Chceli ste, aby sa váš muž vzdal kariéry kvôli rodine?

18. sep 2021

Moj muz ma 2 prace, jedna z toho je aj dlhe roky vydrete hobby, kde sa vypracoval. Cez tyzden pracuje ako vacsina ludi a potom ta druha praca berie vikendy, nie kazdy, ale bud piatok vecer, alebo celú sobotu, niekedy aj cez tyzden, vtedy berie volno z tej prvej prace. Financne nam to pomoze, ale nedokazeme popri muzovom nastaveni mat normalny zivot. Vikend, pohodu, alebo aj bezne povinnosti, vzdy vsetko odkladame, potom dobiehame, rychlo, nabehu, cas. Ked nas niekto cez vikend niekam vola, najprv musim zistit, co ma vtedy muz a aj tak idem vzdy sama s detmi. V domacnosti maka, pomaha, aby som nenamietala, ale je mi jasne, ze je toho na neho vela, co si neprizna. Je pracovity, ale je okolo neho zhon, nervozita, s mnohymi vecami sa borim sama, kym je prec. Riesim to uz roky, skusala som sa dohodnut o pocte tych dni, co berie rodine, ale nevie to ustriehnut. Som coraz viac zufala a nespokojna. Chcem mat volne vikendy, ist s detmi niekam na druhej strane viem, ze financne nam to pomaha, a pre neho aj vela znamena. Proste to zacina byt nezlucitelne s rodinou. Tym, ze to neriesil, kym som davala priestor ma nuti, aby som mu dala na vyber,.....
Inak, najhorsie je, ze ked uz mame volne dni, nakopene veci treba riesit a len sa hadame.... Zmenil vas partner takuto zadadnu vec kvoli rodine? treba to urobit razne a bez kompromisov, alebo ako?
Financne by sme to prezili aj s jeho 1 zamestnanim

pribinak
18. sep 2021

Možno by pomohlo diskusii keby si bola viac kontaktná

autor
18. sep 2021

@pribinak ako to myslis prosim?

pribinak
18. sep 2021

O akú prácu sa jedna cez víkend

autor
18. sep 2021

@pribinak aha, asi si myslela konkretna, manzel je somelier, cize chodi na akcie, predvadzat vino, vecer, vikend, ako ho firmy zavolaju

lucka_ke
18. sep 2021

nemôže ubrať z tej práce ce týždeň? kratší úväzok? ak na tom pracoval roky ozaj by si chcela aby sa toho vzdal? deti vám vyrastú rozutekajú sa po svete... víkendy si môžeš s deťmi robiť aj bez neho, veľa rodín to tak má

autor
18. sep 2021

@lucka_ke a ty si to zazila? da sa to obcas, obcas je to aj fajn.... ale pomaly sa tu nevidime a zmysel tohto zhonu mi potom unika. Raz budu deti velke.... ale teraz su male. Ano, mrzelo by ma, keby o to prisiel, ale na kompromisy nepristupil, staaale si ide svoje. Neviem, ci si to viete zienky predstavit, v piatok vecer vyflusnuta z prace, ubehana vediet, ze vikend zase kolotoc, lebo muz je prec. Aj my ako par si nemame kedy budovat vztah

chatte007
18. sep 2021

@lucka_ke Ved to, deti vyrastu, rozutekaju sa a oni zistia, ze si nemaju co povedat, ze cele roky nezili spolu, ale kazdy svoje. Muz si mozno uvedomi, ze si deti ani nestihol uzit. Podla mojho nazoru nic nie je viac ako cas s rodinou. Aspon kym su deti mensie a potom neskor by sa mozno mohol k tej praci - hobby vratit. To, ze vela rodin to tak ma, neznamena, ze je to aj dobre.

Autorka, chapem ta. Brala si si predsa svojho muza za manzela, chces byt aj s nim, spolu ako rodina. Mne by toto velmi chybalo. Bohuzial nemam ziadnu zarucenu radu, jedine velmi hlboky rozhovor. Dat deti niekam na jeden den a sami dvaja sa na tuto temu poriadne, v klude, bez hadok porozpravat.

lucka_ke
18. sep 2021

áno zažila, môj muž má dve práce plus podnikanie
čítala si aj prvú vetu môjho príspevku?

lucka_ke
18. sep 2021

ja napríklad viem, že môj muž keby som ho donútila vzdať sa svojej práce by bol ako lev v klietke, bol by nahnevaný a frustrovaný a časom by si aj tak našiel niečo iné, nič by som tým nedosiahla... ty si svojho poznáš najlepšie, vieš či ti to za to stojí

terezka1947
18. sep 2021

Možno by ste si mali obaja sadnúť a otvorene si povedať,čo od života chcete.
Dospelý človek si už musí vedieť utriedit priority.
A peniaze nie sú v živote všetko.

bagre
18. sep 2021

tak ale potom nie sú problém 2 práce, ale že muž je baran a ide si len svoje.
Všetkému rozumiem, čo píšeš, a máš dobré dôvody... ale dohodnúť sa musíte vy 2 a ak on nechce... koníčkovú prácu by som mu nebrala úplne, to by nebolo ani fér, a ani by to v konečnom dôsledku nebolo dobre, ale ako rodina takto fungovať je ťažké a on by mal vymyslieť model AKO to spraviť aby bol aj vlk sýty aj ovca celá.

autor
18. sep 2021

@lucka_ke ano, citala a vobec som monou otazkou ci si to zazila nemyslela, ze o tom nic nevirs... prave naopak ma zaujima, ze ak to niekto zazil, ako sa to utriaslo. Ta prva praca nas zivi, tam sa uvazok skratit neda, proste je potrebny 8 hodin denne

autor
18. sep 2021

@bagre ano, som vzdy naklonema tomu, aby mal tu druhu pracu, ale z acne zredukovanu a aby on prisiel s tym kompromisom... aj debaty vazne sme malu, on sa nevie pohnut z miesta a nieco urobit

mogaa
18. sep 2021

Ono aj keby sa vzdal druhej práce- čo je jeho hobby, si si istá že časom by ti to nevyčítal? nie každý chlap robí niečo čo má rád, čo ho baví a k tomu ešte nosí peniaze.....rovnako by mohol každú sobotu a nedeľu chodiť s kamarátmi na futbal a potom na pivo....priority si musí určiť každý sám, ak sa vynútia, nikdy to nebude dobré...

autor
18. sep 2021

@terezka1947 ano, vnimam to takto, a aj ako pise
@chatte007 to, ze vela rodin tak zije dava mojmu muzovi pocit, ze takto je to ok, ale nie pre mna.....

tianna
18. sep 2021

No ja by som to nechala tak.. Čo vlastne viac chceš? Doma píšeš že pomáha, žiť máte zrejme tiež z čoho. Zvládli by ste to podľa teba aj s jedným platom ale čo ak nie?.. Vieš radšej keď je menej doma a máte relatívnu pohodu ako mať chlapa doma pol dna každý deň plus celý víkend a nemať pomaly čo do úst (pár takých rodín v okolí máme).

lucka_ke
18. sep 2021

moje kamošky majú mužov vášnivých motorkárov, rybárov, aj môj má kopec záľub a víkendy väčšinou je na nejakých akciách, nie každý muž chce stráviť víkend na prechádzke v parku alebo v ZOO... musíte si dohodnúť pevné pravidlá že napr. 2 víkendy v mesiaci bude len s vami a urobíte si program s deťmi a dva víkendy si urobí víkend po svojom, proste máš muža, ktorý nie je čisto rodinný typ a keď nebude someliér bude niečo iné

lucilaines
18. sep 2021

No ja napriklad vobec nesuhlasim s tym, ze je to ok a neber mu jeho hobby. A co tvoje hobby, teba sa niekto pytal, vi by si si nahodou nechcela celu sobotu citat knizku, strikovat ponozky alebo ist na jogu? Ano, on tym zaraba peniaze, teraz. Ale preco zaraba? Lebo mal od teba moznost a priestor sa tomu venovat natolko, ze je v tom dobry. Deti su vase spolocne, obaja pracujete, obaja by ste im mali venovat rovnako casu. Za to, ze on sa doteraz mohol venovat svojmu hobby tolkoto a ty si potiahla rodinu by ti mal byt vdacny. Ak by si si ty postavila hlavu, ze sa chces tiez niecomu takto venovat, tak by ste nedosli nikam. A to si len ty, tvoj cas, tvoje odreagovanie, na ktore nemas sancu. Nehovorim o spolocnom case rodinou. Takze za mna, mas pravdu a teda mne by to velmi vadilo. Na druhej strane co mozes spravit, ak on nechce robit nic? Vyhrazat sa mu, hadat sa dokola? Ked nic nespravi tak co, rozvediessa? Ak je inak dobry manzel a otec, tak to by bola samozrejme hlupost. Takze jedine co, bud sa mozete dokola hadat alebo mudrejsi ustupi, v tomto pripade ty a akceptovat to ako fakt, ktory nezmenis. Ja by som na to isla asi nejakou konkretnou dohodou v style, ze ok akceptujem a uz sa o tom nebudeme hadat, nebudes o tom viac odo mna pocut, ale budes dodrziavat tieto pravidla- minimalne jeden vikend v mesiaci pre rodinu, jeden vecer v tyzdni pre mna a ty vybavis deti. Alebo take nieco. Ak nie, ok rozvadzat sa nebudeme, ale budem nestastna, podrazdena, budeme sa hadat stale, stekat po sebe a tento kolotoc nikdy neskonci. To snad nechce nikto

bosorka2302
18. sep 2021

po mne to chcel prvy manzel a uz je exmanzel. Som karieristka a vedel to od zaciatku, vdaka tomu sme sa mali dobre. Kazdu volnu chvilku som sa snazila venovat aj rodine no predstava mojho rodinneho zivota od jeho bola odlisna. Ja neznasam ked mam volny vikend( raz za cas je to fajn) ale kazdy vikend nic nerobit behat po vyletoch? no nic pre mna. Terajsi partner to chape a ocenuje moju snahu. Ja na oplatku v sobotu si najdem 4hodiny cas na vylet, ale doobedu musim aj pracovat aj ked z domu. Prip sa vzdelavat, webinare a pod. Kazdy den si najdem cas na deti a partnera no neviem si predstavit byt kazdy vikend len tak doma a nic nerobit. My sme sa dohodli ze raz za 3 mes si urobim volno cely vikend. A je to fajn taky relax, len nie casto. Pre mna rodinny zivot znamena ze mozem sa vzdelavat, robit to co ma bavi ( hobby a volny cas pre mna) a ano aj rodina, len nieje prvorada. SNazila som sa to menit na materskej ked som bola pol roka ze len doma a rodinaa, no upadala som skor do depresii. Nie som proste rodinny typ. Trosku pohlad z druhej strany. Partnera si vazim prave vdaka tomu ze mi nebrani v kariere a tak sme si nastavili pravidla fungovania zatial nam to vyhovuje obom

autor
18. sep 2021

@mogaa
@lucka_ke
@tianna ved pisem, ze chcem byt s rodinou a mat vacsi pokoj, priestor a nie zodrateho muza, s ktorym sa len vystriedame pri detoch. Nema ani kamosov,lebo nema na nikoho cas. A vobec mi nepride fer, ze o aja pracujeme, ale na mone hobby mi neostane cas, lebo vkuse ma nieco on, co zaraba a to je prednejsie pred psychohygienou. Bol by najradsej, keby som nepracovala, bola k dispozicii ako zena doma.

tianna
18. sep 2021

To je potom ťažko.. Osobne si myslím že v pohode nebudete ani keby sa teda vzdal tej druhej práce.. Pretože to spraví z donútenia. Ono podľa mňa je tieto veci super mať odkomunikovane ešte na začiatku vzťahu lebo potom to vedie len k nepohode a konfliktom.. Ja som typ absolútne rodinne založený, teda kariéra ma vôbec neláka, odkedy sa narodil najstarší syn som doma (teda takmer 10 rokov), muž s tým nemá najmenší problém, od začiatku vedel že pre mňa je top priorita rodina. Držím palce nech si to nejak vyjasnite.

autor
18. sep 2021

@tianna dakujem ti. Nuz, nie vsetko sa da vyjasnit na zaciatku, veci do zivota pribudaju, odbudaju, menia sa a menia sa aj nazory. Inak som sa pozerala na situaciu, ked som mala 1 dieta a inak s 2mi detmi a pracou....

autor
18. sep 2021

@bosorka2302 zaujimave, pohlad z druhej strany.... a ako pises, o om vam to vyhovuje a to je kluc k tomuto...

autor
18. sep 2021

@lucilaines vystihla si to aj z mojej strany, ze priestor pre mna uz teda nijaky, stale len nieco vykryvam.... Rozhovoru sa nevyhneme, asi ich aj musi byt viac, ale sam vidi, ze cim viac je prec, tym viac je tu nepohoda, vycerpanie

asia83
18. sep 2021

Mám to rovnako. No ja to zmeniť nechcem. Raz za čas niekde ideme, mne to stačí. Pripravujem ho na letnú dovolenku, ešte sme za sedem rokov neboli, lebo to je pre neho strata času, ležať pri mori. No povedal, že keď budú deti väčšie, pôjdeme. Vy musíte byť proste kompatibilní. Ak nie ste, snažiť sa robiť kompromisy. Ak neviete, tak sa prispôsobiť. Ak ani to nejde, treba uvažovať nad krajným riešením. Mne nevadí, že je všetko na mne. Rada som doma, s deťmi. Upratovanie tiež v pohode, ak je doma, tak muž aj povysáva. No mne to naozaj takto vyhovuje. Dôležité je nájsť bod spokojnosti a nie stále niečo hľadať. To je diablovo pokušenie. 😉

mogaa
18. sep 2021

Jedine rozhovor a dohodnúť si pravidlá....napr.vždy v utorok a štvrtok o 18-tej bude doma s deťmion lebo ty ideš na hodinu cvičiť....ak nie cvičenie, 1 víkend v mesiaci strávi celý len s rodinou, čiže žiadna akcia prvý víkend v mesiaci, ten je vyhradený celý pre rodinu.....

kacena4
18. sep 2021

ahojko necitala som prispevky ale neuvadzujes miesto nutenua manzela aby obmedzil pracu ju obmedzit ty? budes mat viac casu na rodinu, deti, nebudes tak utahana z prace... ak vas muz dokaze uzivit aj touto cestou sada ist a sranivit si ze 1-2x do mesiaca pondete ako rodona spolu na vylet napr na cely den, myslim ze problem je v tom ze nems rezim kedze muz robi hocijako takmer 7dni v tyzdni drzim palceky nech najdete nejaky kompromis

zuvelyn
18. sep 2021

Som v šoku ako "nenáročné"su niektoré ženy. Stačia im mužove spermie, bankové konto a raz za rok dovolenka. Co to je za rodinný zivot kde muž 7 dni nie je doma? Lebo non-stop praca a hobby? Žiadny. Absolútne žiadny.
Autorka neviem ti pomôcť, ale úprimne mi ej ľúto trba aj detí. Nikdy by som na taky model fungovania nepristúpila. To môžem byt rovno slobodná matka. A ze nie každého muza bavi tráviť vikend na prechádzke alebo v zoo?! Ze ved vezmi deti a chod s nimi sama?? Wtf?! Ani mna to nebaví a radsej by som sedela niekde s drinkom na letnej terase, ale raz som rodinný život deti chcela tak to sakra robím. A rovnako aj ich otec. U mna by chlap čo dáva prednosť vsektemu možnému len nie je rodine mal veľmi jasný smer.

mogaa
18. sep 2021

@zuvelyn nič nie je len čierno - biele....záleží aj čo žena od muža chce, lebo nie každý chlap bude v pohode s tým že všetok volný čas strávi len a len s rodinou....samozrejme je nefér ak muž má svoje hobby ktorému venuje všetok svoj volný čas a žena nemá pre seba ani hodinu volna aby si mohla ísť zacvičiť alebo len tak ísť posedieť s kamoškou bez detí....akýkoľvek extrém nie je dobrý....ale veľa žien chce aby muž zarábal a zároveň bol aj doma.....

ajka0207
18. sep 2021

Ja som toto mužovi netolerovala, resp v medziach, keď chcel rodinu mal rátať s tým že to znamená aj "obete". Ako už ti radil niekto vyššie, tak ak sa dá nech obmedzí prácu cez týždeň. Inak sa budete hádať stále viac a viac, alebo si zvykneš na život bez neho. Ja som môjmu rovno povedala: mne nevadí že robíš nonstop a ja som sama na deti, ja to s nimi zvládam, ale zvykneme si žiť bez teba a tebe to bude ľúto a už to nepôjde zachrániť. A on sam uznal že je to tak.