Bývanie so svokrou

lubica088
30. sep 2018

Ahojte, potrebujem si vypocut aj ine nazory, moj problem je v tom ze sa stahujeme zo zahranicia a pokym si nekupime / nepostavime svoje, budeme byvat so svokrovcami, co moze trvat 6 mesiacov ale aj 2 roky 🙈 dom je velmi velky, miesta budeme mat dost, my vlastnu velku spalnu, detsku, svoju kupelnu, ale predsa len nie je dvojgeneracny, kuchyna bude spolocna ako aj ostatne priestory.... prosto ja si to po tolkych rokoch samostatneho byvania neviem predstavit, muz je samozrejme v pohode, vsak on ide "domov", do svojho...
ja mam so svokrovcami dobry vztah, ale aj tak na toto moc nie som pripravena, nikoho tam nepoznam ach jo :-/ o podnajme muz nechce ani pocut, co je logicke, lebo byvat mame kde...
ja prosto neviem, mam strach z celej nastavajucej situacie, viem ze je to najlogickejsie riesenie nasej aktualnej situacie, ale prosto sa bojim ako to zvladnem :-/
PS. Muz bude cele dni pracovne z domu prec, cize budem u nich viac -menej sama s detmi :-/

evittam
30. sep 2018

@lubica088 Prečo to takto nepovieš mužovi? Ja by som chcela byvat samostatne. Ani svokrovci, ani rodicia. Ak na to nemate tak sa nesťahujte. Alebo najskôr postaviť a potom sa odsťahovat.

deti95060810
30. sep 2018

ak máte vzťahy so svokrovcami teraz v pohode, po nasťahovaní to už pravda byť nemusí ......😉
mm by som povedala že alebo ostaneme kde sme, alebo sa sťahujeme ale len do svojho resp. kde budeme sami - podnájom...🙄

eeffka
30. sep 2018

@lubica088 nuz bojis sa opravnene. Dobre vztahy mate lebo spolu nezijete. Radsej by som isla do maleho podnajmu.

pribinak
30. sep 2018

Nemôžete ist do podnájmu? Kym postavíte dom, tak v 2izbaku vydrzite. V podnájme, ale budete si pani sami sebe.

mirkakab
30. sep 2018

Keď vieš že to je dočasné, tak sa ukludňuj s tým, keď budeš bývať u svokry, treba sa riadiť jej pravidlami a "poslúchať" pre dobro v rodine. Myslím že to nieje až tak dlhý čas aby si nevydržala, asi bude treba zaťať zuby niekedy a dobre to bude, aj keď ten podnájom by bol lepšie voľba.

nivea777
30. sep 2018

My sme u svokrovcov uz rok a pol a v pohode a to mame len jednu izbu,kde sme traja .kúpeľňa,wc a kuchyna su spolocne.Ja som chcela ist do podnajmu ale muz nie a som veru aj rada lebo by sme zbytocne vyhadzovali peniaze za najom..takto si môžme odkladať peniaze na vlastne bývanie.

Mate moznost kupit si byt na hypo,preco o tom neuvazujete?

januska20
30. sep 2018

@lubica088 podľa mňa si skúste všetci sadnúť, dohodnúť nejaké pravidlá ,bavte sa normálne otvorene o všetkom.
Ver,že aj pre nich to bude narušenie ich súkromia, predsa keď bývali doteraz sami. A možno to bude celkom dobré ,keď ti napr. pomôžu s deťmi. Ja som susedka so svojimi rodičmi a poviem ti ,možno by mi svokra bola nápomocnejšia, čo sa týka detí. Ostala som tu pri nich,lebo mi ponúkli tento pozemok,ale mám pocit,že ich obťažujem keď im chcem dať na chvíľu dieťa.

zuzina316
30. sep 2018

My sme so svokrovcami byvali asi 2 roky, iba kuchyna bola spoločná. Kým sme postavili. Každý ma svoje " muchy" ale nebolo to nic strašné co sa nedalo zniesť. Nemusí to byť hneď pohroma bývať so svokrovcami.

laurazma
30. sep 2018

my sme na tom velmi podobne..po niekolkych rokoch byvania vo vlastnom sme sa pred casom prestahovali k svokrovcom...vyzera to tak, ze na obdobie 1 roka...so svokrou mame taky zvlastny vztah..netvrdim, ze sme na seba zle, ale ani sa nezboznujeme..skratka sa snazime tolerovat jedna druhu...tiez som si to najprv nevedela predstavit, ale prekvapivo to nie je az take zle ako som cakala :D ked nemame naladu, tak sa zavrieme do izby, alebo ideme niekam prec a ked chceme, tak si s nimi posedime...vsetko sa da zvladnut 🙂

gir
30. sep 2018

Ja som bývala 2 roky, pokiaľ sa stával dom. Pokiaľ nebudeš 14 hodín v dome tak pohoda. Ja som chodila do práce,po práci na stavbu, stále som si našla nejakú robotu a bolo. Večer sme prišli, niečo zjesť, osprchovať a spať. Nemali sme ešte deti, takže som nebola viazaná sedieť doma. Vedela som že je to dočasné,tak som to neriešila. Manžel ťa veľmi nepochopí,pre neho to nieje cudzie prostredie ale príde mi logické ak je dosť miesta, prečo platiť podnájom, radšej tie peniaze investovať do 🏠.

gir
30. sep 2018

Prepáč 24 hodín som chcela napísať.

eva8
30. sep 2018

pozri sa na to pozitívne - nikoho v zahraničí nepoznáš, tak aspoň svokrovccov budeš mať, aby si nebola úplne sama....

krepes
30. sep 2018

@lubica088 ked sme sa stahovali k svokrovcom tiez som mala obavy. Prisli sme sem na par mesiacov kym nedostaviame domcek, mame pen jednu izbu, ostatné je spolocné, uz sme tu stvrtý mesiac a poviem ti rátam uz dni kedy budeme opäť sami. 🙂 má to svoje výhody aj nevýhody, občas som na nervy a hnevajú ma, mame dobrý vztah ale poviem pravdu ani s vlastnou mamou by som už zit nechcela 🙂 a niekedy su situacie ked som rada, ze sme tu napr.teraz ked som chorá,je mi pod psa a svokra vzala maleho von nech si oddychnem. Ked to ma byt ozaj ako docasne riešenie, tak to zvladnes 🙂 si predstav ze by si tam musela zit cely zivot 🙂

pribinak
30. sep 2018

@eva8 Ehm, sťahujú sa zo zahraničia, nie do

terezka1947
30. sep 2018

No....v konecnom dosledku vam svokra robi milost,ze nemysite utracat na byvanie a vrazat do.domčeka,cize za toto by.ste jej mohli byt vdacni
Cize skus sa na to pozriet takto
Druha vec je tvoj strach,aj obavy....to by mala kazda nevesta
A verim,ze aj svokra sa boji toho isteho,co ty

eva8
30. sep 2018

@pribinak prehliadla som.

nika3136
30. sep 2018

Moji rodicia byvali so starymi rodicmi a katastrofa. My sme riesili byvanie a pre dobro oboch sme si zbalili kufre a odisli byvat sami do uplne ineho mesta. Aspon nam nie je vycitane, ze "v dome nema kto byvat a my si platime hypoteku". Urcite by som sa k svokrovcom nenastahovala a snazila sa najst riesenie, ako tam nebyt. Okrem toho drzat usta sa da tyzden , dva....ale co ak to budu naozaj tie 2 roky? Toto naozaj nie...

veronikasa
1. okt 2018

My sme sa nastahovali k svokrovcom do dvojizbového bytu na rok, vo veľmi veľkom dome to zvládnete. Tiez sme boli zvyknutý na vlastné bývanie, dcéra mala rok kedr sme zacali stavať a nechceli sme vyrážať peniaze do podnájmu. Dobré vzťahy nám to nepokazilo.

lujza123
3. okt 2018

Ja by som nesla do domu k ani k svokrovcom, ani k nasim. Mozno bezdetna keby sme cele dni prec ale byt s detmi zavreta v baraku s nejakou svokrou uff.
Tiez sme boli v situacii ze sa kupil stary dom a vyse roka trvala rekonstrukcia, byvali sme v podnajme. Ked nam skoncila zmluva a u nas na baraku to vyzeralo ze snad do mesiaca aj cosi to bude obyvatelne, sli sme do domu k mojej babicke - mali sme jednu izbu. Hrozne cosi, pritom moju babku mam fakt rada, strasne zlata osoba - ale v kombinacii s kazdodennou zvedavostou (kde ste boli, s kym ste boli, kam idete, kedy pridete), stareckou vasnou pre zberatelstvo haraburd a klasickou setrnostou (po 20 sekundach v sprche uz kopkala ze mam setrit vodu) sa to naozaj nedalo vydrzat.
Prace na dome sa samozrejme pretiahli este na 3 mesiace - a my sme takmer 2 mesiace byvali v stane na zahrade u nas na dome, sprcha bola zahradna hadica, zachod latrina... no stale lepsie taketo bojove podmienky ako babka, rodicia, svokrovci

titimata
4. okt 2018

Nesla by som isla som za nevestu a teraz sa to všetko ruca, nic nemozes povedať, urobiť len posluchat to co povie, nici nam vztah chodi do spalne ked tam nie sme strašne žiadne súkromie ale záleží aj od povahy svokry

sasa1310
5. okt 2018

@lubica088 a si si istá, že chce stavať vlastné? Len aby to nebolo na celý život.

tatranka4
21. dec 2018

Po pravde ja by do toho nesla byvam u svokry maju obrovsky dom ale gazdina je len jedna vzdy bude po jej ako moja drzala odstup talze človek nevedel aka je ale teraz to je zmija