Chcem odísť z práce, lebo to tam psychicky a fyzicky nezvládam

11. jún 2020

Dobrý deň žienky,
Začnem asi tým že som v stave rozhodovania ako ďalej a velmi ma to tazi.Vec je ta ze chcem odist z prace koli psych. A fyzicky to tam uz nezvladam.Problem je ze by som chcela robit v okolí,kde samozrejme nepride praca hned len tak.Samozrejme v sirsom okoli by sa nasla ale to nechcem.Problem je aj moj vek mam 28.5r. a teda chceli by sme s manzelom babatko ale nie momentalne hned kedze este prerabame a mame roboty okolo bytu.planovali sme o rok dva.Moj problem je zas ten ze ak by som si dala pohov do kludu z prace a bola na urade 4-6mesiacov a potom nastupila do prace musela by som odrobit dva roky a zas po 30ist na matersku som nechcela.Takze neviem ci mi moje zdravie dovoli pretrvavat v robote ktora ma niči uz dva roky. A uz som tam len tak tak..Neviem kam z konope a hadze ma to este to vacsich depresii.poradte 🙁

jankapepe
11. jún 2020

Prečo to chceš robiť opačne - najprv výpoveď potom hľadať novú prácu?? Veď normálne najskôr nájdi inú prácu,daj výpoveď a kedykoľvek môžeš ísť na materskú..... potom nemusíš riešiť.....2 roky v práci....stres a záťaž zo starej práce.....ani to či si nájdeš prácu v blízkom okolí.......

autor
11. jún 2020

@jankapepe lebo by som chcela pracu v okoli nablizku,lenze to tak mozem ratat ze mozno raz .Dalej by som nasla len by som musela cestovat hodinu

jankapepe
11. jún 2020

To že chceš prácu v blízkom okolí je dôvod na tvoj postup??

autor
11. jún 2020

@jankapepe to je tiež pravda

jankapepe
11. jún 2020

Pochopila som správne? :
chceš dať najprv výpoveď a potom hľadať novú prácu..... medzitým týmito prácami si aspoň pár mesiacov oddýchnuť na úrade práce.....práve preto budeš musieť odpracovať nejaký čas v novej práci aby si mala základ na materskú.......nová práca by mala byť nie ďaleko. ...
A dôvod prečo neísť na materskú hneď je že prerabate byt a máte s tým veľa práce.
?
Ak sa niekde mýlim oprav ma.

krasnysen
11. jún 2020

na nárok na materskú neni treba odrobiť u nového zamestnávateľa 2 roky, ale len 270dní, t.j. 9mesiacov

eliska13
11. jún 2020

Keď chces otehotnieť o rok zostala by som kde si a začala sa snažiť zostane Ti práca v okolí, budeš vedieť, keď otehotnies, že tých pár mesiacov už dobojujes a kým budeš doma možno sa tam situácia zmení a budeš riešiť potom

hankm
11. jún 2020

Teraz dochadzat nechces, nablizku s pracou ako hovoris je tazko. Co bude po materskej/materskych? Dochadzat uz vobec, lebo deti a praca nablizku? Mas pocit, ze sa to zasadne zmeni?

janeninka
12. jún 2020

Je toho na teba celkom dosť. Asi by som na tvojom mieste riesila aj tie depresie, môže to byť len vyčerpanie no aj nemusí.. Potom ťa všetko vyčerpáva ešte viac. Skus možno dovolenku 1 deň Každý druhý týždeň. Aj si oddychnes a poldna by si mohla riešiť hľadanie novej práci v okolí.

masha185
12. jún 2020

A keby si požiadala zamestnávateľa o preradenie? Neviem v akom odvetví pracuješ, ale možno potrebuješ len menšiu zmenu ..poprípade po práci si nájsť nejaký relax, ja pracujem napr. v kancelárii a mám toho na starosti fakt dosť...včera mi naložili toľko roboty a mám na to fakt málo času no klasika stres. Po práci som zašla na jogu a vieš čo, Všetky starosti ostali tam a dnes som v práci o niečo skorej odpočinutá a plná sily proste splniť úlohy 🙂
Ale ak chceš novú prácu tak by som po večeroch pozerala inzeráty na profesii a istp a možno motyka vystrelí, posielala by som životopisy kade tade a potom jedného dňa keby som si prácu našla, tak by som zamestnávateľovi poďakovala za spoluprácu a odišla. Ja som to tak aj spravila a už pol roka pracujem v novej firme 🙂 A vieš čo minulý rok som bola pol roka na podpore a teraz ako som nastúpila k novému zamestnávateľovi tak asi týždeň na to som zistila, že som tehotná 😅 Takže tiež musím robiť ešte nejaký čas a tajiť že som v tom aby mi materská vyšla...síce s odretými ušami ale vyjde :D ...a v novembri budem mať 28r.

evittam
12. jún 2020

Kto ti povedal ze po 4-6mesiacoch na podpore musis zase odrobiť 2roky aby si mala nárok na MD?! Hlavnou podmienkou nároku je mať aspon 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom.

evittam
12. jún 2020

@jankapepe No len ci nájde takú prácu kde potom na nu budu cakat 2mesiace.

evittam
12. jún 2020

@krasnysen Ani to nie je pravda. Nemusi odrobit 270dni.

sarinka2012
12. jún 2020

@krasnysen To nie je pravda, nepíšte niekomu mylne informácie, žena musí mať odrobených 270 dní z posledných 2 rokov pred pôrodom a je jedno u koľkých zamestnávatelov to bolo aj to kolko u nich pracovala