Chcem tretie dieťa, ale mám strach

linda2985
26. dec 2020

Strasne tuzim po tretom dietati. Mam dvoch chlapcov 1, 5 a 3,5 a ja mam 35 rokov. Peniaze nie su problem. Obaja sme v takom rozpolozeni ze by sme chceli ale popri tom mame velky strach. Strach ze uz som starsia a dietatko bude chore. Ze sa niektoremu z nas nieco stane a ten druhy zostane sam s tromi detmi. Ze uz mame dve a mali by sme byt vdacni za dve zdrave deti a nie skusat este tretie. Vlastne ani neviem co chcem aby ste mi napisali na to, mozno ci ste mali niekto taky velky strach a neistotu a aj napriek tomu mate tretie dietatko?

fineta
26. dec 2020

Budem mat o par mesiacov 40. Synovia 17 a 13 rokov. V apríli sa nám narodila dcérenka. Nechavali sme tomu voľný priebeh. Ked som otehotnela, stretla som sa presne s takýmito pochybovacnymi uvahami, ze preco pokúšame, ved chalani su zdraví, veľkí, nic nám nechyba. No lepsie sa nám stat nemohlo. 😊

linda2985
autor
26. dec 2020

@fineta dakujem Vam krasne za Vas komentar. Asi prave toto som chcela pocut🙂

lienocka2808
26. dec 2020

@fineta aj ja budem mat buduci rok 40. Chcela by som este jedno dieta (mam len jedno) tiez mam obavy hlavne o zdravie dietatka. Ale na druhu stranu si vravim ked 52 rocna Benova v novembri rodila, tak mam vlastne este cas 🙃

janickacrazy
26. dec 2020

@linda2985 neviem, čoho sa bojíš, veď 35 nie je zase tak veľa, ja mám kamarátku, čo porodila prvé dieťa v 40tke a druhé v 46tke a obe sú krásne a zdravucke, nič im nechýba a kamošku som takú šťastnú a spokojnu nikdy nevidela

nikpa
26. dec 2020

@linda2985 starí určite nie ste skôr mi to pride, ze zbytočne hľadáte dôvody prečo nie, čomu nerozumiem ked píšes, ze by ste chceli. Rozmýšľat, ze ak sa niekomu z nas niečo stane, hej môže sa ale takto by sa človek nikam nepohol. Ak je tá túžba naozaj silná, zhodnete sa na tom a ste zabezpeceni tak prečo nie. A dlho nerozmýšľajte lebo takýmto tempom ozaj zostarnete 😉

siska53
26. dec 2020

@linda2985 keby muz chcel, mali by sme tretie.. prve som.rodila v 35, druhe v 37, mam kamosky rodiace po 40. Deti su zdrave.
Neboj sa.

janinah
26. dec 2020

Tretie som rodila v 42r. bol to syn a dcéry mali 12 a 10r.,nebála som sa,možno tak na 1%,ale to nemalo nič spoločné s mojim vekom.Tie obavy sú stále,kým nemáš v rukách zdravé dieťa a je to normálne.Mám 3 zdravé deti a neviem si predstaviť,že by ten syn nebol,sme šťastní.

spadnutaslivka
26. dec 2020

keď som bola puberťáčka, nechápala som, že ženy majú miminá ešte aj po tridsiatke (veď sú staré) a po štyridsiatke to už bolo ozaj brutal riziko. teraz mám skoro rovnaký vek ako ty a ani si nepripadám stará, ani mi nepríde divné, že by som ešte chcela bábo. akurát som si všimla, že mnohé ženy v mojom veku ešte deti nemajú (a mnohé ani partnerov), to mi príde divnejšie, ale je to na nich, nie na mne. a poznám kopec žien po 40-ke so zdravými bábätkami

kayyaa
26. dec 2020

Bat sa mozes vzdy a vsetkeho. Nikdy nevies, co sa stane...Otazka je, ci dovolis strachu, aby ta pripravil o tvoje tuzby😊 vela stastia !

petka_3
26. dec 2020

35 nie je vôbec veľa.

fiffinkaa
26. dec 2020

@linda2985 ahoj..my sme si tým prešli tiež..dvaja synovia, ja 36r. a bum túžba po bábätku. A zároveň strach, zvládneme to? bude zdravé? Sme kresťania, vďaka Bohu som prekonala všetok strach a obavy, treba sa oddeliť od zlých myšlienok a veriť že všetko bude v poriadku. Máme krásnu už skoro 3 ročnú dcérku a sme za ňu veľmi vďační, aj keď v tomto veku nám už dáva poriadne zabrať..35r.je ešte veľmi fajn vek..môj limit bol do 42r ale otehotnela som hneď v 36.

danielina30
26. dec 2020

@linda2985 Budem mat 37, manzel ma 41 a napriek kadejakym myslienkam, hlavne z manzelovej strany, sme urobili to najlepsie rozhodnutie v zivote. Keby sme do toho nesli, tak ma tie myslienky, na nas treti poklad asi prenasleduju cely zivot

pininka1
26. dec 2020

V tvojom veku niektore este ani prve nemaju. Skor by som sa bala tych malych vekovych rozdielov. Ja som mala 35 ked som ostala tehotna s tretiou a vsetko bolo ok a to bol treti cisarsky.

fineta
26. dec 2020

@lienocka2808 tehotenstvo som mala ukazkove, porod tiez. Vysetrenia ako amnio alebo genetiku som odmietla, verila som, ze bude bábo ok. Myslim si, že prvé tehotenstvo v 22 rokoch mi dalo zabrat viac ako toto po gynekologickej stránke. Teraz ma akurat krize obcas suzovali, ale dalo sa to zvladnut. A este som aj normalne chodila do prace. Ak je tuzba po dietatku silna a odhodlanie velke, treba do toho ist ako si za 10 rokov vycitat, ze sme boli zbabelí. No nie? Dieťa je zmysel zivota a najvacsi dar. 😊

danielahamar
27. dec 2020

Mam 17 a 14r. deti , 25.12 sa nám narodil tretí syn, mam 38r. a muz 43r. A ci som sa bala😬 iba pôrodu, ostatne príde tak automaticky

lienka9
27. dec 2020

@linda2985 ked chcete,urcite do toho chodte.tie obavy,co popisujes nikdy neovplyvnis -ci mas prve ale 5te dieta,ci mas 20 alebo 40 rokov..deti mate este male,budu riadni partaci.poznam kopec kamaratiek co maju tri deti,aj ja by som chcela mat 3 ak sa podari. tiez mi to vyjde az pred 40tkou 🙂 bude to narocne na organizaciu,ale v konecnom dosledku riadna sranda :D

rik01lulaka
27. dec 2020

To si ešte mladá, kľudne by si podľa mňa dala aj ďalšie tri😉😉😉 my chceme tiež tretie 😁

hors
27. dec 2020

@linda2985 Ahoj ja mam deti syn 17 a dievcata 8r a druha 4r .Ja som mala poslednu ked som mala 36r a mm 46r.Nemala som ziadne problém mala je zdrava .Nemozes to brat tak ,ze si stara moze nieco by babetku .Ja poznám mladych ludi a maju chode dietatko to nije otom .Mam kamosku kde ma deti dospele 23 a 24r a 47r porodila dcerku a upne vsetko v pohode .Podla mna chod do toho .Drzim palce 🙂😉

ajka0207
27. dec 2020

@linda2985 ja som síce o dosť mladšia a deti mám dve ale tento strach bol pri oboch velikánsky. Stať sa môže hocičo. Ale to neovplyvnis. Ochorieť ti môžu aj tie deti čo máš, rovnako ak ostane na deti jeden je to ťažké aj s dvoma. Ale zas ak to budete chcieť zvládnuť tak to zvládnete. Ten strach je hrozne iracionálny. Treba s tým bojovať. Ja hodne meditujem a používam afirmacie. To mi pomáha najviac.

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zu12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
abcmajacba
5. feb 2023

Tak ako? Máte 3?

linda2985
autor
6. feb 2023

@abcmajacba najlepsie rozhodnutie v mojom zivote. Stale sa rozpravame s muzom ako sme len mohli vahat ci mat tretie alebo nie💕 je to nase vysnivane slniecko rodiny❤️

fineta
6. feb 2023

@linda2985 jeej, tak je skvele, velmi sa s Vami tesim! 😍

dankagirl
6. feb 2023

@linda2985 ahojky mám 41 a som v 27 týždni
Čakám zdravého chlapčeka

linda2985
autor
6. feb 2023

@dankagirl drzim palecky aby vsetko dobre dopadlo a robil Vam cely zivot iba radost❣️💕❤️

dankagirl
6. feb 2023

@linda2985 ďakujeme verime,že tentokrát to dobojujeme ❤️

abcmajacba
7. feb 2023

@linda2985 no to je super 😍👏

henikap123
13. sep 2023

@linda2985 vidím že je tu plno diskusii na tuto tému a ja mám presne 35 rokov 3,5 ročne a 1,5 ročne dieťatko a rozmýšľame. Bojím sa čo bude keď by chodili do školy a na krúžky či sa to dá zvládnuť, už v tom čase zrejme nebude mat kto pomôcť. Ale určite je to krásne mat tretie dietatko 🥰 gratulujem teda že všetko vyšlo.

drahusa333
13. sep 2023

Mam skoro 38, deti uz 11 a 14....aj som rozmyslala ze take babatko by bolo este super zazit, ale uz sa na to necitim....ozivenie do rodiny sme si kupili....2,5kilova civavka, je teraz nase babatko 😆 a materinske pudy ma presli ...ale u nas by bol problem aj financie momentalne....kazdy pozna svoje moznosti a limity, ak pobabatku tuzite, tak do toho