Bojím sa, že mi manžel vezme deti

lara81
26. apr 2019

Ahojte. Znova ja. Bojím sa, že manžel vysudi deti do svojej starostlivosti. So sudcom je kamarát a vyhráža sa mi, že mi ich vezme. Svokra akurát ide do dôchodku tak bude ona s nimi keď on bude v práci. Ja nechcem mu brániť v stretavani. Nech je s nimi aj každý deň ale nech prídu späť na jedno miesto - ku mne. On nech je s nimi aj celé dni. Lenže to sú len jeho reči a akonáhle má byť s nimi sám tak sadá do auta ku mame a ona je s nimi. Včera sme od neho odišli do bytu mojej mamy (ona tu nebýva) ale byt je ešte komunistický, neprerobeny. Je tu stará kúpeľňa, batéria odchádza, niekedy iskrí elektrina atď ale práve mám na účte 160€ a nemám peniaze na opravu keďže tu nemáme absolútne nič (ani základné potraviny, hygienické potreby atď). On býva v luxusnom byte čo je v jeho prospech. Čo mám robiť aby mi deti nezobral? Aj keby mi ich prisúdili tak sa vyhráža že sa dá prepustiť z práce žeby len to minimum 30€ mi posielal výživné. Je strašne vypočítavy a majetnicky a neviem ako zvládnuť toto obdobie hlavne finančne. Ja som len na rodičovskom a nemôžem ísť do práce pretože syn nemá imunitu dobrú. Okrem toho máme aj dcéru 4r ktorá je naňho veľmi naviazaná

bobula46
26. apr 2019

A striedavá starostlivosť? Nad tým sú nerozmýšľala? Ten čas ked bude mať deti on môžeš chodiť do práce aby si to utiahla a keď budeš mať deti ty tak sa im budeš venovať. Možno by ti to pomohlo aj s tými financiami

lara81
autor
26. apr 2019

@bobula46 to by asi nešlo. On pracuje denná, nočná, dva dni voľno a takto dookola. Okrem toho on by im neposkytoval dobrú stravu na viac dní keby u neho boli. Deti potrebujú všetko oblečenie žehliť (aj ponožky, spodné prádlo, pyžamko, obliečky) a to on by toto nikdy nerobil. Preto kvôli deťom by mi bolo lepšie ak by on bol hoc s nimi v dni, kedy má voľno ale spinkať žeby prišli ku mne lebo ja im viem nabaliť jedlo, dať do tašky ozehlene a tieto blbosti

lara81
autor
26. apr 2019

@bobula46 okrem toho už vyše pol roka sledujem na profesii pracovné ponuky u nás v meste a všetko plný pracovný úväzok, žiadny polovičný .

henrikir
26. apr 2019

@lara81 musis hlavne ukazat, ze si schopna sa o ne postarat dobre a ze budu zit v bezpecnom a cistom prostredi, ak naozaj tak vela pracuje a maju byt s babkou nemyslim, si ze by mu ich prisudili, ked budete na sude, nebud histericka a povedz ze chces aby s nim boli co najviac, aby ma otca a ze nechces aby deti nejakym sposobom trpeli, len proste trvas na tom aby zili s mamou, ktora ma na nich kopu casu a byt s mamou je pre deti v takom veku ovela menej stresujuce 🙂 ak je kamarat so sudcom mozes dat podnet aby pripad prebral niekto iny lebo to je konflikt zaujmov 🙂

evinkakub
26. apr 2019

nemyslim si, ze by sa nechal prepustit z prace, su to len reci zbabelca. podla mna sa nemusis bat. ty sa o deti staras, on na ne nema cas, v podstate ked su u neho sa stara o ne svokra. sud bude prihliadat aj na to,ze sa o ne staras od narodenia a ze je maly chory a potrebuje mamu. alebo vyhladaj nejakeho mediatora, pomahaju riesit taketo pripady. navyse, ak by ti odoprel vyzivne, vlastne by uskodil svojim detom, nie tebe. ak je takyto chrapun, ani si ich nezasluzi.

rembura
26. apr 2019

viem asi co prezivas, ako sa citis, ale myslim, ze sa nemusis nicoho bat, nevezme ti ich, deti potrebuju mamu, ktora sa im bude venovat, ktora sa o ne bude starat 🙂

cukricek4
26. apr 2019

@lara81 podla mna keca aby si ty bola v strese a vynervovana, bud v klude, on nemoze prehlasit ze ti vezme deti len tak, ved nech posle koho chce k vam, verim ze sa dobre staras tak co, nech 🙂 povedz mu aj ty, ze sa ho nebojis nech to skusi, ze ci sije taky isty ze ti deti vezmu a ze nec nema plnu hubu kecov, ze je trestne sa niekomu vyhrazat 🙂) a ze to hra len proti nemu tento jeho pristup 🙂 preco ste isli od seba?

lara81
autor
26. apr 2019

@cukricek4 starám sa dobre o deti, len neviem čo povie na naše bývanie sociálna pracovníčka keďže naozaj to bývanie nie je nič moc a on má doma luxus :( išli sme od seba ešte minulé leto kvôli tomu, že je psychopat. Vkuse všetko čo som urobila aj neurobila bolo zle. Nadával mi, ponižoval aj pred deťmi a potom položil na mňa ruku a narobil pár modrín. Bol čím ďalej tým viac agresivny. Lebo ja sedím doma a nezarabam peniaze (robila som VŠ popri dvoch malých deťoch) cestovanie som mala zadarmo, iba na skúšky som chodila do školy. Ale svoju vinu nikdy nepriznal, ja som bola zlá. Doteraz sa mi ani neospravedlnil. No lenže dcéra je tak naňho naviazaná , že sa začala pocikavat, pridružili sa jej ďalšie zdravotné problémy, z ktorých sa nevie dostať :( no lenže včera mi začal nadávať pred deťmi a dcéra 4r sa ma zastala, že mamka nie je taká a ty si hlupák tak vstal a s nervami jej natrieskal na zadok.

lara81
autor
26. apr 2019

@cukricek4 tak som si povedala že dosť. Nebude biť moje deti keď ma obranuju. Do toho pokazil celé sviatky, deti sa tešili do kostola s košíkmi tak sme ani neboli. Je neskutočne lenivý a nerobí doma nič len sedí na telke a najmä na mobile. A v sobotu keď som chystala všetko do košíka žeby sme mali tak sa na mňa vyvrieskal, že ja doma nič nerobím (varila som od rána a ešte okolo detí som behala, robiť im program atď) a som ho poprosila len aby spratal náradie zo stola aby sme mali kde jesť keď prídeme ta nie. Tak som prestala robiť doma úplne všetko. Neskutočný bordel bol doma a to ho ešte viac štvalo. On nedokáže pochopiť že pri deťoch sa nedá dodržať 100% poriadok.

cukricek4
26. apr 2019

@lara81 no jasne z toho je jasne ze nie je uplne v poriadku, mrzi ma tvoja situacia, ale kedze tam bolo aj nasilie na tebe aj na detoch, mas dalsiu paku na to, prec by deti nemali byt v jeho starostlivosti evidentne je dost velky nervak, tak a nemozte sa prestahovat napriklad k tvojim rodicom lebo inej rodine? zdravotne problemy tvojej dcery su pravdepodobne zo stresu, jedine co neprospieva detom je to jeho spravanie, moze sa hanbit, ak dokazes ze je takyto aj na sude deti ti nevezmu, s detmi sa bavia aj socialne pracovnicky, netreba ich ovplyvnovat len ich nechat nech povedia pravdu 🙂

nika898
26. apr 2019

@lara81 ach jaj. Takychto chrapunov milujem. Neboj deti nedostane. Ty bud v klude a doma urdrzuj cisto. To ze nebyvate v luxese pre deti noc neznamena pre ne dolezita domaca pohada a milujuca matka. Dcerka podla mna nie je na ocina az tak naviazana to ze zacala pocikavat moze mat suvis s tym co prezivas ty a ako ste zili. Ze zazivali nadavky a stres v domacnosti mohlo to nanu dolahnut neskor. Neviem ci mas aj zdravotny zaznam o tych modrinach ak ano tak sa naozaj nemas coho bat. Nabuduce ak pride zapni na telefone nahravanie a v pripade nadavok budes mat zvukovy dokoz aky je psychopat. Na sude bud kludna proste nadych vydych a vsetko tam povedz. V pripade ze sudca je jeho kamarat poziadaj o presetrenie inym sudcom kvoli komfliktom zaujomom. Komunikuj s UPSVaR urcite ti poradia. V pripade ze by sa dal vyhodit z roboty jeho sracka ak by bol dlhodo dobrovolne nezamestany sud si vyziada od UPSVaR pracovne ponuky a ponukane platy z toho spravi priemer a na zaklde toho mu vypocuju vysku vyzivneho. Musel by mat minimalnu mzdu aby ti daval minimalne vyzivne. Skus si najst daku brigadu alebo nieco z domu. Zena sa dokaze obracat. Drzim ti silno palce a neboj sa mas to najcenejsie na svete a to tvoje deti. 😗❤🍀

katrin21
26. apr 2019

@lara81 naco potrebuju deti mat ozehlwne ponozky, prosim ta? Jakziv som ponozky nezehlila,ani zehlit nebudem..🙈

Normalnej zene nikto deti nevezme,kym sa o ne stara..ked on ma penazi dost, ziadaj aspon 300e vyzivne a je to.ziadaj viac, aby mal sudca z coho skresavat.. dieta ma pravo sa podielat na zivotnej urovni svojich rodicov.

katyav
26. apr 2019

@lara81 Deti mu žiaden súd nepriklepne. Deti zostávajú vo väčšine prípadov u matky. Museli by to byť veľmi vážne dôvody, aby ich vysúdil otec (alkohol, drogy, gamblerstvo atď.). Nestresuj, že nemáš prerobený byt. To nie je dôvod. Podstatné je, ak je čistý a deťom nič nechýba. Že sú čisté, najedené a spokojné. Na tvojom mieste by som sama skočila na sociálku, povedala im o probléme, poprípade ťa prídu domov skontrolovať, aj deti. Neboj sa, otec ich nevysúdi. Na súde sa dohodnete ako so stretávaním. Ty všetko povedz, ako to vplýva na deti atď. Žiaden luxusný domov nevynahradí lásku matky.

nika898
26. apr 2019

@katrin21 je vela dovod aj moja svokra zehlila jednemu synovi vsetko a aj z vonka z vnutra mal tak silny ekzem a ano zehlila mu aj ponosky a aj slipky tusim do 6 rokov

montemotherone
26. apr 2019

@lara81 to že "na teba položil ruku" máš potvrdené aj na papieri? Vieš, musíš byť v tomto pragmatická a trochu rozmýšľať krok dopredu. Mať veci podložené, nahraté... Nikdy nevieš, kedy sa ti to zíde. Keď sa stretnete maj zapnuté nahrávanie na mobile... Inak je to tvrdenie proti tvrdeniu... Deti proti nemu nehuckaj. Ak si to u nich pokašle, pokašle si sám. Ak budeš vytvárať zbytočne zlý obraz, trpia hlavne oni. Čo sa týka práce, budeš ale musieť niečo robiť. Z rodičáku to neutiahneš. Hocaké brigády a k deťom nejakú dôchodkyňu. Každá snaha sa ti bude počítať. Tak ako píšu baby, komunikuj s UPSVaRom, budeš krok vpred. A luxus- neluxus nerieš. Hlavne nech majú deti základné veci a je vidieť tvoju snahu 😉

katrin21
26. apr 2019

@nika898 Lenže ja poznám dosť žien ktoré majú túto "úchylku " žehlením ponožiek a deti zdravé😉 a autorka tu píše ako sa manžel jeduje že nemá všetko tip-top upratané tak by som teda určite nestrácala čas žehlením nejakých ponožiek😉😉

mala_hobitka
26. apr 2019

@lara81 Obráť sa kľudne na niektoré z centier pomoci - poskytujú aj práve rady - https://piatazena.wordpress.com/o-pomoci/
Hlavne sa neboj, že ti vezme deti. To by si naozaj musela byť alkoholička/narkomanka apodobne...a hlavne nech si vymyslí čokoľvek ono nestačí že povedať...musel by dokázať že v danom čase nie je bezpečné aby si sa o deti starala....a to pochybujem, že u teba je taký dôvod.
A s jeho pracovnou dobou to má on komplikované, to že má svokru je jedna vec ale súd mu nedá deti do jeho starostlivosti s tým že 80% času s nimu bude niekto tretí. Tiež môžeš na súde hovoriť o tom, že on s nimi síce trávi čas zábavou ale že ich nestravuje správne, nežehlil by im (hoci to zo zdravotného hladiska potrebujú), môžeš spomenúť či vie meno doktorov, termíny prehliadok, povinnosti v škôle a podobne. Toto tiež zaváži lebo starať sa o dieťa nie je hlavne mať prachy na všetko možné aj nemožné ale riešiť jak radosti tak aj starosti s deťmi a mať prehľad čo potrebujú a podľa toho sa riadiť.
Luxus nerieš. Súd nevyberá rodiča podľa toho kto viac zarába a kto má lepší byt.
Mimochodom ak nemáš možnosť sa zamestnať kvôli zdraviu dieťaťa môžeš žiadať výživné aj na seba a to aj na dobu po rozvode.

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lara81
autor
27. apr 2019

@katrin21 ani ja som nikdy nezehlila ale syn má ekzém, takže jemu aj pyžamko musím žehliť a dcéra je alergická na roztoče takže jej musím aj obliečky , pyžamko. Ponožky preto že obaja majú na nozkach pleseň alebo čo a stále sa im to vracia keď sa spotia.
@montemotherone práveže som nebola na polícii vtedy mi to prišlo zbytočné že kvôli modrine pôjdem ale mala som ísť. Moja chyba. A dobre, dám na tvoje rady. Musím byť krok dopredu pred ním.

katrin21
27. apr 2019

@lara81 kde zobrali plesen na nohach ? Fuha..u deti dost vzacna vec..

janage
27. apr 2019

@katrin21 musím sa mamičky zastať, moja má "iba" atopický ekzém a pravidelne na palcoch nôch, praskliny až do krvi, hocaká infekcia sa tam rada chytí raz dva. A pleseň u malých detí vzácna až tak nie je. Akurát, že niekto má tu imunitu kože lepšiu a iný horšiu, ak sú praskliny tak rukami si tam tiež môže zaniesť keď sa škrabe. My ani kupko, do sprchy na dovolenke iba v šľapkách a aj tak chytila, nikto nevie kde. Ekzematik ide proste v inom režime. Ja už by som žehličku von oknom najradšej vyhodila, ale zvnútra žehlím všetko. A to už dávno nie sú deti bábätká. Už sme mali aj molusky aj stafylokoka na koži a trápenie to bolo riadne.

katrin21
27. apr 2019

@janage ved ja chapem,ze pri zdr.problemoch je zehlenie opostatnene...

montemotherone
27. apr 2019

@katrin21 keď sa viac potia, nič výnimočné. Navyše v prostredí kolektívu sa to šíri rýchlo

juliet86
27. apr 2019

pocuj naozaj potrebuhes pomoc. ty aj deti. ozvi sa na pomocobetiam.sk lebo to co sa u vas deje je psychicke a fyzicke nasilie na tebe na detoch. plus sa ozvi do nadacie zastavme korupciu lebo sudca je jeho kamarat to ties nie je ok. byt tebou obratim sa aj na ombudsmanku. archivuj si mejly a smsky nahravaj si hovory.... a ak to bude zas vrcholit nasilim. aj ked kricanin len volaj policiu. susedov za svedkov a nedaj sa zena!!!!!!! hned pri prvom utoku nali byt policajti a lekar. vybut dveru po zadku je takisto nelegalne na slovensku. charta orav dietata. ludia to robia ale je to protizakonne. ries to. drz sa

montemotherone
28. apr 2019

@janage presne ako píšeš. Ja som mala od decka problém s plesňou na nohách (ale pripisovali sme to mojim aktivitám - tanec, šport) po čase sa u mňa diagnostikoval atopický ekzém. Kedysi to nebolo také bežné. Doteraz na to veľmi dbám a do spoločných spŕch, na kúpalisku, plavárni.... všade v šľapkách. Aj deti k tomu vediem.
Ponožky nežehlím, to by som sa už asi zbláznila 🤦‍♀️ Som rada ak stíham nejaké to tričko. Ale zase každý deň máme všetko čisté, tak hádam to postačuje. Suší sa to v sušičke, tiež pri vyššej teplote 🤔