Budem zlá, keď nepozvem kamarátov na svadbu?

timi1012
24. nov 2014

.Ahojte žienky, mám na Vás takú otázku netradičnú ale skôr o vzťahu udalosti...Zo snúbencom budeme mať svadbu, no a ja som zvedavá na váš názor ako by ste sa zachovali vy. Jeho (2 kamaráti s priateľkami ma nemajú v láske doslova ma neznášajú ... ja som na tom detto voči nim) no a môj problém je ten že si neželám aby boli na našej svadbe, je mi jasné že ma budú duplom neznášať ale to mi je jedno, no predsa len nechcem aby bol môj mužíček smutný (viem že to prežije aj bez nich len mu tým nechcem ublížiť) Dohodli sme sa že ani ja, ani on si nebude pozívať žiadnych kamarátov (chceme mať malú skromnú rýchlu svadbu iba rodina večera a dovidenia) myslíte že budem veľká mrcha ak budem vďačná že tam nebudú? alebo radšej ustúpiť a vydržať... Ďakujem....

klincek
24. nov 2014

@timi1012 ved ak ste sa dohodli, ze kamosov nepozyvate, tak je to jasne 😉. a urcite sa z toho mozes potisku aj tesit, len pred nim velmi nevyskakuj od radosti 😅

timi1012
autor
24. nov 2014

@klincek Len som ešte váhala že predsa len mu spravím radosť, (ja totižto nepochádzam z BA) a svadbu budeme mať tu, tak sme sa dohodli na tom že kamoši idú bokom. Predsa len chcem aby to bol "náš" deň a nenechám si pokaziť náladu nimi..... 😉 Ďakujem za pochopenie 😀

sissy27
24. nov 2014

@timi1012 no a tebe by ako bolo, keby ti povedal, že si tam neželá tvoje kamošky, lebo sa s nimi neznáša? ale pokiaľ ste sa dohodli, že ani jeden z vás tam žiadnych kamarátov mať nebude, tak je to v poriadku, pokiaľ tam ty nejakú kamošku mať budeš, tak je na mieste, aby si aj on niekoho pozval...

klincek
24. nov 2014

@timi1012 no ak mas mat zo svadby radost aj ty a oni by ti ju pokazili, tak sa nepremahaj. Svadbu mas iba raz (vacsinou🙂) a manzel si moze s kamosmi vyrazit aj potom, bez teba.

timi1012
autor
24. nov 2014

@sissy27 ja nemám také kamošky ktoré HO nemajú radi.... 😉 a úprimne ja tam kamošky mať nepotrebujem, potrebujem mať okolo seba ľudí na ktorých mi záleží a tak isto je to aj opačne. Presne z toho dôvodu si neželám aby tam oxidovali a kazili náladu jeho parťáci.... a duplom nie takým štýlom že sa tam budú pretvarovať a tváriť sa ako im je dobre a aký sú šťastní.... a ja to tiež nepotrebujem, Len som bola zvedavá ako by sa zachoval niekto iný.

timi1012
autor
24. nov 2014

@klincek Presne toto som navrhla, že po svadbe (alebo aj pred ňou) si s nimi môže vyraziť kam chce a oslavovať 🙂 a ja budem tiež spokojná.

klincek
24. nov 2014

@timi1012 onedlho budete mat rodinu, a casu na kamosov bude velmi malo..ak bude este jedno dieta, tak uz tie stretnutia pojdu do stratena..zivot to vyriesi za teba. ale zase nie je dobre odstrihnut sa od priatelov uplne, predsa len mat par ludi, s ktorymi si rozumies, je velmi obohacujuce.. aspon pre mna 😉

nyusika
24. nov 2014

ked tam budes mat ty nejaku kamaratku, urcite by som pozvala aj jeho kamaratov.

a mozno by nebolo odveci zamysliet sa, preco ta nemaju radi.

heni79
24. nov 2014

@timi1012
Vôbec neváhaj a nerieš. Navyše, váš model svadby (rodina,večera, dovidenia) sa príliš pre pozývanie kamošov ani nehodí. Ani z jednej strany. Naozaj by to narušilo komornú atmosféru. Užite si to vy dvaja, je to váš deň.
A výčitky vôbec nie sú namieste. Lebo v prvom rade sa máte cítiť dobre vy dvaja. A ak by si napr. urobila to, že pozveš niekoho, kto ťa nemá rád, ty jeho tiež nie - nedopadlo by to tak, že by si napokon bola podráždená? A nielenže by si si to neužila ty, ale možno by si bola podráždená aj na partnera a bolo by "super" pohádať sa na vlastnej svadbe. 😉 😅

timi1012
autor
24. nov 2014

@klincek Samozrejme by som bola radšej keby som si s nimi rozumela, ale po 3 rokoch snaženia sa ma to prestalo baviť a pochopila som že čo nejde netreba siliť, proste im nie som sympatická okej beriem, ani oni mne, no keď to už začalo zachádzať do takých situácií že mi začali nadávať a vyčítať môjmu že načo je so mnou, že sa zmenil a že už nechodí von (každí víkend sa sťať pod obraz boží...) a že sa k sebe vôbec nehodíme, a naposledy pred mesiacom (podotýkam ja som sa s nimi už nestretla cca 2 roky čiže pre mňa sú to úplne cudzí ľudia, vôbec sa s nimi nebavím...) som dostala nepeknú správu na FB od jeho "milého" kamaráta som povedala dosť. Proste sa snažili vždy spraviť niečo aby sme sa pohádali. (no chvála bohu mám na toľko rozumného chlapa že pochopil že nemám 15 rokov aby som sa znižovala na ich úroveň a radšej som to vždy nechala tak, a ustupovala, a možno to bude znieť smiešne ale boh mi je svedkom koľko krát som ho posielala aby s nimi išiel von, dokonca som mu navrhovala nech oni prídu k nám na návštevu samozrejme nedošli... aspoň pokecať na pohárik, proste vypnúť, myslíš že išiel? a oni detto....) možno aj toto zohralo veľkú úlohu v tom že ma nemajú radi pretože si možno myslia ho držím doma alebo čo 😒 ale to ja už bohužiaľ nezmením. A čo sa tíka mňa ja tu veľa kamarátok nemám (ako som spomínala nepochádzam s tadiaľto) žijem tu síce 3 roky ale nejak ani čas nebol furt len práca, a teraz to už nejak tiež neriešim kedže je na ceste naša dcérka 🙂

timi1012
autor
24. nov 2014

@nyusika ja sa zamýšľať nad ničím nemusím, je mi jasné prečo je to tak ako to je, ale to ja nezmením že mali nejakú inú predstavu a už vôbec nezmením to že ako 25 ročná mám viac rozumu ako oni 31 roční...

paskolinka
24. nov 2014

@timi1012 nateraz ste to vyriesili dobre, nepozyvajte ani tvojich ani jeho kamaratov a je to, uz sa v tom nebabri. len do buducna by si sa mozno mohla zamysliet, co s tym, lebo manzela asi od priatelov odstrihnut nechces a aby sa s nimi stretaval vzdy len bez teba, to je od veci...

timi1012
autor
24. nov 2014

@heni79 Presne. Ďakujem za pochopenie 🙂 som rada že so mnou väčšina súhlasí, a asi nebudem až taká mrcha 😕

klincek
24. nov 2014

@timi1012 ak ma tvoj snubenec okolo 30ky (predpokladam, vzhladom na tvoj vek), tak uz je fakt cas travit vikendy rozumnejsim sposobom 😅. ak to takto berie aj on, je to super.

timi1012
autor
24. nov 2014

@nyusika a podotýkam nebudem tam mať žiadnu kamarátku.

mawka
24. nov 2014

ja teda neviem, ale po skusenostiach ci so svadbou, manzelstvom, vztahmi a priatelstvami si sakra uz davam pozor, aby sme si vzajomne vyhovovali moji a jeho priatelia. lebo aj ked to tak nevyzera, je to dost dolezite. ja si neviem uz predstavit, ze by som riesila to, co ty, ze neznasaju oni mna, ja ich neznasam, ufff. keby mna neznasali priatelia mojho draheho alebo moji jeho, asi nieco nie je ok. uz som to zazila a veru nebolo ok. nebolo to ok ani s vyberom partnera - vobec sme sa k sebe nehodili a priatelia to videli z nadhladu - mali sme ich pocuvat, usetrili by sme sa rozvodu a hadok kvoli priatelom. no a teraz si uz aj priatelov dosledne vyberam. pretoze muza uz nemam, ale skustocni priatelia ostali.... no a co sa svadby tyka, kedze som zazila taku tu klasicku so vsetkym, co k tomu patri, prave preto by som uz taku nechcela a rozhodne by som chcela komornu len my dvaja, svedkovia, rodicia, surodenci a staci. a pre znamych a sirsiu rodinu potom nejaka gril party alebo nejake mechechce na oslavu sobasa. hoci aj tyzden, mesiac po svadbe.
a este k tym priatelom, najlepsich mam od seba daleko, ale mozem povedat, su aj najkvalitnejsi a ked sa raz za mesiac, dva stretneme, vypadne z toho krasny vikend, piatok alebo sobota a mame o com debatit, co je nove, nema to konca kraja. a ked treba sa vykecat, tak sme na telefone, pripadne na messengeri. a viem, ze keby bolo nieco velmi akutne, tak sa jeden k druhemu dopravime. v tomto smere som konecne po dlhej dobe spokojna. nasla som ludi, ktori mi za to stoja a vzdialenost je len vyhoda. nemame ponorkovu chorobu zo seba 🙂

althejka
24. nov 2014

Tak my sme robili svadbu iba najblizsia rodina, cize kamarati, ktori svoje kamaratstvo myslia vazne nam prisli na obrad a postiskali nas a tesili sa s nami aj ked na hostine neboli. Po obrade bol obed a posedenie do vecera a islo sa domov., 🙂

timi1012
autor
24. nov 2014

@paskolinka Bohužiaľ som sa vždy radšej zdržala (ich osláv, narodenín atd) vyskúšala som s nimi asi 3x oslavy neodpadlo to nikdy dobre. Samozrejme snaha bola, naozaj. No ako som už aj písala ak niečo nejde nebudem to siliť. Myslím si že im to vôbec nerobil žiadny problém kedže som im asi nechýbala. A do budúcna to tiež nemienim meniť, majú to čo si vybrali. Ja som sa snažila, no ked to nejde tak to nerieším 😉 Hlavne že sa môj drahí cíti s nimi dobre, nikdy som mu nezakazovala s nimi niekam ísť dokonca som mu dohovárala aby sa im venoval.... to že radšej ostal doma so mnou, neviem áno potešilo ma to vždy, ale výčitky prišli až neskôr. No sme dospelí ľudia a to či sa s nimi on bude stretávať v budúcnosti ja neovplyvním. A Ďakujem.

mawka
24. nov 2014

@timi1012 pozri, moj kamarat, je mi ako brat, si vzal teraz nedvno na rande a do partie novu kocku. chcel totiz vediet, ci si porozumie s nami, ci nie je moc fajnova a ako sa sprava v spolocnosti ludi, atd. ... ja som s nou potom sla v taxi domov a vies co sa ma spytala? ze: "To je vzdy takyto kokot?" a mne stacilo. Pretoze cely vecer sa od neho nemohla odlepit, nacucnuta na nom. a jedine, co ju zaujimalo je jeho zovnajsok a slusny prijem. takze bolo veeelmi dobre, ze ju vzal a ze sa dievca prejavilo.... pretoze tam na neho hrala sladke divadielko. a zase by sa chlapec okaslal. ver, ze v sobotu uz s nami nesla nikam. A vobec nechapem, co tym chcela povedat... Mozno je pre nu kokot ten, ktory ju tam hned nepolozi na lopatky, aby ho mala isteho, lebo dobra trieda... ona 25 a my 34 rocni.
co chcem tym povedat, niekedy nazor priatelov nie je od veci....

timi1012
autor
24. nov 2014

@klincek áno bude mať 32 rokov 😉

timi1012
autor
24. nov 2014

@althejka Presne tak si to predstavujem aj ja 🙂 a aby sme sa všetci chápali (jeho 2 kamaráti ma neznášajú) nie všetci ktorých má,,,,, chvála bohu 🙂

timi1012
autor
24. nov 2014

@mawka ehm to ma mrzí, ale neviem čo to má spoločné s tou otázkou mojej svadby,,,, 🙂

paskolinka
24. nov 2014

@timi1012 z toho ako ich vykreslujes sa ti vobec necudujem, ze sa s nimi nechces stretavat. na druhej strane, ako tu naznacila @mawka vyber priatelov dost podstatne svedci o cloveku samotnom a mne by hned svietila kontrolka, ze preco si ten tvoj nastavajuci s nimi vlastne rozumie?... samozrejme, ludia sa mozu menit a prichadzat k rozumu aj po tridsiatke, tak ti prajem, nech si s manzelom najdete inych a hlavne spolocnych priatelov a nemusite sa separovat ked pride na oslavy a navstevy...

timi1012
autor
24. nov 2014

@mawka a podotýkam my sme spolu 6 rokov, takže mali času dosť tí kamaráti..... no keď to nejde tak nejde, a ani mi nejde o to aby to šlo, ale ide mi o to aby sa aj môj partner cítil dobre.

althejka
24. nov 2014

@timi1012 ano ano, naco si kazit ten den s ludmi,ktori budu vyzarovat negativnu energiu? 🙂

timi1012
autor
24. nov 2014

@paskolinka Samozrejme chápem že sa mi možno ľudia čudujú, ale ja naozaj nemám čo riešiť čo sa ich tíka... a možno som sa aj zle vyjadrila. (môj partner aj keď ho posielam aby s nimi šiel von, tak nejde, aj keď som mu veľa krát povedala nech ich pozve k nám, tak neviem či ich nepozval alebo ich pozval a neprišli kvôli mne,,,, a keby ich aj nepozval tak viem ako ho trápi že ma radi nemajú, vidí to aj on sám, možno aj preto nevyhľadáva ich spoločnosť.... (len vo výnimočných prípadoch) snáď som to dobre napísala....

digysa
24. nov 2014

@timi1012 Svadba na par hodin by ma vobec netrapila.... Mna zaujima, ako si predstavujes zivot so svojim buducim muzom a ako budet travit volne chvile - party,narodeniny,rozne oslavy, akcie, ked TY neznasas jeho kamaratov a oni neznasaju teba.
Ak su to jeho najlepsi kamarati, alebo velmi blizki, tak sa priprav na peklo. Muzi su v tejto stranke ovela rozumnejsi a NEVZDAJU sa svojho spolocenskeho zivota koli zene...ako to robi vacsina zien (este sa potlapka po pleci a povie si, ze ona sa uz dost zabavila, teraz bude do 80-ky len pri muzovi sediet)

Uz si viem predtavit, ze on bude chciet ist s kamosmi (ako partia+ partnerky) na Silvestra na chatu a Ty co urobis???? Bud mu das ultimatium, ze zostane doma s tebou, alebo sa pohadate a on pojde na chatu bez teba...

Zacni to riesit...pises, ze uz si sa dost snazila....no moja mila, tak to sa musis posnazit viac... 😒

paskolinka
24. nov 2014

@timi1012 hej hej , tak nejako som to pochopila, len ked uvazujete, resp. uvazovali ste, ze by to mali byt prave oni, koho by tvoj buduci pozyval na svadbu, tak asi su mu stale najblizsimi priatelmi...? no uz nech je ako chce, musite sa v tom sami vysomarit 😉

timi1012
autor
24. nov 2014

@mawka a ešte sa vyjadrím k tej správe s tým nepekným pomenovaním.... no logicky ak BY mala dievčina troška rozumu (čo je zrejmé že nemala) tak by sa takto hneď na prvom predstavovacom večeri takto nevyjadrovala.... takže úplne chápem vaše pohoršenie, aj prekvapenie, aj mňa by to prekvapilo, ale je rozdiel medzi dlho ročným vzťahom a je rozdiel medzi 1 týždňovou záležitosťou, bohužiaľ sme všelijaký a každému nemôžeme vyhovieť, no opäť sa opakujem, keď niečo nejde tak to netreba riešiť 🙂

timi1012
autor
24. nov 2014

@digysa poprosím si prečítať vyššie konverzácie lebo už sa mi nechce naozaj opakovať., môj drahí na chaty, na Silvestra na party a na neviem čo ešte nechodí.... proste toto ja nerieším. A peklo robia tím ktorí si to dovolia robiť....