Brat verzus manžel

14. feb 2024

Čo si myslite o takejto situácii? Nechcem aby sa rozhádala celá rodina.. ale . Keďže bolo cez víkend vonku teplo moj brat a manžel sa išli vozit na manželovej motorke.. avšak brat akosi nezvládol situáciu, zrejme aj neprispôsobil rýchlosť a motorku na totalku zničil, chvalabohu že sa mu nič nestalo. Manžel trvá na tom, aby mu bola vrátená celá škoda, suma motorky, keďže je absolútne nepojazdná, brat sa začína vykrúcať. Som na manželovej strane ale zároveň chapem že to môže byt preňho veľa peňazí, ale v takejto situácii asi nie je nejakej inej cesty ako urovnať vzniknutú škodu? Keďže na tom vlastník trvá ..

bluemoon24
14. feb 2024

Kolik ma bratr let? Neni pojisteny? Motorka pojistena nebyla?

hipuska
14. feb 2024

Podľa mňa, by mali ísť 1/2. Predpokladám, že.sa nevozili 1krat. Takže, muž vedel do čoho ide. A aj tak, ako to chce vymáhať?

ivangeline
14. feb 2024

Moze vratit po castiach.

erikavesela
14. feb 2024

Priklanam sa na stranu tvojho manzela...ako sa vravi..kamarati budme, dlhy si platme...

sejbipi
14. feb 2024

Vozili sa obaja, pre pokoj v rodine by som navrhla ísť 50:50, aj keď tiež som toho názoru, aby to brat zacvakal.

martina2ve
14. feb 2024

Pre oboch ponaucenie a viac sa priklanam k manzelovmu nazoru, zeby mal vratit sumu motorky.

vanilkovazmrzka
14. feb 2024

Ak brat znicil cudzi majetok, ma ho zaplatit v plnej vyske. O com tu chces diskutovat?

osky
14. feb 2024

Keby to bol cudzi clovek, vymahal by to od brata hlava nehlava.
Ked je to svagor,skusa,co docieli.
Mna by hanba fackovala keby som niekomu znicila majetok..
Brat mal sam od seba navrhnut,ze uhradi skodu s tym spojenu a nieze este sa vykruca.
Prepac,ale toto nie je o rodine,ci kamratstve
To je o dobrej vychove,etike,charaktere....
Moze splacat aj po castiach.

Poucenie pre manzela.
Stare porekadlo vravi ze
ZENY A AUTA SA NEPOZICIAVAJU!

lubina
14. feb 2024

A motorka nebola poistena? Manzel vedel ci nevedel, ci tvoj brat vobec niekedy jazdil na motorke. Preco mu ju poziciaval? Je vela otazok, na ktore tu nevieme odpoved. Ale vo vseobecnosti, ak niekto nieco znici, pokazi, poskodi, tak by to mal aj nahradit...

miadi
14. feb 2024

Brat by mal zaplatit cenu motorky presne tolko co stoji ten typ a rok vyroby teraz . A nikdy uz take nieco nepozicavajte. Ja som teraz kecala s jednou mamou co robi babysitting u nej doma a 4r dieta vraj zlomilo ich poschodovu postel tak ocakava od jeho matky ze jej cvakne cenu postele $500. Ale ako to dopadne je uz na danych ludoch. Je mozne ze tvoj brat nezaplati a tvoj muz ho nebude mat rad do konca zivota . A necudovala by som sa ., Ja by som trvala na tom nech zaplati plnu sumu. Ale Moj brat by si ani nepozical muzovu motorku ani muz by mu ju nedovolil .

0kristina0
14. feb 2024

Taketo "hracky" sa nepoziciavaju. Ale k teme, urcite vratit celu sumu ak motorka je na totalku.

rorino
14. feb 2024

@miadi no len tu je rozdiel,že tá žena čo robí babysiting nemala dovoliť dieťaťu skákať po posteli,a ak neboli dopredu dohodnuté,že uhradí matka škody spôsobené dieťaťom,tak nemá dôvod škodu hradiť.Ale tu dospelý človek si je vedomí,že sada na stroj,ktorý má hodnotu a nie je jeho.Aj keď chybu urobil aj manžel autorky,že mu ju požičal.

amonet
14. feb 2024

moze to ist z poistenia zodpovednosti za skody ktore byva pri poisteni bytu/domu

sasa1310
14. feb 2024

budem "hnusná", ale mali sa obaja asi dolámať, aby si uvedomili o čom to celé je. Nech sú obaja šťastní, že sú zdraví a bez ujmy na zdraví a nech si uvedomia, že chybu v podstate urobili obaja. Motorku, keď nemáte havarijne poistenú, dajte do šrotu a neriešte. Ani muž ani brat. Vzťahy sú dôležitejšie a zdravie je najviac. Možno brat tvojmu manželovi zachránil život, že je motorka na totálku

deti95060810
14. feb 2024

o koľko e sa jedná? však napíš nejakú sumu ktorú tvoj manž. vyžaduje od brata...

mariska1989
14. feb 2024

No tvoj manžel má pravdu nech mu zaplatí keď ju rozbil

stanulienkat
14. feb 2024

Brat nech splati na splatky. Znicil cudzi majetok. Ked nema na taky konicek, nech sa nevozi. Keby sa to stalo opacne, brat by urcite chcel tiez uhradit skodu.

tundra
14. feb 2024

Mozes napisat znacku,typ,objem motorky?Mozno by som vedel pomoct...

daniela1911
14. feb 2024

Súhlasím so Sašou vyššie. Keďže sa nikomu nič nestalo tak vymýšľajú. Keby sa niekto prizabil, riešili by sa skutočne problémy.
A argument, že od cudzieho by vlastník požadoval škodu - cudziemu by ste požičali motorku? Ak áno, tak za niečo. A potom by sme mohli riešiť zodpovednosť.

kaktusik007
14. feb 2024

manzel vedel, ze nema havarijnu poistku. Upozornil na to brata, ze ak nieco, zaplati si opravu / cenu motorky?
z mojho pohladu su vinni obaja - a presne ako sa pise vyssie - mozu byt stastni ze su zdravi a v poriadku.
Manzel je nasraty sam na seba - lebo uz nena motorku. Nuz, vlastnou hlupostou - nemal ju pozicat.

zanka777
14. feb 2024

@sejbipi to je už čo za riešenie???keď sa budem voziť ja na moto zastanem všetko je ok potom presadne moja kamarátka ide sa voziť rozbije totálne moju motorku a máme ísť 50:50?!!no isto nie. Pekne nech zaplatí je to jeho vina bodka

sissy27
14. feb 2024

1. Manzel ako motorkar nevie, ze zena, zubna kefka a motorka sa nepoziciavaju??
2. Fakt pozical nepoistenu motorku? A fakt bratovi nebolo blbe si pozicat taku drahu hracku?
3. Motorka je neopravitelna?
4. Ta motorka bola uplne nova a toto bola prva jazda, ked ziada zaplatit celu sumu motorky? Hadam by mal odratat aspon amortizaciu, brat nech vrak odkupi a co sa da rozpreda na nahradne diely. Urcite skodu uhradit ma, ale zas ani manzel nech nie je vychcanec, ze si bude pytat za novu motorku a necha si aj tu rozbitu…

miadi
15. feb 2024

@rorino tak to uz su ich 💩 tiez som si hovorila ze mala na nu dat lepsi pozor a nedovolit skakat po posteli. Ale zas Ja by som cudzim nedala strazit moje deti Lebo stat sa moze hocico Hlavne detom ., ako to dopadne je uz ich problem . To uz nevieme ci tu motorku pozical jej muz ci ju pozicala bratovi autorka. Manzelka a auto ( aj Motorka ) sa nepoziciava. 😄ale Keby som niekomu nieco zničila nepoviem si ze nemali mi pozicat ich chyba ale skodu by som uhradila .

hellionka
15. feb 2024

Ako sa “ na totálku” dá vo veľkej rýchlosti zničiť motorka, tak že vodičovi sa vôbec nič nestane?

sissy27
15. feb 2024

@hellionka da, ak ma vodic kvalitne oblecenie a helmu, spadne z motorky kdesi do jarku a motorka samotna vleti pod kamion, do betonoveho muru atd… napriklad 🤷‍♀️

osky
15. feb 2024

@daniela1911 myslela som cudzieho ,v zmysle niekoho znaneho,kamarata....nie uplne cudzieho cloveka samozrejme!
Ale proste je to ine,ako ked to je niekto z rodiny.

To ze sa nikomu nic nestalo je jasneze super.
Ale pri takychto zabavkach skratka treba vediet,kde su hranice.
A tie brat ocividne neodhadol.
Ked riskujem musim ratat aj s nasledkami...

daniela1911
15. feb 2024

@osky známemu alebo kamarátovi požičiaš len tak motorku za pár tisíc eur? Pre mňa cudzí ľudia a nepožičala by som. A ak hej, ok, ale tankuješ a platíš škody.
Keď sa idu dvaja švagrovia z nudy pozabávať idu do toho spolu. Ale zrazu chce majiteľ škodu ako od cudzieho. Určite toto nebolo prvýkrát takéhoto jazdenie.

rorino
15. feb 2024

@miadi no očividne,to nie je názor brata autorky.A s tým stráženim,je to o nastavení,aj ja som chodila strážiť cudzie deti a mš sú plné "cudzích deti",ale to neznamená,že si deti robia čo chcú,alebo žeby rodičia nedôverovali ľuďom,ktorým svoje deti zveria.

osky
15. feb 2024

@daniela1911 samozrejme ze mam kamosov ci znamych, ktorych kludne necham u mna doma ...a doverujem im.
A nenechavam ich predsa doma s tym, ze narobia velke skody.
To nie je ako rozbit salku...
Takze kto skodu spravil, ju nahradi.

Ked aj nejazdili prvy raz
Majitel svagrovi doveroval a pozical.
A teda s cudzou vecou zaobchadzam ako v rukavickach.
Vzdy som nahradila skodu j ked to bola len ta salka.
Lebo ma to mrzelo

Mas iny nazor,to je v poriadku....
Vsak sme ludia.kazdy to vidi inak

jamidea
22. aug 2024

Brat ma skodu zaplatit. Keby to bolo opacne, zaplatila by si mu napr.znicene auto?