Bývalá môjho partnera mu odmieta dávať dcéru

1mimka18
31. júl 2023

Ahojte partner má dcéru s bývalou a tá mu je nechce dávať. Ako postupovať aku žiadosť podať na súd ?za každú radu ďakujem. A ešte nejake informacie ako sa na to pripraviť a ako dlho trvalo kým ste dostali termín. Muž chce malú len cez víkend na pár hodín nechce striedavu starostlivosť ani si ju brat na víkendy

matullienka
31. júl 2023

@1mimka18 treba žiadať úpravu styku a potom sa toho držať.

1mimka18
autor
31. júl 2023

@matullienka nemajú žiaden nariadený styk zatiaľ neboli na súde. Ako o to požiadať ? Ísť na súd tam priniesť už nejaký papier alebo ako? Nemáme s tým skúsenosti

deti95060810
31. júl 2023

najlepšie osloviť právnika... ten už presne bude vedieť čo a ako...
alebo potom napísať list na súd - žiadosť. Kde presne uvedieš koľko má dieťa rokov a čo požadujete od matky - styk otca s dieťaťom počas víkendu ...

1mimka18
autor
31. júl 2023

@deti95060810 nájdeme niekde vzor nejaký podľa akého to písať? Chceme to riešiť bez právnika

tanyag
31. júl 2023

A výživné jej na dcéru platí? prečo aj výživné nešlo súdom?alebo išlo? vtedy sa upravuje aj styk dieťaťa s rodičom...v jednom návrhu...
Ja som si písala sama, nemala som žiaden vzor, veď tam napíšeš vlastnými slovami o čo žiadaš...

arasidka123
31. júl 2023

@1mimka18 nech sa obráti na sociálnu kuratelu 😉 pomôže spísať žiadosť aj zaňho podá. Potom už len bude čakať na termín zo súdu.

1mimka18
autor
31. júl 2023

@tanyag ano platí na účet ale nemá určené súdom sami sa dohodli koľko

1mimka18
autor
31. júl 2023

@tanyag nebolo to na súde vôbec lebo doteraz to nejak šlo bez neho aj keď vždy vymýšľala no odkedy my sme zasnúbení a máme spolu synčeka nechce mu dcéru dvaat vždy ma výhovorku teraz chce dať na súd aj výživné aj stretávania

tanyag
31. júl 2023

@1mimka18 Hmm...dúfam, že dáva poznámku pri prevode, že je to VÝŽIVNÉ na dieťa...poznám prípad, môj brat, dával bývalej peniaze bez poznámky a ona ho po 5 rokoch dala na súd, že jej výživné neplatil...musel splácať aj za tie 5 roky...takže najlepšie je, ak už podáva na súd o styk s dieťaťom, tak nech tak zahrnie aj to, že sa dohodli na výživnom toľko a toľko a od vtedy a vtedy pravidelne posiela...nech to je aj súdne potvrdené...
Takže matka dieťaťa ani nepožiadala o zverenie dieťaťa do jej starostlivosti? Ak nie, tak otec si dieťa môže kedykoľvek vziať, lebo dieťa nie je zverené nikomu...a ona by sa mohla aj na hlavu postaviť a nič by nevyriešila...

januska12323
31. júl 2023

Všetko treba vyriešiť oficiálne, potom nebude môcť len tak nedať dieťa.

kristinka92
31. júl 2023

asi ma tu niektoré zožerú ale čert to ber.
“ Muž chce malú len cez víkend na pár hodín nechce striedavu starostlivosť ani si ju brat na víkendy” - akože na pár hodín sa zahrať? ako s hrackou a potom cez tyzden po tej malej ani pes neštekne? na matke ma byt len všetká starostlivost o malú, úlohy do školy, variť prat upratovať atd a keď majú konečne víkend aj na zábavu spolu, tak zrazu ju ma odovzdat nech sa tatko zahrá na úžasného? veľmi sa nečudujem tej matke…. tiež by som si chcela spraviť pokojný víkend s dcérou, ist s ňou do kina, na preliezky a tráviť s ňou čas aj inak ako byt len “tá na robotu okolo dieťaťa”

tosomja
31. júl 2023

@1mimka18 napísať na príslušný súd
Navrh na úpravu práv a povinností k maloletej.

Vzory nájdeš na internete. Popísať okolností rozvodu a dôvod návrhu. Napríklad že matka bráni v styku s maloletou. Tým vznikajú aj povinnosti, nie len práva.

tosomja
31. júl 2023

@kristinka92 a presne to som chcela napísať. Preto som napísala že aj povinnosti, nie len práva.

sense
31. júl 2023

Môže sa obrátiť na súd.koľko rokov ma dcéra? Prečo ju chce len na par hodín? Chce vôbec dcéra chodiť k otcovi?

Úprimne tiež by sa mi neoacilo keby sa chce ex s dcérou pohrať ako s hračkou na pár hodín.

A myslím ze tebe by sa to tiež ako matke nepáčilo keby je to tak.

mondolina
31. júl 2023

@1mimka18
prečo len na pár hodín? nemá gule byť plnohodnotný rodič?

nikaeli
31. júl 2023

@1mimka18 ty ako matka by si bola v pohode s tým, keby ti otec dieťaťa povedal, že s ním chce byť iba pár hodín cez víkend? dieťa nie je hračka a z tohto pohľadu sa matke dievčatka nečudujem. U nás je to totiž podobné, len s tým rozdielom, že moja dcéra má 16 a sama už k nemu nechce ísť (práve preto, že mal vždy milión dôvodov prečo neprísť). Koľko rokov má dievčatko? aby ste neboli rozhodnutím súdu prekvapení....

1mimka18
autor
31. júl 2023

@tanyag áno má poznámku že výživné čiže má to zdokladovane

1mimka18
autor
31. júl 2023

@sense lebo je to malé dieťa a niejen100% zdravá má autizmus a musí jesť napríklad len doma u nás odmieta. Zápis len s mamou a podobne preto

mondolina
31. júl 2023

@1mimka18
on s nimi nikdy nežil?

1mimka18
autor
31. júl 2023

@mondolina nevieš o čom píšeš tak načo taký komentár? Dieťa nieje úplne zdravé okrem iného má autizmus a je a spáva len so svojou mamou atd. Tak prosím nevyjadruje sa ak nevieš o čo ide

1mimka18
autor
31. júl 2023

@mondolina už dávno spolu nežijú nakoľko bývalá je narušená.... Boli len hádku bitky a malej to neprospievalo ani im dvom

tosomja
31. júl 2023

@1mimka18 kto koho bil?

mondolina
31. júl 2023

@1mimka18
áno bývalé sú väčšinou narušené...🙈

1mimka18
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1mimka18
autor
31. júl 2023

@mondolina toto je iný extrém nevieš si predstaviť.

1mimka18
autor
31. júl 2023

@mondolina a dávno myslím 4roky...

nikaeli
31. júl 2023

@1mimka18 matka je narušená a sama vychováva dieťa s autizmom. Preto ju chce otec iba na pár hodín cez víkend. Lebo nechce nikde jesť, iba doma. Začínaš prekrúcať. Píšeš, že predtým, ako sa narodil váš syn, to bolo inak. Že vám ju nechce dávať odkedy máte dieťa.

My to tu nevyriešime. Podajte si žiadosť na súd a tam budú skúmať čo a ako. Vyjadrí sa aj matka, aj otec. Aj kolízny opatrovník ako zástupca dieťaťa. Súd určí výšku výžívného, aj to, kto bude mať dieťa v starostlivosti. A opatrne s tým, že je matka narušená -> aby dieťa s autizmom nedali do starostlivosti otca.

1mimka18
autor
31. júl 2023

@nikaeli vies čo keď nemáš čo k téme tak sa nevyjadruj. Robí problémy odkedy sa rozišli naprieky intrigy vykrikuje po nás na námestí a podobne.
A čo? Narušená neznamená že je postihnutá.ale že je jebnutá.

sense
31. júl 2023

@1mimka18 ale začínaš prekrucat, dávno spolu nežijú, hlavne ze mau len malé dieťa, bývalá je narušená ale stará sa sama o dieťa s autizmom.
Ten otec tiež nebude otec a partner roka, keď ma dieťa s narušeniu osobou a ešte aj opustí dieťa s autizmom.
Alebo je pravda úplne niekde inde. T oj partner to nezvládol starať sa o choré dieťa.
A potom to ešte viac chápem matku ze ne nechce dať dcéru otcovi. Pretože dieťaťu to akurát naruší režim.
Ale obráťte sa na súd, vypočuje obe strany a rozhodne v prospech dietata

nikaeli
31. júl 2023

Pracujem s deťmi s autizmom a momentálne mám v triede 5-ročného chlapčeka, ktorý je v striedavke - u mamky zje iba čisté pečivo a ovocie, u ocka pečené zemiaky s klobásou a pizzu 🤷🏻‍♀️ k téme mám teda celkom dosť - čo by odborník k problematike autizmu, aj čo by rozvedená matka aktuálne sa súdiaca o vyššie výživné. Chcela som ti pomôcť, tebe sa to ale evidentne nepáči a zrejme si čakala, že ti poradíme, ako na súde dosiahnuť, aby sa ocko chvíľu pohral s chorou dcérkou a potom ju vrátil narušenej mame. Takto to ale na súde nefunguje. Ver mi, bola som tam už viackrát. Aj dnes 🤷🏻‍♀️ a stále sme neskončili @1mimka18 a prečo sa rozišli? otecko už nechcel byť viac súčasťou rodiny s postihnutým dieťaťom? Ale máš pravdu. Nie je to moja starosť. Riešte si svoje problémy sami.