Bola som zbytočne zlá?

8. feb 2023

Môj manžel je Čech, jeho kolega má tiež manželku - Slovenku. Pozvali sme ich k nám na večeru, zoznámiť sa. Jeho žena mala potrebu ma neustále buzerovať, použila som napríklad niektoré slová, ktorým naši manželia moc nerozumeli, napríklad slovo vychýrený, dienko atď... Keď sme sa bavili, pýtali sa čo to znamená a jeho žena mala neustále potrebu hovoriť, že ja nehovorím správne, že v bežnej komunikácii sa slovo "vychýrený" nepoužíva atď...tých príkladov je veľa. Bolo toho dosť a ja už som vybuchla, neviem prečo by ma mala opravovať a hlavne poučovať, som predsa dospelá. Tak som sa nahnevala a povedala jej "A choď do riti, tomu rozumieš?"... Ako teraz ma to trochu mrzí, ale cítim sa v práve. Čo si myslíte, zachovala som sa ako hlupaňa?

gladys_07
8. feb 2023

Ano

zmrzlinka2021
8. feb 2023

Áno, reagovala si nevhodné. Príliš si beres k srdcu doslova hovadiny. A slovo dienko prvýkrát čítam... To sa fakt nepouziva

letfenixa
8. feb 2023

@autorka áno

lilyianka
8. feb 2023

Čo znamená "dienko?"

anjelicek26
8. feb 2023

Kazdy pouziva ine vyrazy, pokial mas doma hosti, mas akceptovat ich "inakost" a "maniere" a pod ciarou odratavat minuty, kym odijdu a uz ich zas nepozvat... muz s tym kolegom musi pracovat aj dalsie dni, ju nemusis vidiet uz nikdy... prehnala si to... Dienko je doska na krajanie, aspon myslim 😂

autor
8. feb 2023

@lilyianka Doska na krájanie

mimka1402
8. feb 2023

Bola si zbytočne detinska boli tvoji hostia takže kým ťa neurazaju doslovne tak by som to nechala tak.😀
Takže ano zachovala si sa prehnane. 🙂

viera27
8. feb 2023

Ano,vysla si z toho zle ty. Da sa aj slusne ohradit.

mamaaja82
8. feb 2023

Aby mna niekto v mojom dome buzeroval tak to teda nie.Ja by som jej ukazala dvere a dovi.

nerya
8. feb 2023

Ja nechápem ze ste manželia a nevie co je dienko? Za tie roky si to už teda musela použiť, nie? 🧐🤔

simona20201309
8. feb 2023

Kašli na to. Hneď zo začiatku ste so ujasnili, ako sa veci majú. Aspoň nemusíš hľadať hlúpe výhovorky do budúcna😀
Mne to náhodou prišlo veľmi vtipné 😆
Ani jej správanie nebolo vhodné...

simona20201309
8. feb 2023

@nerya ved ta češka....nie jej muž

nerya
8. feb 2023

@simona20201309 ved ony boli obe Slovenky a muži Česi

autor
8. feb 2023

@mamaaja82 Ja som potom vstala a odišla.

zanka777
8. feb 2023

Mala si si zachovať úroveň a keď odíde tresnuť niečím..... Tak sa to robí 😁takto si sa len trošku ani nie že ponižila ale čo ja viem strápnila?

autor
8. feb 2023

Ja neviem ako to lepšie vysvetliť baby, ale jednoducho ona napríklad povedala Češi a pritom správne je to Česi, ale ja som nemala potrebu ju pred nami opravovať. Ale ona mňa stále opravovala a poučovala. Tak som vybuchla.

veronikaszabova
8. feb 2023

A co na to tvoj muz?

simona20201309
8. feb 2023

@nerya áno, ale ta ceska ju stále buzerovala a opravovala

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona20201309
8. feb 2023

@nerya jaaaaaaj.... jasne, diky

euka210
8. feb 2023

Dienko nepoznam...u nas to je denko 🤣
Neviem, co je na tom zle, ze pouzivas ine slova...oni sa nieco nove naucia...ved aj Ty sa ucis ceske slova. To je super priestor hovorit, kto ake rozne slova pouziva na ten isty predmet.
Mala si ju skor slovne upozornit kym to nebolo na vybuch.
Ale podla mna je to jedno, aj tak by ste asi kamaratky neboli, ona tiez neviem preco opravuje dospelu osobu na prvej navsteve. Respektujeme sa taky aky sme.
Mne sa inak Tvoja veta paci, co si jej povedala, mna pobavila.
Nie si hlupana, si normalny clovek.

ankare
8. feb 2023

Ja som Slovenka ako repa, zo stredu, no neviem, čo je to dienko. Chudáci Česi.

simona20201309
8. feb 2023

ved to je strasne trápne.... co si dokazovala? Ved ju len zhadzovala a strapnovala. Zasiahnuť mal muž a povedať, nech to už nerieši a nech ju nechá napokoji.
Keď si predstavím, ze niečo rozprávam a stále mi do toho skace úplne cudzia žena a opravuje ma, tak by mi to tiež vadilo. Ja by som jej síce narovimu povedala, že nech prestane, ale aj takúto sprchu si celkom zasluzila.

autor
8. feb 2023

@veronikaszabova Ten mi povedal, ale osamote, že som ho strápnila a zachovala sa hlúpo.

vevapeto
8. feb 2023

😂😂😂 to si jej natrela. Ale nabudúce to skus nedať na sedláčku. Veď si hádam nejaká dáma, nie?

petamich
8. feb 2023

@ankare a ja som z Nitry a viem co to je 🙂 napr. a manzel je z Novych Zamkov a tiez vie, co to je

ved kazde tretie narecove slovo si navzajom nerozumieme. to ale neznamena, ze ma niekto pravo zhadzovat hostitelku 🤷‍♀️

petamich
8. feb 2023

autorka: okej do riti si ju asi nemusela poslat, asi sa dalo ohradit aj trosku slusnejsie, kazdopadne pokial nie si typ, co prehana a naozaj toho bolo vela, ze ti "ustrelilo dekel" 🙂 ja by som jej nieco tiez povedala, netusim co, mozno by som reagovala podobne, zda sa mi totiz velmi neslusne robit z hostitelky hlupanu a opravovat ju v jej vlastnom dome, to by som radsej muzovi pri ceste domov povedala, ze napr. vies co kazde tretie slovo som jej nerozumela a osomrala by som ta 🤪

isis234
8. feb 2023

Z pleca na pleco.. Ona, ako hosť ťa nemala kritizovať. Ukázala, čo je v nej. Mohla sa spýtať, čo to znamená,, nie kritika.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
apolka77
8. feb 2023

Mňa to celkom pobavilo. 😂 Vtipná hláška.
Ja som zvedavá ako zareagovala ta Slovenka., alebo jej manžel... Ono záleží aj akú silu a akým tónom si to povedala. Čo už, stalo sa.