Buď pôjdu krabice, alebo ja

lienka2425
21. jún 2014

Ahojte.
S priatelom byvame u svokrovcov na byte (je to docasny stav, pretoze staviame domcek)
Ako kazdy kto uz staval, stavia alebo uz postavil vie, ze nieje to ta najlacnejsia zalezitost a treba setrit kazde peniazky ktore sa naozaj zidu.
Tak priatela napadlo ze mozme byvat u jeho rodicov, kedze oni su cele leto aj jesen na chalupe a v byte su len v zime a zaciatkom jari.
Vsetko bolo OK, ale ako to byva tam, ked byvaju dve rodiny v jednom byte, kazdy z nich ma kopec veci a je dost tazke sa vobec nejak "pomestit".
Isla som do skrine zobrat oblecenie, spadla mi na hlavu krabica z vrchnej policky. Isla som zehlit, trvalo mi 10 minut kym som vobec vyhrabala zehliacu dosku.
Isla som umyvat dlazky, musela som prelozit 300 krabic aby som to mohla zmyt. Idem na toaletu, min.2 x sa zakopnem o nejaku bednicku nalozenu vecami ala sprostostami....A proste je je milion prikladov ako to u nas chodi, raz mi nieco spadne na hlavu prip.na nohu, nieco stale len hladam, stale len prekladam...
2000X SOM HO PROSILA NECH SI TO VYTRIEDI A CO NEPOTREBUJE TAK NECH VYHODI.
Nic sa nedialo.Tak som sa nahnevala a povedala som si a dost!!!
Kym bol priatel v praci, tak som zacala studovat co to vlastne "skryva" a skreckuje.
Na moje pocudovanie mame natlacenu plnu roldor skrinu, perinace, vsetky ostatne skrine a aj zahadzanu jednu izbu prazdnymi krabicami od vselicoho mozneho od najmensej po najvacsiu...
V niektorej je par kablikov ktore v zivote ani nepouzije a rozne 200 rocne suciastky ( Priatel je technicky typ , co sa tyka PC tak sa tym aj zaobera)
snad 30 ks podloziek pod mys s rocnikom 2006....
A x sprostosti ktore som nikdy za tych 8 rokov som na nom ani nevidela a veci ktore ani za tych 8 rokov ani len nepotreboval a nevytiahol.
Tak som sa jednoducho nahnevala a zacala som mu triedit veci s tym ze "hluposti" jednoducho vyhodim do kosa.
Priatel prisiel ale skor domov a uvidel vrecia naplnene jeho vecami podotykam ze prazdnymi krabickami a roznymi obalmi zo starych krytov a pod.
Zacal po mne vrieskat ze preco mu to vyhadzujem, ze to su jeho veci, ze on by mi nic nikdy nevyhodil a proste dostal az hysak.
Snazila som sa mu vysvetlit ze tak nemozme byvat, ze ja proste nevladzem prist domov utahana a prehadzovat stale nejake hluposti aby som sa dostala vobec do skrine, ze dost co byvam u svokrovcov ktory ked su doma tiez niesu najmilsi, a ze kazdy sa tesi ze pride domov, ze ma pekne cisto a ja zijem ako taky bezdomovec obklopena bordelom,krabicami a zbytocnostami.
Ze keby som mu povedala ze nech to vyhodi tak by nechcel a ze su to iba krabice a tie nam predsa netreba.
Aby ste boli v obraze : napr.krabicka s cajnika kt.ma asi 5 rokov, obal s kosele, stare potrhane ale na totalku kosele, rozne krabicky od topanok atd....
Znie to asi dost komicky ale mne to uz vtipne vobec nieje. 😒
Zacal vyberat tie veci z tych vriec a zacal mi rozpravat ako take pekne krabicky mu mozem vyhodit a ze kosele este vynosi na chalupe atd... ( ma ich tam uz plne vrece a chodi tam asi raz za pol roka)
To nieje uz nahodov choroba toto??
Moj priatel je strasne dobry, pozorny, dal by mi aj posledne ale tento jeho hlupy zvyk vsetko odkladat ma raz dorazi.
Kupili sme klimatizaciu a bola prelepena takou paskou tak aj tu keby som nevyhodila uz si ju prelepoval ze sa mu zide!! Ja uz len cakam kedy zacne vytahovat z kontajnerov! 😲 😀
Ked som sa ho opytala ze co s tymi vecami bude robit potom ked sa prestahujeme tak mi oznamil ze si da vsetko do garaze a do skladu...cize cele to zahadze sprostostami
Som uplne na nervy.
Ani tie po.... krabice mu nemozem vyhodit, mame teraz kvoli tomu tichu domacnost 😀
Tak mu asi jedine budem musiet povedat ze bud pojde prec ten bordel alebo odidem ja 😔
Mate prosim vas nejakeho podobneho muzicka doma? Je to vobec normalne? Co mam s nim urobit? Ako sa zachovat? Nechcem sa hadat ale ani zit v zapratanom byte. Som zufala ☹
Dakujem

zuzana76
21. jún 2014

podla mna ma poruchu, su ludia co musia stale nieco zbierat az maju doma smetisko,mdala by som si na to pozor a donutila ho to povyhadzovat

sisaha
21. jún 2014

@lienka2425 nie, nie je to normalne.. a tiez by som sa obavala toho, ze zacne vytahovat aj z kontajnerov... Krabice dokonca netreba ani k reklamacii tovaru!! Asi by som zvazovala ci s takym muzom ist do jednej domacnosti, pretoze si myslim, ze ten jeho bordel nebude v ziadnom sklade.., ale v dome..

h2
21. jún 2014

@lienka2425 Jáj, zlatá moja, Ty chceš vyhodiť chlapovi nejakú jeho vec?!?!?!?! Nič horšie by si mu spraviť nemohla!!! 🙂 My, ženy, Ťa úplne chápeme, ale chlapi fungujú ináč. Pre neho sú jeho rárohy posvätné, bez ohľadu na to, či sa jedná o užitočnú vec, alebo starú nepotrebnú krabicu. V tomto nemôžeš čakať, že sa zmení, maximálne, ak Ťa fakt veľmi miluje a strašne by si na tom trvala, bol by ochotný sa niečoho zbaviť, ale ten pocit, že "žena ma k tomu donútila" by v ňom zostal. Ak Ti na priateľovi záleží a nechceš ho stratiť, tak už len vydrž, kým si dostaviate dom. Hlavne nezabudnite pri stavbe na veľké úložné priestory. 🙂 A priprav sa na to, že aj keby ste si postavili veľkú dvojgaráž pre dve autá, parkovať sa v nej nikdy nebude... 😀

monciky
21. jún 2014

@lienka2425
tak my sme zacinali tak, ze sa manzel stahoval do domu s vecami v taskach, tie tasky boli smradlave a spinave- nedovolil mi tie tasky vyhodit,dala som ich do vreca na skrinu a po 2 rokoch ich vyhodila bez toho aby o tom vedel, doteraz si nespomenul, moja svokra nema doma poriadnu igelitku, kufor, proste nic, nemal to kde vidiet..., tie veci co boli v tych taskach isli vsetky do pracky, mal dovolenku, lebo by si nemal co obliect🙂 postupne som vymenila vsetko oblecko, dokupila nove....🙂
poriadok mam doma len vetdy, ked si ho spravim a kym nepride z prace, pristavovali sme predsien, uz ju pomaly zacal zaplnat rybarskymi vecami a podobne, zakrocila som...., veci na oblecenie co mal u mamy a doniesol ku nam domov, nieco islo ako pracovne oblecenie a co mu uz nebolo dobre a nikdy nebude, tak vsetko zachovale putovalo do vriec a isla som s tym do utulku, lebo to boli dobre veci, len on ich uz neoblecie...., minule hladal take tenisky od cinana co si kupil este ako slobodny, ze chce ich do roboty, tak som mu povedala ze v tymi teniskami som urobila radost nejakemu chalanovi v utulku a on nech si na pracu zoberie svoje starsie znackove tenisky, ze mz radsej kupim na nosenie nove...., ked kupime nejaku elektroniku, tak vsetky krabice by chcel skladovat, aj ked sa nemusia, ale nezlozi ich a nezviaze, to musim spravit vzdy ja...., stare pocitace a take veci, to ma svokra doteraz doma, nedovoli jej to vyhodit, u nas su max. notebooky na opravu, obchadzam ich, prekracujem, utrieram na nich prach ale ich cas uz konci, nakolko su v detskej izbe a detsku izbu budeme potrebovat za chvilu🙂
velmi dobre Ta chapem, v byte u rodicov asi vela nespravis, ale vo vlastnom dome zakroc hned od zaciatku, lebo sa zblaznis....

akab
21. jún 2014

U nás je opačný problém. Manžel je totálny puntičkár, všetko má a musí mať svoje "miesto".
Keď niečo miesto nemá, končí to v smetiaku. Takže je bežné, že tam nájdem gumičky, hračky výrobky detí, farbičky.
V koši končia aj veci, ktoré sa mu nepáčia, tj. nezdravé tvrdé či gumové cukríky, lýzatká ...
Jednoduchšie by bolo povedať svokrovcom, toto im nekupujte ... ale to nezvláda.
Minule dokonca nastala situácia, keď svokrovci nabalili sáčik sladkostí a dcéra sa pýta: "mamička, prečo nám nedávaš tie sladkosti od babky?"
Reku, lebo ich ocko hádže do koša ...
U nás som zberateľ ja :O) ale zbieram len veci vhodné na výtvarné využitie :O)

sue
21. jún 2014

@lienka2425 ak by mi manzel povyhadzoval veci,porazilo by ma a asi by som mu riadne nabryzgala :/ mozes ho poprosit,poziadat,ale vyhadzovat nemas lravo akokolvek strelene sa ti to zda... Rozumiem aj tvojej ponorke a pocitom,ale zvaz si...takyto clovek - zberac sa nezmeni, ani ked povies krabice alebo ja?... Kludne mozes ostat pred domom ty,nie krabice...takze uvazuj...ak ho lubis aj napriek tejto uchylke,zmier sa s tym,dohodnite si pravidla - kde mozes mat veci ty,kde on a zi tak...alebo chodte od seba...

sisaha
21. jún 2014

@lienka2425 este mu mozes potom povedat, ze bordel do tvojej domacnosti, iba cez tvoju mrtvolu.. 😀. Nech si to necha u rodicov.. Alebo mu to nenapadne po troskach vyhadzuj...kazdy tyzden dve krabice.. a ked bude hladat, povedz ze v hentom bordeli netusis kam si to strcil..a este na neho nakric, ze aky tam ma neporiadok, ked ani sam nevie kde co ma 😀 😀. Vies ako sa hovori...najlepsia obrana je utok..
Ja som raz svojmu ex vyhodila stare pracovne listy z nemciny, na ktoru chodil 15 rokov dozadu. Okrem toho, ze nemecky nevie, vyhodila som to... Zhodou okolnosti som ho poslala so smetami a on tie papiere videl v kontajneri 😀 😀 😀 😀 😀 Nechci vediet co robil so mnou a ako to z tade vyberal... Poučila som sa z tejto skusenosti a odvtedy som papiere trhala na drobne kusocky a balila do ciernych tasiek... 😀. Samozrejme, ze do dnesneho dna mu nic z toho nechyba..

h2
21. jún 2014

@sisaha Fúha, no, to je trošku silná káva, že: Po troškách mu to povyhadzuj a keď to bude hľadať, ešte naňho nakrič! To si hádam nemyslela vážne.

sisaha
21. jún 2014

@h2 to bolo na odlahcenie..

zzuzzik
21. jún 2014

@lienka2425 ahoj cely zivot budes s nim takto bojovat, ked s nim ostanes. To proste je taka povaha. Nikdy nezmenis. Alebo budes potajme stale vyhadzovat 😉 vela sil prajem . My s muzom nastastie neznasame zapratane miestnosti, vyhadzujeme vsetko nepotrebne. Dnes je bohuzial taka doba, pred 50 rokmi bolo vsetkeho nedostatok, dnes je prebytok.

babaker
21. jún 2014

@lienka2425 Ja momentalne riesim tento isty druhy problemu ako ty.
Teraz som mu dala ultimatum, co sa tyka poriaku. Bud bordel a kable, kam ludske oko dovidi, alebo ja. Aby som mu rozmyslanie urychlila, veci mam uz zbalene.
Tiez je to ten najlepsi a najmilujucejsi chlap na zemeguli, ale ja mam nervy tiez len jedny! 😠

h2
21. jún 2014

@sisaha Tak to mi teda odľahlo. 😅

lienka2425
autor
21. jún 2014

Celkom ma to aj potesilo ze niesme v tom sami 🙂 🙂
Asi mu to zacnem pomalicky nenapadne odpratavat... 😀
Toho sa aj presne obavam ze ten bordel neostane len v garazi ale bude siahat po celom dome.
Ale co je na tom take ze si to chce stale odkladat asi v zivote nepochopim...
Zabudla som este dodat ze vzdy zaciatkom zimy, nabalim vsetky moje aj jeho letne veci a topanky do krabic a vriec a odvezu sa svokrovcom na dom a odtial zoberiem zase zimne veci na vymenu. Robime to preto tak, pretoze ani do tej skrine sa nezmestime a jednym z dovodov je aj ten ze vrchne police su zaukladane blbostami. A to este ked dojdu na zimu svokrovci, tak si donesu naspat veci a vzdy nieco este aj prikupia a to uz potom vobec neviem kam dame...Mame tiez kopec stareho oblecenia snad by sa naslo aj 5 vriec znackoveho oblecenia ktore si ponakupoval priatel za mladi, ja chapem ze boli drahe a musel na ne makat, ale uz vidno ze maju min.10 rokov a su jednoducho nemoderne, a hlavne su mu aj male. Nohavice nenatiahne ani nad kolena nieto boze este zapnut... ale ked som ich chcela dat prec tak zahlasil ze do nich schudne 😀 😀 takze som nepochodila 🙂
Niekedy rozmyslam ze to ma po rodicoch. Ze co videl doma, akoby sa to v nom nejak zanechalo...
Jeho rodicia su velmi starucky a tiez nic ine nerobia len skreckuju. Napr. aj potraviny .V komore maju 10 kav, snad 100 kg cukru, 100kg muky atd... proste vsetkeho vela ako keby cakali ze pride vojna 😀
To ze je tam vela veci aj 10 rokov po zaruke nikoho netrapi a stale dokupuju nove a nove... Ale to je uz ich problem miesat sa im do toho nemozem 😀
Jeho otec ma 3 pivnice na kompletku zahadzane a to ako starymi plechmi, suciastkami zo zigulaka, starymi nefunknymi tlaciarnami a technikou co sa uz min. 20 rokov nepouziva a inymi starymi rozpadnutymi vecami...
Tak mozno ten moj videl od malicka a bol aj tak vedeny ze netreba nic vyhadzovat a ze sa vsetko zide.
Neviem mozno je to len nejaka uchylka alebo ja neviem ☹
Hlavne co viem ze to musim riesit ale asi tym menej nasilnejsim sposobom a popritomu mu asi budu nejake strasne stare haraburdy miznut 😀

zzuzzik
21. jún 2014

@lienka2425 a mam napad prenajmi si jednu garaz tam mu to vsetko odprac. Nech sa v tom bordeli prehrabava. Urci si zony na dome kde nechces aby ti pratal veci. Vymedz mu priestor a ten ked sa mu zaplni, nech sa tam zavre na tyzden a triedi.

sisaha
21. jún 2014

@lienka2425 aha...tak to je ine..on to videl doma...to sa nezmeni..bud budes na neho aktivne vplyvat s tym, ze predsa v tych veciach mozu byt mole, haved atd..alebo budes mat dom plny haraburd

lienka2425
autor
21. jún 2014

@akab radsej by som bola mozno stastnejsia keby bol aj ten moj taky 😀 sice tazko povedat.
Ja tiez vyhadzujem veci "nepotrebne" ale zase veci ktore sa nam zidu alebo pre nas nieco znamenaju nechavam 🙂 len mi potom pride divne ze pre moju polovicku nieco znamena napr.taka krabica zo starej kosele 😀 😀 😀

lienka2425
autor
21. jún 2014

@sisaha si ma uplne dostala sa tu na tom sulam od smiechu 😀 😀 to presne ako keby som pocuvala o tom mojom s tymi papierami 😀
Minule sa pokusal nechat stare listky co davaju z tesca, tie zlavy a oni su platne len na nejaku dobu. a tiez isiel s kosom a musel sa v nom hrabat asi ked to nasiel 😀 😀 a doniesol ich naspat a este mi vynadal. Este ze sa mi podarilo mu vysvetlit a ukazat datum ze to je uz 2 mesiace prepadnute ale mala som pocit ze aj tak ich chcel odlozit 😀 😀

miskaska
21. jún 2014

Obsedantno kompulzivna porucha. Na JOJ, či kde dávajú dokument, volá sa zberači. Snáď sa až do takého štádia nedopracujete, príp. skús mu to pustiť.

h2
21. jún 2014

@lienka2425 Ach, teraz som sa až zahanbila, lebo práve minulý týždeň som triedila svoje staré oblečenie, veľa som vyhodila, ale celkom slušne veľký mech skončil aj na povale s tým, že do toho ešte schudnem... 😢 🙂

jankastubka
21. jún 2014

Zda sa mi tvrde riesenie bud krabice alebo ty, lebo tieto slova uz nejde vziat spat. Tvrde mi pride aj to, ze kvoli tomu nemas s Nim ostavat.
Treba najst lepsie riesenie. Chlapi su tvrdohlavi, ten moj obzvlast. Ale ked s niecim dostatocne dlho pilim usi, tak si to casom vezme za svoje.
Inak moji rodicia su presne taki, ked sa stahovali do domu chcela som vsetky blbosti povyhadzovat, ale nechceli. Teraz to maju na pojde, a nikto sa k tym skatuliam nevie dostat poriadne.

hradnapani
21. jún 2014

@lienka2425 urobila si chybu, ze si to zacala triedit bez jeho vedomia. To je rana pod pas, najma pre chlapa. Uplne inak by to mozno dopadlo, keby si mu rano povedala, co ho bude cakat poobede. (Staci povedat "ak to nevytriedis ty, do konca tyzdna, urobim to ja, lebo takto tu zit nebudem a nemozem, pochop ma.")
Teraz si uz len sypat popol na hlavu, ze ho chapes, ale tiez si nemohla inak, nech pochopi aj on teba.

ale inak uplne bezne to nie je, teda ked to dosahuje taketo rozmery. Ista forma skreckovania je pre muzov typicka, najma pokial ide o kabliky a spol. Lenze na to by potrebovali samostatne sklady. Aj moj skreckoval kadejake somariny ale nastastie je taky flegmatik, ze bol aj rad, ze to niekto urobil za neho (ale bol o tom vopred upovedomeny).

lienka2425
autor
21. jún 2014

@babaker to je prave to a zase kvoli takej veci by som ho urcite neopustila. Myslim opustit navzdy... ale inak aj ja som siahla uz po taske nejeden krat ze sa zbalim ale ma to potom preslo 😀
to presne, krabicky kablicky...Neviem si predstavit ze by sme mali dieta. Stale by som ho len hladala, lebo v tom brajgli by sa mi lahko "zapotrosilo" 😀 😀 Ale pokusim sa s nim porozpravat, alebo si spolu ku tomu sadneme a budem mu podavat po jednej veci a budeme argumentovat 😀 Inak to uz nevidim 🙂

sisaha
21. jún 2014

@lienka2425 krabice by som fakt povyhadzovala... ved to sa musi rokmi uz aj rozpadnut, ci?..alebo im k tomu nenapadne dopomoct... 😀 😀

jarmilka1985
21. jún 2014

Ja som podobna ako tvoj priatel, ale on je bomba extrem. Moj mm sa totalne rozculuje, cas od casu si nad to sadnem, vytriedim a vyhadzem. Nesie si to z domu moja mamina bola vzdy taka ze vsetko nechavala aj krabicky aj pekne papieriky, ja zase taka nie som! Ale na niketorych odpovediach somsa perfis pobavila. Letim deti mi lezu po byte :D

lienka2425
autor
21. jún 2014

@miskaska idem pozriet co to je , to dufam aj ja ze dalej uz nezajde 😲 😲

danjelca
21. jún 2014

😀 😀 toto je dobrá téma..je sem tam tiež musím urobiť raziu v byte a komore 😀

jarmilka1985
21. jún 2014

@jarmilka1985 Inac taka rada su ludia co vzdy vsetko potrebuju akoby som videla moju maminu ked som si to citala nic jej nesmies vyhodit! Ja som jej potajomky nejake somariny povyhadzovala...a je to inac tazke viem podla seba ... aj mne vsetko treba. Ale mame maly byt tak vela veci leti prec aj ked mi je za tym luto...potom som rada ze to vypadlo lebo aj tak nam to uz nebolo treba. Je to podla mna nejaky druh choroby to kolekcionarstvo :D A zberie na neho asi ozaj bud ja alebo krabice. Alebo mu po castiach vyhadzuj take blbosti ako krabicky od niecoho...podla toho co pises je super pripad a ked ma tolko veci a nevie kde co ma...tak ani to hladat nebude a keby aj hej povedz ze nevies kde to je :D A postupne vyhadzuj...Mojmu muzovi som tak vytriedila paru triciek a ked ich hladal som povedala ze neviem kde su. Dala som ich na charitu :D

babaker
21. jún 2014

@lienka2425 Na zaciatku som si aj ja povedala, ze kvoli tekej blbosti sa predsa nebude rozchadzat.
Lenze toto su malickost, kazdy den stale a stale, dokolecka.
Ked som mu vytkla jednu vec, pripominala mu to kazdy den, nahucala....nakoniec to odpratal. Lenze ja tiez nemam oci vsade, sustredim sa na jednu miestnost, drzim ju vyupratovanu, zatial nazhromazdi haraburdy pod schodami. Je to kazdodenny boj. Kto nezazil, tazko chape, ze to mame s nimi fakt tazke. 😝

babulka82
21. jún 2014

@lienka2425 nemame my jednych svokrovcov? 😀 😀 😀 naši maju tiež taketo skladisko doma a ked som sa zo smiechom načo tie (podla mna) haraburdy odkladaju tak div ma nezožrali a prezentovali to ako uplne nove nepoužite veci 😀 maju to tam aj 30 rokov predpokladam a podotykam že su to veci ktore v živote nikdy nevyužiju al nevadi, ja tam na rozdiel od teba (naštastie) nebyvam v tom bordeli .Ale ja by som tak žit nemohla je to špina a hnus a mam skor pocit že su lenivy to upratat a nie že to budu potrebovat 😉

mimibb
21. jún 2014

@lienka2425 No ono je to taka "porucha" ludia lipnu na starych veciach a kadejakých somarinach a odkladaju ich roky s tym, ze ved sa este zidu....volaju sa "zberaci", je aj X amerických programov o tom, ako maju takyto ludia zapratane doslova cele domy bordelom...pomaha psycholog....ale mozno to u vas nebude tak vazne...no asi to treba proste zamedzit...aby ste raz vas novy dom nemali fakt zapratany krabicami.... 😒