Chcem sa odsťahovať do inej dediny, no muž nie. Čo s tým?

macus30
12. sep 2016

Ahojte mozte mi prosim niekto poradit?? Mame 3 deti dve z nich chodia do skolky 20 km od domu, o pol 6 vstávajú, chcem sa prestahovat ale hovorim to manzelovi uz asi 2,5 roka, ze tu nechcem byvat a som tu nestastna, chcem sa stahovat do vedlajsej dediny od dediny do ktorej deti chodia do skolky cize by boli 5 km odtiaľ, a popri tom tu kde zijeme nieje nic, kam by sa dalo ist a podobne a nikoho tu nepoznam nemam... Mohli by ste mi poradit?? Manzel sa brani kompromisu proste mi iba povie ze on odtialto nejde a hotovo.. Co s tym?? Dakujem

mima4
12. sep 2016

@macus30 a ake su jeho dovody, ze sa nechce stahovat?
on brava kazde rano deti do skolky?

macus30
autor
12. sep 2016

My vsetci vstávame aj najmladsia a ideme vsetci, jeho dôvody su ze nechce byvat v tej istej dedine ako moja cela familia...

macus30
autor
12. sep 2016

@macus30 to je jediny..

mima4
12. sep 2016

@macus30 mozno ma strach, ze ich bude mat denodenne v dome... ze sa budu do vas starat... ma s nimi problematicke vztahy? stojis za nim, ked je v konflitke s tvojou rodinou?

macus30
autor
12. sep 2016

Este konflilt s mojou rodinou nemal, ani problemiticky vztah, skor nieje spolocensky, ale zase ja som, vies to ja mam s jeho rodinou vztahy porusene ze sa ani nebavime a on nerieši.. Takze vies pozeram nato ale nechapem preco to pre mna a deti nemoze urobiť vyskusat.. Neviem kam z konope..

elenka.k
12. sep 2016

Pekne mu ešte raz povedz, že je to pre dobro Vašich detí. Oki, skús raz možno párkrát spraviť niečo také, aby on sa ráno postaral o deti - vyriadil ich ... ( sprav sa proste chorou ... napr. ) aby vedel, čo to je - stres, každodenná. Možno si uvedomí. Veď tak skoro ráno vstávať - och veď to je riadne. Nespomínaj, mu, že máš aj rodinu ... proste hovor len o deťoch, aby im bolo dobre.

zooeynka
12. sep 2016

@macus30 Kde by ste byvali keby ste sa prestahovali? Samostatne, alebo u tvojej rodiny? A aku pracu ma muz? Musel by on potom kvoli praci dochadzat dalej?

terezka1947
12. sep 2016

@macus30 na to rada nie je-si myslim
pokial vy dvaja sa nedohodnete,resp.jeden neustupi-lebo vzdy je to o kompromise trosku
vies,to je ako ked niekto byva v meste,niekto na dedine...zoberu sa-byvaju v meste,jedneho to taha na dedinu...druho nie,resp.raz-mozno raz ano....su stastni?
bud si jeden musi zvyknut alebo druhy ustupit a prestahovat sa....
takze,bud si ty zacnes "rada"byvat tam,kde ste...alebo ak to naozaj rodine a najme detom viac vyhovuje-manzel by sa mal zamysliet a aspon zvazit stahovanie...

macus30
autor
12. sep 2016

Byvali by sme samostatne, ano dochadzal by do prace ale nie dalej takych 20 minut... Neviem no mne je jasne ze je to o kompromise, vždy mi to mama vtlkala do hlavy, ale mam pocit ze vzdy je to na mpjich pleciach ten kompromis...fakt neviem..

janickacrazy
12. sep 2016

@macus30 A teraz bývate v dedine, kde je jeho celá rodina či ako? A tam nemáte ani školku ani školu?

marcelatje
12. sep 2016

@macus30 moj sa tiez nikam stahovat nechce. Tiez tu nikoho nemam ale sadnem do auta a za 10 minut som s rodinou. Tak to neriesim. Niektori ludia z rodnej zeme nepojdu ani za nic 😀 a nutit ho nebudem. Nasla som sposob aby mi situacia neprekazala. Po veceroch sme aj tak doma s detmi takze nemam problem.

melonik7
12. sep 2016

@macus30 a do dediny - kam detičky chodia do škôlky by nebolo fajn sa presťahovať? deti by to mali úplne super čo sa týka škôlky a ty k rodine tých 5 km

dominika6
12. sep 2016

@macus30 ked sa jedná o deti,mali by ste bývať bližšie tam,kde budú chodiť do školy,lebo škôlky je len 2r. ale škola na 9r.,čiže on nemže deti trápiť vstávať celý život o 5:30 kvôli veličenstvu...
proste nie..deti budú chcieť mať kamarátov,oslavy,spolužiakov,krúžky..atd atd...či budú ako otrhnuté z reality a sedieť celý život doma na dvore a čučať do lesa? 🙂
ak je možnosť ísť bližšie,nieje dôvod to hádzať na tvoju rodinu...ved nemusíte byť s nimi v kontakte ani ich mať na návšteve každú sobotu..

macus30
autor
12. sep 2016

Ved o tomto hovorim, ze on nema problem s mojou rodinou, kde byvame teraz odtialto nepochadzam ani ja ani on, svojich rodicov navštevuje obcas, sem moc nechodia, ved o tomto hovorim ze tu nieje ani skolka ani skola, ani posta, az vo vedlajsej dedine, keby sme mali dve auta ok ale on rano odchadza.. Presne deti budu mat kamosov aj vsetko uplne mimo domu.. Dakujem kazdopadne za vsetky nazory! 😃

celasapremenim
12. sep 2016

@macus30 a keby si mu slubila, ze nebudu casto chodit vasi ku vam, ak sa prestahujete, ze je v tvojich silach, ak je, to zariadit? mozno ma obavy, ze kazdu chvilu tam pridu

macus30
autor
12. sep 2016

Ja som mu to povedala aj som mu to slubila, proste on ma hned odbije.. Preto aom napisala sem ako by ate to riesili?? Ja len viem ze tu zit nechcem viem ze my dvaja sa musime. Dohodnut, nejaky kompromis atd ale on nechce ani pocut....

maslenka47
12. sep 2016

@macus30 prepac, ale tiez by som nechcela byvat v jednej dedine so svokrovcami ani s mojimi rodicmi. Ani s jednymi nemame konflikt, ale napriek tomu by mi to bolo neprijemne.

Navyse, mas divnu predstavu o slove kompromis. Neznamena, ze "nebudem spokojna, kym neustupis a neurobis, co chcem ja". Ak chcete kompromis, prestahujte sa niekam uplne inam - kde to bude vyhovovat OBOM. Skolka, kam ti teraz chodia decka urcite nie je jedina na svete.

missdiva
12. sep 2016

@macus30 podla mna je to od neho riadne bezohladne nakolko mate len jedno auto a vzdy si ho berie rano on. Ako sa mas niekam dostat ty s dietatom 🙄 ?
Ja by som mu povedala, ze suhlasim s tym, ze sa nebudeme stahovat pokial necha auto tebe (nech je aj z tvojej strany kompromis). Ale ked ich budes rano i pooobede vozit zo/do prace/skolky bude ta to stat dost casu i nafty (s tym si ale musela ratat ked ste sli dalej od mesta)...
Neviem ake su vase financne moznosti, nad dvoma autami ste nepremyslali?
Pokial by na toto nepristupil a naozaj sa o tom odmieta uplne bavit a je mu jedno, ze tam trpis tak by som sa skratka zbalila a odisla by som (samozrejme aj s detmi). Takto vztah nefunguje, ze on je cely den prec a teba necha zavretu na mieste kde sa to jemu najviac hodi. Ine by bolo keby bol on s dietatom doma a ty v praci, ale kedze ty travis v dome 100% svojho casu je fer aby sa prisposobil miestu kde sa ty citis lepsie... To je predsa uplne normalne.

permanentka
12. sep 2016

tiez si myslim ze kompromis nie je to ze bude suhlasit s tym co ty chces, kompromis je ani to ani to ale nieco ine. podla mna sa trosku obava toho ze ked sa pristahujete blizko tvojej rodiny tak kontakt bude castejsi (co je normalne ked ste tak blizko), deti tam budu stale, vy tiez castejsie navstevy,...to je akoby ste sa mali prestahovat hned vedla jeho rodicov, tiez by ti to bolo podla mna neprijemne...neviem, tiez si myslim ze uplne ina dedina by tiez bola riesenie 🙂

mickao
12. sep 2016

@macus30 ja mam ten isty problem ako ty. Tiez tu nechcem byvat a muz o tom nechce ani pocut. Hned zahovara, alebo mlci. Ani obraz ani zvuk. My tu mame len skolku a do ZS budeme musiet s malym dpchadzat. To vsak nie je jediny dovod. Jemu tu je dobre, lebo tu ma rodinu, ktora vsak mna nikdy neprijala.

macus30
autor
12. sep 2016

@permanentka ja viem co znamena kompromis, nie som dilini ale nechce sa ani nikam inam prestahovat, nechce sa stahovat inde, ja si teda myslim ze ked sme partnermi kazdy musi niečo obetovat...

standusina
12. sep 2016

@macus30 ano tak by to malo vo vztahu byt a kazdy by mal vedel nieco obetovat. Bez toho vztah nikdy fungovat nebude

missdiva
12. sep 2016

@mickao
@macus30
Nikto vam nedokaze poradit co plati na vasich manzelov. Vsetko je o vzajomnej komunikacii...
1. Na zaciatok je dolezite povedat muzovi ake tazke je pre vas zit daleko od obcianskej vybavenosti bez auta s detmi.
2. Ked mu to poviete a nesuhlasi s odstahovanim navrhnite kompromis.
3. Ked s kompromisom nesuhlasi, povedzte mu aby navrhol kompromis on.

Predpokladam, ze prve tri body ste obe urobili. Co nasledovalo po stvrte?
Manzel na to vobec nic nepovie (aj ked mu o tom hovoris 2,5roka)? Len povie "nie" a je ticho?

4. Ja by som mu na taku ignoraciu asi povedala, ze pocitujem vazny komunikacny problem, ktory ma nuti zamysliet sa nad nasim vztahom.
Chapala by som ho, keby si mu to povedala vcera a on to potrebuje spracovat, zamysliet sa nad inymi moznostami ale aby si mu opakovala nieco takmer 3 roky bez toho aby sa vobec vyjadril, to nie je OK ☹ . Nechcem aby to vyznelo blbo (nepoznam tvojho manzela, takze nechcem sudit) ale z toho co si napisla mi to pride tak, ze vyuziva tvoju trpezlivost a menej asertivne jednanie a pocita s tym, ze ta raz prejde omielat stale dookola to iste, zvyknes si a nakoniec sa mu prisposobis.

alaguema
12. sep 2016

@macus30 a čo ti tu niekto poradí, ak on nechce?? Ja žasnem, čo všetko ľudia očakávajú od internetu. A tiež žasnem, čo to máte za chlapov, ktorí majú na háku vás aj vaše potreby a s ktorými sa naťahujte ako puberťáci o elementárnych veciach, ktoré ste mali mať vyjasnené dávno pred svadbou. Jeden nedaj sa, druhý neboj sa a poďme si robiť rodinku a potom sa nejak možno dohodneme. Ty chceš do vedľajšej dediny, on ani za nič, ty inde ako tam nie a on zas len tam, kde ste. Úžasné. Čo s tým? Dospejte, ľudia. A potom začnite komunikovať. Tu ti nikto nedá návod ako.

nela1979
12. sep 2016

možno by to vyriešilo druhe auto 🙂 teda ak financie povolia .....ja som si kúpila starsie auto a odvtedy si aj s deťmi robím tak ako to mne vyhovuje a nemusím sa mužovi prispôsobovať 🙂 j si nakúpim ,pobehám po lekároch atd. ....

marisha1982
12. sep 2016

skus sa dohodnut so svojou rodinou, napr. s rodicmi, ci by si nemohla u nich zostat na cca 2 tyzdne. odisla by som tam aj s tym najmladsim dietatom a jeho nechala na dome, nech teda sa stara a nosi do skolky a zo skolky tie dve starsie deticky. vyskusa si, ake to je, byt tak daleko od "civilizacie". mozno potom bude ochotny zacat normalne komunikovat o probleme. vsak vzdy sa mozte dohodnut na nejakej inej dedine, kde je obc. vybavenost, nemusi to byt zrovna ta tvoja rodna.

christina_petrikova
12. sep 2016

@marisha1982 a mozno aj nebude ochotny ani po tom a tym padom nastane v ich vztahu velky problem. Ja nerozumiem tomu preco chlapi su taki.. preco nemozu aspon raz pristupit na nieco..vr!

sasa1310
12. sep 2016

@macus30 myslím, že ti dal párny a dosť dôležitý a podstatný dôvod.

katarinamarkova
12. sep 2016

@macus30 môžem otázku?
- ako dlho bývate tam, kde bývate?
- to pred tým ako ste sa rozhodli mat spolu deti, rodinu, nikoho z vás nenapadlo, že raz tie deti pôjdu do škôlky, školy? či v momente keď ste spolu začali bývať ste na to obaja pozabudli?

ja za seba......manžela posadím na bus a deti vozím autom - na týždeň?? ďalší týždeň sa hodím na PN - auto hodím mechanikovi, niečo sa ,,pokazilo,, ja som fakt nevládna, deti musíš busom do škôlky pred prácou a po práci voziť ty busom :( .....aspoň na 3dni......pokiaľ sa postavím na nohy 🙂
do mesiaca ste presťahovaní.

macus30
autor
13. sep 2016

Takto ano povie mi ze sa mam zmieriť s tým ze on nikam nepojde... 15 km je skolka ale tam ich nezobrali bolo plno, nieje tu posta lekaren nic.. Je tu jedna ulica a to je vsetko..ja necakam ze to za mna niekto vyriesi, ale že mi niekto mozno poradi, akoby to ini riesili.. Deti starsie mu nenecham, ten stredny nerozprava nerozumie dobre, takze aj krici, a to manzel nevie riesit casto krat krikom, na najstarsieho je ako pes.. Ked sa zacneme rozpravat akoze ideme riešiť vzdy sa pohadame a uz sa potom mele mele mele...uz mi potom vykrikuje aku mam vychovu a pod. Ja nevravim ze ja som anjel, len nechapem logiku zmier sa s tym a hotovo.. Akoze toto mi pride sebecké...minule sme sa zhodli v tom co.mu hovorim uz min. Rok ze mame problem komunikácia a ze zijeme ako spolubyvajuci a po roku mi povie ze ano... A to tu nerozpytvavam ze nevie komu ma verit ci mne alebo rodičom co sa tyka konfliktu ktory som mala s nimi.. A ze mi nema preco verit... A kopec dalsich veci volala som ho do poradne a on ze nepotrebuje aby mu niekto rozpravaal co ma robit.. Snazim sa to dat dokopy nejaké 2 roky, 2,5 medzi nami uz som odisla 2 krat, prisiel prislubil veci a za dva tyzdne sme sa vratili tam kde sme boli..