Bojím sa o svoj život

erika3678
2. júl 2024

Dobrý den , chcela som sa svami podeliť o to čo sa ki v poslednej dobe deje a poprípade chcem vedieť vaš názor
V poslednej dobe sa stále kontrolujem a bojim sa o svoj život nikdy som sa tak nevšimla no teraz ma niečo zabolí a ja už googlim čo to môže byt , stále sa bojim že to je niečo vážne , každý den ma niečo boli no nie až tak strašne aby sa ro nedalo zniesť raz to je hlava raz brucho a všeličo , strasne sa bojim smrti a neviem z čoho to mám , detstvo som nemala moc dobre bol tam alkohol a bitky a podobne veci mozno to ma s tým niečo spoločne , často mam ztažene dýchanie a závrate ked začnem mať strach z niečoho už chytám úzkosť a potom somnou idú myšlienky cely deň , sú dni kedy mi je lepšie a dni kedy mi je horšie , išla by som aj ku psychiatričke ci psychológovi ale nechcem sa dopovať liekmy

macekovam
2. júl 2024

@erika3678 sama pises ze mas uzkosti.. najlepsie bude ked navstivis lekara.. a tie zdravotne ťažkosti su len nasledok tvojho psychickeho nepohodlia...

enmery
2. júl 2024

Ok, tak nechoď k lekárovi, ktorý by poriešil tieto tvoje stavy, ani psychológovi a strachuj sa každý deň zároveň, že Ti niečo je a zomrieš-pre Tvoju info, jedného dňa zomrie každý človek na tejto planéte. Dúfam, že ani so zlomenou nohou nepôjdeš k lekarovi-je to to isté.🤷‍♀️

lenka098123
3. júl 2024

@erika3678 toto som mala aj ja, šla som k psychológovi a nebolo treba ani lieky. Určite choď, držím palce 🙂

micusa2222
3. júl 2024

@erika3678 a si presvedčená, že tieto stavy vyriešiš na MK ? Určie nie, treba k lekárovi..

gabika0825
3. júl 2024

@erika3678 tak tieto tvoje stavy sú minimálne na terapiu. Neznamená to že hneď budeš na liekoch a zavretá na psychiatrii, nechápem prečo v tejto dobe má niekto takýto názor na to, veď tým trpí väčšina populácie, keby každého mali zatvarat na psychiatriu tak nemajú kde dávať už teraz ľudí. A psychológ alebo terapeut ti lieky nepredpise, keďže nie je na to kompetentný. Lieky ti môže/nemusi predpísať až psychiater. A xy ľuďom pomôžu iba terapie a k psychiatrovi ani ísť nemusia. Určite s tým niečo treba robiť lebo sa ti to môže zhoršiť a potom už žiaľ sa liekom nevyhnes…

pepina480
3. júl 2024

Úplne ťa chápem, deje sa mi nieco podobné, mne aj mojim známym veľmi pomáha terapia one brain, treba príst na príčinu, máš v sebe nejaký blok, kludne to moze byt aj z detstva, ked hovoris, ake si to mala.. necakaj, hladaj si terapeuta a liec sa.

nikusik0107
3. júl 2024

@lenka098123 nedal vám lieky? Ja slm tiež bola a po pol hodine mi predpísala ad ...a ako ste zvládla tieto stavy

lenka098123
3. júl 2024

@nikusik0107 psychológ lieky nemôže predpisovať.. stavy som zvládla postupne pomocou terapie, treba sa s nimi naučiť pracovať

ronie338
4. júl 2024

@lenka098123 ja som mala to iste, pol roka som chodila na terapie, pracovala s tým a aj tak som skončila na liekoch. Záleží ako je to ďaleko a hlboko. Naučila som sa poväčšine s tým pracovať a je to rokmi lepšie, ale stále mam problém, nie je to úplne preč. Čiže začať terapiou je fajn ale nie vždy musí pomôcť. A toto vyzerá na silnú hypochondriu a úzkosť. Ja by som odporučila ísť aspoň na terapiu a keď by nepomohli tak k psychiatrovi a lieky. Ja užívam a nemám ani silné a veľmi mi pomohli.

nikusik0107
4. júl 2024

@ronie338 aké mas