Bývanie so svokrovcami

kacenkablazniva
5. aug 2016

S priatelom(teraz uz manzel) sme sa spoznali pred 3rokmi.Dva roky uz spolu byvame.Z toho dva mesiace ako manzelia.Byvame u svokrovcov.Nemozem na nich povedat ani jedno zle slovo,su to najlepsi svokrovci na svete.Lenze necitim sa tu ako doma.Proste byvame u svokrovcov a neni to nase,ani nikdy nebude.Chcela by som mat vlastne byvanie,maly domcek zo zahradkou a mat kludny zivot.Bohuzial nemame na to financie a vyzera to tak,ze tento stav ostane uz nastalo.Je nas tu vela ludi pokope,aj svagrovci s detmi tu byvaju a velakrat clovek tu nema ziadne sukromie.Neviem,nejak som tu nenasla svoje miesto.Mam sa s tymto stavom zmiernit alebo verit v zazrak,ze mozno raz sa nam podari osamostatnit sa?

lucka_ke
5. aug 2016

využite hypotéku pre mladých, určite sa treba osamostatniť, mať to svoje

moni244
5. aug 2016

@kacenkablazniva mate deti? Nie? Tak sa zdvihnut a zacat to riesit, najst inu pracu, zvysit si kvalifikaciu, robit nieco, aby ste odtial odisli a urcite teraz neriesit dieta

sissy27
5. aug 2016

@kacenkablazniva akože pre teba sú len dve možnosti - zmieriť sa s tým alebo zázrak? a čo tak dvihnúť zadok a pracovať na tom, aby ste mohli mať vlastné?? dokázali to iní, tak prečo by ste nemohli vy?
vôbec si neviem predstaviť, že by som sedela so založenými rukami a čakala na zázrak ako ty hovoríš... očividne tak sedia a čakajú aj švagrovci... neviem, koľko rokov majú svokrovci, ja tipujem, že na umretie ešte veľmi nebudú - takže to chceš takto fungovať až pomaly do dôchodku? a keď sa svokrovci pominú, tak sa naťahovať s rovnako zmýšľajúcimi švagrovcami o dedičstvo? no parádne vyhliadky teda...

tyelde
5. aug 2016

ja si tiež myslím, že zázraky sa nedejú, ale pokiaľ obaja máte zdravé ruky, tak to zvládnete bez problémov aj bez zázraku, len to chce trochu námahy...

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@moni244 Jedno dieta mame.S pracou je to v nasom okrese biedne.Sice odkladame z platu co sa len da setrime,ale na byvanie je to malo.A hypoteku nam nedaju kvoli veku.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@lucka_ke Hypoteku pre mladych nam uz nedaju,kvoli veku,to je iba do 35rokov.

alex49
5. aug 2016

môžete sa aj odsťahovať za prácou, nikto ťa nedrží ostať tam kde si

glorikarebeka
5. aug 2016

@kacenkablazniva vcera a dnes si riesila tehotenstvo a dnes byvanie???aj do podnajmu by som radsej isla akko byvat s kopou ludi alebo???ja si myslim,ze ti to aj vyhovuje dnesnej dobe si mlady ludia zadovazia byvanie a urcite ziadna NORMALNA baba by uz nesla byvat do domu kde je tolko ludi a to si tu vcera riesila tehotenstvo

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@sissy27 To som nepovedala,ze sedime doma zo zalozenymi rukami.Obaja pracujeme a snazime co najviac odkladat z vyplaty.Hypoteku nam uz nedaju,sme sa informovali a zo slovenskeho platu nasporit na byvanie,no neviem.A inac svokrovci su uz na dochodku.

sissy27
5. aug 2016

@kacenkablazniva z akého dôvodu vám UŽ nedajú hypotéku? máte nad 60 rokov alebo čo?

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@glorikarebeka Nevyhovuje mi to,preto sa to snazim riesit.Manzel do podnajmu nechce ist.A vela zien alebo mlade rodiny byvaju u svokrovcov,nie kazdy ma na vlastne byvanie.

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@sissy27 Nad 60 nie,ale nad 35 uz ano.

glorikarebeka
5. aug 2016

@kacenkablazniva tak treba ist zarobit peniazky,potom riesit deti

terezka1947
5. aug 2016

@kacenkablazniva ja ta chapem...je celkom normalne,ze sa "necitis doma"
ale vlastny priestor nie je vsetko...tak ako samostatnost ma svoje vyhody,ma ich aj spoluzitie sirsej rodiny
uz ty si zvaz,co chces raz....
skus si pozriet vyhody a nevyhody...porovnaj ich...kazdej zivot je iny
ak mas svokrovcov v pohode,je to velky bonus....ak sa na hypo necitite,tak ju neberte
naco sa trapit splacanim hypo a trpnut kazdy mesiac....mozno ked deti odrastu,pojdes do prace,opat sa situacia zmeni
zatial si uzivaj to,co mozes...aj mozno trosku tej pomoci zo strany svokrovcov

sissy27
5. aug 2016

@kacenkablazniva ako prepáč, teraz budem tvrdá... v 35 rokoch ste obaja mali mať dávno vyriešené vlastné bývanie - každý svoje... tri roky ste spolu- to ste v 32 rokoch sedeli každý mame pri sukni?? a teda ako pozerám tak tvoj muž dodnes??
Hypotéku stále dostať môžete, to, že vám ju zamietla jedna banka ešte nič neznamená... podstatný je príjem... a ak nemáte dostatočný príjem, tak s tým niečo robte... a ak všetky tvoje odpovede majú začínať "ale nedá sa lebo..." tak potom ozaj sa zmier so situáciou alebo čakaj na zázrak ( v tomto prípade odporúčam to zmierenie sa, lebo zázraky sa až tak veľmi nedejú..)

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@terezka1947 Preratala som vsetky vyhody aj nevyhody.A bolo by lepsie vlastne byvanie.Nechcem stale sa stresovat co je doma,ako vyriesit hadky atd.Manzel sa tu citi dobre,je spokojny a pokojny.To len ja nie.

glorikarebeka
5. aug 2016

@sissy27 pozri do forum temu od zakladatelky Po tom....a pochopis preco su tam kde su,ale uz mi neni do smiechu,ale do placu

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@sissy27 Ja som uz preskakala zopar podnajmov,no nikdy som nezarobila tolko penazi na vlastne.A muz to doteraz neriesil.Priklad keby sme zobrali hypoteku na 15percent tak to by sme ani nestihli splacat splatky.A byt vo vlastnom,ale s pocitom,ze sa budeme bat ci dokazeme fungovat financne je tiez o nicom.

terezka1947
5. aug 2016

@kacenkablazniva tak myslim,ze vela na vyber nemas...skus trosku zmenit postoj k sucastnemu byvaniu...nieco prepocut,nieco nevidiet...zbytocne si nenamyslat,nedomyslat...a cas ukaze

glorikarebeka
5. aug 2016

@kacenkablazniva tak tvoj muz potom neni chlap a je mu dobre u mamicky

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@glorikarebeka Tak sa na tom zabavaj,nech sa paci.Som si vsimla,ze ked niekto sem da otazku kopa ludi si z toho robi srandu a tato stranka uz neni o tom zeby niekto niekomu poradil.

glorikarebeka
5. aug 2016

@kacenkablazniva ale nehnevaj sa na mna vcera riesis deti ok a dnes byvanie no ja neviem mas ty dokoncenu zakladnu skolu?

natalym
5. aug 2016

A dneska o svokrách ide ............... 😀

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@glorikarebeka Priznavam bolo to zle rozhodnutie napisat sem o radu.Co uz.

sissy27
5. aug 2016

@glorikarebeka amen tma... naozaj tie dva riadky veľa vysvetľujú...
@kacenkablazniva muž to neriešil, lebo mu vyhovuje mamahotel... nebude to riešiť ani teraz, lebo stále mu to vyhovuje... netuším, o akej "hypotéke na 15%" píšeš, lebo úroky sa momentálne pohybujú okolo 2% ... neviem, v akej lokalite by ste chceli bývať, ale splátka hypotéky okolo 300€ mi nehovor, že nie je pre dve pracujúce osoby zvládnuteľná... ale to je jedno, keď nechápeš, ako je možné, že semeno z teba po styku vytečie, tak hypotéka je naozaj nad tvoje možnosti...

natalym
5. aug 2016

@kacenkablazniva Vždy existuje riešenie. Vždy. Riešením je aj zmierenie sa so situáciou.
My máme dve deti a máme nad 40 dsať rokov a ideme riešiť opäť bývanie, lebo o to čo máme sme prišli, teda ešte neprišli, ale v krátkom čase prídeme. Nelamentujeme. Tešíme sa, že sme zdraví, roboty sa nebojíme a vyriešime to znovu a znovu.

sissy27
5. aug 2016

@natalym staré ale stále aktuálne "kto chce - hľadá spôsoby, kto nechce - hľadá dôvody" ... 🙂

kacenkablazniva
autor
5. aug 2016

@sissy27 Pises,ze mu vyhovuje mamahotel,tak co mi poradis,nebodaj to,aby sme sa rozviedli?

lulu_2323
5. aug 2016

@kacenkablazniva prepac ale neda si nevsimnut tvoje otazky dospela zena ktora ma nad 35 rokov mozno uz do 40 a pyta sa taketo veci? Preboha bud mas nejaky problem alebo neviem..ste spolu 3 roky a co si ty robila do teraz co robil on? Preco nemate na hypoteku? Preco vo vasom veku nemate vlastne buvanie? Ak ty zarabas 400 ok ale muz sa ma snazit nech vycestuje a zaraba aby vas uzivil vo vasom veku sediet pri svokrovcoch ach jaj a dieta ratam ze mate male a este chcete dalsie? Rak ty zijes v rozpravke nemate vlastne byvanie miz zle zaraba ty na materskej asi a chces dalsie dieta? Brrr az ma mrazi vies co radsej dalej ver na zazraky..ja mam 22 s manzelom mame vlastne byvanie hypoteku ja som na materskej a on pekne robi snazi sa nie sme na nikoho odkazani a ani si to neviem predstavit a tiez sme mali moznost byvat u svokrovcov ale vybrali sme si tahsiu cestu co tak aj vy sa vo vasom veku konecne prebrat a chytit svoj zivot do vlastnych ruk mestske byty tie ti tiez nic nehovoria? Boze takto zit

sissy27
5. aug 2016

@kacenkablazniva snáď nemám ja prísť k vám a porozprávať sa s tvojim mužom o tom, o čom ste sa mali vy dvaja baviť ešte pred svadbou?? keď už tam budem, tak rovno aj bývanie vám nájdem a hypo vybavím 😝

zrejme si z PN - tam kúpiš 3-izbový byt za nejakých 60 tisíc... 100% hypo nedostaneš, ale ak by ste si brali 50tisíc hypo na 25 rokov, tak splátku budete mať okolo 200€ mesačne... toto dvaja dospelí pracujúci ľudia neutiahnu?? aj keby ste robili obaja za minimálku, tak sa to dá...
a aby som nezabudla, zvyšných 10 tisíc buď z vlastných zdrojov, spotrebák, pôžička od rodiny... to tiež nie je taká suma, aby sa nedala splácať spolu s hypo...