Bratova svadba & moja ex s partnerom a ich dieťaťom

6. máj 2023

Zaujimal by ma vas nazor na situaciu: moj brat bude mat svadbu na ktoru aj napriek mojmu vyslovnemu nesuhlasu pozval moju byvalu partnerku, s ktorou sme zili skoro 9 rokov. Neboli sme zasnubeny, ziadne deti, ani ine spolocne zavazky. Od nasho rozchodu ubehlo uz 6 rokov. Medzicasom som si nasiel novu partnerku s ktorou som vo vztahu. Moj brat pocas trvania mojho vztahu s byvalou partnerkou nemal extra aktivny kontakt a ani komunikaciu s nou, byvali sme v inych mestach, stretavali sa obcas po vikendoch s rodinou. Teraz ale vyhlasil, ze na svojej svadbe chce moju byvalu aj s jej partnerom a ich dietatom. Neviem, mozno som divny ale mne to pride ako ista forma "provokacie" z strany mojho brata. Bavili sme sa o tom, povedal som mu moj nazor na vec, ale on aj napriek tomu na svojom rozhodnuti trva. Moja partnerka mi odmietla ist na bratovu svadbu, co uplne chapem. Kedze je to bratov den "D" tak ja nebudem robit ziadne teatro okolo toho. Pojdem na svadobny obrad a nasledne sa svadobnej hostiny nezucastnim, nemam zaujem tam mat na ociach svoju byvalu a jej rodinku. Zaujimalo by ma co si o tom myslite. Dakujem 🙂

janinah
6. máj 2023

Ze urobíš dobre a brat sa správa nezmyselné.Povedal si mu,že buď oni alebo ty s partnerkou? Povedz mu to jasne a priamo.

maxalla
6. máj 2023

Myslim, ze si sa rozhodol dobre. Ty, aj tvoja partnerka.
Ale asi by som ho vopred upozornila, ze sa svadobnej hostiny nezucastnis, nech to nie je ako neprijemne prekvapenie po obrade.

autor
6. máj 2023

@janinah Presne o tom bola nasa diskusia uz asi 3x. Vysvetlil som mu ze to je neprijemne pre mna aj pre moju partnerku a ze nevidim dovod preco by mal pozyvat moju byvalu s celym ansablom na svoju svadbu. Zial, byvala ma asi vyssiu prioritu ako ja a tak nebudem robit viac problemov ako je nutne. Pridem, pozriem sa na obrad, pogratulujem, odovzdam svadobny dar a pojdem na zvysok dna na vylet; kedze svadba bude v peknom prostredi mimo SR. 🙂

nikolka1986
6. máj 2023

Tvoj brat je k....t , nulový charakter a empatia žiadna. Opýtaj sa ho, že ak by sa náhodou rozviedol s partnerkou, či by mu nevadilo, keby si ju pozval. Alebo nejakú jeho súčasnú bývalú.

autor
6. máj 2023

@maxalla Dufal som ze ked mu jasne vysvetlim, ze toto je pre mna "no-go" a poviem ze po obrade odidem, troska ho to pohne. Zial, nepohlo to s nim. :(

maxalla
6. máj 2023

je mi to luto. Brat je blb, ak da prednost jej.

reanda
6. máj 2023

to co za blazna mas za brata? 😀

janinah
6. máj 2023

Nie je šanca,že tá ex pozvanie neprijme.? Nemá v sebe toľko chochmesu,aby pochopila,že je to trápne sa tam dostaviť akoby sa nechumelilo?

reanda
6. máj 2023

a tvoja byvalka tam aj s tou rodinou pride? tak potom aj ona je blazon 😝

autor
6. máj 2023

@janinah Pokial viem tak pozvanie vraj prijala a pride ako som napisal v kompletnej zostave: ona, on a maly syn. ;)

reanda
6. máj 2023

tak potom boli asi vacsi kamarati, ako sa ti zdalo.. lebo inak to nedava ziadny zmysel

autor
6. máj 2023

@reanda Zatial som dostal informaciu od mojho brata ze som divny a mal by som sa na to vediet pozvniest. ;) Takze problem bude zarucene vo mne! 🙂

evaachesa
6. máj 2023

A oni boli tak super kamaráti že ju pozýva? No keďže tvoja priateľka nejde, mohol by si pozvať ako doprovod nejakú bratovu ex. 😁

reanda
6. máj 2023

tak povzniest-nepovzniest, zalezi, preco a ako ste sa rozisli.. niekedy sa ani netreba moc povznasat.. ja hlavne ale nevidim ziadny dovod takuto osobu pozyvat na svadbu.. ked este, ako pises, si vobec neboli blizki.. za tym nieco musi byt.. ako pises, ze je to provokacia od neho.. ale preco ma dovod ta provokovat, to vies asi len ty

autor
6. máj 2023

@reanda Rozchod s byvalou bol vysledkom vzajomneho rozhodnutia. Venovali sme sa kazdy svojej dobre rozbehnutej kariere a byvala dostala ponuku pracovat za velkou mlakou, kam sa mne uz po predchadzajucich pracovnych skusenostiach vracat nechcelo a vztah na dialku pocas 2 - 3 rokov nam nedaval zmysel. Takze ziadna drama sa nekonala. Kazdy si po rozchode hladel svojho; do dnes fungujeme s byvalou tak ze si napiseme na narodky a vianoce; par slusnych viet alebo SMS, a to je vsetko. V podstate mi je jedno ci je to z jeho strany provokacia alebo akykolvek iny dovod. Len som chcel vediet / pocut nazor inych, ci sa nieco taketo zda divne len mne alebo aj vam. 🙂

autor
6. máj 2023

@evaachesa Je to jeho den "D" takze nebudem robit nic, cim by som mu ho mohol akokolvek zneprijemnit a navyse by som take nieco osobne nedokazal urobit vo vztahu k jeho nastavajucej, lebo ju mam rad a tesim sa ze bude sucastou rodiny. Ale mas pravdu, na vyber by bolo zo sirokej mnoziny bratovych ex-ex-ex.....

tramtada31
6. máj 2023

Tak mne to príde ako trosku dramatizovanie. Ak ste sa rozišli v dobrom, dokonca udržiavate kontakt, tak aký je problem ist na svadbu, kde sa ani dlho nezdrží, keďže tam nikoho nepozna a ešte má aj male dieťa? A brata si sa mal spytat na dôvod pozvania, či boli kamaráti, alebo prečo. Možno je dôvod len ten, že frajerka si pozvala 1000 hosti a on je introvert bez kamaratov, tak chcel dorovnať pocty, aby sa necítil blbo.

reanda
6. máj 2023

tak ale ked mate s byvalou takyto 'korektny' vztah, preco ti tak vadi, ze tam bude? ci kvoli terajsej partnerke? ved za danej situacie by nemalo byt tak tazke sa 'povzniest'? ale kazdopadne je bratove rozhodnutie pozvat ju dost divne.. no ved to je jedno.. uz si sa rozhodol, ako reagovat, hadam budete vsetci spokojni 🙂

lintu
6. máj 2023

Aký vzťah má tvoj brat k tvojej priateľke? Teoreticky nejde o provokovanie teba ale nej. Problém je taký veľký, že ľuďom je jedno či sa svadby zúčastníš alebo nie. Ak máš s bývalou veci vyjasnené, v podstate by vám naozaj mohlo byť jedno, či tam bude alebo nebude. Má rodinu. Vôbec sa nemusíte rozprávať (ani stretnúť)....
Môžeš sa porozprávať ešte so švagrinou, čo to má všetko znamenať. Mohla by o tom vedieť niečo viac...

ankare
6. máj 2023

Bože, Tvoj brat je somár riadny. Škoda,že sa takto zachoval. Ale ty to už neovplyvnis. Rozhodol si sa správne.

ankare
6. máj 2023

A ako vychádza brat s Tvojou ženou?

deti95060810
7. máj 2023

čo na to tvoji rodičia? im to divné nepríde?

ukulela
7. máj 2023

1. To je svadba pre 150 ludi, ze sa pozyvaju byvali partneri surodencov? Pozna brat vobec noveho partnera ex?
2. Nie je to namierene proti tvojej sucasnej partnerke?
3. Co na to nevesta?

dzejn80
7. máj 2023

Z informacii, ktore si napisal nerozumiem aky mas problem. Evidentne ma tvoj brat s tvojou ex vztah dobry, ak ju pozval na svoju svadbu - co mi ani nepride divne, boli ste spolu 9 rokov, to je dlha doba a kus zivota. Navyse, ak ste sa rozisli korektne. Ste dvaja cudzi ludia, kazdy so svojim zivotom, po 6 rokoch kazdy niekde inde. A tiez mi nie je jasne, ze preco tvoja sucasna partnerka odmietla ist, oni sa s ex poznaju? Maju zle vztahy?

andreatytler
7. máj 2023

To ze ju brat pozval bude mat nejaky dovod o ktorom nevies alebo nechces povedat. Tvoj postoj nechapem. Ved sa s nou ani nemusite rozpravat ani nic. Ci vas uraza ze bola pozvana? Ze podla teba nema pravo tam ist? Tvojej priatelke uz vobec nechapem co jej vadi. Ona je tvoja sucasna priatelka, ved nech sa popredvadza. Ona vyhrala.
Na mojej svadbe bol svagor s terajsou priatelkou, jeho ex partnerka so svojim sucasnym muzom a aj exexmanzelka. Je to preto, lebo ma s oboma ex deti a expriatelka s terajsim partnerom su dobri kamosi mojho muza, cize tam bol dovod preco boli pozvani, ale oni tie 3 zeny sa velmi nemusia, ale dokazu sa premoct a prist na spolocnu slavu.

milanemila
7. máj 2023

No od brata to je mimo ak to je tak ako pises, ale druha vec je, ze po 6 rokoch od rozchodu este riesit nejaku byvalu mi pride tiez odveci (hlavne ak tam neboli a nie su ziadne zavazky) a rovnako, ze tvoja partnerka tam kvoli nej odmieta ist 🤷🏼‍♀️ Ja som bola s manzelom na svadbe brata jeho byvalej a teda ziadna drama sa nekonala pred, pocas ani po svadbe. Zrejme si sa este cez svoju byvalu nepreniesol alebo co.

pragmaticka
7. máj 2023

Ze preháňas!!! A co keď je to ex? To si s nou už nikdy nemôžete sadnúť za 1 stôl, zatancovať, zabaviť sa?? Sak si s nou 9rokov zdieľal život?! Správate sa ako deti. Viditeľné ma ona už vlastný život, dieťa. Tvoja terajšia tiež riadne preháňa. Co si mysli ze koli jej sebeckym pocitom niekto bude rušiť pozvanie iného človeka na svadbu????je to človek tak isto ako hocikto iný, ze ju cudzia osoba odsudi len zato, ze bola tvojou partnerkou bez toho aby ju poznala, mi príde max. Detinské!!!!

terezka1947
7. máj 2023

Keď má ona svoju rodinu, dieťa a ty tiež nový vzťah,prečo by si nešiel?
Veď máte nové životy.
Nerozumiem ani tvojej prístelke,že odmieta ísť.

barbie1981
7. máj 2023

To že tvoj brat pozýva tvoju ex s rodinou je zvláštne, ale zvláštne mi príde aj tvoje správanie s priateľkou. Veď ak si sa s ňou rozišiel korektne a stále udržiavate kontakt, tak nechápem kde je problém. Obaja máte svoje nové životy, na svadbe prehovorite pár zdvorilostnych slov a každý sa budete baviť so svojimi priateľmi. Mne by to teda nevadilo.

lucilaines
7. máj 2023

Jedna vec je aky ma dovod pozvat brat na svadbu tvoju ex, ale tak nejaky ma a je to jeho svadba, moze si pozvat koho chce. Druha vec je, aky dovod ma tvoja priatelka robit taketo sceny a odmietat tam ist. Co si mysli, ze sa tam date s byvalkou dokopy na zachodoch na svadbe tvojho brata s nou a jej celou rodinou za chrbtom? Nehovoris celu pravdu. Urcite je dovod preco ju pozyva brat a urcite je aj dovod preco tvoja sucasna priatelka takto streckuje. Bud je chorobne ziarliva alebo vie, ze ty nemas byvalku uzavretu a v minulosti si jej dal niekolko dovodov pochybovat o vasom vztahu. Normalna zena naozaj nebude riesit byvalu priatelku po siestich rokoch s celou jej rodinou na svadbe