plače ako ho to mrzí.. Ale kto mňa počúval keď som plakala? Kto mňa vnímal keď som nemohla v noci spať? Kto mňa kedy pochopil? Z jeho rodiny nikto, pokým niekto nehrá na ich stranu, tak koniec, správajú sa k nemu ako cudziemu, tu nie je žiadne chápanie len aby každý chápal ich. Ale mňa sa nikto nepýtal ci chcem ostať s nim, tu hneď čoho sa ja musím vzdať, čo mám robiť, ako ho mam strážiť 24 hodín denne.. Véd takto sa žiť nedá.. A tie facky a škaredé slová ktoré som dostala pred tým.. Nikdy nezabudnem. Pre jehjo otca je normálne keď muž udrie ženu tak načo...

autor
25. jan 2022

@zoro9836 momentálne žijem u mami, byt je jeho, takže s tým nič nemám. Ale právnik bude nutný, ja som do goto bytu dala nemalé financie a zadlzila som sa.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz