Brutálna hádka so švagrinou-kto má pravdu?

21. nov 2019

Zdravim zienky..cez vikend som sa brutalne pohadala so svagrinou s ktorou sme dovedy vychadzali velmi dobre..Ide o to ze ja mam dve dcerky 5 rocnu a 21 mesacnu a ona ma 7 mesacneho syna..musim vsak povedat a viem ze to vyznie kruto ale odkedy sa jej narodil syn tak jej daco preplo v hlave..neviem ci mlieko udiera alebo co..ale je to s nou zo dna na den horsie..Malý je dost nárocne dieta a to vo tom ze place skoro stale,,v kociku, v aute, v postielke..jedine kde nereve je na rukach..ked jej aj zaspi tak tak si vedla neho nesmie ani mucha kychnut lebo hned je hore..zobudi ho proste kazdy "prd" a on ked sa raz zobudi uz znova nezaspi hoc by spal dovtedy len 10minut..svagrina tym padom neznesie okolo maleho ani len naznak nejakeho hluku (stekajuci pes, zvonenie mobilu, hlasnejsie rozpravanie buchnutie dverami proste nič..) ist s nou vonku na prechadzku je "zazitok" lebo vkuse sleduje ci sa maly v tom kociku nebudi..raz zacala ziapat na jednu pani ked sme boli v obchode a stali sme pri pokladni, maly jej spal v kociku, pani co stala za nami zacal zvonit mobil vo vrecku samozrejme sa synovec na to v kociku zobudil..tak svagrina nezabudla dotycnu pani okriknut ze ci nevidi ze ona pred nou stoji s kocikom v ktorom spi male dieta a musi mat do zvonenie tak nahlas..ale aby som sa dostala k veci..v sobotu mala svokra 60tku a robila u seba doma taku mensiu oslavu..ked sme dorazili my svagrovci tam uz boli a malý jej spal akurat o poschodie vyssie v izbe..moja mladsia 21 mesacna dcerka ked vstupila do domu a zbadala starkych zacala od radosti vískat naco ju chytila svagrina..trhla jej rukou ze ma byt ticho lebo bratranceka zobudi..schamtla ju tak silno ze mala zacala plakat hned utekat ku mne..az na ten plac sa zobudil malý a zacal revat..svagrina na mna zacala vrieskat ze ze si ju mam utisit.ked zbadala ze je maly hore tak ze mi dakuje pekne ze sme ho zobudili..to som ja uz nevydrzala a vynadala som jej to prepnutych kráv..a ze ci su uvedomuje ze si maleho zobudila sama to poprvé a po druhe 21 mesacne dieta si neuviedomuje ze hore spi babatko a ze ma byt ticho..a ze ešte raz ju tak hnusne schmatne tak schamtnem ja ju ale za vlasy..svokre som zagratulovala zobrala malu a sla som odital prec..Neviem teraz ci som spravila dobre..svokra mi aj potom volala ze nech sa nehnevam..bolo mi to luto koli nej hlavne ale proste ja som tam nedokazala s nou ostat v jednej miestnosti

nevludna
21. nov 2019

Nemuselo jej prepnut, mne pride ze je skor vystresovana a unavena. Je prvorodicka. Co tak ponuknut nejaku pomoc?

autor
21. nov 2019

@nevludna juuuj uz kolkokrat som jej ponukla..nechce ona vie vsetko najlepsie..ponukla som jej hlavne zo zaciatku ze jej navarim, pridem pomoct poupratovat..x krat som maleho pytala ze jej ho pokočíkujem- nedá..ani vlastnej matke ho neda..svokra ho strazila raz aj to jej volala kazdych 5 minut..

autor
21. nov 2019

@nevludna jej svokra sa ponukal ze jej pride s malym pomoct ked sa narodil..odmietla..dalsia svagrina(jej sestra)..tak tej ho uz duplom neda lebo ona je mlada (21r) nema deti tak vie prd..

mareka49
21. nov 2019

Hm. Kazda minca ma dve strany. Asi sa toho nazbierolo viac..Mamicke nespaca za 7 mesiacov a u teba tiez.
Mozno nadavky by som vynechala. Ale stalo sa.
Viem si predstavit ako mama toho maleho je NANERVY a z toho lezie druhym tiez NANERVY.
Na oslave sa to proste stretlo.
Asi by som to nechala vysumiet.
Ked zacne spavat aspon o trosicku lepsie si to vydiskutujete.
A ano, ona prva reagovala.podrazdene a prehnane voci tvojej dcerke..
A ano, mohla si jej to "vratit" inymi slovami.
Stalo sa a za par tyzdnov to bude OK.
Je len na vas, ktora prva povie PREPAC

sonnenshein
21. nov 2019

Chce to zvladnut sama, nevidim na tom nic take katastrofalne.
Ja by som asi Chapala, ake to je, ked Ti dieta dlhodobo nespava, a co s Tebou dokaze spravit spankova deprivacia....
Na Tvojom mieste by som bola ja ta Prva, co povie prepac, a aj ze chapes, ze je nevyspata, unavena, a ze vtedy clovek nereaguje uplne racionalne.

wena
21. nov 2019

No svagrina je asi prehnane citlivá, ale aby si dospelej zene povedala, že je prepnuta krava a že ju schmatnes za vlasy mi príde totálne nevhodné a úplne mimo.

rumkolka
21. nov 2019

Ja ju chapem,sama mam velmi narocneho syna,ma uz skoro 10rokov ale tie prve roky to bolo takmer znicujuce. Nonstop vreskot,nonstop den aj noc. A mna tiez kazdy sudil a odsudzoval ale pomoc neponukol nik,dva roky som skoro vobec nespala. Nikdy ho nikto ani len nekocikoval lebo sa vsetci " báli" a vkuse som pocuvala ze len ja to s nim viem.
Spravanie tvojej svagriny len odzrkadluje jej unavu a frustraciu,mozno by jej trebalo pomoct alebo ju aspon pochopit.

autor
21. nov 2019

on jej cez noc spava krasne..uz tri mesiace jej prespi celu noc.len jej nechce spat cez den..a z toho je na nervy..ja ju ako matka chapem tiez som si so svojimi babami co to odskakala koli spanku ale zas toto co ona stvara..a to nie som jedina co si mysli ze to riadne prehana uz

sara07
21. nov 2019

podla mna si urobila správne
mala si toho dost ruplo to v tebe
ak odmieta pomoc je to tažké, jasné je totalne na dne lebo aj ona je unavená a nevyspata možno by stačil nosič aby to mala lahšie
to čo si dovolila si nemala a obavam sa že si to ani neuzna
ešte je riešenie ist k svokre dohodnut sa ked tam nebude švagrina, bud sa časom zrovna alebo smola lebo toto je tyranizovanie okolie pre dieta
že si použila nadávky no ozval sa v tebe tiež pud matky ,

autor
21. nov 2019

@wena jaaj jasne..a aby dospela zena schmatla za ruku 21 mesacne dieta tak ze nim doslova trhne..a zacne po nom ziapat nech sa laskavo utisi tak to nie je mimo asi

daja07
21. nov 2019

Nezastavam sa svagriny ale ak by si mala dieta ktore vacsinu dna len uspavas a hned ho vsetko zobudi, asi by si to inak vnimala. Ja som mala podobne prve dieta, bol to horor niekedy. A to od 6 tyzdnov v kociari nezaspal ani nahodou. Bola som stale unavena a ubolena z nekonecneho uspavania a kratkych spankov. Jej spravanie je neadekvatne a mozno by to chcelo skor rozhovor s nou. Ze sa snazite ale niekedy sa to neda ustriehnut dieta. Ak viete ze je tam jej dieta a je mozne ze spi tak sa snazte stisit trosku svoje dieta ak sa da. Ja som bola vkuse nervozna. A z kazdej strany mi kazdy radil nieco ine. A reci typu ze deti spia v kociku, neexistuje ze nespi v aute, ako to ze place ked ste tu.... a podobne hluposti a nervovali este viac. Ja odporucam satku na nosenie deti alebo ergonomicky nosic. Mne neskutocne pomohol. Maly spal na mne ja som porobila co trebalo. Aj ked vecerne zaspavanie bol boj takmer do 2 rokov. A navyse dieta v satke ci nosici nezatazuje tak ruky a chrbat ako nosenie na rukach.

gabrielaaaa
21. nov 2019

Ako keby mne zdrapi malého tak to by ešte len videla,😡😡😡ona si sama môže zato nemala si ho naučiť na ticho ja som tiež rodila ako 18ročná a na všetko sama ale nesprávala som sa jak decko každý má NATO iný názor

autor
21. nov 2019

@rumkolka ale ja som jej tu pomoc ponukla x krat..aj okolie..ale ona nechce..lebo proste len ona sa vie onho postarat riadne..my ostatni sme tupci co nevieme ze ked je dieta hladne ho treba nakrmit a ked je posrate tak ho prebalit..

lenka2710
21. nov 2019

tak moja svagrina sa úplne od rodiny odstrihla po narodeni syna, malý bude mať 4 roky a nikto ho nevidel,len na fotke,teda okrem starych rodičov! Nikto jej nič nespravil, muž je zo 4 bratov, s dvoma vychádzame dobre a proste ten tretí je s ňou a uplne mimo rodiny! Je nám to ľúto, pretože jeho som mala zo všetkých troch bratov práve jeho najradsej,bol vždy veselá kopa a uz sme sa 4 roky nevideli ani nerozprávali, max keď je na dvore a zakrývam mu z auta
Nikto nevie,co sa stalo, úplne jej preplo

sara07
21. nov 2019

nerieš ju, skus sa jej vyhnut, možno sa to časom zlepší alebo tak padne na hubu že pomoc prijme , možno jej bude blbo byt večne sama
ale fakt to prehana doslova

virginia
21. nov 2019

Isteze sa ocakava, ze Ty mas byt ta chapava, na druhej strane, schytila skaredo Tvoje dieta, je logicke, ze si vyletela. Matky si svoje deti chrania ako levice, takze ste si uplne kvit. Ona unavena, ty braniaca. Napis jej vysvetlujucu sms a bude na nej, ci to bude akceptovat alebo nie.

autor
21. nov 2019

ako brala by som keby ju nejak vzala za rucku a jej ukazala ze tisko ze hore spinka babatko alebo tak..ale keby ste videli ako s nou trhla..si myslim ze kazda ktora ste tu matka a by to spravila vasmu dietatu..ktore je male a ešte nechape..tak verte tomu ze by ste vyleteli..nech mi tu ziadna nejde rozpravat ze by ste boli v klude a ešte sa vy jej ospravedlnili lebo tomu neuverim

autor
21. nov 2019

malá sa jej tak zlakla ze spustila hystericky plac hned ku mne ze mama mama...a az na ten jej plac sa zobudil malý

brita7777
21. nov 2019

Proste je len unavena. Tie chvile, ked dieta spi je pre zenu jediny oddych a to este musime poupratovat prip navarit umyt riady nakuput trosku sa upravit. Mozno jejani muz nepomaha kto vie. To, ze ty si to zvladla v pohode neznamena, ze ona to musi zvladnut normalne ako ty. Nevyspatie moze udriet na hlavu skor.
Mozno ju len nemas rada, a preto ti vadi.
Samozrejme mala to urobit jemnejsie..alebohuzial nie sme roboti, ale ludia.

zorkahorka
21. nov 2019

Mne malý dobre spával, manžel pri kočíku vŕtal do betónu 😀 ale verím,že to môže mamicku ničiť a v Tom strese vyvádza nepochopiteľné veci. možno to chce iný spôsob uspavania,neviem... a má zo z toho musí malý len vyrast. Určite ju to už mrzí tak ako teba. Napíš jej

autor
21. nov 2019

@brita7777 ja som to tiez nevzladala uplne v pohode..tiez som mala svoje chvilky ale toto co ona doraba.ked pridete ku nim na navstevu musite len sepkat..uz k nim vlastne aj navstevy prestali chodit..podla nej kazdy ziape a kazdy trieska vecami naschval aby jej maleho zobudil..vsetci robime vsetko naschval..psy naschval stekaju..pani v obchode si naschval nechala nahlas zvonenia na mobile ..ujo vedla nas vonku naschval tresol dverami auta silno aby ho zobudil..proste kazdy koho stretne robi vsetko preto aby jej maleho zobudil

ivca88
21. nov 2019

Sorry ale keď má také dieta, tak nech si kúpi nosič alebo šatku.
Alebo nech s ním je teda doma zavretá.
To sa nedá odstrániť všetok hluk.
Inak, zaujímavé je že v brušku deti práveže počujú samí hluk.
Taktiež aj tí sumivy medvedici, biely šum, a podobne hračky fungujú na tom aby malo dieťa hluk.
Možno by bola prekvapená ako dobre by jej zaspal na koncerte 😅
Ale nemá si to čo vyvbijať na ostatných.
Mohla prísť na oslavu keď je malý hore, keď má takýto problém a nie buzerovat všetkých na okoli

autor
21. nov 2019

@ivca88 ma nosic ale on neznesie byt ani v nom..ani v satke..proste len na rukach bez nicoho...lenze tiez ho stale nosit hore dole..nie je sranda..ma10,5 kg..

anita6666
21. nov 2019

Ty si reagovala neprimerane....ja si tiež myslím o svojich príbuzných kadečo, ale neriesim to....je to ich vec....a obzvlášť,ak som v ich príbytku....a je jedno či tvoje dieťa je hlučné,snazila by som sa aspoň zo slušnosti povedať niečo v zmysle "budeme tíško mimino spí" a viac by som to neriešila

felycity
21. nov 2019

Myslím si, že švagriná to evidente nezvláda, chápem je pocity, ale pokiaľ má problém s dieťaťom, pokojne mohla požiadať členov rodiny, abyboli tichšie / vysvetliť blízkym.../ a neriešiť to takým spôsob ako riešila a určite nie voči dieťaťu - to boal čistá agresia, väčšina obhajuje švagrinú, lebo je to náročné, áno je, ale to neznamená, že má právo sa k dieťaťu takto správať, ak má citlivé dieťa a nezvláda to, musí nájsť iné riešenie tak , aby neustále neobmedzovala druhých, dá sa sem tam prispôsobiť, ale ako aby mi niekto vynadal, že mi zvoní mobil v obchode alebo nebodaj hlasnejšie rozpráva tak haló kde sme...takisto rupli tebe nervy. Ak ťa to mrzí, nie je hanba urobiť prvý krok a za svoje nevhodné slová sa ospravedlniť a vyvetliť situáciu prípadne ponúknu opätovne pomôcť , /budeš mať minimálne čisté svedomie /alebo možnosť sa vyrozprávať., potom je už rad na nej, čo ďalej...

bluka2
21. nov 2019

Tiež som mala také dieťa ako ona a môžem to porovnať aj teraz s druhým, ktorý taký nie je. Nemyslím, že je prepnuta krava, skôr tebe chyba trochu empatia. 21 mesačnej sa dá vysvetliť, mohla si to pred návštevou spraviť. ale jasné, aj tak môže taká situácia nastať a aj zabudnúť je normálne. Podľa mňa si spravila chybu, že si pridávala olej do ohňa v konflikte, kde druhá strana je unavená matka. Mohla si to radšej prekusnut a niečo milé povedať. Svokra zareagovala fajn

autor
21. nov 2019

@anita6666 ja som to tiez neriesila kym mi nezautocila na dieta..a mala nebola hlucna len viskala ale zas to nebolo nejak hlasno..proste sa tesila..smiala sa a tlieskala rucickami..mne to vobec neprislo hlasno..keby som mala pocit ze mala robi nejaky hluk tak jasne ze ju utisim..

simsalabim
21. nov 2019

Chapem vas obe. Moja starsia dcera bola ako dieta tvojej svagriny. Zobudila sa aj ked som cinkla lyzickou o salku - pocula to cez 2 zatvorene dvere. Bola chronicky nespavec, uz ako novorodenec spala v noci cca 7 hodin a cez den 4x30minut. Bdely stav vacsinou preplakala. Plakavala aj na rukach, aj v aute, aj v kociku. Ak mi ju niekto zobudil, vrazdila by som. Jej spanok - nech bol akokolvek kratky - znamenal pre mna chvilocku blazeneho ticha. Toto pochopi iba ten, kto take dieta mal. Na druhej strane chapem aj to, ze neprimerany zasah svagrinej voci tvojej malej sa ta dotkol. Myslim, ze ospravedlnit by ste sa mali jedna druhej navzajom - ty za to, ze nemas dost empatie a nevies predvidat, ze tvoje deti mozu maleho zobudit a ona za to, ze nema fyzicky vystupit voci tvojim detom.

autor
21. nov 2019

@bluka2 to mi chces tvrdit ze keby niekto zautocil takto na tvoje dieta tak sa usmejes a to prekusnes??? ze ho schmatne za ruku silno az tam ma otlacku trhne nim a zacne po nom hulakat??a co mam vysvetlit 21 mesacnemu dietatu?..ked vojdeme a uvidis starkycch tak neopovaz ani muknut??

vroni
21. nov 2019

Keby mi niekto začal smykat s dieťaťom a hucat po ňom, dozvedel by sa o sebe aj onakvejsie ako ze je prepnuta krava (ako ze aj je). A bolo by mi úplne fuk, aká je vyčerpaná. Ospravedlnila by som sa svokre, so svagrinou by som komunikovala normálne, ale na ospravedlnenie nevidím dôvod.