Čakám nechcené dieťa. Mám si ho nechať?

vivien11
6. okt 2010

Ahojte. Neviem ani ako skor zacat som v 5 tyzdni tehotenstva. Ja som rada vsetko by bolo krasne ale je tu to velke Ale . dieta by nemalo otca nakolko on uz svoju rodinu ma nie je zenaty ani nic ale ja som ako sa vravi len milenka. Viem dobre do coho som sla ale toto som necakala. vzdy som si vedela dat pozor a teraz hups. chcem si babo nechat ale otcovi dietata sa to bojim povedat lebo sa bojim jeho reakcie aby mi neublizil alebo nieco nespravil. zaroven vsetci ma tlacia do potratu aspon mam taky pocit znami rodina vsetci stale apeluju na to ze dieta nebude mat otca ale nikto si neuvdomuje ze mu mozem zobrat zivot. slzy sa mi vzdy pri pomysleni nato tisnu s oci. Niesom nejako zamozna a mam nejaky ten uver ale pracujem uz tri roky v jednej firme mam narok na matersku ale co potom po 37 tyzdnoch ako vyzijem s prispevku v tomto maju pravdu vsetci. viem ze keby mi on prispieval tak sa to da ale to by sa musel priznat a ja mam paranoje ze radsej by ma donutil dobrovolne alebo nie aby som o to prisla ako sa priznat. Mamicky a hlavne slobodne mamicky da sa to mam dat sancu babu ja ho chcem velmi. Ono nemoze zato ze som hlupa bola a ze som sa vobec zaplietla s takym muzom chcem mu dat sancu na zivot len mu ho chcem dat dobry a nato potrebujem tie sku...vene prachy ach joo...

alexandrah
6. okt 2010

ahoj, je to tazke ... najprv ma zarazilo, co to mas za chlapa, co ti je schopny ublizit?? preboha, ruky od neho prec, bud rada, ze neni si jeho manzelka!! po 2/ je to len a len tvoje rozhodnutie, aby si raz nelutovala, ze mozno nebudes moct mat babo ... ked uz pracujes, a tak, su aj slobodne mamicky, a nejak vyziju ... neni to med lizat ... keby si si nebola ista ty sama, tak kludne zvazuj interrupciu, ale ked ty chces to babo ... a je lepsie, ked dieta nebude mat otca, ako mat zleho otca!! ked sa mu to bojis povedat, povedz mu hned, ze od neho nic necakas, alebo ked viec, aka bude jeho reakcai, nepovedz mu nic, rozid sa s nim, a ostatne bude len tvoja vec ...hm, a peniaze , je ich veru malo, ale ked bude mat milujucu maminu, a zazemie ... po pol roku mozes ist napr. do prace, najat si niekoho, ak by bolo najhorsie, a skor by si mala viac penazi, ako len materska, inak, materka prveho pol roka neni tak malo ... to az po pol roku rodicovska ...a ak by uz babo bolo na svete, mozno pomoze aj rodina?? moc ti drzim palce!! ale ak to babatko ty chces, tak sa nenechaj od nikoho nakecat, nemas 18 nast rokov, a ziaden zivot za sebou ...nikto ti do toho nema co kecat, aj ked reci rodiny ta asi budu zranovat, ale to je docela bezne ... ze rodina reaguje blbo, aj ked je vsetko ok ... 🙂

danielkapo
6. okt 2010

@vivien11 ahoj, z tvojho prispevku citit, ze ty to male uz teraz chces....ver, ze vsetko sa da nejako vyriesit, aj ked teraz ti to pripada mozno neskutocne tazke az nerealne....ja som slobodna mamicka a ani na sekundu som nezapochybovala o tom, ci som sa rozhodla spravne...staci sa mi pozriet na dcerku a viem, ze to stalo a stoji za to 😉 ani moja "nema otca"...nie je ani zapisany v RL....ale ma mamku, ktora ju neskutocne miluje...a ktovie, mozno raz bude mat aj toho OTCA.. ozajstneho 🙂 Mne velmi pomohla a pomaha rodina a ak aj mas nejake pochybnosti, uvidis ako si napokon Tvoje malicke ziska starych rodicov atd 😉 vela sil zelam a najma nech je vsetko ok...a este, pokial uz teraz vobec uvazujes o tom, ze bio otec dietata by ti mohol nejako ublizit, resp.tvojmu babatku, asi by som cim skor prerusila akekolvek styky s nim...uz len to, ze ti to vobec v suvislosti s nim napadne, je podla mna hrozne...drz sa 🙂

barboragondova
6. okt 2010

@vivien11 V dohladnej dobe by sa mal schvalit zakon, podla ktoreho mamicka na materskej dovolenke, pokial sa rozhodne ist do prace a dat dietatko do jasliciek, stat bude prispievat na pobyt v jasliach do vysky 300 eur.
Prajem ti, aby si nasla v sebe dostatok sil dietatko donosit a vychovavat. Tento krok nikdy neolutujes.

gombocka
6. okt 2010

zdravim... vivien, peniaze nie su vsetko. Ano, doba je tazka a zvlast, ked este cakas babatko a si na neho sama. No ver mi, ze aj napriek tomu vies dat svojmu dietatku skvely a dobry zivot. Viem to, pretoze to vidim kazdy den - pracujem totiz v Krizovom centre, kde su ubytovane mamicky s detmi, ktore nemaju kde hlavu skonit, od ktorych sa rodina odvratila a co sa financii tyka, tak ich nemaju na rozdavanie. Vacsinou ziju len z davok, z materskej .... ale to, co na nich obdivujem je to, ze aj napriek situacii, v akej sa nachadzaju, dokazu svojim detom poskytnut krasne chvile a rozhodne aj dobry zivot. mozno nemaju vsetky super moderne veci, no za to maju milujucu matku, ktora sa o ne stara, venuje im kazdu volnu chvilku - a tie deti su stastne..... prave pri nich som pochopila, ze nie je vsetko o peniazoch. Ano, su v dnesnej dobre potrebne, ale nie nevyhnutne.
Pokial si rozhodnuta, Ty sama, vo svojom vnutri, ze to dietatko chces, tak sa riad svojimi pocitmi. Ozaj mozes neskor lutovat... A ked sa tak vezme, ak sa nahodou rozhodnes, ze to nezvladnes, je tu stale aj ina moznost, ako interupcia - adopcia. Preco brat zivot malemu drobatku, ktore nic nespravilo, za nic nemoze. Ale ma rovnako pravo na zivot a na to, aby sa narodilo. My sme to pravo tiez dostali, preco ho odobrat jemu?
prajem Ti vela sil, aby si to zvladla, aby si nasla odvahu a sla do toho.. a neboj, ked sa to malicke narodi a Tvoja rodina ho zbada, hned zmaknu a ani nebudes vediet ako a kedy a ti, co boli proti, ho zrazu budu najviac lubit 😉
drz sa 🙂

vivien11
autor
6. okt 2010

dakujem vam vsetkym za prispevky normalne ste ma rozplakali kokos este to ani nezacalo a uz aka som citliva. 🙂 vsetky mate pravdu je to moje a hlas srdca je silnejsi ako rozum a dolezitejsie je to male ako vsetky peniaze sveta. ked ho budem chciet tak urobim vsetko preto aby sa malo dobre. len ma stve ze moja rodina mi to neveri . a stale len negativa pocuvam. a pravdu niesom osemnastka mam 26 a zivota osm si uz uzila. :D:D:DD:D 🙂

marthuska
6. okt 2010

ahoj, no ak to bude dievcatko, resp je to jedno🙂) tak ti rovno nejake vecicky darujem🙂) hlavne nevrazdi prebohaziveho to malilinke stvorenie, az mi zle prislo, ked som citala, ze to zvazujes. uvedom si, kolko ludi NEMOZE mat babatko. takze klud, rozvahu, a nejako bude. yo? 🙂

vivien11
autor
6. okt 2010

hehe marthuska aka si zlata ja mam dokonca male sesterky pat rocnu a osem rocnu a u nich je kopec veci ale vsetko by pomohlo a aj keby bol chlapcek tak co ved uz dnes velky chlapi nosia ruzovu:D:D:DD: hlavne ze by malo co na seba...dakujem za slova fakt ma to upokojilo rozosmialo aj rozplakalo.

vivien11
autor
6. okt 2010

@gombocka
to fakt existuju aj taketo centra to som nevedela??? myslim ze ma rodina podpori ale pocit ze su aj taketo centra je super ...

alexandrah
6. okt 2010

@vivien11 - drzim ti moc palce, jasne, ze teraz budes citlivejsia, na vsetko, ale ak to babo chces, nenechaj sa odhovorit ... ako pise danielkapo - s tym chlapom asi fakt prerus styky ... bude ti lepsie ...tvoje dietatko bude mat od zaciatku milujucu rodinu, a je to lepsie, ako by sa napr. manzelia rozviedli, a trpia deti, takych je kopec ... osobne nemam rada frazy, ze peniaze nie su vsetko, to je snad kazdemu jasne ... a clovek nechce skoncit na ulici, a nemat ich je fakt tazke ... aj ked gombocku chapem, ked pracuje v krizovom centre, a urcite uz vselico videla. to ale nebude tvoj pripad, mas pracu, urcite bude dobre ... mala som kolegynu, co mala 16 rocnu dceru, a furt byvali v 1 izbovom byte ... a dobre im bolo!! 😀 a moze byt, ze pride drobec na svet, a "fotrovci" zmäknu!! aj mne sa to stalo ... nie ze by predtym nechceli, ale nejak im to bolo jedno, pritom som vydata, a vsetko .-.. a teraz riska miluju, jak slak!!! prinajhorsom pomozu kamaratky, nejake veci dostanes, a podobne, nie?? a ak ti neveria vasi?, no to zaboli, ale tvoj zivot uz nie su vasi, ale ty a to babo!! a cez toto bude svet hned krajsi!! sak oni uveria, ale na tom ti teraz nemusi zalezat!!! drz sa!!! 😎 budes mat toho NAJ NAJ partaka do zivota!!

vivien11
autor
6. okt 2010

@alexandrah
dakujem za slovicka berem si ich srdcu fakt po nom tuzim a myslim ze to zvladnem ak si ho necham tak preto ze ho uz i ked to je velke ako spendlikova hlavicka lubim a budem vediet ze prenho spravim do zivota vsetko nech to stoji co to stoji a co sa tyka jeho ...uvidime ...ved konieckoncou fakt mi nemalo bohvieakeho otca co ma milenky a ktovie kolko deti mu beha este po slovensku

alexandrah
6. okt 2010

@vivien11 - som rada, ak sme ta trosku povzbudili, mat dietatko je krasne, nadherne, uzasne, vidiet ho, ake je mile, ako sa smeje, ako sa na teba podoba, mas pocit, ze ho musis furt pusinkovat, a objimat, inak ti prasne srdiecko, vidiet ho, ako robi pokroky, ako lozi, ako mu zaziaria ocka, ked ta uvidi, a zvyskne od radosti, ako sa spolu neskutocne smejete, ako ta vola mama, mama, a pritom je este prcek!!! 😀 😀 😀

vivien11
autor
6. okt 2010

@alexandrah

pravdu mas :D:D rodicia neveria ze sa dokazem o nho postarat a tak proste celkovo ze ked sa zatnem tak to dokazem a pritom uz dva roky zijem uplne sama od nich v podnajme a viem sa postarat o seba .ale to je jedno ...je to presne tak ako si napisala to nie je uz o rodine ale o mne a o tom malom..:D

alexandrah
6. okt 2010

@vivien11 - ak si neveria, tak nech!! kasli na nich!! proste nebudes cely svoj zivot, aj zivot svojho dietata riadit podla nich!! cloveku je hned lepsie, ked sa osamostatni, ja som zdrhalaaaa .... neskor sa aj vztahy zlepsia ... sak uz neni si mala zaba, uz mas 26!!

zlatusik28
6. okt 2010

@vivien11 ahoj, ja síce slobodnou mamičkou nie som, ale poznám jednu, je dokonca mladšia ako ty. Frajer, keď to zistil, nechal ju. Trápila sa, ako ju bude vychovávať (teraz má 5 rôčkov), a teraz sa ide vydávať. Našla si lepšieho, ktorý ľúbi aj jej malú. A dokonca malej biolog.otca zapísala aj do rodného listu, keď sa nechce starať, tak nech platí. Ja by som to možno tomu tvojmu povedala a uvidíš ako bude reagovať, možno ťa prekvapí 🙂 A ak nie, kašli na ňho, bábetko si určite nechaj, a peniaze? boli a budú, máš rodinu, určite ťa podporia. Tak držím palce

latvia
6. okt 2010