Bojím sa sklamania

15. jún 2022

Ahojte, dievčatá. Mám dosť veľký problém, ktorý si na sebe v poslednom čase všímam. Som veľmi dôverčivá, rýchlo sa naviažem na človeka, či je to partner alebo kamarát/ka. Hľadám v človeku iba to dobré a nikdy by ma nenapadlo mať sa viac na pozore, či ide o stretnutia z internetu alebo uveriť tomu, čo ten druhý hovorí. Mám rada ľudí, rada sa rozprávam a potrebujem okolo seba priateľov. No stalo sa mi viackrát, že som ostala sklamaná. Teraz v dospelosti nachádzam aj nové priateľstvá, no bojím sa, že nevydržia, bojím sa sklamania, že sa naviažem, úplne tomu druhému otvorím, a že to ten druhý iba zneužije alebo ma po čase už nebude potrebovať. Ja žijem spomienkami a zážitkami, mám rada spoločnosť, a preto neviem, čo s týmto mojím problémom robiť. Ako keby som k sebe hľadala ideálnu kamarátku alebo ideálneho partnera s ktorým si sadneme. Veľakrát to aj tak je, že s tým človekom si veľmi rozumiem, no predsa sa bojím o budúcnosť nášho vzťahu, preto veľakrát aj prestávam komunikovať a prestávam sa snažiť ďalej rozvíjať vzťah, lebo každým dňom mám s tým človekom nejaký pekný zážitok, pekné slovo, ktoré ma teší veľmi dlhé obdobie. Máte to aj vy tak? Alebo ako sa až tak nenaviazať na toho druhého? Mám 26 rokov tak neviem, či je to vekom a možno zrelšie ženy to vnímajú úplne inak alebo či je to povahou. Niekedy si pripadám, že asi nie som normálna a na svoj vek by som sa mala správať úplne inak. Ďakujem vám veľmi pekne.

zojazoja
15. jún 2022

Ak myslíš naviazať sa doslovne naviazat.. Tak presne takéto typy kamaratiek som uz párkrát opustila. Nepoznali hranicu, dennodenne vypisovacky, stale sa chceli stretávať, riesit ich problemy den co den.. Travit vikendy u nas, citove vydieracky, ze ako som top kamoska a podobne.. Naviazat sa na cloveka nie je správne, nie si pes.. To robia domace zvierata. Kazdy človek ma svoj zivot, svoje radosti a starosti, povinnosti, zaluby, je to neunosne byt niekym, na koho sa niekto naviaze

autor
15. jún 2022

@zojazoja tak takýto extrém naozaj nie som

zojazoja
15. jún 2022

Tak potom super.. No a s tym sa treba zmieriť, ze v zivote zazijes aj sklamania. Netreba si myslieť, ze svet je ružový a dokonalý. Ked nebol internet za mojej doby mladosti, doba ľadová 😀, tak sa žil život realny vonku.. So vsetkym co k nemu patrí.. Lasky, nelasky, sklamania, potesenia.. Jedna partia, druha partia, jeden frajer, sklamanie, dalsi frajer, jedna kamoska, sklamanie, ďalšia kamoska... Vola sa to zivot.. Neryp sa v tom moc, proste ži ako najlepsie vies.. A este ti dam jednu dobre mienenu radu: neocakavaj nic a nebuses sklamana 😀

autor
15. jún 2022

@zojazoja dakujem ❤️

lrnka
16. jún 2022

Si známenie škorpión

fomelka
16. jún 2022

Povedala by som že to príliš prežívaš. Jednoducho sú ľudia ktorí nebudú v tvojom živote stále. Prídu niečo ťa naučia a odídu. Hotovo 🙂