Chcem odísť od manžela, no nemám kam.

ticko
2. dec 2019

Ahojte keď chcete odist od manžela ale nemáte kam nemám rodinu nikoho tak ako to urobiť ísť pod most?

lula313
2. dec 2019

@ticko krízové centrum, ist do podnájmu, prenajat si izbu, najst podobnú sebe a spolu si niečo prenajat.. možno by si mohla popísať svoju situaciu, či máš deti, koľko majú rokov, či pracuješ a potom by si dostala lepsie rady

lujza123
2. dec 2019

@ticko toto je taky vykrik do tmy, ako ti môžme poradiť keď nenapíšeš ani základné info, či máš prácu, či sú tam deti, kde momentálne bývate, koľko financií máš k dispozícii
Ak si v situácii že by si mala byť bezdomovcom (čiže nemáš prácu, peniaze, žiadnych priateľov) tak vždy sú nocľahárne, stoja cca 1 euro za noc, pripadne sa dá zohnať napríklad záhradná chatka za po stráženie zahrady

Ak potrebuješ niekam na par dni vypadnúť zbal si spacak a nájdi nejakú turistickú utulňu v horách. Sú to otvorene chatky kde nájdeš posteľ aj piecku na drevo zdarma, pár dní tam môžeš ostať, porozmýšľať ako dalej

juliet86
2. dec 2019

poradna alexis. pomocobetiam.sk a podobne

katpizur
2. dec 2019

Toto cele si treba dobre rozmysliet, je to naliehave riesenie? Ako na tom si financne? Su moznosti, su krizove centra, len treba sa tam informovat, aby si vedela kde potom mozes ist aby si ozaj neostala len tak

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ticko
autor
2. dec 2019

@stvura haha zalesacka to ma fakt pobavilo no môj príbeh je nadlho a situácia sa zhoršuje a môj zdravotný stav tiež nieje najlepší

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karolinakr
2. dec 2019

Vy si robite srandu z Lujzy, ale ja uz som zazila situaciu, ze som nemala peniaze a nikoho, kto by mi pomohol, hoci som ja pomahala cely zivot a ani pre krestanov neni problem otocit sa ti zadkom, lebo oni maju svoje zasady, len neviem ake..
A bezdakov tu vidim dost, jedny spia pri poliklinike v krikoch, 2.na lavicke v parku uz asi 5 rokov, 3.tu predava Nota Bene- tak pre nich by bola chatka v tejto zime 5*hotelom

lujza123
2. dec 2019

Tak keď chce ísť pod most co jej na to povedať. Nedá sa normálne k veci poradiť keď je to "príbeh nadlho". Nepíše ci pracuje, nepracuje, koľko má k dispozícii peňazí, či býva v podnájme, spoločnom byte, či má alebo nemá deti, koľko má rokov. Mladá bezdetna 20 ročná žena má možnosti milión, 40 ročná žena s 5 timi deťmi na invalidnom dôchodku ich ma oveľa menej.

Vždy existuje nejaká cesta, len to si musí človek uvedomiť ze do sra*iek sa dostal väčšinou sám a sam sa z nich musí dostať aj von. Ale v prvom rade si musí uvedomiť ze keď nepopracuje sam na sebe zmena miesta mu nepomôže, lebo opakovaním tých istých chýb sa bude motať v rovnakých situáciách celý život.

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ticko
autor
2. dec 2019

@juliet86 ďakujem obrátim sa na nich

ticko
autor
2. dec 2019

@lula313 momentálne nepracujem som dlhodobo na PN deti sú dospelé nezaujíma ich to už lebo mali nanič detstvo a mňa obviňujú že som mala dávno odísť

lula313
2. dec 2019

@ticko tak potom máš vyhodu. Ak máš PN platenú, tak najlepšie si najst izbu, alebo ist na ubytovnu. Môj znamy má tam pri Riazanskej(jesen/zima nie je sezóna, takze tam nemá moc robosov, tak má relatívne volno), ako aj určite inde v Ba. Alebo potom krízové centra.. nárok na ID by si kvôli svojim zdravotným problémom nemala?

ticko
autor
2. dec 2019

@lula313 mám aj invalidný.. Dakujem za povzbudenie popozerám sa po nejakom ubytku

sidicek
3. dec 2019

Ach jaj, chudata deti, tie si museli zazit...

modrykoniicek
3. dec 2019

@ticko Skús sa opýtať aj na internátoch.Niektoré poskytujú ubytovanie aj neštudentom.

loldi2
4. dec 2019

Keď deti sú dospelé, tak to budeš mať o niečo jednoduchšie, kukni fakt nejaké ubytovania, aj pre robotníkov bývajú ubytovne, ktoré sú relatívne fajn cenovo a aj vybavené, aj krízové centrá, ale treba podľa mňa odísť čo najskôr