Bojím sa, že zostanem sama

slniecko187
13. okt 2020

Ahojte, casto mam debilne myslienky ze mi muz niekde havaruje alebo sa mu nieco stane. Strasne ho lubim a vzdy ked ide niekde tak trpnem ci je v poriadku :( samozrejme ze potom si poviem nech nehystercim a nejak sa ukludnim ale aj tak
tak isto mam strach o mamu... nema uz 35 starne aj ona a bojim sa o nu
a od kedy mi zomrela babka je to v rodine este horsie ako to bolo nemam uz okrem manzela a mamky nikoho :( casto mi je smutno a nemam sa ani s kym porozpravat kvoli tomu ze v ludoch som sa sklamala... sklamala ma zvysna rodina sa zachovali po babkinej smrti... vie mi niekto poradit ako mam zit bez strachu?

brigitte93
13. okt 2020

Nájdi si nejakú zábavku , keď máš voľný čas , napr čítaj knižku 📖 alebo rob niečo čo máš rada a budeš mať myšlienky úplne inde 😉
Ja ti píšem z vlastnej skúsenosti .
Viem aké to je nemať nikoho .

ckatka
13. okt 2020

@slniecko187 vygoogli si 30 dní k slobode
Online kurz ktorý ti pomôže sa zbaviť strachu a negatívnych myšlienok.

Princíp - stane sa nám to, na čo sa sústredíme. Takže fakt pozor na to, aby si si nepritiahla tragédiu do života. Poznám nejedného človeka, ktorému sa stalo presne to čoho sa bal...
Zároveň poznám x ľudí ktorým sa.stava to na čo.sa.koncentruju (vrátane mňa). Nie je to.stastie. Je to zákon príťažlivosti.
Naozaj opatrne s myšlienkami. Sú veľmi silné.

ckatka
13. okt 2020

@slniecko187 môj muž má.tazku robotu a zároveň jazdí na motorke. Keď odchádza, dostane pusu, objatie a "uži si to".
A nebojím sa oňho naozaj nie. Pretože strach oslabuje aj jeho aj mňa. Zároveň...(môj zákon) ŽIADNA NEGATÍVNA EMOCIA NEZMENÍ FAKT, KTORÝ TÚ NEGATÍVNU EMOCIU VYVOLAL.
Takže pokoj kľud a nohy v teple. Veci sa dejú nezávislé od tvojho strachu. A ja nevidím žiaden dôvod na svete, aby som si robila vrasky z niečoho, čo sa ani nestalo a ani sa stať nemusí...
Na svete je mnoho krajsich veci, ktorým môžem venovať pozornost. A strach to teda nie je.
(Len aby si vedela...tiež mám len muža a maminu lebo mi ostatní pomreli. Ale nezmením to a nebudem sa predsa tým trápiť a radšej si budem užívať zvyšný čas s ľuďmi ktorí mi ostali, kým tu ešte sú)

slniecko187
autor
13. okt 2020

@ckatka dakujem je mi uz lepsie ♥️🌺

slniecko187
autor
13. okt 2020

@brigitte93 skusim dakujem 💕🌺

danieli
13. okt 2020

Namiesto strachu skus vedome snivat, nepusti myslienky cestou strachu, ale sustred sa na nieco prijemne a pekne a rozvijaj tu myslienku tymto smerom, planuj pekne veci, hoci slahackove srdiecko k palacinkam na obed alebo prijemne straveny vikend, z vlastnej skusenosti som sa o maminu vzdy bala, kde je tak dlho, nuz raz skutocne meskala, mala nehodu, nastastie vsak bez ujmy na zdravi len plechy...odvtedy uz nemyslim so strachom, smerujem sa na vesele veci, beriem to ako zdvihnuty prstek

hildicapupu
14. okt 2020

rozhodne treba zamestnat hlavu, ako ja som take chvilky mavala tiez, kedze sa muz dost nacestuje autom proste som sa strasne bala, no len mi to skodilo, nebola som to ja, stale podrazdena, schudla som dost no neslo to tak uz dalej. ono nesmies mysliet na to zle, lebo ta to pohlti

alica_matejka
14. okt 2020

@slniecko187 najlepsie by bolo, keby si si nasla nejaku aktivitu aby si nemala cas mat taketo myslienky!

asia83
14. okt 2020

@slniecko187 Váš strach pramení práve zo straty blizkej osoby a následných, pre vás nepríjemných, zmien. Dá sa to odblokovať, treba sa o tom porozprávať s niekým, komu dôverujete a podporuje vás.

janush
14. okt 2020

dieťa... dieťa... dieťa... a už budeš mať iné myšlienky 🙂

komir63
14. okt 2020

@slniecko187 Si prehnane úzkostlivá. Ja mám 81 ročnú mamu a bojím sa o ňu tri krát do roka. Keď ide s ostatnými babkami na týždeň do Dudiniec, keď ide za príbuznými do Nemecka a keď ide v neďeľu do kostola. Aby sa neutopila v teplej vode, aby nezablúdila a aby nechytila Covid, keď pôjde z kostola na malé pivo. 🙂