Brali by ste to ako podraz?

13. jún 2022

Som 2 roky vydatá, ešte nemáme deti. Posledný mesiac mi manžel stále hovoril o rybačke. Na začiatok poviem, že nie som žiadna stíhačka, každý máme aj svojich kamarátov a svoj program osamote a nikdy som sa k nemu nasilu netlačila. On si musel kvôli tomu prehodiť v práci služby (kvôli čomu mal veľké problémy, ale tak je to jeho problém) a hovoril mi ako sa teší, že tam pôjde so strýkom a bratrancom a urobia si pánsku jazdu, budú spať pod stanom a už dopredu ma pripravoval, že veď tebe by sa tam nepáčilo, sú tam komáre a nie je tam wc ani sprcha (mala som akurát tento víkend menzes). Ja som si povedala, že fajn, aspoň si oddýchnem trošku osamote, v piatok pôjdem do práce, v sobotu poupratujem a v nedeľu pôjdem k rodičom. On v piatok skoro ráno odišiel, ešte predo mnou velice balil stan a spacáky. Ja som prišla poobede z práce a pozrela som na messenger. Švagriná, mužova sestra, je taká že zdieľa každý jeden prd na facebooku a zrazu pozerám, že pridala do príbehov fotku, že je aj s jej mužom a ich 10 mesačným synom na rybách. Ja už som trochu tušila, ale povedala som si, že možno sa tam iba na chvíľu zastavili, totiž muž mi tvrdil, že idú chytať cca 10 km od nášho domu (hovoríme si vždy kam ideme, ak by sa náhodou niečo stalo). Ale nedalo mi to, tak som celý víkend pozerala, čo pridáva a nevychádzala som z úžasu. Nakoniec z pánskej jazdy bol rodinný výlet, kde boli aj svokrovci a dokonca mužova babka aj so psom a dve sesternice s 20ročnými kamarátkami. Nebola to žiadna stanovačka bez wc a sprchy, ale bývali v luxusných chatkách. A čo ma najviac nasralo, tak ma oklamal ešte aj v mieste a nakoniec boli kdesi na maďarských hraniciach a boli sa tam kúpať vo wellnesse v sobotu. Ja som s mužom telefonovala, keď som to objavila a on pekne pokračoval vo svojich klamstvách. Dnes prišiel domov, tak som to na neho vybalila, že prečo ma bezdôvodne oklamal a vynechal z rodinného výletu (nie že by som tam s nimi potrebovala byť, ale ide mi o princíp, veď aj ja som jeho rodina) a ešte mi klamal aj o mieste, kde boli, lebo keby ho na tej rieke 10 km od domu nenájdem, tak ja by som asi skolabovala že sa utopil. On začal habkať a vyhovárať sa, že ja by som aj tak nešla a vlastne to otočil, že ja som tá zlá a nechápe, prečo sa hnevám, veď bol len s rodinou na rybách a nechodil po baroch a teraz je na mňa ešte on urazený. Keď ma oklamal v takejto maličkosti a vlastne ani nechápe, čo urobil a neospravedlnil sa, môžem mu vôbec ešte veriť alebo to ozaj preháňam? Neviem, už sa fakt cítim ja ako tá zlá..

baboobchod
13. jún 2022

Fuha, tak to by ma zamrzelo veru a to nie som žiadna citlivka 😵‍💫

syslik81
13. jún 2022

uprimne amrzelo by to aj mna ... zrejme ta tam z neakeho dovodu nechceli ale vztahh ma byt o uprimnosti a tak ti mal povedat ze ide s rodinou ... moc mudry nebude ked vie ze dnes sa kazdy prd dava na socialne siete takze skor ci neskor by si na to prisla .. kazdopadne nieje to tragedia.. chvilu by som ho podusila ... a bola urazena aby i uvedomil ze to neije len tak ... ale odpusti mu je to len chlap

54tinka54
13. jún 2022

Fuha, silná káva.. dosť podraz od neho. Tak má tam celú rodinu a svoju manželku nezoberie a ešte jej aj klame? Divné…

ankare
13. jún 2022

Bol to podraz od neho a poriadny.

tykat
13. jún 2022

Nema co otacat ze ty si vinnik. Otazka je jasna ...preco klamal? A chcela by som odpoved. A ak by sa mi ta odpoved nepacila opytala by som sa svokrovcov aj svagrinej co si o tom myslia a chcela by som cistu pravdu kludne aj "my ta vobec nemusime" alebo "tvoj muz povedal ze nechces ist". Ja by som sa pre toto vedela aj rozist (deti nemate). Pre mna by to bol podraz a velke sklamanie.

komplikovana
13. jún 2022

vedome ti klamal a ano brala by som to ako podraz. Chlapska jazda na rybacke pod stanom nie je to iste ako welness s rodinou. Ty jeho rodina nie si ci ako? Alebo ta tam nechceli?

matullienka
13. jún 2022

@tykat plne s tebou súhlasím, ja by som mu to teda dala vyžrat rovnako. A nejaký čas by som možno ani nepovedala kam idem a kedy prídem, nech pocíti aké to je

sense
13. jún 2022

Ja som dost tolerantna a chapava ale toro by ma riadne dozralo

beata_k
13. jún 2022

Pfuu. Tak to by ma teda riadne mrzelo a zabolelo ako ma vynechal.

januska12323
13. jún 2022

Toto nie je maličkosť, vedome ti klamal a zrejme o tom celá rodina vedela. Otázkou ostáva prečo to mal za potreby. Ráno sa bez slova zbal a chod k nejakej kamoške, vráť sa až o pár dní. Nech si užije strachu keď je somár 😁 a potom by som mu ani nepovedala kde som bola

hilda08
13. jún 2022

Maličkosť? Ani z ďaleka… ja by som sa citila tak ze mnou cela rodina pohŕda…

andrea78
13. jún 2022

Tak ja by som po tomto premyslala, v com dalsom ma este klame, zjavne s tym a drzo este do oci problem nema. Neverila by som mu ani nos medzi ocami.

timing
13. jún 2022

Jasna obrana- utok, ty si zla lebo si nedopriala vikend s jeho rodinou.
Akoze nahnevalo by ma to a poriadne. A dlho ako sa poznam. Nevedela by som to prijat,ze ok neriesim. Lebo to zacne robit pravidelne a prekdu mu hocijake buduce klamstva.

Cize ja by som napisala email so vsetkym co mi tvrdil do jedneho stlpca a do druheho aka bola realita
Ubytovanie :
Stan - luxusna chata
Kto:
Muzi- cela rodina
Atd
Takto by som mu ukazala, ze v kolkych bodoch ma klamal. A jasne mu povedala, ze toto ak mieni urobit znovu tak dovidenia. Lebo moju doveru stratil a nebudem verit ani jednemu slovu. Nabuduce to moze byt milenka lebo ved zaklam ze idem s bratom. Napriklad.
No dala by som mu to vyzrat a poriadne.
Uvidis,ci mu stojis sa zachranu vztahu

dilino
13. jún 2022

Súhlasim z názorom hilda08 presne aj ja by som sa tak citila.Ja by som si aj rozmyslela či mať s takým človekom deti.Klamal raz ver mi že na posledy to nebolo pridu horšie veci a oklame ťa zasa.Ked nebol TI ochotný ani povedať pravdu a čo by sa stalo keby že TI povie pravdu.Nechcel ťa tam a mal to na rovinu povedať a nie ešte aby TY si sa citila previnilo že čo si si to dovolila zistiť čo a kde s rodinou bol.Keby že si len priateľka tak zažmurim oči ale manželka a klame TI.Koľko ste manželia.Ja si myslim klamal teraz neskôr bude kedykoľvek sa mu hodi klamať tiež.Za mňa s takým by som nemala ani deti.

veronika946
13. jún 2022

No hanbila by som sa jak pes na jeho mieste 🤯

autor
13. jún 2022

@syslik81 takto som sa to aj ja snažila predýchať, že veď nezabil nikoho, ale tak nebolo mi všetko jedno, hlavne v sobotu som mala taký zlomový moment, lebo som sa pristihla, že len striehnem čo švagriná pridá a išli mi v hlave scenáre, že či robí zo mňa nejakú stíhačku, ktorej treba klamať lebo by ho inak nepustila alebo či ma tam oni nechcú alebo čo sa vlastne stalo. Strašne som sa musela ovládať, aby nedostal hneď do telefónu, ale počkala som si ho doma a ešte mi aj po ceste klamal, lebo mi povedal cestou tam, že ide sám autom a nakoniec bral on švagrinú s mužom a malým, tak mu to strašne dlho trvalo, lebo museli na každej pumpe stáť a celé auto bolo od chrumiek, ale zatĺkal že sú zlé cesty, lebo si myslel, že ja neviem že tam boli. Do kelu, oni dvaja sú dospelí a jeden zarába a druhá je na materskej, majú dve autá a musia sa voziť na našom aute (platili sme ho na polovicu), na naftu ani cent a stále pchať k nám autosedačky a kočíky a odrážadlá. On len potom že niekoho som tam bral, pozrela som na tú špinavú sedačku a bolo vymaľované, že koho.

andrea78
13. jún 2022

No a ku tomu vsetkemu aby este autorka nebola duplovane prekvapena, ako jej nepritomnost vysvetlil a ako ju spropagoval pred rodinou, lebo to, ako toto odovodnil pre nimi by ma fakt zaujimalo.

matullienka
13. jún 2022

Len tak mimochodom aký máš vzťah s jeho rodinou? Im neboli čudné, že kde si keď sú tam všetci? Nie sú náhodou nadšení z nejakej novej priateľky, ktorá sa im pozdáva viac ako manželka? Asi som už zašla priďaleko, ale človek nikdy nevie

gladys_07
13. jún 2022

Ake mas vztahy s jeho rodinou? Neviem si predstavit ze mesiac planuju relativne velky vylet a nikto ho ani slovkom nespomenie pred tebou

danieli
13. jún 2022

Mala by som pobalene…😔kto ti je viac rodina ked nie manzel?

lenullla
13. jún 2022

No, minimálne by mi blikali všetky kontrolky. Toto v poriadku určite nie je. Muž musí mať nejaký dôvod, prečo klamal, prečo ťa tam nechcel. Samozrejme ho to nijak neospravedlňuje, že tak hnusne klamal a ešte to aj otočí proti tebe..Aký máš vzťah s jeho rodinou,resp.ako ťa aj oni berú?
Vy musíte mať v manželstve nejaký problém, normálne to nie je. Ja by som sa určite urazila,sklamala a nahnevala.
Vážny rozhovor o vašom fungovaní v manželstve je asi to najmenej, čo môžeš urobiť podľa mňa.

mandzula
13. jún 2022

Okrem toho, ze by ma to riadne napalilo, hlavne by som rozmyslala, preco to urobil. Aky mas vztah s jeho rodinou? Asi by som dumala tym smerom. Aj ked teda, po takom ubohom klamstve vlastne ani neviem, ci je este nad cim v suvislosti s nim rozmyslat.

nice202
13. jún 2022

Tak toto by ma poriadne nasralo. Vytočilo neskutočne. To prečo toto urobil?

barborachors
13. jún 2022

Prehanas. Mala si dostat menzes, komare atd, moc si sa nepretrhla, aby si tam sla s nim. Inak je to cele podla mna prenafukane az az... A co vlastne stresujes, vsak si ta vzal, si vydata 😂 Ja mam pocit, ze robis z komara slona a ze o nic nejde, proste sa na poslednu chvilu dotrepali aj ostatni, otca kona bratia a ze to nebolo planovane, ze tam vsetci pojdu a teba nezavolaju a budu si valat sunky v chatkach (!) Kym bol prec, tak si mala ist parit s babami do mesta a nie fnukat a vypocuvat ho jak gestapo po navrate. Chudak chlap 🙏

autor
13. jún 2022

@lenullla práveže doteraz sme nemali žiadny veľký problém, nevšimla som si nikdy že by mi klamal a jeho rodina milá vysmiata do očí, preto ma to tak zobralo a začalo trápiť a snažím sa ho nepodozrievať, že ma oklamal aj v iných veciach. Hlavne ma hnevá, že on to berie ako úplne normálnu vec a že vlastne nič neurobil, ja by som takto klamať do očí nedokázala a keby mi na to prišiel, tak by mi bolo trápne a strašne by som sa hanbila.

zorana999
13. jún 2022

@barborachors chudák chlap? Prečo jej teda nepovedal pravdu? Keď sa teda na poslednú chvíľu dotrepali? Prečo len hapkal a klamal? 20 ľudí sa nahodou dotrepe? A aká je stíhačka keď ho bez problémov pusti a ešte ho tam nechá celý víkend v kľude a diskrétne si nechá od neho vysvetlit veci až doma za zavretými dverami?
Borec sa chcel bud ukázať pred tými 20 ročnými ako slobodný kanec alebo regulerne odsunul manželku na druhú koľaj tak hnusným a podrazackym spôsobom, že absolútne nemám šajnu ako by som to riešila popripade sa s tým zmierila.

autor
13. jún 2022

@barborachors myslím že si to nepochopila alebo nečítala, veď ja som tam ísť nechcela a ani ma tam nezavolal, a to on už mal dopredu nachystaných 10 výhovoriek, aby ma tam ani nenapadlo chcieť ísť, nie ja. Také chaty sa nevybavia za hodinu a nechápem prečo ma oklamal, že kde budú spať a ešte aj o mieste kde sa to nachádza a celá rodina sa nedohodne a nezbalí tiež za jeden deň. Hej chudák chlap čo ma 4 dni klamal a ktovie čo ešte nahovoril ostatným.

marca12
13. jún 2022

Toto je poriadny podraz a cele divne. Neviem si predstavit,ze by moj isiel na rodinny vikend potajomky,z akeho dovodu? Preco mal potrebu ist bez teba? Mozno ti vela veci vadi a nechcel ist s tebou,ale to musi povedat a stanovit si pravidla a nie takto odist. Je to prepec riadny trulo,co si myslel,ze sa to neutaji? A co povedal,preco si nesla?

lenullla
13. jún 2022

Chápem. Možno klamal aj predtým, ale si si to nevšimla..a možno nie. To už sa asi nedozvieme. Každopádne toto čo spravil nie je vôbec v poriadku. Za mňa je to dosť vážna situácia. A verím, že ťa to zobralo. Určite by som už pri ňom zostala obozretná a skúsila pátrať po tom,o čo ide. Nič z toho nie je len tak, niečo v tom bude.

laila22
13. jún 2022

Pekný podraz. Pre mňa by to bol dôvod na rozchod. Mimochodom, posledná kvapka v mojom manželstve bola, keď manžel organizoval oslavu a ja a naša dcéra sme neboli ,,pozvané,, alebo vítané.. mama, sestra a brat s rodinou boli viac. Vtedy som mu vlastne aj povedala, že som s ním skončila a už ma nezaujíma...,že sa s ním rozvediem. A aj som to urobila.