Chcem toho od muža veľa?

13. jún 2022

Len potrebujem pocut nezainteresovany nazor, mame 5 mesacneho syna a cely den som s nim sama, manzel bud pracuje alebo robi nieco okolo domu (este dorabame vonkajsok), a chcela by som, aby aspon vecer sa chvilu venoval malemu, nech ja mozem od neho po celom dni vypnut, aj tak ho uspavam na noc ja, on potom je od 9 do polnoci vzdy pri telke alebo hra PS s kamosmi, proste ma svojho volneho casu habadej, ja iba pol hodinky cez den, kedy skor upratujem alebo varim, alebo sa konecne v klude najem(v domacnosti nerobi nic)
Vecer spolu maleho kupeme, ked mu poviem, nech ho nakrmi alebo uspi, tak uz to musi nejako komentovat, ale tak spravi.
Chcem vela? Malo?
Strasne mi chyba moj volny cas, za den ho mam tak hodinu dokopy rozdrobeny na minuty.

matullienka
13. jún 2022

Treba ho postaviť pred hotovú vec príde z roboty čakaj vo dverách, že odchádzaš na nákup lebo... a malý sa na neho už teší v postieľke. Zlato práve som si napustila 150l horúcej vody do vane tak sa postaraj hodinu o malého, dovidenia dávam slúchadlá na uši a zamykam kúpeľňu.

anjelicek26
13. jún 2022

Podla mna je jedno dietatko neskutocny relax, hlavne take male, ako je to tvoje... este neuteka, vela spi... vypnut potrebujeme kazdy, ale uprimne muz pracuje v praci a potom doraba dom... obaja mate toho dost... dopraj jemu tu PS4 a kamosov - ALE on ti musi tiez nieco dopriat - napriklad sobota a nedela vstane o tej siedmej s babatkom on, da mu jest on, postara sa on a ty do desiatej pospis. Alebo jeden den v tyzdni ty vybehnes mimo - joga, plavanie, kamoska, to je jedno... vy si musite dohodnut nieco...lebo kazdy bozi den aby po praci a makani okolo domu este dieta uspaval a upratoval a tak, proste to neda fyzicky podla mna nikto... to su tri sichty po sebe...ten kompromis si musite najst vy dvaja, u nas fungoval ten odlahceny vikend vyborne, mala som ten cas pre seba + spanok navyse, mne to vzdy pomohlo dobit baterky... rovnako velke upratovanie skor vikend, bezne obaja spolu vecer, je to tak rychlejsie...ale my obaja pracujeme, deti mame viac... nestihalo by sa to... pri jednom to problem nebol no...aj ked som to tak vtedy vnimala, lebo prve je proste prve, clovek sa uci mat nejaky ten rezim.

autor
13. jún 2022

@matullienka to by som mohla, lenze neurobim lebo mam vycitky, ze on potrebuje porobit okolo domu a ja budem oddychovat.chapes.

matullienka
13. jún 2022

Rozumiem tak využi napríklad keď vonku prší a nemôže trebárs robiť vonku

dadis
13. jún 2022

Tak oddychuj, ked dieta cez den spi. Ako chapem muza, ze chce dokoncit dom. Radsej nech ho dokonci teraz, nez ked uz bude dieta vacsie a bude s nim vacsia zabava. A vecer co ma muz robit? Ved navrhni spolocny oddych. Chodi do prace, dokoncuje dom, mate obaja pravo na vecerny oddych

spadnutaslivka
13. jún 2022

no a nechceš vonku porobiť ty? A čo robíš, keď večer uspíš malého? Načo ho kúpete obaja??? Keď počítaš jemu čas odpočinku PS od 9 do polnoci, tak si aj sebe počítaj za odpočinok, ak nič extra v tom čase nerobíš. Nejako nechápem, že on robí celý deň v robote, potom ešte vonku okolo domu a potom máš mindráky, že nie je s malým. Tak sa dohodnite, nech vonku robí menej, aby mal trochu času na malého. A fakt si ušetrite čas a nekúpte jedno dieťa dvaja.

ruzovakrava
13. jún 2022

Ak muž chodí do roboty a po robote ešte maká okolo domu, tak myslím má toho tiež dosť. Nemyslíš že aj on by chcel vypnúť? Ja ťa chápem, viem ako ti je, tiež som happy keď mm uspáva, ale ak viem že mal toho počas dňa veľa, nechcem od neho aby ešte niečo robil okolo detí.. Možno ma tu zožerú za toto ale je rozdiel byť v robote a rozdiel byť doma pri svojom dieťati. A možno som len mala náročnú prácu a preto si to doma užívam aj keď je to niekedy ťažké 😃

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

@anjelicek26 nespi vela, pol hodinku kazde dve hodiny
Ja viem, ze toho ma vela, preto sa pytam, ci chcem vela od neho
Ja som proste introvert a potrebujem byt osamote a dobit sa a uz sa tak dlho nestalo, lebo stale som v pozore ohladom maleho. Chapem, ze ty mas 4 deti a jedno ti uz pride ako nic, ja sa nestazujem na maleho, je uzasny, len potrebujem svoje vypnutie inak sa asi zblaznim

matullienka
13. jún 2022

Tak sa s ním dohodni, že raz za dva týždne vypnes ty keď jeden deň vynechá aj v práci okolo domu tak to nie je tak veľa

dadis
13. jún 2022

A ty co robis, ked muz vecer hra playko?

miruska320
13. jún 2022

Všetci sa hľadáte,narodenie bábätka zmení všetko od základu.
Treba si len sadnúť a porozprávať sa,tak ako je ťažko tebe ,tak isto sa pravdepodobne cíti vyšťavený aj tvoj muž.Skuste sa dohodnúť ,opýtaj sa ,že ktoré dní by ti vedel dopriať viac voľného času aby si bola šťastná mamina a manželka ,so všetkým čo k tomu patrí 😉☺️

anjelicek26
13. jún 2022

Ved pisem, ze pri prvom som to vnimala inak... bolo to asi najtazsie... kym sa clovek zabehne a zvykne si na tie zmeny, nedostatok spanku, nedostatok "slobody" a casu pre seba... toto je skutocne na rozhovor, musite sa aj ked si introvert porozpravat. Ze co ti chyba, co potrebujes. Par hodin pre seba, nejaky den v tyzdni, doobedie cez vikend, proste sama musis vediet, kolko ti staci a pomoze... muzi do hlavy nikomu nevidia, my zeny furt ocakavame, ze to musia vidiet, musia vycitit, musia vnimat, no ale kulove... otvorene porozpravat.

autor
13. jún 2022

Ma v pohode robotu, je si panom svojho casu, cez den velakrat kavickuje s kamosmi a podobne.
Ja mu nechcem vecer zakazat jeho relax, ja by som brala aby menej robil okolo domu, a bol s malym, kym ja hodinu vyuzijem po svojom. A vecer nech si robi co chce, ja aj tak som o 10 k.o v posteli

luccija
13. jún 2022

Si unavena a nespokojna.Podla mna tym presla kazda mama.Ak robi v praci, na dome a neflaka sa s chlapmi tak by som mu nic nevycitala.Mate male dieta, robite dom jednoducho toho casu je malo.Radsej kazdy druhy den nech je s vami a menej spravi vonku.Alebo aspon urcity cas hodinu...a treba ho zapajat k malemu, aby si nezvykol, ze vsetko robis ty.

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
13. jún 2022

A ze sa tu vobec nieco pytam, zasa som ja za tu zlu🙄 idem radsej spat, kaslem to tu
Vdaka za normalne odpovede

spadnutaslivka
13. jún 2022

@tenkratpodruhe už som sa bála, že tu nebudeš mať čo povedať 😎
autorka, jeho si nevšímaj, dnes sa tu hrá na drsňáka

lolita555
13. jún 2022

A veď nesedí na riti muž🤭akože prepáč ale jedno dieťa...,už toho voľného času bude malo pokiaľ ako tak dorastie.moj tiež keď boli malý tak pomenej pomáhal čože času nebolo ale keď už sú veľký parťáci dajú kino,kúpalisko tak mám času dosť.ja som praveze zástancom toho aby cena mala čas pre seba,je to dokonca nevyhnutné pre psychickú pohodu ale každý deň určite nie.ved ten muž pracuje ,ty máš prácu doma s dieťaťom,tak je to skoro celodenná práca ale všetko skončí.ja mám teda dvoch ale vždy som si naša čas na seba aj knihu prečítať.

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
13. jún 2022

Jeho si nevšímaj keby blbosť kvitla on je jak botanická záhrada, on sa na hulváta vyjadruje skoro pod každým príspevkom

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
spadnutaslivka
13. jún 2022

@tenkratpodruhe my sa zabávame na tebe 😉 myslíš, aký si nad vecou. Dobre vieme, že realitu za klávesnicou máš úplne inú ako to, čo tu prezentuješ

dadis
13. jún 2022

@tenkratpodruhe Nie vsetky zeny sa idu umriet blahom zo starostlivosti o deti. Mne tiez byt doma s dietatom vobec nenaplnalo, aj ked svoje deti lubim a boli chcene. Mne po narodeni syna najviac vadilo, ze ani tie spravy si neviem v pokoji pozriet 😂😂. Syn bude mat 15 a malokedy si spravy v pokoji pozriem. Uz som si zvykla, uz po tom ani netuzim,

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
13. jún 2022

@tenkratpodruhe no o mne si nepísal nemá sa mi to prečo zle čítať, a to že sa vyjadrujes na hulváta a robíš ramená potvrdzujes v každom tvojom príspevku.

denithestrange1993
13. jún 2022

Uz aj keby som domacnost+dieta sama zvladala,tak by mi bolo luto,ze jeho otec sa s nim nezahraje,nepokocikuje. Zas na druhej strane u takeho maleho dietata sa necaka,ze sa mu budes venovat cely den. Poloz ho na zem,obklop ho hrackami....on sa vyhra a ty si kludne vypi kavu,pozri film.

ruzovakrava
13. jún 2022

@tenkratpodruhe načo sa tu vyjadruješ keď ženu, deti nemáš? Samozrejme že keď si nezažil, tak vieš o tom veľký prd. Autorka nikde nepíše že je jej dieťa na obtiaž 🤦‍♀️ tak tu neprekrúcaj. Že treba myslieť hlavou 🤣 preto sa tu vyjadruješ ako tie 12r deti čo spomínaš

sara07
13. jún 2022

neviem prečo sem chodia najnovšie komentovat muži, toto je tohtoročná normálne novinka, zrejme sa nudia alebo si potrebuju komplex vyriešit a divim sa adminom že ich tu toleruju lebo normálnu odpoved od nich tu nenajdeš

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz