Bývalý manžel bez môjho súhlasu potajme prenajíma náš spoločný byt

4. feb 2022

Ahojte žienky, chcela by som sa opýtať či máte nejakú skúsenosť, a teda či sa môžem nejako brániť. ...S exmanželom som rozvedená, on býva v našom spoločnom byte. Majetok zatiaľ nemáme vysporiadaný a ja som náhodne na internete našla ponuku bývania v našom spoločnom byte. Dokonca už má záujemcov, ja momentálne bývam stovky kilometrov od bytu. Čo robiť? Môžem na neho podať trestné oznámenie?

anjelicek26
4. feb 2022

Uprimne ved mu zavolaj... prenajme, prijem si podelite... Nejako by som to nehrotila, ked ty tam byvat nechces, nie? Ci trvas na predaji? Mozno ma novu priatelku a ide byvat k nej...

pribinak
4. feb 2022

Prečo to chceš takto riešiť? Čo tak dať si zisk na polovicu?

autor
4. feb 2022

@anjelicek26 nerozisli sme sa v najlepšom, určite sa nebude so mnou deliť...

autor
4. feb 2022

@anjelicek26 k "priateľke" asi ťažko... Má 15 rokov on 40

ckocka
4. feb 2022

Ak sa nebude chcieť deliť tak potom podáš TO.

gladys_07
4. feb 2022

On ma 40 a ona 15??!!?!!!! Jezisna matko 😳

anjelicek26
4. feb 2022

Ako vies, ze ma 15 (WTF) priatelku, ked zijes v zahranici? Kazdopadne - poziadaj ho pisomne o zaslanie najomnej zmluvy, bez suhlasu spolumajitela aj tak prenajimat nemoze... a delenie sumy s najmu s udajmi k uctu a terminami splatnosti...

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. feb 2022

@beata_k áno, je náš spoločný...

sparrows
4. feb 2022

15 ročnú čo? Wtf

autor
4. feb 2022

@anjelicek26 vek má uvedený na sociálnej sieti ....pochybujem, že nejakú nájomnú zmluvu má... Byť som o.i. našla aj na airbnb 😃 podnikateľ je z neho riadny... A ja som v rozpakoch

vevesh
4. feb 2022

Ja by som ai najprv vsetky online ponuky pofotila ako dokaz na sud🙈🙉🙊a potom mu napisala, ze ziadam polovicu z prenajmu ( i ked by to asi najpravdepodobnejsie odignoroval, ale na sude pri delbe majetku a vyplacani by som to vytiahla...)

kitycat
4. feb 2022

A potrebujes sa s tymto s prepacenim srat? Vsak nech prenajme izbu, je to aj jeho. Keby si byvala vo velkom byte sama tiez by si si prilepsila

madeline1
4. feb 2022

Mal ti dat vediet, ze prenajima. Kontaktuj ho a nech ti posle polovicu z najmu...keby si ho nehladas na nete ani nevies, to prenajimanie teda vyries, ale jeho osobny zivot, jeho priatelku neries, je to ex manzel.

autor
5. feb 2022

@kitycat nedovolila by som si to bez jeho vedomia...

autor
5. feb 2022

@madeline1 Neriešim jeho život, iba som opísala situáciu, ja už mám svoj život ... 😊

mogaa
5. feb 2022

pokiaľ nie je vysporiadané BSM tak majetok je spoločný, takže prenajímať byt môže rovnako ako ty pri vysporiadaní BSM môžeš žiadať polovicu z prenájmu.....

ibamy2
5. feb 2022

A vydavky za byt plati kto?

mihula
5. feb 2022

no a teraz podaj inzerat,že prenajímaš byt ty.Uvidíš ako zareaguje on

autor
5. feb 2022

@ibamy2 energie si platí, keďže tam býva, hypo splácame každý polovicu...

autor
5. feb 2022

@mihula možno si to ani nevšimne a nechcem niekoho zavádzať, keď ho reálne nemôžem prenajať, dohodli sme sa, že mu na prelome júna/júla predám svoj polovičný podiel... Ak by som mala istotu, že to tak bude, nechala by som to tak, aj tak bude jeho, tak nech si s ním robí, čo chce, ale stále je možné, že sa bude predávať ...je čerstvo po kompletnej rekonštrukcii..

autor
5. feb 2022

@mihula myslím predávať inej osobe...ak si to rozmyslí, čo je v jeho prípade celkom reálne

maciatkolulu
5. feb 2022

@beata_k je to aj jeho, presne tak, aj autorkin, keďže tam ona nebýva, bolo by celkom fajn ho prenajať teda izbu, teda tu polovicu. 😉Príde ti to kóšer? Mne nie. Najmä ak platí polovicu hypo.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maciatkolulu
5. feb 2022

@beata_k takže podľa teba by bolo ôk, keď by autorka zo zahraničia prenajala byt? Však má na to právo. Tu je úplne fuk,či platí, či neplatí hypo. Byt je aj jej. Peniaze z prenájmu sa zídu. Mohla urobiť to isté.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
basska_b
5. feb 2022

Lenze on ako spoluvlastnik ma pravo tym bytom disponovat. Ked vas rozvedie sud, potom bude jasne, koho je a kto ho teda preda alebo bude prenajimat. Nemozes nic s tym robit.. podla mna. Nie som pravnik, ale takto mi to rozum hovori. Max.sa mozes prihlasit o to, ze chces v tom byte byvat. A tu by nastal problem. Ty by si chcela byvat, on prenajimat.