Bývanie s rodičmi - problém pre mužov

6. jan 2024

Mam 30 r a 5 rocneho syna. Po 4 rokoch som spoznala muza, ktory je mi sympaticky. Boli sme spolu 6x na rande, volame si, piseme si. Mame dva spolocne konicky, takze casto riesime aj tie.

Ja som vsak nadobudla pocit, ze mu vadi moje byvanie s rodicmi. Dava mi take divne otazky, ze ci sa zmestime spolu s mamou do kuchyne, ci mame poradovnik na kupelnu, on si to nevie predstavit, lebo v dospelosti takto nikdy nebyval...

On ma vlastny byt, bola som uz u neho. Ja nechapem, preco mu to akoze vadi. To mam akoze vyhadzovat peniaze na podnajom?

kate211
6. jan 2024

Mne by to tiez vadilo. Dokazat sa postarat sam o seba je zakladna vlastnost, ktoru pozadujem.

hipuska
6. jan 2024

Možno ti chce len navrhnúť aby ste sa k nemu nastahovali.

beata_k
6. jan 2024

Mozno mu vadi, ze byvas vo svojej detskej izbe.

colsami
6. jan 2024

@kate211
Ved OK ale nevies ci autorka mala inu moznost byvania ked ostala sama s dietatom a mozno bez prijmu, nevies ci sa o rodicov netreba postarat a pod. (Hoci mam rovnaky nazor ako Ty, ak clovek nie je nuteny takto byvat z vaznych dovodov).

A poznamky by som neriesila. Ano niekomu to moze byt divne, ja by som tak tiez nikdy nebyvala ak to nie je nutne. No tak teraz tak byvas ak musis, o rok moze byt situacia ina. Preco mu to normalne nevysvetlis? (To je jedno ci tak byvat musis alebo chces, kazdeho vec, si povedzte a hotovo).

A inak, bud rada ze cca 30r chlap uz v dospelosti vzdy byval samostatne.

marsmykkok
6. jan 2024

Ta ešte keby si sama bez dieťaťa tak ok. Ale s dieťaťom to je vás fakt dosť a 2 domácnosti v podstate a 3 generácie pokope. Tiež by ma zaujímalo ako to máte s kuchyňou, potravinami, kúpeľňa ani nevravím, sme len dvaja a jedna nám je málo.

autor
6. jan 2024

@colsami No.. Povedala som mu, ze najmy su predrazene, tak takto usetrim aspon na najme. A s rodicmi mam super vztah. Netreba sa o nich este starat.

autor
6. jan 2024

@marsmykkok No vari mama alebo ja. Vacsinou sa dohodneme. Nasi sa umyvaju skoro rano a my so synom vecer. My sa v kupelni nestretavame.

muchacici
6. jan 2024

Ja osobne ako dospelá žena by som určite dobrovoľne nebývala s dieťaťom so svojimi rodičmi. Ak by mi to povedal potencionálny partner, riadne by som sa čudovala, či nie je schopný osamostatniť sa. Je to pohodlnosť, peniaze?? Ale predsa, dospelý človek má byť schopný samostatnosti, inak by mi blikali kontrolky a určite by som uvažovala o tom ako o prekážke v randení a plánovaní spoločnej budúcnosti

thoughtfulweirdo
6. jan 2024

Spýtala by som sa ho na rovinu, či to vidí ako prekážku a prečo. A zaujímala by ma jeho odpoveď nie len kvôli obsahu, ale hlavne to, ako priamo so mnou vie komunikovať, či vie, z čoho plynú jeho názory, či ich vie zdôvodniť, či je ochotný vidieť opačnú stranu argumentu... Skrátka je to skvelá príležitosť na predvedenie komunikačných zručností, ktoré sú základom každého, nielen romantického, vzťahu 🙂

autor
6. jan 2024

@muchacici Ale ja nemam problem po vzajomnom spoznani, casom s nim byvat alebo najst spolocny podnajom. Vo dvojici sa to tiahne lahsie.

kate211
6. jan 2024

A naco by isiel do podnajmu, ak ma vlastny byt? On to berie tak, ze teraz sa o teba staraju rodicia a potom bude musiet on. Syn ma 5 rokov, niesi na RD, asi chodis do prace a mas prijem. Alebo je tam ina prekazka? Naozaj neni dovod 'vyzierat' rodicov.

autor
6. jan 2024

@kate211 Chodim do prace, jasne. Ale tiahnut najom z jedneho platu si malokto moze dovolit. A s rodicmi nemam problem, my mame super vztah. Kupelku na sprchovanie/kupanie vyuzivame v rozdielnych casoch. Mama, otec a ja obedujeme v praci, syn v skolke. A kto vari cez vikend, tak to sa s mamou dohodneme. Tam neni ziadny problem v tomto smere.

kate211
6. jan 2024

No dobre. Ale ako planujes existovat do buducna? Budes u rodicov az kym si niekoho nenajdes? A potom s nim pojdes do podnajmu alebo k nemu do jeho bytu?

terezka1947
6. jan 2024

Nevidím nijaký problém,že bývaš so synom pri rodičoch,prečo byť nasilu samostatná,keď vieš ušetriť na nájme,či platbe hypotéky,či energiách,atď.
Veď keď raz s niekým budeš plánovať budúcnosť,napr.s týmto chlapom,tak normálne pôjdete do niečoho spoločného.

autor
6. jan 2024

@kate211 Bud pojdeme do podnajmu alebo si kupime spolocne byvanie na hypoteku.

kaktusik007
6. jan 2024

no - ja som velmi rada ze som ustala samostatne byvanie s detmi a ze som sa ako rozvedena nemusela k nim vratit.... Samostatnost je dolezita. Obhajujes, ze ti to vyhovuje, ale aky je realny dovod ze nemas so synom samostatne byvanie? Teda okrem tvojej pohodlnosti 🤷🏼‍♀️ Ono chvilu som randila s chlapom, co mal samostatny byt /rozumej mamicka tam mala dozivotne pravo/ a bol to des - ta samostatnost v rozhodovani tam proste realne naozaj nie he a je to citit a cloveku, co zije sam, to fakt moze vadit

autor
6. jan 2024

@terezka1947 Presne. Prave preto neviem, preco mu vadi, ze byvam u rodicov a pyta sa ma na rozne situace v dome s rodicmi, ktore mozu nastat.

autor
6. jan 2024

@kaktusik007 No on si byt kupil na hypoteku pred 8 rokmi.

kikus7
6. jan 2024

@kaktusik007 Veď napísala, že v budúcnosti s partnerom pôjde buď do podnájmu, alebo budú riešiť spoločné bývanie. Nevidím na tom nič zlé, nie každý si chce brať sám hneď hypo a zadlžovať sa až do dôchodku, ak nemusí a má inú možnosť.

mclissa
6. jan 2024

Ja mam 30, skoro 3 rocneho syna a s rodicmi by som nebyvala ani keby mam usetrit celu vyplatu. A to spolu vychadzame na 100%. Tiez si to neviem predstavit.

anjelicek26
6. jan 2024

Tie jeho podpichovacky su normalne sondovanie, ako to planujes do buducna... bohuzial pre vela partnerov je red flag byvanie u rodicov - neprestrihnuta pupocna snura, zasahovanie do zivota, nesamostatnost... logicky tvoje argumenty chapem, ale maly nema rok, ale 5 rokov, bolo by nacase sa posunut s detskej izby von...

kate211
6. jan 2024

Pokial uz ma on teraz byt na hypoteku, asi si nebude kupovat druhy.

A ja ti vysvetlim, preco mu to vadi: pozera sa do budcnosti, do podnajmu on pojde tazko, ked vlastne byvanie on ma. Jedine, ze by si isla k nemu alebo kupili spolocne byvanie, pricom on preda stary byt. On uz byt ma, ten preda a asi bude mat pekne peniaze (8 rokov plati hypoteku, zaklad, cena nehnutelnosti bude omnoho vacsia). Ked chces aby bol spolocny, kolko das ty? Zacnete spolu zit, vezmete sa, budete mat dieta, rozvediete sa. A teba bude kto zivit s dvoma detmi, ked sa nedokazes sama o seba postarat s jednym? Pojdes k rodicom? Ci cakas, ze ti necha byt?

kaktusik007
6. jan 2024

no ak on ma byt - aj ked na hypo, tahas za kratsi koniec.... kolko je tu takych zien co sa nastahovali k priatelovi a potom zrazu po rokoch bol ex a mali problem....

neodpovedala si mi preco zijes s rodicmi - preco si si nekupila byt aj ty.... je to ekonomicky nevyrovnany vztah a ano, treba komunikovat

autor
6. jan 2024

@kaktusik007 Do 23 som studovala Bc. Potom som dva roky pracovala, ale nastupny plat bol maly, tak som nestihla nasetrit na zaklad hypoteky. Potom som bola 3 roky na RD a teraz dva roky setrim, ale ide to pomaly s dietatom (caste OCRky...). Rodicia mi syna nepostrazia, ked je chory, lebo este pracuju.

ivik4
6. jan 2024

Ja plne chapem ked je s rodicmi slobodna matka s dietatom ktorej rodicia mozu s nim pomoct kedze pracovny cas v dnesnej dobe je záhul a zas ona pomoze im doma. Skor ma udivuju slobodny jedinci co vysia u mami a niesu niecim obmedzeny ako je napr. Starostlivost o dieta.

Mne by sa tieto sproste poznamky nepacili, ako sa poznam isto keby s tym neprestal , vystekla by som ci si niekedy skusil byt zodpovedny aj za dieta a vsetko tahat sam ale kedze ocividne nie,nech je ticho.
Fakt ma trapne poznamky ako 15rocny

kikus7
6. jan 2024

Práve takúto tému som riešila raz s kamarátom, ktorý tiež žil s rodičom, lebo sa oňho aj staral a to mal aj vlastnú firmu, čiže bez peňazí nebol a keď by stretol partnerku, mal v pláne si riešiť s ňou spoločné bývanie. Len nie všetci ľudia si chcú brať hneď hypotéku sami a pokiaľ majú inú možnosť, sporia si na vlastné bývanie, aby potom s tým svojim partnerom, ktorého spoznajú, to spoločné bývanie aj poriešili aj bez prípadnej hypotéky. A nesvedčí to nič o nesamostatnosti dotyčnej osoby či ekonomicky nevyrovnanom vzťahu, ako to tu mnohé prezentujete. Čo vy viete, či autorka nemá niečo našetrené na to bývanie?!

kristina2412
6. jan 2024

Všetko má svoje pre aj proti, predpokladám, že keď idete na rande, večeru , rodičia sa postarajú o syna. Ty môžeš v kľude odísť bez toho, aby si bola strese, dieťa je vo svojom prostredí ,nemusíš ho nikam prenášať..atď. Uvedomuje si, že ak by si bývala sama, syn bude súčasťou každého vášho stretnutia ? Je na to pripravený? Neviem, celkovo sa mi zdajú nemiestne tieto komentáre obzvlášť, keď ste sa 6 krát stretli...

zuzanka.zuzu
6. jan 2024

len by to tu bolo naopak 😂😂😂 lenivec, mamičkár, neschopný chlap, red flags by vliali ako v holandsku 🙈🙄😂 už ti to tu napísala @kate211 tak si to prečítaj ešte raz a keď nepochopíš, čítaj znova 😉

elia9
6. jan 2024

Ak je čo i len mala možnosť, tak bývajte sami ako rodina ♥️to myslím v dobrom..

autor
6. jan 2024

@kate211 Ale ja nemam problem platit cast hypoteky (nie celu). Vo dvojici sa to tiahne lepsie. Ja mam normalny oficialny prijem zo zamestnania. Nieco nasetrene samozrejme mam. Ale 10% z ceny trojizboveho bytu to neni.