Celý život mám nízke sebavedomie

27. sep 2022

Od mala , určite je tam problém. Neviem byť priebojný..mám muža a dve deti . S malým som na materskej no občas mávam také myšlienky veď nemám ani priateľov a určite si môžem za to sama . žijem pre rodinu ,chodím nakupovať starám sa doma a ani s mužovou rodinou nejak nevychádzam ..tiež mali problém somnou viem to a nejako som sa stiahla .
Myslíte že si nemám všímať absolútne nič ?

autor
27. sep 2022

Fakt mi nič nechýba len možno viac rozumu a neviem to zmeniť

gabika0825
27. sep 2022

Tak treba si v hlave najprv utriediť, čo to môže zaprícinovať. Keď pises od mala, nevieme čoho sa to týka, či si nespokojná so svojim vzhľadom, alebo sa ti za nieco keď si bola mala smiali deti v škole, alebo rodina ti niečo vyčítala, z čoho by mohlo vzniknúť že nemáš sebavedomie. Čiže toto si treba dať v hlave dokopy. Každopádne začala by som už len tým, že máš muža, máš deti, ak máte strechu nad hlavou, môžete si dovoliť deťom dopriať čo potrebuju a muž tá miluje, tak máš naozaj všetko. Ak si nespokojná so svojim vzhľadom, tak nie je problém to v dnešnej dobe upraviť popripade na tom pracovať (keď sa jedna o váhu). To, že tá nemusia jeho rodičia ti tak veľmi vadi? Pokial ti nejak nezasahujú do tvojej rodiny (ty,muž,deti) tak by som sa nad tým nezamyslala. Ak je tam nejaká príčina ktorej si si vedomá, prečo tá nemusia, tak sa to snaž nejak napraviť ak to je z tvojej strany. Ak z ich a nejde to si to s nimi vydiskutovať, tak by som to alo píšem ďalej neriesila. Každopádne držím palce

autor
27. sep 2022

@gabika0825 ďakujem💗

evlyb
27. sep 2022

Ahoj 😊
No podľa mňa sa na dobré čaká, že ako ani dobrý manžel ani mať deti nie je zadarmo, tak ani každý iný vzťah... Tiež som na tom podobne.. Tiež mám problém so sebaprijatim a keď mám ísť medzi väčší počet ľudí tak ma prepadne hrôza, viem sa prekonať a všetko, ale vždy mám pocit že má ľudia nemajú radi a nechcú ma, nepotrebujú ma vidieť...
Neviem či je to mojou introvertnou stránkou že veľa ľudí, zvyčajne keď som sa mala stretnúť s 1 kamoškou tak žiadny problém... Ale kamošky mám veľmi ďaleko.. a odkedy som mama, blízka kamoška sa so mnou prestala baviť 🤷 tak som zistila že to nebola kamoška...
Ale som pozitívna a verím že raz stretnem spriaznenú kamošku... Milujem muža,synčeka a čas s nimi ❤️ ale občas mi chýba také to babské kecanie u kávičky 🤦😅

ivangeline
27. sep 2022

A kde v tom je nizke sebavedomie? To je o niecom inom ako nevediet udrziavat vztahy alebo vobec nadvazovat kontakt. A ak ta to netrapi,tak..? Mozno si introvertna? Mozno viac komunikujes s rodinou? Nizke sebavedomie je..ked sa v myslienkach zhadzujes.. myslis,ze si nezasluzis viac..nechas nech po tebe sliapu iny...si za sluzku...a pod.

babydesire
27. sep 2022

To je skor depka.nez prejavy nizkeho sebavedomia..ale, slaby a zmateny opis aj tak

nika3136
27. sep 2022

Potrebujes to menit? Potrebujes sa niekomu pacit? Mat okolo seba partiu a ty byt stredobodom? Pytam sa realne vazne. Ak to tebe nevadi, ze takto zijes, zi si tak dalej 🙂 nemusi ta mat kazdy rad. Mozes mat len 1 skvelu kamosku, ktora nahradi 20 tych na nic. Ja som sice nikdy nebola introvert, ale odkedy sme sa prestahovali som radikalne zmenila zivot. V okoli sa s ludmi stretavam len obcas, sem-tam nejaka navsteva, inak mam rada svoje pokojne dni v kruhu rodiny. S kamoskami sa vacsinou stretavame von, ale len nahodne, spolocne kocikovanie nehrozi. A milujem to. Milujem svoj klud, svoje sukromie. Mozno ma aj niekto ohovara alebo nema rad 😃 uprimne ma to naozaj nezaujima a ani o tom neviem. Mam len zopar blizkych ludi, s ktorymi som v kontakte uz roky, sme v spojeni cez internet, cez volno orgaizujeme stretka, navstevy a tak podobne, ale to je s kazdou rodinkou max 2x do roka 🙂

izrasa
30. mar 2024

Byť sama sebou!!!
Páčiť sa sama sebe a prijať sa takú aká si aj s chybami. A to čo sa dá zmeniť zmeníš. A čo sa nedá zmeniť akceptuješ. A keď ťa niekto ohovára, tak je to jeho problém a nie tvoj.

Zmeniť pohľad sama na seba. Sebaláska a sebeúcta.Postaviť sa sama za seba. Uprednostniť seba samú. Mať na seba čas a priestor a rozmaznávať sa a starať sa o svoju pokožku tváre, vlasy.... relax, cvičenie...... hocijaké hobby. Mať sama so sebou vzťah. A o sebe hovoriť pekné slová ale aj pred ostatnými ľudmi. Aj keď urobíš chybu. Nikdy nehovor: ja som ale hlúpa. Som ale debil. Som tučná a škareda 🤚🤚🤚🤚🤚🤚🤚🤚🤚. Povie ty nieko si odvaha. A ty to neprijmeš. A neuraziš sa lebo nemáš dôvod.
Chodiť rovno a nehrbatiť sa........atď

Tiež mám nižšie sebavedomie ale robím triky a prekonávam strach. Nízke sebavedomie mi spôsobuje stres. V hlave sú stupídne hlúposti rodičov.