Chcem odísť od manžela, ale starší syn nechce ísť

ivka27123
17. sep 2014

ahojte baby.mám taký problem.Chcem odist od manžela s dvoma detmi 10 a 7r. chlapcami ale starši nechce odist dokonca ked som mu to chcela vysv sa rozpl a nadavl mi lebo muž mu deb..pov že chcem odist koly frajerovi čo nieje pravda a bojím sa že to na nom zanechá dost na psychike.Aj ked na druhej,ked zostanem budeme trpiet ešte viac a maly bude zle vychovany a nechcem aby bol z neho taky človek ako jeho otec.poradte mi čo mám robit už som s toho tak na nervy že ma žaludok bolí už len ked pride muž domov.Rad.sama a štastná ako s nim a neštastna a psych zrutena.

mimikas
17. sep 2014

co tak psycholog pre dieta?

ivka27123
autor
17. sep 2014

t som už skusila ale on toho moc nenahov

ivka27123
autor
17. sep 2014

@ivka27123 spravila som čo mi poradila

ivka27123
autor
17. sep 2014

@ivka27123 ale ked ten druhy podráža nohy tak to je velmi zle

digysa
17. sep 2014

@ivka27123 V statuse mas napisane, ze muz ta psychicky aj fyzicky tyra... Tvoj 10-rocny syn to nevidi? Ved on uz musi vediet rozoznat, co je zle a co je dobre...

Ja ked sa s muzom pohadam na nejakej veci, banalite a muz zvisi coilen trosku hlas, tak moja mala (6 rocna) hned povie muzovi- Tato, prestan kricat na moju mamu. To je moja mama, na nu nebudes kricat.

A to tu teraz pisem o beznej hadke, ktoru ma kazde manzelstvo. Neviem, si predstavit, ako by reagovali moje deti, keby na mna chcel polozit ruku.

Musis vysvetlit synovi, ze muz ti ublizuje. 10 rocny chlapec potrebuje mat tieto veci ujasnene.

hradnapani
17. sep 2014

@ivka27123 ale ty si dospela zena a ty musis urcovat smer, akym sa poberiete s detmi. toto naozaj nie je tema, kde moze dieta urcovat smer, to by sa vam mohlo skaredo vypomstit. Ak muz nahovoril synovi, ze chces odist kvoli frajerovi, tak mozes synovi jasne dokazat, ze to tak nie je a vysvetlit mu, ze ta zivot s nim nici a si nestastna.
Co poradila psychologicka? ak nepomohla jedna, chod za druhou! dieta toto musi mat spracovane a vediet pochopit pravdu.

diskutujuci
18. sep 2014

@ivka27123 ahoj záleží na dôvodoch prečo chceš odísť, ale ak sú podstatné a verím, že sú, inak by si nechcela do rizika sama s dvomi deťmiu, potom je názor 10 ročného dieťaťa dôležitý, ale nie najdôležitejší. On veľa veciam nerozumie, sama sa rozhodni a dieťa časom všetko samé pochopí

ivka27123
autor
18. sep 2014

Dakujem za kazdy vas nazor.odist chcem z vela dovodov.muz ma tie najh vlast ake chlap.moze mat.uraza,ponizuje osocuje klame je bez charakteru polozol ruku na mna raz a deti neboly doma ale spr by to utcite zas .a zacal pit po menej ale zacal.najh natom je ze dlhodoby stres spos ze mam ukrut bolesti brucha a nemam ziadnu energiu

diskutujuci
18. sep 2014

@ivka27123 áno choď od neho, držím ti palce a verím, že budeš šťastná či už sama alebo s novým priateľom...

pribinak
18. sep 2014

Baby vsetky ste strasne mudre, ale ako fyzicky donuti 10 rocneho chalana, ktory sa mozno v ocinkovi vidi odist? Nedonuti ho ani pobalit si veci? Ako? Navyse pri rozvode sa mozu pytat na jeho nazor a synak v pohodicke povie, ze zostane pri otcovi
Matku tyrat "moze" ale syna tyrat nemusi, oni dvaja voci sebe mozu mat dobry a funkcny vztah

Je pravda, ze jeho nazor je dolezity ale nie najdíezitejsie, ale toto je uz 10 rocny a nie 3 rocny, ktoremu spakujete veci a hracky a presvedcit ho zrejme nie je lahke
Navyse mozno chce zostat kvoli kamosom a skole ci kruzku, taketo dieta to moze vnimat aj tak, ze matka robi rodine hambu, obzvlast chlapec

sissmiss
18. sep 2014

@ivka27123 len jedno k tomu. Znama ma okolo 65 rokov, zije s manzelom ale oddelene, odkedy si nasiel milenku ked mali asi 30-35 rokov tak sa odcudzili a ona sice od neho neodisla, ale prezila popri nom ale vlastne bez neho. Hovorila mi ze ked boli decka male, chcela sa rozviest ale starsia jej povedala ze nie, ze nech to nerobi, kvoli nim. A teraz ked su deti dospele tak jej povedala ta ista dcera ze mala od neho odist vtedy, preco neodisla. Ked jej mama hovorila ze ale ved kvoli vam a ty sama si nechcela tak dcera ze ale kde, to nie je pravda, to by nikdy nepovedala a vycita jej dnes ze vtedy neodisla. V tomto by som asi na nazor 10.rocneho nepozerala. Ak by ma muz tyral. Psych.k dietatu a odchod. Nove pravidla, lepsie ako boli pri tyranovi. Aby chlapec mal istoty, ale pozitivne. A zamerat sa aj na mladsie dieta, lebo starsie sice reaguje navonok ale mladsie to moze tazsie prezivat vnutri. Dieta sa boji ze pride o istoty, nech su akekolvek, aj istoty u otca tyrana. Buducnost je neista. Budes sa musiet vzchopit ty a tie istoty im dat.

hradnapani
18. sep 2014

@pribinak ako? no urcite to nepojde ani lahko a ani rychlo. Zakladom je sebavedoma a rozhodnuta matka, ona musi byt ten "tahun" zmeny a musi byt pevna. Takze podporit a "navigovat" by ju mohol skuseny a dobry psycholog napriklad. Lebo ona bude potrebovat oporu a do velkej miery ju bude musiet najst sama v sebe. Takze obratit sa na poradcov v roznych krizovych centrach, aj tak sa da zacat. Pomaly dat najprv do poriadku seba a pracovat na tom, aby to spracoval aj chlapec. Bez pomoci zvonka to vsak bude len velmi tazke a mozno aj neuspesne, lebo desatrocne dieta uz dokaze celkom urputne bojovat za svoj nazor. Zakladom je teda pevna a vyrovnana matka, myslim si.
Urcite by nebolo vhodne, aby sa rovno teraz takato zrutena spakovala a odisla nasilu s detmi, pretoze si myslim, ze by bola natolko labilna, ze by bola schopna pod tlakom sa vratit. Najprv musi zosilniet ona.

hradnapani
18. sep 2014

@sissmiss tusim s nou zijeme v jednom dome 😉 nieco velmi podobne mame u susedov, ale v konecnom dosledku su okrem otca nestastni vsetci, o matke ani nehovorim a deti maju tolko problemov, ze az. Takmer po styridsiatke, motajuce sa zivotom, bez partnerov atd, smutny pohlad.

katarina644
18. sep 2014

@ivka27123 moja, odid kym mas nato odhodlanie. moja mama mala sancu pri nas, ked sme mali patnast rokov, trpeli sme vzdy vsetci pri tatkovi. a aj trpime. a mama s nim nakoniec zostala a lutuje, ze neodisla. teraz ziju ako ziju. mama pomaha mne, kedze mame deti s muzom a brat zatial bez deti.

sissmiss
18. sep 2014

@hradnapani tu jedno dieta je pomerne ok, rodina, deti...ale na vnucati sa ukazuju problemy zrejme kvoli zlemu vyberu partnera mamy. Druhe dieta psych.problemy uz zavaznejsie, na liekoch ☹ Tazko povedat ci to moze suvisiet s tym ze matka zila zivot ktory nechcela, bola frustrovana... Ale ja si myslim ze to zrejme suvisi

pribinak
18. sep 2014

@hradnapani takze 1. rada by mala byt, aby ona sama najskor sla k psychologicke, prip. psychiatricke, lebo v takomto stave nad synom "nezvitazi" , ale realne treba ratat aj s tym, ze syn aj tak zostane s otcom v striedavke a casom sam prehodnoti situaciu

hradnapani
18. sep 2014

@sissmiss myslim, ze ciastocne to isto suvisi, ved rodina dava zaklad, v dobrom i zlom. Aj tu je jedno z troch deti dlhodobo na liekoch (asi uz celozivotne) kvoli psychickemu ochoreniu ☹

hradnapani
18. sep 2014

@pribinak ano! ja som to nejako brala uz automaticky, tym ze je dospela zena (ze teda ona by mala byt v prvom rade s tym vyrovnana) a ze chodia k tej psychologicke. Ale mas pravdu, nenapisala som to takto jasne, ale stojim si za tymto nazorom. Osobne, mam pocit, ze psychologicka, ktora v tomto pripade neriesi matku na prvom mieste, ale dieta, nie je az taka dobra.

ivett1
18. sep 2014

@ivka27123 10 ročný by mal už chápať veci a súvislosti (keď to porovnávam s našimi dvoma deťmi 6 a 8 rokov...) ... treba mu to vysvetliť ... aj niekoľko krát, ak sa tomu bráni...možno má strach z rozchodu rodičov a možno si urobila chybu, že si také správanie svojho muža dobre kryla, keď si to vlastné dieťa nevšimlo ...stáva sa to ... ak máš kam ísť a máš to všetko vybavené, tak by som skrátka zbalila deti a odišla ... synovi by som vysvetlila, že sa s otcom môže stretávať, keď bude chcieť ... a musíš si nájsť nejakú osobu - blízku, ktorá ti pomôže - ktorej sa môžeš vyrozprávať a podporí ťa ... rodičia, kamarátka, súrodenci ... (je smutné, že najbližší sa dozvedia o tom , že nemáš dobré manželstvo ako poslední...)

jaluma1986
23. nov 2018

@digysa toto iste mám aj ja moje deti videli všetko bytku urážanie a ponižovanie a ajtak držia z otcom chcem sa rozviesť a deti mi povedali že chcú byt z tatom a neviem sko dalej s tym

jaluma1986
24. nov 2018

@digysa takýto istí problém mám aj ja z mojim starším synom tiež sa robí že nič nevidí ako sa kumne môj muž správa ako má depra a ničí a bije a ajtak stojí pri ňom a ešte mi povedal on má u tata vzor lebo on sa mu venuje viac než ja a to tak že chodí s nim cvicit