Byt a vyplatenie súrodencov

3. sep 2021

Žijem s priateľom v prenajatom byte, máme ročné bábätko a po skončení rodičovskej dovolenky sme si chceli zobrať pôžičku na vlastné bývanie ALE zrazu je všetko inak. Partnerovi zomrel otec a matka zostala v byte sama. Jeho dvaja bratia už majú vlastné bývanie a svoje rodiny a od priateľa chcú aby si vzal na byt pôžičku, vyplatil ich a byt bude jeho aj s matkou!!! Ale ja rozhodne neplánujem bývať so svokrou. Som hrozne sklamaná a nešťastná, že si nechce budovať bývanie samostatne ako sme to plánovali, neviem ako reagovať na jeho argumenty, no podľa mňa ho chcú bratia využiť aby im vyplatil ich podiel a oni si budú užívať peniaze zatiaľ čo môj priateľ bude splácať úver na byt do ktorého sa ja rozhodne sťahovať nebudem. Takže buď tam bude len on so svojou mamičkou alebo bude platit úver na byt v ktorom bývat nebude a a budeme nadalej v podnájme...ako by ste to riešili???

fotoarch
3. sep 2021

Máš pravdu ...

deti95060810
3. sep 2021

koľko má svokra rokov? Nevieš čo sa stane o rok, dva...
však mamička nech dožije v byte a po smrti sa byt predá...

surama
3. sep 2021

A svokra co na to? Nemoze tam dalej byvat sama a az ked zomrie, tak budete riesit dedicstvo?

karolinakr
3. sep 2021

Ked tam nebude bývať, načo má koho vyplácať? Mama zdedila polku a synovia po tretine z tej druhej polky, či nie?

sasha10
3. sep 2021

Povedala by som mu slušne svoj názor, keďže ty si vycítila asi realitu ktorá sa za tým skrýva a nechala by som ho žiť jeho život s tým čo chce on sám. Načo bojovať o priazeň partnera, ktorý je momentálne zaslepený a stále ho to tiahne k mame. Muž si musí uvedomiť kto je na jeho prvom mieste keď do jeho života príde žena. Ak sa nechce osamostatniť teraz a ťahá ho to k mame bude ho tam ťahať celý život a ty budeš len z toho na nervy. Jeho bratia sa chcú zbaviť takto aj zodpovednosti o mamu, síce nevieme v akom zdravotnom stave je, ale o pár rokov nejakú pomoc potrebovať bude a takto sa bratia vyhovoria že ak je byt partnerov nech sa o ňu aj pekne postará, a to je buď obetovaný čas a práca alebo peniaze na zaobstaranie starostlivosti o ňu...človek do budúcna nikdy nevie aký zdravotný stav bude a oni si takto vyhladia cestu podľa mňa...

karolinakr
3. sep 2021

Mama je nemohúca. že tam má bývať alebo priateľ sa tam hrnie, že tam chce bývať?

0silvia0
3. sep 2021

veď matka nech žije sama ako doteraz, prečo by ste sa tam vy mali trepať? Koľko má tá žena rokov? Potrebuje starostlivosť? Byt sa bude riešiť po jej smrti.

didi2102
3. sep 2021

Rovnako,buď vlastne bývanie alebo dovidenia,je to byť nie dom,oddeliť sa nedá vôbec,raz budete mať deti ako potom? Dve hypotéky vám nedajú,osamostatniť sa nebude,svokra bude možno žiť ešte veľmi dlho,okrem iného nechápem čo chcú vyplácať,mama im žije , partnerovi by som povedala za žiadny okolností do bytu s jeho mamou nejdem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. sep 2021

@deti95060810 práveže ''mamička'' je mladica, 55rokov a zdravá až veľmi....na byt by sme si počkali hádam aj 30rokov pokým si ju -Pán- povolá k sebe 😉

ivca88
3. sep 2021

Mne je z toho smiešno, ako sa chce každý nechať vyplácať.
Veď ich matka stále žije.
Takže maximálne si vy môžete kúpiť od NEJ ten byt. Vy nie ste súrodencom nič dlžný. Dedičské konanie nenastalo.
Keby dáte dajma tomu mame 80 000€ a ona si za to precestuje svet, tak je nikoho nič do toho..
( To na margo súrodencov )..

Na margo vašej situácie, drž sa svojho plánu.
Jeho maminu môžete ísť pozrieť, pomôcť jej - samozrejme aj jej ďalšie deti v rovnakej miere, ale nie s ňou bývať..

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. sep 2021

@elizabet173 presne toto som navrhla, kupiť je malý byt a tamten predať a peniaze by mali všetci... nie je ešte pevne rozhodnutý, sme teraz rozvadení kôli tomu....

swees
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
3. sep 2021

Nesúhlasila by som, majú to súrodenci do reporiesene, keďže polka bytu je matkin à tak ci taka dedí sa. Druhá polka čiže koľko patrí po dedičstve jemu aktuálne 1/8 z celého bytu? A keď sa matka tiež po berie tak ich bude opäť vyplácať z dedičstva po matke? A úprimne ani ja by som nechcela žiť ani s vlastnou matkou po zvyšok života, na návštevu alebo na prázdniny ôk ale každý deň nie...

autor
3. sep 2021

@swees ja ten byt nechcem!!!! Nech si mamička žje aj 100rokov...ja chcem aby nám jeho bratia dali pokoj , my si chceme kúpiť domček, taký bol prvotný plán. Kašlem im ja na ich byt, môžbu tam ísť oni !!!

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
swees
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivca88
3. sep 2021

Ale ako, chudák žena.
Muž jej umrie a jej deti sa uz dohadujú, ako naložia s JEJ majetkom...
Zvláštne, fakt..
Keď si to vezmem, moja mamina sa znovu vydávala v 58 rokoch.
Nikde sa nepíše, že mama si môže nájsť partnera a žiť svoj život s ním - alebo aj kľudne sama..

0silvia0
3. sep 2021

aké že kúpiť jej malý byt? Halooo, veď to je mladá žena, nech si o svojom byte rozhodne sama, ešte si frajera môže nájsť. To čo sa ide riešiť preboha? Ak dedila po svojom mužovi, tak zdedila polovicu bytu a druhú polovicu bytu si delí ona s deťmi. Má právo si o svojom majetku rozhodnúť sama, kopla by som do riti takýchto synov.

swees
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anjelicek26
3. sep 2021

Tak vobec nediskutovat o nejakom vyplacani... byt je ich maminy, nie ich. Zit moze aj 40 rokov, hadam aj bude! Hotovo, vy si hladajte dalej svoje byvanie podla vasich preferencii a financnych moznosti.

swees
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
3. sep 2021

@swees ale veď taký plán nie je, že predať byt a kúpiť menší !!! To som napísala iba preto, že tí bratia strašne chcú peniaze od môjho priatela... tak nech si to riešia s maminkou a navrhnú jej toto riešenie s menším bytom... mne je u prdele čo si s tým spravia ja sa s nimi moc nemusím len nech dajú pokoj nám

trema
3. sep 2021

A tvoj priateľ s tym suhlasi?

dilino
3. sep 2021

@sense presne tak aj ja som to tak chcela napisať máš pravdu.

autor
3. sep 2021

@trema uvažuje nad tým, preto potrebujem čo najviac argumentov aby som ho odhovorila. Ale keby mu poviem, že ho chcú bratia využiť tak sa nahnevá lebo on nedá dopustit na nich

anjelicek26
3. sep 2021

Ja len autorke - ziadne dedicstvo momentalne nemaju!! Mama zije, byt je jej. Neni vobec o com diskutovat.